شماره تماس : 02128426511

شما بهترین CRM را که می توانید برای کسب و کار خود پیدا کنید انتخاب می کنید، آن را پیاده سازی می کنید و اجازه می دهید کار خود را انجام دهد. اما به زودی یک سوال مطرح می شود: آیا از CRM خود بیشترین بهره را می برید؟

طبق گفته نیل دیوی از MyCustomer.com، هدف ساخت یک استراتژی CRM به اندازه تجزیه و تحلیل اینکه آیا CRM واقعاً از آن استراتژی پیروی می کند یا خیر مهم است. داشتن اهداف واضح و مشخص برای CRM تنها اولین قدم است. قدم بعدی شما باید شناسایی ویژگی هایی باشد که بهره وری شما را افزایش می دهد و به طور مستمر تجزیه و تحلیل کنید که آیا این ویژگی ها به هر نحوی بر تجارت شما تأثیر می گذارد یا خیر.

در اینجا نه ویژگی بهره وری CRM وجود دارد که باید برای کسب و کار خود از آنها استفاده کنید.

ویژگی های فروش

یکی از دلایل اصلی برای استفاده از CRM در یک کسب و کار، افزایش بهره وری نماینده فروش با خودکارسازی کارهای تکراری است. این برای اطمینان از اینکه تکرارها روی خرید بیشتر تمرکز می کنند است. در اینجا چند ویژگی مهم فروش وجود دارد که CRM شما باید ارائه دهد.

تماس با مدیریت

افزودن مخاطبین و برش اطلاعات تماس یک کار وقت گیر است. KPI اصلی نمایندگان فروش کسب درآمد بیشتر است. برای این کار، آنها باید با سرنخ‌های بیشتری تماس بگیرند و روی فرآیند پرورش خود تمرکز کنند تا آن سرنخ‌ها را به مشتری تبدیل کنند. ضروری است که CRM شما وظایف مدیریت تماس را انجام دهد. این شامل صادرات مخاطبین از فایل‌های اکسل، ایمیل‌ها و رسانه‌های اجتماعی و همچنین سازماندهی مخاطبین تحت دسته‌های مختلف بر اساس برچسب‌ها می‌شود.

تماس های فروش

KPI مهم بعدی یک نماینده فروش این است که تماس های بیشتری برقرار کند و با بیشترین تعداد سرنخ ممکن ارتباط برقرار کند. CRM شما باید یک شماره‌گیر خودکار ارائه کند که به نمایندگان کمک می‌کند تا تماس‌های بیشتری داشته باشند و در صورت لزوم تماس‌ها را ضبط کنند. همچنین باید بتوانید یادداشت اضافه کنید، تماس ها را برچسب گذاری کنید و در صورت از دست دادن تماس، هشدار ارسال کنید.

مدیریت رهبری

سرنخ ها محور کل فرآیند فروش و بازاریابی هستند. خود مدیریت رهبری یکی از ویژگی‌هایی است که هم تیم‌های فروش و هم بازاریابی از آن استفاده می‌کنند. CRM شما باید یک ویژگی مدیریت سرنخ ارائه دهد. یکی که شامل پرورش پیشرو از طریق ایمیل و خبرنامه، بر اساس امتیازدهی سرنخ در برچسب‌ها و یادداشت‌ها، رفتار سرنخ براساس تجزیه و تحلیل وب و ایمیل و معاملات بسته بر اساس الگوهای خرید سرنخ و تعهد خرید بسته می‌شوند.

آیا بیشترین بهره را از CRM خود می برید؟ بیشتر بدانید که چگونه می توانید از CRM خود بیشتر به دست آورید. برای توییت کلیک کنید

ویژگی های بازاریابی

یک تیم بازاریابی باید سرنخ های بیشتری را شناسایی و جذب کند. آنها همچنین باید با تیم فروش خود برای فرآیند پرورش پیشرو و ایجاد تصویر برند از طریق تعاملات اجتماعی بیشتر با کاربران هماهنگ شوند. CRM شما باید این ویژگی ها را برای تیم بازاریابی شما داشته باشد.

سرنخ ها گرفته شد

سرنخ ها ابتدا توسط تیم بازاریابی جذب و پرورش می یابند، سپس برای ادامه روند پرورش به تیم فروش ارسال می شوند. با این حال، هنوز هم با بازاریابی شروع می شود. به آنها این توانایی را بدهید که سرنخ های بیشتری را سریعتر پیدا کنند تا بتوانند روند ارسال ایمیل قطره ای خود را بیشتر پرورش دهند یا کامل کنند. یک CRM با ویژگی‌هایی مانند پنجره‌های بازشوی مشتری، فرم‌های ثبت‌نام و نظرسنجی، کار را آسان‌تر می‌کند. تجزیه و تحلیل وب همچنین به جذب بازدیدکنندگان جدید سایت کمک می کند که بعداً می توانند به سرنخ تبدیل شوند.

مدیریت کمپین

بازاریابان باید هر روز تعداد زیادی ایمیل برای سرنخ ها و مشتریان ارسال کنند. دلایل زیادی وجود دارد: ارسال ایمیل قطره ای، توزیع خبرنامه، انتشارات مطبوعاتی و تعامل با مشتری. به اتوماسیون ایمیل نیاز دارد، اما با ویژگی‌های شخصی‌سازی و سفارشی‌سازی. مطمئن شوید که CRM شما دارای مدیریت کمپین قابل تنظیم است.

Analytics

استراتژی های بازاریابی به ایمیل های مختلف و تجزیه و تحلیل وب سایت بستگی دارد. بدون این، تیم بازاریابی شما متوجه نمی شود که چرا یک تغییر وب سایت خاص کار می کند یا چگونه تست A/B جدید به ایمیل های شما کمک می کند. داشتن گزارش تجزیه و تحلیل خودکار در مورد ایمیل و تعامل وب سایت یک ویژگی بسیار مهم است که CRM شما باید داشته باشد.

اتوماسیون رسانه های اجتماعی

مدیریت رسانه های اجتماعی یکی دیگر از کارهای دست و پا گیر است که باید توسط CRM شما خودکار شود. تیم بازاریابی شما باید به جای به‌روزرسانی وضعیت‌ها در رسانه‌های اجتماعی، بر جذب مشتریان و مشتریان جدید تمرکز کند.

ویژگی های سرویس

نمایندگان خدمات ملزم به پاسخگویی به تعداد زیادی بلیط و بستن آنها در یک روز هستند. وقتی یک نماینده پشتیبانی بتواند 40 تا 50 بلیط برای پاسخ دادن داشته باشد، این کار سخت می شود. اینجا جایی است که CRM شما به کمک می آید.

پاسخ‌های بلیط

اولین پاسخ بلیط نقش مهمی ایفا می کند، از این رو نمایندگان پشتیبانی همیشه نگران ارسال اولین پاسخ هستند. تکرارها می توانند زمان زیادی را برای این کار تلف کنند. با این حال، اتوماسیون از طریق CRM شما باید دارای ویژگی پاسخ‌های آماده باشد. نه تنها پاسخ ها را در زمان واقعی ارسال می کند، بلکه امکان سفارشی سازی و شخصی سازی را نیز فراهم می کند.

دسته بندی بلیط

حتی پس از ارسال اولین پاسخ، حل مشکل همچنان حیاتی است. نمایندگان فروش باید بلیط ها را بررسی کرده و بر اساس فوریت آنها را اولویت بندی کنند. یک CRM خوب این فرآیند را سریعتر و آسان تر می کند. این باید به شما امکان اضافه کردن برچسب‌ها و SLA‌های مختلف را بدهد که به طبقه‌بندی خودکار بلیط کمک می‌کند.

هنگام انتخاب یک CRM، مطمئن شوید که دارای ویژگی هایی است که بهره وری را افزایش می دهد و به کسب و کار شما کمک می کند. اتوماسیون به معنای به دست آوردن بیشتر از کمتر است. اگر یک CRM این کار را برای کسب و کار شما انجام نمی دهد، یک بهتر پیدا کنید. اهداف خود را مشخص کنید و استراتژی داشته باشید.

تعداد بازید : 16

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1