شماره تماس : 02128426511

TrustRadius Really Simple Systems CRM را با جایزه Tech Cares 2021 به رسمیت شناخته است. این جایزه از شرکت‌هایی تجلیل می‌کند که برای ارائه مسئولیت اجتماعی قوی (CSR) و خدمات مشتری فراتر رفته‌اند.

بیزلی، معاون نقل قول در TrustRadius، گفت: «دنیای ما همانطور که می‌دانیم درست جلوی چشمان ما تغییر کرده است، و دیدن جامعه فناوری برای بهتر شدن با آن الهام‌بخش است.

وینای باگات، مدیر عامل TrustRadius گفت: «ما هیجان زده هستیم که دومین برندگان جایزه سالانه Tech Cares را اعلام کنیم. دو سال گذشته جامعه فناوری را مورد آزمایش قرار داده است. ما از تماشای رهبران صنعت تکنولوژی B2B الهام گرفته‌ایم که پیشرفت معنی‌داری را در زمینه‌های اجتماعی، زیست محیطی، و فضاهای فرهنگی ما نه تنها احساس می کنیم که این شرکت ها مستحق شناسایی هستند. ما همچنین آنها را نمونه ای عالی می دانیم زیرا با هم آینده ای قوی تر می سازیم.”

مگان هدلی، معاون تحقیقات TrustRadius، گفت: «Really Simple Systems جایزه Tech Cares را برای حمایت از کارمندان و مشتریان خود در طول همه‌گیری COVID-19 دریافت کرده است. Really Simple Systems این جایزه را به خاطر تصمیم خود مبنی بر رایگان ساختن محصول خود برای کسب و کارها دریافت می کند. این انتخاب نشان دهنده سطح بالایی از همدلی و توجه به جامعه مشتریانش است.»

چرا سیستم‌های واقعا ساده برنده جایزه Tech Cares Award شدند

همه‌گیری جهانی کار از خانه را به جای یک گزینه ضروری تبدیل کرده است.

جان پترسون، بنیانگذار و مدیر عامل، با دریافت اینکه Really Simple Systems برنده جایزه Tech Cares Award شده است، اظهار داشت: «در دو سال گذشته برنامه های کاربردی ابری به عنوان بخش مهمی از هر کسب و کار مطرح شده اند، و ما تمام تلاش خود را برای کمک به SMB ها با خدمات جامع و بی عیب در این مدت انجام داده ایم.”

ارائه خدمات با کیفیت بالا با عملکرد سیستم CRM نیز مرتبط است و برخی از ویژگی های کلیدی آن عبارتند از:

  • خدمات مشتری شخصی
  • راه حل های CRM
  • ابزارهای هماهنگی تیم
  • بازاریابی ایمیل داخلی
  • اشتراک گذاری سند
  • یکپارچه سازی حسابداری
  • ادغام‌های جدید مایکروسافت

پاسخ CSR اضافی

همانطور که قبلاً گفته شد، همه‌گیری کووید-19 باعث ایجاد مشکلات زیادی برای مشاغل در سراسر جهان شد. . با این حال، کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​بیشترین ضربه را از قرنطینه‌های متعدد وارد کردند.

برای کمک به این آمار جمعیتی، با پایگاه مشتریان خود تماس گرفتیم و وقفه اشتراک ارائه کردیم. علاوه بر این، ما با کسب‌وکارهایی که نیاز به تعطیلی موقت داشتند، کار کردیم و به آنها اجازه دادیم اشتراک‌های خود را بدون هیچ‌گونه اثرات نامطلوبی متوقف کنند.

ارائه گزینه های بیشتر CRM به مشاغل

یکی از درسی که این بیماری همه گیر را به خانه رساند، این بود که هر کسب و کاری واقعا منحصر به فرد است.

اگرچه Really Simple Systems CRM می تواند تا حدی سفارشی شود، این شرکت این کار را بیشتر انجام داده و اکنون سرویسی را ارائه می دهد که تغییرات گسترده را امکان پذیر می کند و به سازمان هایی که از سیستم استفاده می کنند اجازه می دهد یک CRM سفارشی بسازید که به اندازه نیازهای فردی آنها منحصر به فرد است.

علاوه بر موارد فوق، ما ابتکار جدیدی را نیز راه اندازی کرده ایم که یک به- یک گزینه بررسی CRM برای پشتیبانی از پایگاه مشتریان ما با کمک به آنها برای به حداکثر رساندن مزایای نرم افزار.

سرویس جدید موفقیت CRM به مشتریان این فرصت را می‌دهد تا در مورد نیازهای خاص خود با یک متخصص فنی، هم برای نیازهای داخلی و هم برای نیازهای جاری صحبت کنند.

گاهی اوقات یک تغییر کوچک می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند و امیدواریم این پیشنهادات جدید به ارتقای سطح خدمات مشتریان ما کمک کند.

درباره TrustRadius

TrustRadius سازمانی است که به خریداران فناوری B2B در تصمیم گیری آگاهانه خرید کمک می کند. علاوه بر این، پلتفرم آن‌ها با بیان داستان‌های منحصربه‌فردشان، بهبود تبدیل‌ها، تعامل با خریداران و یادگیری از بینش‌های مشتری، به فروشندگان کمک می‌کند.

تعداد بازید : 16

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1