شماره تماس : 02128426511

همه ما تصمیماتی برای سال نو گرفته‌ایم. سال نو زمانی برای خوداندیشی و شناسایی زمینه هایی برای بهبود است که می تواند ما را به افراد بهتری تبدیل کند. خوب، همین امر در مورد مشاغل کوچک نیز صدق می کند. همانطور که کسب و کار کوچک شما پایگاه مشتری خود را افزایش می دهد و حضور برند خود را گسترش می دهد، هوشمندانه است که راه هایی را که می توانید تکامل دهید و تاکتیک های جدیدی را که می توانید برای کمک به این رشد در آغوش بگیرید، در نظر بگیرید. در اینجا 9 پیشنهاد برای تصمیم‌گیری در سال جدید وجود دارد که به شما کمک می‌کند مشتریان خود را راضی نگه دارید، سرنخ‌های جدید ایجاد کنید و به گسترش خود ادامه دهید.

 1. روی رضایت مشتری تمرکز کنید

اغلب، کسب‌وکارهای کوچک به شدت بر جذب مشتریان جدید تمرکز می‌کنند، و تمرکز بسیار کمی بر جلب رضایت و حفظ مشتریان فعلی دارند. این می تواند برای موفقیت تجاری پایدار کاملاً مضر باشد، زیرا رضایت مشتری به روش های عمیقی بر درآمد تأثیر می گذارد.

هر بخش از تجربه مشتری به سطح رضایت کمک می کند. دیگر فقط داشتن یک محصول یا خدمات خوب کافی نیست. با توجه به واکر اینفو، تا سال 2020، تجربه مشتری از محصول و قیمت به عنوان متمایزکننده اصلی برند پیشی خواهد گرفت.

بسیاری بر این باورند که از دست دادن مشتریان کار بزرگی نیست، به شرطی که مشتریان جدید به دست آورند. با این حال، این آمار را در نظر بگیرید:

 • هزینه به دست آوردن یک مشتری جدید 5 برابر بیشتر از حفظ مشتری موجود است. (منبع: Invesp)
 • مشتریان فعلی 67 درصد بیشتر از مشتریان جدید برای یک شرکت خاص هزینه می کنند. (منبع: Business.com)
 • افزایش نرخ حفظ مشتری تنها به میزان 5%، سود را از 25% به 95% افزایش می دهد. (منبع: Bain & Company)

در سال 2018، مراقب تاکتیک‌هایی باشید که مشتریانتان را به وجد می‌آورند و از تأثیری که بر نتیجه شما می‌گذارد شگفت‌زده خواهید شد.

 1. اندازه گیری رضایت مشتری Measure customer satisfaction

برای تعیین اینکه آیا مشتریان راضی هستند یا خیر، به شواهد حکایتی از تعاملات فردی مشتری تکیه نکنید. خیلی آسان است که به خودتان اجازه دهید بر اساس چند تعامل مثبت، احساس امنیت کاذب ایجاد کنید. پیشنهاد می کنیم حداقل دو مورد از این معیارهای آزمایش شده و واقعی را به صورت پشت سر هم برای اندازه گیری دقیق رضایت استفاده کنید:

امتیاز رضایت مشتری (CSAT):  CSAT بر اساس مقیاس 1 تا 5 است. برای سنجش رضایت مشتری از یک موضوع یا محصول خاص، با رتبه‌بندی مشتری استفاده می‌شود. رضایت به صورت: 1) بسیار ناراضی، 2) ناراضی، 3) خنثی، 4) راضی، و 5) بسیار راضی. بهتر است از آن برای سنجش رضایت کوتاه مدت استفاده شود.

امتیاز خالص تبلیغ کننده (NPS): در حالی که امتیاز CSAT می تواند برای اندازه گیری رضایت کوتاه مدت استفاده شود، NPS بهتر است برای اندازه گیری رضایت بلند مدت و در نتیجه وفاداری مشتری استفاده شود. NPS در سال 2003 معرفی شد و اکنون به عنوان قابل اعتمادترین معیار رضایت مشتری در نظر گرفته می شود. این بر یک سوال تکیه دارد: چقدر احتمال دارد که محصول یا خدمات ما را به یک دوست یا همکار توصیه کنید. درباره NPS بیشتر بیاموزید.

امتیاز تلاش مشتری (CES): CES میزان تلاشی که مشتری برای تعامل خاص با کسب و کار شما انجام می دهد را اندازه گیری می کند. سطوح بالاتر رضایت مشتری تا حد زیادی به کاهش تلاشی که مشتری باید در هنگام تعامل با کسب و کار شما انجام دهد بستگی دارد زیرا نشان دهنده میزان ارزش شما برای زمان مشتریان است. طبق تحقیقات Forrester، 77٪ از مردم می گویند که ارزش گذاری برای زمان خود مهمترین کاری است که یک شرکت می تواند برای ارائه خدمات خوب به آنها انجام دهد.

 1. بازی‌سازی فروش را بپذیرید

انسانها ذاتاً موجوداتی رقابتی هستند. ما عاشق برنده شدن هستیم و به خصوص بازی خود بازی را دوست داریم. به همین دلیل است که بازی‌سازی فروش ایده‌ای مبتکرانه است. نمایندگان فروش در مقوله هایی مانند درآمد ایجاد شده، معاملات در دست اقدام، تماس های اکتشافی و غیره با یکدیگر رقابت می کنند. تابلوی امتیازات نشان می‌دهد که همه در مقابل رقابت ایستاده‌اند، که انگیزه فوق‌العاده قوی برای افراد رقابت‌پذیر است – دیدن نام آن‌ها در انتهای لیست، زیر همکارانشان، هر نماینده فروش را تشویق می‌کند تا آن را افزایش دهد. کاربران همچنین می توانند برای راهنمایی کارکنان جدید و همکاری با همکارانشان پاداش دریافت کنند، به این معنی که گیمیفیکیشن فروش نه تنها به نمایندگان انگیزه می دهد تا نتایج بهتری به دست آورند، بلکه به عنوان یک تیم در این فرآیند با هم کار کنند.

 1. یک وبلاگ راه اندازی کنید

وبلاگ راهی عالی برای نشان دادن این موضوع به مشتریان و مشتریان بالقوه شما است که در فضای خود یک مرجع هستید. این عنصر اصلی حضور قوی بازاریابی ورودی است. اگر وبلاگ شما نکات مفید، بهترین شیوه ها، تجزیه و تحلیل روندهای صنعت، و حل مشکلات رایج برای خوانندگان شما را ارائه می دهد، آنها شروع به جستجوی وبلاگ شما برای مشاوره خواهند کرد. هدف یک وبلاگ موثر برای کسب و کار کوچک ارائه بینشی است که زندگی را برای خوانندگان شما آسان تر می کند. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، مردم شروع به به اشتراک گذاشتن محتوای وبلاگ شما با دوستان و همکاران خود می کنند که باعث شناخت عالی برند می شود.

 1. به انجمن برگردانید

طبق گزارش PricewaterhouseCoopers، 64٪ از مدیران عامل در سراسر جهان سرمایه گذاری خود را در برنامه های مسئولیت اجتماعی شرکت ها افزایش می دهند. امروزه مصرف‌کنندگان از نیاز به عدالت اجتماعی، محیط‌زیست و دیگر برنامه‌های نوع دوستانه آگاه‌تر هستند و به طور فزاینده‌ای به دنبال کمک به کسب‌وکارها برای برآوردن این نیاز هستند. با توجه به GivingSpring، 89٪ از آمریکایی ها احتمالاً با توجه به قیمت و کیفیت قابل مقایسه، مارک های خود را به یکی از مارک های مرتبط با علت تغییر می دهند. مطمئناً این چشم باز است. چگونه در جامعه فعال می شوید؟

 • یک برنامه داوطلبانه کارمند را شروع کنید. به کارمندان چند روز مرخصی با حقوق در سال بدهید تا برای یک هدف داوطلب شوند. رویدادها را سازماندهی کنید، نتایج را دنبال کنید و عکس بگیرید تا بعداً به اشتراک بگذارید.
 • یک محل کار برای ارائه برنامه ایجاد کنید. کمک‌های مالی کارکنان را به مؤسسات خیریه انتخابی خود مطابقت دهید. در هنگام وقوع فاجعه، برنامه‌های اهدایی کمک‌های بلایا را سازماندهی کنید.
 • نتایج خود را به اشتراک بگذارید. ردیابی کنید که تیم شما در هر سال چند ساعت به صورت داوطلبانه کار کرده است و چه مقدار به طور جمعی کمک مالی کرده اید. سپس آن اطلاعات را از طریق پست‌های وبلاگ، ایمیل‌ها و رسانه‌های اجتماعی با جامعه و اعضای خود به اشتراک بگذارید.
 1. از زمان‌بندی قرار آنلاین استفاده کنید

نرم‌افزار زمان‌بندی قرار آنلاین جنبه‌های دستی زمان‌بندی قرار را خودکار می‌کند. زمانی که در دسترس هستید، بازه های زمانی را انتخاب می کنید، سپس تقویم خود را به صورت آنلاین ارسال می کنید، و پیوند را به اشتراک می گذارید تا مشتریان و مشتریان احتمالی بتوانند خودشان آن زمان ها را در صورت راحتی رزرو کنند. در اینجا چند مورد از مزایایی که برنامه ریزی آنلاین برای مشاغل کوچک فراهم می کند آورده شده است:

 • در فرآیند زمان‌بندی در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند: سپس می‌توانید آن زمان را صرف کارهایی با ارزش بالاتر کنید.
 • عدم نمایش داده نمی‌شود: اگر به آنها اجازه دهید فرآیند زمان‌بندی را هدایت کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که مشتریان و مشتریان بالقوه ظاهر شوند.
 • شما را در دسترس‌تر می‌کند: مشتریان می‌توانند جلسه‌ای را با شرایط خود رزرو کنند، به جای اینکه مجبور شوند برای یافتن زمانی که برای هر دوی شما مفید باشد، جلسه‌ای را رزرو کنند که ممکن است روزها طول بکشد. .
 • به تولید سرنخ کمک می‌کند: می‌توانید پیوند تقویم خود را در وب‌سایت خود، در رسانه‌های اجتماعی یا در امضای ایمیل خود پست کنید، به این معنی که سرنخ‌های علاقه‌مند به راحتی می‌توانند زمان خود را پیدا کرده و با شما رزرو کنند.

این مقاله را بررسی کنید برای اطلاعات بیشتر در مورد مزایای برنامه ریزی قرار ملاقات آنلاین.

 1. عملکرد چت زنده را در وب سایت خود معرفی کنیدlive chat functionality

چت زنده روشی مؤثر برای کاهش بار مشتریان شما است. هنگامی که آنها به وب‌سایت شما می‌رسند، یک پاپ‌آپ چت ظاهر می‌شود که به آنها امکان می‌دهد سؤال بپرسند یا یک پشتیبانی مشتری ایجاد کنند. مورد درست در آن لحظه مشتریان بلافاصله پاسخ های مورد نیاز خود را دریافت می کنند و می توانند به روز خود ادامه دهند، بدون اینکه منتظر پاسخ باشند. هزاره ها اغلب ارتباط از طریق پیام های متنی و چت را به صحبت با تلفن ترجیح می دهند. و از آنجایی که هزاره‌ها بخش بزرگی از مصرف‌کنندگان را تشکیل می‌دهند، استفاده از چت زنده در وب‌سایت شما به شما کمک می‌کند تا آنها را بهتر درگیر کنید.

 1. یک خبرنامه ایمیلی ایجاد کنید

یک خبرنامه ایمیل روشی بسیار موثر برای انتقال اطلاعات مهم به مشتریان و مشتریان احتمالی شما است. می‌توانید از یک خبرنامه برای به اشتراک گذاشتن محتوای ارزشمند، ارائه به‌روزرسانی‌ها در مورد محصولات یا خدمات جدید، انتقال روندهای مهم صنعت، و انتقال هر نوع اطلاعات مرتبط دیگری به شرکت‌کنندگان خود استفاده کنید. مهم است که محتوای خود را در خود خبرنامه مختصر نگه دارید و به مقالات وبلاگ و سایر مطالب به طور کامل پیوند دهید تا خواننده بتواند سریعاً ایمیل را مرور کند و به اطلاعاتی که بیشتر مربوط به آنها است هدایت شود. نکته دیگر: در مورد آهنگ خبرنامه ایمیل خود تصمیم بگیرید و به آن پایبند باشید، تا خوانندگان بدانند چه زمانی باید منتظر خبرنامه شما در صندوق ورودی خود باشند.

 1. در این وبلاگ مشترک شوید

اگر می خواهید در مورد روندهای نوظهور صنعت که بر مشاغل کوچک تأثیر می گذارد به روز بمانید، این وبلاگ بهترین مکان برای انجام این کار است. هدف ما ارائه تجزیه و تحلیل، بهترین شیوه ها، نکات و ترفندهایی است که به شما کمک می کند کارآمدتر و موثرتر کار کنید تا بتوانید کسب و کار کوچک خود را به روشی پایدار رشد دهید. ما سعی می‌کنیم به شما کمک کنیم که جلوتر از منحنی باشید، بنابراین اگر می‌خواهید از اطلاعاتی که در اینجا به اشتراک گذاشته شده است بهره ببرید، در وبلاگ ما در سمت راست این صفحه مشترک شوید.

خط پایین

صرف نظر از اینکه تصمیم سال نو شما چیست، ساختن آن در وهله اول گامی عالی برای رشد کسب و کار کوچک شماست. اما، چرا فقط یکی بسازید؟ خود را وقف تصمیمات مختلف سال نو کنید تا مطمئن شوید که به برخی از آنها دست خواهید یافت. از این گذشته، همه ما می دانیم که پس از گذشت چند هفته از سال جدید چقدر راحت است که تصمیم خود را رها کنید. چه تصمیمی برای سال نو خواهید گرفت؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید… و، سال نو مبارک!

تعداد بازید : 18

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1