شماره تماس : 02128426511

اگرچه در ماه‌های اخیر کاهش شدیدی در اقتصاد رخ داده است، بخش مسکن ایالات متحده دست نخورده باقی مانده است. خانه‌های موجود فروش افزایش یافت رکورد 14.7 درصد پس از توقف موقت در نتیجه قوانین جدید افشای وام مسکن. در یک یادداشت سبک تر، فروش در نتیجه گرمای غیرقابل فصل هوا، همراه با هجوم خریداران به بازار در انتظار افزایش نرخ های وام مسکن، افزایش یافت.

یک بازار مسکن داغ به معنای خبر خوبی برای مشاغل املاک شماست. پول بیشتر در جیب خریداران – پول بیشتر برای شما. بنابراین این سوال پیش می‌آید: چگونه با تقاضای فزاینده در خرید و فروش املاک همراهی می‌کنید؟

شغل نماینده املاک

به‌عنوان یک مشاور املاک، همه چیز را درباره مکان‌ها و تاریخچه آن‌ها می‌دانید، از پیشرفت‌های جدید در برنامه‌ریزی اطلاع دارید، همه وسایل حمل و نقل و مدارس را می‌شناسید. شما می دانید که خریداران در کجا به دنبال سرمایه گذاری هستند. به عبارت دیگر: شما همه چیز را می دانید (اگر می دانید چه کاری انجام می دهید).

به طور سنتی، تجارت املاک و مستغلات رابطه و فروش محور است. این بر اساس مدل های پیچیده خرید و فروش و چرخه های فروش طولانی ساخته شده است. با مذاکرات پیچیده و معاملات ناشی از آن که اغلب منحصر به فرد هستند، کسب و کارهای موفق املاک و مستغلات اغلب در یک محیط بسیار رقابتی عمل می کنند.

پس چگونه زندگی آنها را آسان‌تر کنیم؟

صنعت CRM

بیش از 92 ٪ از نمایندگان املاک و مستغلات ایمیل را در برقراری ارتباط با مشتریان ترجیح می دهند در حالی که 56٪ از مشاوران املاک از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. این یعنی چی؟ این بدان معناست که نیاز است که مشاغل املاک و مستغلات فعالیت های آنلاین خود را از یک مکان واحد و مرکزی انجام دهند.

Agile CRM قبل از خیلی ها به کار گرفته شده است و صنعت CRM املاک و مستغلات را در اختیار گرفته است.

Agile CRM با توانایی خود در یافتن خریداران جدید، مدیریت خریداران قدیمی، رشد فروش و پایگاه مشتریان غنی، به صاحبان مشاغل املاک و مستغلات امکان می دهد تا پلتفرمی را ایجاد کرده اند که نمایندگان فروش این قدرت را دارند که وظایف روزانه خود را با استفاده از آن خودکار کنند. سهولت. از ویژگی‌ها، فهرست‌ها، درخواست‌ها و MLS، Agile CRM توسط بسیاری از کسب‌وکارهای موفق املاک استفاده می‌شود.

ملاک‌فروشان با عملکرد برتر می‌دانند که پیشروی با آخرین فهرست‌ها و توانایی ردیابی خریداران بالقوه ضروری است. زمانی که ارتباط مستمری با خریداران قبلی و جدید حفظ می‌کنیم، و سرنخ‌های خود را در ارتباط با موقعیت آنها در خط لوله فروش، اگر در کاری که انجام می دهیم موفق باشیم، می توانیم به اهداف خود برسیم.

بیایید به 5 مزیت برتر Agile CRM برای کسب و کار شما نگاه کنیم

  1. منبع واحد داده

از مشتریان، بالقوه‌ها و سرنخ‌ها، همه داده‌های رابطه از یک مکان مرکزی به جای پایگاه‌های داده یا صفحات گسترده مجزا مدیریت می‌شوند. به اشتراک گذاری داده های مشتری در سراسر کسب و کار بدون محتوای تکراری امکان پذیر می شود که منجر به سربار اداری و عدم دقت در اطلاعات مشتری می شود.

  1. مشاهده در خط لوله و پیش بینی فروش

مدیریت املاک و مستغلات در درجه اول بر بودجه بندی، پیش بینی مجدد و معیارهای نتایج در مقابل یکدیگر متمرکز است. این جزء کلیدی در پیش بینی درآمد است. با CRM، کار با داده ها و معیارهای کامل، دقیق و شفاف امکان پذیر می شود. Agile CRM به ذینفعان داخلی و خارجی کمک می کند تا گزارش دقیق و مکرر در مورد همه فعالیت ها را به دست آورند.

  1. نمایندگان فروش که با هم کار می کنند

Agile CRM، کسب‌وکارهای املاک و مستغلات را از داشتن نمایندگی‌های فروش متفاوت و مستقل، به یک نیروی فروش همسو با نمایندگان فروش تبدیل می‌کند که در تلاش برای بستن کسب‌وکار بیشتر با هم کار می‌کنند. این امکان اندازه گیری و نظارت بر اثربخشی را فراهم می کند و فرصت فروش متقابل.   

  1. مدیریت ارتباطات

Agile CRM پیگیری مشتریان و دسترسی به هر نقطه تماس در سفر مشتری را آسان و ساده می کند. با ارتباطات رفت و برگشتی، ذخیره تمام اطلاعات سرنخ و داده‌های مشتری و در عین حال بازیابی آن در هر زمان ممکن می‌شود.

  1. خودکارسازی تولید سرنخ

با وارد کردن سرنخ‌ها از فهرست‌های خارجی، ایجاد و مدیریت کمپین‌های هدفمند (ایمیل، خبرنامه، تلفن همراه) و خلاص شدن از شر وظایف خسته‌کننده و تکراری تولید سرنخ ممکن می‌شود.                  

CRM چابک برای املاک و مستغلات برای تحقق همه اینها ساخته شده است. از بازاریابی ایمیل، تا ردیابی سرنخ، اتوماسیون خبرنامه و یکپارچه سازی وب سایت، اکنون می توانید با سهولت و سادگی با مشتریان پیگیری کنید. همه چیز با Agile CRM امکان پذیر است.            

غذای مهم

استفاده از نرم‌افزار سازمان‌یافته و کارآمد ما برای افزایش بهره‌وری کار می‌کند. با تقویم های ملاقات که می توانند بین تیم های داخلی به اشتراک گذاشته شوند، و همه نقاط تماس مانند تست ها و هشدارهای ایمیل در یک مکان واحد برای هر کسی در تیم شما برای مشاهده در هر زمان، امکان نظارت بر عملکرد و پیشرفت وجود دارد. زمان در هر تراکنش مهم است. مطمئن شوید که با یک راه حل نرم افزاری که تمام نیازهای کسب و کار املاک و مستغلات شما را برآورده می کند چیزی را از دست ندهید. به دنبال CRM مناسب برای شرکت املاک و مستغلات خود هستید؟ CRM چابک انتخاب شماره 1 برای CRM املاک و مستغلات در بازار است.

تعداد بازید : 24

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1