شماره تماس : 02128426511

تخمین زده می‌شود که حدود 60٪ از مشتریان آمریکایی ترجیح می دهند از یک کانال خدمات مشتری خودکار برای حل مشکلات ساده یا رایجی که در هنگام استفاده از محصولات مارک با آنها مواجه می شوند استفاده کنند. این اکثر مشتریان هستند – و برای مصرف کنندگان بین المللی یا مشتریانی که ترجیح می دهند از خدمات خودکار برای حل همه استفاده کنند، در نظر گرفته نمی شود. سوالات آنها.

بنابراین اتوماسیون در خدمات مشتری دقیقاً شامل چه چیزی می شود؟ به بیان ساده، این اصطلاح به فرآیند معرفی جانشین های رباتیک برای نقاط تماس انسانی در بخش خدمات مشتری اشاره دارد. این می تواند به شکل افزودن یک اپراتور خودکار به خطوط کمکی مشتری، ارائه یک عملکرد چت زنده خودکار با استفاده از

1. بهبود استفاده از منابع

بهترین راه برای اطمینان از اینکه تیم های خدمات مشتری از راه دور شما به همان اندازه موثر عمل می کنند چیست؟ آنها می توانند و تا حد امکان به مردم کمک کنند؟ پاسخ ساده است: تا جایی که می توانید کارهای آنها را خودکار کنید.

اگر غیر منطقی به نظر می رسد، آن را از این زاویه در نظر بگیرید. تیم های خدمات مشتری شما همیشه برای کمک به مشتریان و حل سوالات آنها وقت می گذارند. آنها با سوالات زیادی مواجه خواهند شد که برای رفع آنها نیاز به زمان، آموزش و تعهد دارد. با این حال، این احتمال وجود دارد که آنها با بسیاری از مشکلات با فرمت استاندارد و آسان برای رفع آنها مواجه شوند که مثلاً یک ضبط رباتیک می تواند آنها را برطرف کند.

Improve the use of resources

خودکار کردن این نوع فرآیندها مقرون به صرفه تر از این است که به کارمندان خود اجازه دهید مشتریان را از طریق همان مراحل ساده بارها و بارها و هر روز راهنمایی کنند. این بدان معناست که در نتیجه اتوماسیون منابع مالی بیشتری خواهید داشت که می‌توانید در مکان‌های دیگر سرمایه‌گذاری کنید.

در همان زمان، نمایندگان خدمات مشتری شما زمان بیشتری برای حل مشکلات پیچیده‌تر خواهند داشت، به این معنی که مشتریان بیشتری کمک مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند. این یک برد برد از نظر توزیع مجدد منابع انسانی و مالی است!

2. دسترسی ثابت

automated service

یک سرویس خودکار هرگز نیازی به خوابیدن، غذا خوردن یا استراحت ندارد. این بدان معناست که وقتی کانال‌های خدمات مشتری شما حداقل تا حدی خودکار هستند، آنها را در دسترس مشتریان خود قرار می‌دهید – در تمام ساعات روز یا شب، از جمله آخر هفته.

این بدان معناست که می‌توانید به عنوان مثال، یک سیستم تلفن چند خطی را اجرا کنید که در آن یک سرویس خودکار مشتریان شما را به کمک آنها در زمانی که اعضای تیم شما در دسترس نیستند هدایت می‌کند. همین سیستم را می‌توان همراه با یک اپراتور خودکار استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود که مشتریان همیشه به کارمندان با مجموعه مهارت‌های خاص مورد نیاز برای کمک به آنها متصل هستند.

این توزیع منابع بهبود یافته افزایش دسترسی را آسان تر می کند. زمانی که بتوان از اتوماسیون برای باز کردن راه های ارتباطی بیشتر بین کارکنان و مشتریان استفاده کرد، توزیع منابع موثرتر می شود. به عبارت دیگر، زمانی که اپراتور تلفن خودکار می تواند به اکثر سوالات مشتریان پاسخ دهد، کارمندان می توانند با پاسخ دادن به مشکلات مطرح شده از طریق فاکس، برای مثال.

3. افزایش عملکرد تیم خدمات مشتری

increasing team performance

همانطور که اشاره کردیم، معرفی افزایش اتوماسیون در پلتفرم‌های خدمات مشتری، زمان بیشتری را برای تیم‌های شما صرف می‌کند تا برای پرسش‌های دشوار صرف کنند. اما نتیجه مثبت دیگری نیز وجود دارد: تیم‌های شما در ارزیابی‌های تیم خدمات مشتری خود بهتر عمل خواهند کرد.

این به این دلیل است که استراتژی تجارت الکترونیک که دارای اتوماسیون بیشتر است، به منابع بیشتری اجازه می دهد تا به آموزش کارکنان اختصاص داده شود. بنابراین تیم‌های خدمات مشتری می‌توانند درباره نحوه ارائه بهترین تجربه ممکن به مشتریان بیشتر بیاموزند، که نمرات ارزیابی کلی آنها را به سمت بالا می‌برد.

مشتریان همچنین احساس مراقبت شخصی بیشتری خواهند کرد زیرا خدمات خودکار تضمین می‌کند که نمایندگان بیشتری در هر زمان برای صحبت با آنها در دسترس هستند. این هم زمان صف را به شدت کاهش می‌دهد و هم تضمین می‌کند که مشتریان از یک تجربه شخصی‌شده لذت می‌برند.

4. یک تجربه شخصی تر

اتفاقا، اتوماسیون زمانی که صحبت از ایجاد تجارب مشتری بیش از حد شخصی می شود بسیار مفید است. این به این دلیل است که شخصی‌سازی به شدت به جمع‌آوری داده‌ها متکی است – و چه چیزی می‌تواند در جمع‌آوری داده‌ها بهتر از سیستم‌های خودکار طراحی‌شده ویژه‌ای باشد که تنها برای این هدف ایجاد شده‌اند؟

data to personalise experiences

با استفاده از اتوماسیون برای جمع‌آوری داده‌های لازم در مورد مشتریان، شرکت شما می‌تواند آن تماس شخصی را که مصرف‌کنندگان دوست دارند، بدون صرف منابع انسانی برای رساندن شما به مقصد ارائه دهد. این همچنین به طور قابل توجهی پیدا کردن و استفاده مناسب از مشتریان را آسان‌تر می‌کند. صدا. این صدا به شرکت شما کمک می‌کند تا دقیقاً چگونگی تنظیم دقیق استراتژی‌های فروش خود را با مشخص کردن آنچه مشتریان شما به دنبال آن هستند، شناسایی کند.

وقتی بتوانید به طور موثر از صدای مشتری استفاده کنید، می توانید بهترین خدمات مشتری به مشتریان شما. به همین دلیل است که جمع آوری داده ها بسیار مهم است که راه را برای شناسایی آن صدا و استفاده از آن برای اهداف شخصی سازی هموار می کند.

5. اجازه دهید داده ها استراتژی شما را هدایت کنند

ربات‌های خودکار می‌توانند داده‌هایی را برای شما جمع‌آوری کنند که به شما در تنظیم و بهبود استراتژی‌های کسب‌وکارتان کمک می‌کند. به عنوان مثال، همانطور که در نکته قبل بحث کردیم، یک استراتژی مشتری مبتنی بر داده می‌تواند عامل اصلی ایجاد تجربه‌ای باشد که به مشتریان اجازه می‌دهد احساس کنند نیازهایشان در سطح فردی برآورده شده است.

اما داده‌ها می‌توانند بیشتر از بهبود تجربه مشتریان شما انجام دهند. این می تواند یک دارایی عظیم در بازاریابی باشد و باید تدوین هر استراتژی را هدایت کند. کسب‌وکارها هنگام جمع‌آوری داده‌ها ممکن است نتایج متفاوتی را اولویت‌بندی کنند.

Data Driven Marketing

با این حال، صرف نظر از اینکه کدام هدف نهایی برای کسب و کار شما مهم ترین است، یک چیز بسیار واضح است: داده ها می توانند به شما کمک کنند تا به آنجا برسید و اتوماسیون می تواند این داده ها را به شما برساند. به همین دلیل بسیار مهم است که اجازه دهید داده ها استراتژی شما را هدایت کنند.

یا، بهتر است بگوییم، یکی از دلایل آن است. دلیل کلیدی دیگر برای تکیه بر داده ها این است که از مشتریان شما گرفته شده است، بنابراین هماهنگی با محتوای داده های شما به معنای هماهنگی بیشتر با الگوها و خواسته های مشتریان است.

6. ارتباط با مشتریان

در روشی مشابه، معرفی اتوماسیون بیشتر به کسب و کار شما به برند شما کمک می کند تا ارتباط نزدیک تری با مشتریان خود برقرار کند.

Connecting with a customer

ممکن است در نگاه اول غیرقابل تصور به نظر برسد. مطمئناً، اگر مشتری یکی از شماره‌های تلفن تجاری شما را شماره‌گیری کند و با یک سرویس خودکار از او استقبال شود، نسبت به زمانی که یک انسان قرار باشد تلفن را بردارید، کمتر با برند شما ارتباط برقرار می‌کند؟

با این حال، وقتی وضعیت را از زاویه دیگری در نظر می گیرید، شروع به معنا می کند. سرویس خودکار خط تلفن شما با استفاده از داده‌هایی که مستقیماً از مشتریان جمع‌آوری شده است، مطابق نکات قبلی ایجاد شده است. این بدان معنی است که نیازهای آنها اغلب قبل از اینکه با یکی از اعضای تیم خدمات مشتری صحبت کنند مستقیماً برآورده می شود. آنها همچنین می‌توانند از طریق راه‌های مختلف به تیم شما دسترسی پیدا کنند زیرا گسترش منابع این امکان را فراهم کرده است.

به عنوان مثال، تیم شما این فرصت را داشته است که جایگزین های Grasshopper VoIP بهترین نیازهای شرکت را دارد. این بدان معنی است که اتوماسیون راه را برای مشتریان شما هموار کرده است تا از طریق VoIP به شما دسترسی پیدا کنند – و بهترین گزینه در میان ارائه دهندگان VoIP است.

علاوه بر این، مشتریانی که سؤالات آنها باید توسط یک مشاور انسانی به جای یک سرویس خودکار حل شود، با دانستن اینکه نماینده ای که با او صحبت می کنید زمان و منابع کافی برای ارائه بهترین ها به آنها دارد وارد گفتگو می شوند. مراقبت با کیفیت این کمک می‌کند اطمینان حاصل شود که مشتریان احساس می‌کنند با برند شما ارتباط نزدیک دارند.

7. افزایش حفظ مشتری

روش دیگری که در آن اتوماسیون می تواند به هدایت استراتژی خدمات مشتری شما کمک کند، افزایش حفظ مشتری است. این به این دلیل است که کیفیت خدماتی که می‌توانید با گنجاندن فرآیندهای خودکار ارائه دهید، رضایت مشتری را افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث می‌شود مصرف‌کنندگان به برند شما وفادار بمانند.

حفظ مشتری بسیار مهم است برای موفقیت برند شما مهم است. اگر بتوانید هر زمان که افراد به فکر خرید محصول یا خدماتی هستند که شما ارائه می‌کنید به شرکت شما بازگردند، فروش خود را در کوتاه‌مدت و بلندمدت افزایش خواهید داد.

به این دلیل است که وفاداران به برند برای سال‌ها مشتری خواهند بود – و به این دلیل که احتمالاً محصولات و/یا خدمات شما را به دوستان و مخاطبین خود توصیه می‌کنند. از آنجایی که حفظ مشتری می تواند توسط اتوماسیون هدایت شود، ارزش اتوماسیون را نمی توان به اندازه کافی برجسته کرد.

8. رانندگی بدون سر در تجارت

تجارت بدون سر شامل جداسازی سطح سطح جلویی است. از یک کسب و کار از فرآیندهای داخلی پشتیبان آن. مخصوصاً برای کسب و کارهایی که از استراتژی مبتنی بر محتوا یا تجربه استفاده می‌کنند مفید است.

experience-led strategy

ترفند یک استراتژی تجارت بدون سر و صدا این است که مطمئن شوید کسب و کار شما می تواند به سرعت با تغییرات بازار سازگار شود. از آنجایی که ربات‌های جمع‌آوری خودکار داده‌ها می‌توانند به تغذیه داده‌های تیم خدمات مشتری شما کمک کنند تا آنها را به‌روز نگه دارند، استراتژی‌های تجاری بدون سر که مبتنی بر اتوماسیون هستند، به احتمال زیاد موفق خواهند شد. آن‌ها می‌توانند به اطمینان حاصل شود که تیم خدمات مشتری شما همیشه در صدر پیشرفت‌های جدید قرار دارند و به خوبی با این تغییرات سازگار هستند.

اتوماسیون → موفقیت

یک نام تجاری موفق می داند که چه زمانی و کجا از اتوماسیون استفاده کند تا بیشترین مزایا را ایجاد کند. همانطور که هشت مزیت ذکر شده در بالا نشان می دهد، اتوماسیون می تواند بین خدمات رضایت بخش و واقعا عالی به مشتریان تفاوت ایجاد کند – به همین دلیل است که کلید موفقیت در آن بخش است.

اتوماسیون بیشتر به منابع تیم شما اجازه می دهد تا به کارهای پر زحمت و همچنین به کارهایی که ربات ها نمی توانند برای شما انجام دهند اختصاص یابد. در عین حال، به مشتریان شما پاسخی سریع و آسان به رایج ترین سوالات ارائه می دهد. این امر رضایت مشتری و امتیاز عملکرد خدمات مشتری را به شدت بالا می برد که برای کسب و کار شما عالی است.

اتوماسیون همچنین می تواند به شما در جمع آوری داده ها کمک کند. سپس می‌توان از این داده‌ها برای اهداف مختلف استفاده کرد، که همگی به روش‌های مختلف به توسعه مثبت شرکت شما کمک می‌کنند.

با ابزاری به قدرتمندی اتوماسیون تحت کمربند شما، تیم خدمات مشتری شما می تواند بی نظیر شود.

Elea Andrea Almazora - RingCentral

درباره نویسنده

Elea Andrea Almazora مدیر SEO Content Optimization برای RingCentral، رهبر در ارتباطات سازمانی جهانی و راه حل های همکاری در ابر است. او بیش از یک دهه تجربه در بهینه سازی روی صفحه، تولید سرمقاله و انتشار دیجیتال دارد.

تعداد بازید : 17

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1