شماره تماس : 02128426511

آیا واقعاً به CRM نیاز دارید؟ چگونه ممکن است به رشد کسب و کار شما کمک کند؟ اگر کسب و کار شما کوچک است، فقط 2 تا 3 نفر (یا فقط شما!)، در این صورت ممکن است فکر نکنید که یک CRM برای شما مناسب است. شاید شما تعداد کمی سرنخ داشته باشید، چرخه فروش واقعاً کوتاهی داشته باشید، کسب و کار تکراری تقریباً صفر است و تعداد بسیار کمی از مشتریان بزرگی که دارید، از قبل به خوبی می‌شناسید. اما اگر کسب‌وکار شما بزرگ‌تر، B2B یا فقط یک کسب‌وکار واقعاً کوچک باشد که بالاخره در مورد رشد جدی‌تر می‌شود، چه؟ چگونه تصمیم می گیرید که چه زمانی به CRM نیاز دارید؟

چگونه بفهمیم که آیا به CRM نیاز دارید

CRMها مانند گذشته نیستند. آنها اکنون کل چرخه عمر مشتری را هدف قرار می دهند. اگر هر یک از نکات زیر برای کسب و کار شما مهم است، یک راه حل قوی CRM تنها مهم ترین ابزاری است که می توانید بخرید. و اگر CRM فعلی شما این نیازها را برطرف نمی کند، زمان آن رسیده است که CRM خود را فعال کنید و یکی را پیدا کنید که از فرآیندهای تجاری شما پشتیبانی کند. زندگی برای راه حل اشتباه CRM بسیار کوتاه است!

بازاریابی یکی از اولویت های اصلی شماست

اگر کسب‌وکار شما کمپین‌های ایمیلی اجرا می‌کند، صرفاً برای ارسال خبرنامه‌های شرکت یا اجرای کمپین‌های بازاریابی قطره‌ای و موارد دیگر بازاریابی تقسیم‌بندی‌شده تصفیه‌شده، پس شما به یک سیستم CRM هم برای ذخیره داده‌ها و هم در حالت ایده‌آل، برای کانال‌گذاری ارتباطات با مشتریان خود، به صورت جداگانه و خودکار نیاز دارید. در محیط کسب و کار امروز، محتوای شخصی تمایز کلیدی است. بدون یک CRM پویا، در شخصی سازی بازاریابی خود به صورت دستی گیر خواهید کرد.

می خواهید فروش را پیش بینی کنید

اگر به پیش‌بینی فروش (مدیریت فرصت) علاقه دارید، باید مقادیر، احتمالات و تاریخ پایان تخمینی هر معامله را ثبت کنید، و گزارشی برای جمع‌بندی همه آنها برای شما، در ماه‌ها و سه ماهه‌ها، ثبت کنید. CRM ها برای ردیابی و پیش بینی فروش در هر اندازه و در هر بازه زمانی طراحی شده اند.

شما یک کسب و کار B2B هستید

آیا با سایر مشاغل تجارت می کنید نه با مصرف کنندگان فردی؟ بزرگترین و شناخته شده ترین محصولات CRM در ابتدا با یک مدل داده B2B (کسب و کار به تجارت) با مخاطبین (افراد) متعلق به حساب ها (کسب و کار) ساخته شدند. اکنون با راه‌حل‌های اتوماسیون بازاریابی یکپارچه، CRM مناسب می‌تواند از کسب‌وکارهای B2C نیز پشتیبانی کند، زیرا می‌توانند به شما کمک کنند با آن روابط مصرف‌کننده به گونه‌ای رفتار کنید که گویی حساب‌های B2B جدی هستند.

سرنخ های شما بسیار زیاد است و تعداد آنها در حال افزایش است

شما هرگز نمی توانید سرنخ های زیادی داشته باشید… یا می توانید؟ اگر بیشتر از آنچه که به یاد دارید با مشتریان بالقوه مدیریت می کنید، کاملاً به یک سیستم CRM نیاز دارید تا هیچ مشتری احتمالی از قلم نیفتد. با CRM، وقتی با یک سرنخ در چرخه فروش تماس می‌گیرید، سابقه تعاملات قبلی را پیش روی خود دارید، به‌طور خودکار به‌روز می‌شود، و می‌توانید هشدارهای خودکار را برای بهترین زمان برای پیگیری پس از فروش تنظیم کنید. تماس، دمو، جلسه یا کمپین ایمیل.

تیم فروش شما در حال گسترش است

اگر تیم فروش دارید، می‌خواهید جزئیات مشتریان احتمالی آن‌ها را تحت کنترل خود داشته باشید، هم به این ترتیب که بتوانید بر کاری که انجام می‌دهند نظارت داشته باشید و هم اطمینان حاصل کنید که اگر تصمیم به خروج گرفتند، خط لوله فروش آنها درست باقی می‌ماند. جایی که به آن تعلق دارد، در سوابق سازمان. همچنین، CRM شما باید بتواند عملکرد تیم فروش شما را ردیابی کند، هم در سطح فردی و هم در سطح تیمی.

مشتریان بالقوه شما چندین نقطه تماس دارند

اگر مشتریان بالقوه و مشتریان در حال تعامل با چندین نقطه تماس در سازمان شما هستند، و شما باید تاثیر یکپارچه آن را در طول چرخه فروش ببینید، سیستم CRM ضروری است. داده‌های تماس در CRMهای مدرن بسیار فراتر از جزئیات ساده مانند نام، شماره تلفن و آدرس ایمیل است و شامل رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، وب و حتی پیام‌های پیامکی تلفن همراه می‌شود.

فرآیند فروش طولانی دارید

اگر فرآیند فروش دارید که طول می‌کشد، مثلاً یک ماه یا بیشتر، پس می‌دانید که چقدر دشوار است که هر مشتری بالقوه در چرخه کجا قرار دارد و در آخرین تماس چه اتفاقی افتاده است. به خصوص زمانی که شکاف های طولانی در ارتباطات در طول فرآیند فروش وجود داشته باشد، یک CRM برای کمک به ردیابی مکان های سرنخ در خط لوله فروش شما ضروری است. این فقط به بستن معاملات فردی کمک نمی کند، بلکه به شما امکان می دهد معاملات و خطوط لوله را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید دائماً روند فروش خود را برای بازدهی سرمایه بالاتر بهبود بخشید.

اگر هر یک از مسائلی که ذکر کردم اولویت های جدی برای کسب و کار شما هستند، راه حل قابل اعتماد CRM راه حل است. این کارایی را بهبود می بخشد و روند فروش شما را ساده می کند. اگر CRM فعلی شما به این نیازها به روشی آسان، شفاف و بدون درز پاسخ نمی‌دهد، توصیه‌های من را بپذیرید و همین امروز CRM خود را فعال کنید!

تعداد بازید : 15

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1