شماره تماس : 02128426511
“vc_column-inner”>

راه اندازی کسب و کار در طول یک بیماری همه گیر

در نگاه اول، اواسط همه گیری جهانی ممکن است زمان مناسبی برای شروع یک کسب و کار به نظر نرسد. یک بحران بهداشتی و اقتصادی در سراسر جهان مطمئناً بسیاری از افراد با ایده های تجاری خوب را از تبدیل آنها به واقعیت باز داشته است. و جای تعجب نیست که این اتفاق افتاده است. هدف ایالات متحده اقتصاد 3.5 درصد کاهش یافته است اقتصاد اتحادیه اروپا با 7.4٪، در حالی که تولید ناخالص داخلی بریتانیا تقریباً 10 درصد کاهش یافته است! برای اکثر نقاط جهان، سال 2020 از نظر مالی بدترین سال مالی از زمان جنگ جهانی دوم بوده است.

علاوه بر این، تنها در ایالات متحده، بیش از 100000 کسب و کار کوچک مجبور شدند درهای خود را ببندند به طور دائم این نیز تعجبی نداشت. شرکت ها به دلیل ترکیبی از مشکلات تقاضا، عرضه و اجرای پروتکل های ایمنی در حال نابودی هستند. پس چرا در این شرایط اقتصادی کسب و کار راه اندازی می کنید؟ خوب، چندین دلیل بسیار خوب برای آن وجود دارد.

US GDP annual growth rate

چرا حتی در طول یک بحران جهانی یک کسب و کار راه اندازی می کنید؟

با این وجود، روی دیگری از سکه نیز وجود دارد. اول از همه، بسیاری از مشاغل واقعاً در حال بسته شدن هستند، اما بسیاری از آنها نیز در حال افتتاح هستند – بیش از هر سال از سال 2007. بدیهی است که میلیون ها نفر از افرادی که شغل خود را از دست داده اند می خواهند بدبختی خود را به فرصتی جدید تبدیل کنند و در نهایت شروع به تعقیب رویاهای خود می کنند یا به سادگی برای امرار معاش تلاش می کنند.

استخر استعدادهای غنی

این وضعیت غیرمعمول در بازار کار همچنین به این معنی است که استعدادهای بیشتری برای استخدام از همیشه وجود دارد. برای صاحبان مشاغل با ایده های خلاقانه خیلی بهتر است که اکنون به آنها نزدیک شوند تا یک یا دو سال پیش که مشاغل ثابت داشتند. گردآوری یک تیم ماهر، مشتاق و مسئولیت‌پذیر در حال حاضر بسیار ساده‌تر است و این نشان دهنده یک مزیت واقعاً بزرگ است.

کمک مالی و وام

به‌علاوه، بیشتر دولت‌ها در سرتاسر جهان نوعی مزایا، کمک‌های بلاعوض یا وام‌ها را به شرکت‌ها ارائه می‌کنند تا اقتصادشان را فعال نگه دارند. در طول بحران‌هایی مانند این، آن‌ها نسبت به کسب‌وکارهای امیدوارکننده سخاوت بیشتری نشان می‌دهند، بنابراین کارآفرینان مشتاقی که آماده فرصت‌سازی هستند، باید از این فرصت استفاده کنند.

فضای نوآوری

در نهایت، در زمان رکود عمیق، کل بازار کمی متلاطم می شود و همه چارچوب ها و الگوهای تجاری رایج و سفت و سخت تمایل به تغییر و تغییر شکل دارند. در این شرایط، تقاضا برای ایده‌های نوآورانه بیشتر از همیشه است و یک رویکرد تجاری عاقلانه و تخیلی می‌تواند یک شرکت را خیلی سریعتر از «زمان‌های عادی» به موفقیت بزرگ سوق دهد. شرکت هایی مانند جنرال موتورز، مایکروسافت، برگر کینگ یا فدرال اکسپرس همگی در عصر رکود، تورم یا بیکاری بالا تأسیس شدند.

در مجموع، اگر قصد راه‌اندازی کسب‌وکاری در طول یک بیماری همه‌گیر جهانی را دارید، دیوانه نیستید. با این حال، اگر این همان چیزی است که تصمیم گرفتید، در اینجا چند توصیه وجود دارد که باید به آن پایبند باشید.

Surge in US business applications%0A%0A

%0A%0A%0A

1. صنعت را با دقت انتخاب کنید

در حالی که اقتصاد جهانی به طور کلی در 12 ماه گذشته آسیب های زیادی دیده است، برخی از شاخه ها بیشتر از سایرین آسیب دیده اند، در حالی که دیگران واقعاً پیشرفت کرده اند. برخی از بازارهای رو به رشد سال 2020 عبارتند از: تجارت الکترونیک، تدارکات، خدمات ارتباطی، مراقبت های بهداشتی، فناوری اطلاعات، تجهیزات حفاظت شخصی، آموزش آنلاین، تمرین در خانه و بسیاری موارد دیگر.

بدیهی است که صنایع در حال رونق، صنایعی هستند که یا برای محافظت از ما در برابر مسائل بهداشتی استفاده می‌شوند و یا آن‌هایی هستند که طبیعتاً به خوبی با قوانین «عادی جدید» قابل تنظیم هستند. از این رو، هنگام در نظر گرفتن شاخه های مختلف کسب و کار برای غوطه ور شدن، همیشه باید این دو عامل را در نظر داشته باشید.

اکنون، این دو نباید تنها معیارهایی باشند که شما اعمال می‌کنید. آنها تضمینی برای موفقیت یا عدم موفقیت یک شرکت خاص نیستند، بلکه نشانه ای هستند که نشان می دهد می توانید تلاش های تجاری خود را به کجا هدایت کنید. علاوه بر این، باید در نظر داشته باشید که در حال حاضر ما در شرایط شدیدی زندگی می کنیم که به محض پایان همه گیری، دوباره به شدت تغییر خواهد کرد. این بدان معناست که شما باید یا به سراغ صنایع بروید که پتانسیل طول عمر بیشتر از همه گیری را دارند یا به دنبال ایده باشید. که تضمین می کند شرکت آینده شما حتی پس از کاهش تقاضای فوری برای محصول یا خدمات شما سرپا باقی می ماند.

Best performing stock sectors

%0A

%0A

%0A%0A%0A%0A

به همین دلیل است که باید قبل از در حال شروع کسب و کار. شما باید تعیین کنید که رقبای بالقوه شما چه کسانی هستند، نقاط ضعف آنها را شناسایی کنید و متوجه شوید که یک بازار خاص چه چیزی را از دست داده است. و اگر شکافی در این بازار پیدا کردید، به این فکر کنید که برای پر کردن آن چه چیزی می توانید روی میز بیاورید. در نهایت، برای انجام همه این کارها به دانش قبلی مناسب در مورد موضوع مورد نظر و اراده بی‌وقفه برای یادگیری و بهبود نیاز دارید.

2. یک زیرساخت IT جامد و حضور آنلاین بسازید

به دلایل واضح، افتتاح یک فروشگاه آجر و ملات و تکیه انحصاری به آن بهترین ایده در دنیای بسته نیست. همانطور که در بالا ذکر شد، اکثر شرکت های پررونق یا به شدت با نوعی از خدمات آنلاین مرتبط هستند یا حداقل امکان انجام تجارت یا پرداخت بدون تماس فیزیکی را ارائه می دهند.

به همین دلیل است که زیرساخت فناوری اطلاعات و حضور آنلاین برای کسب و کارهای جدید بسیار مهم است. امروز. مهمتر از همه، شما به یک وب سایت سریع و کاربرپسند نیاز دارید، که در حالت ایده آل با نسخه موبایلی ریسپانسیو یا یک اپلیکیشن موبایل جداگانه است.

همچنین به یک فروشگاه اینترنتی که به راحتی در دسترس باشد از وب‌سایت خود نیاز دارید. کاربران با وب سایت های کند و گیج کننده، به خصوص با این رقابت زیاد، صبر نمی کنند. بنابراین، شما باید روی توسعه وب با کیفیت بالا، سطح بالایی از امنیت سایبری و میزبانی مناسب با سرورهای قابل اعتماد سرمایه گذاری کنید.

همچنین، ارائه چندین روش پرداخت آنلاین ممکن است ضروری باشد. نوار راحتی کاربر در سال گذشته بسیار بالا رفته است، بنابراین می‌توانید از مردم انتظار داشته باشید که اگر نتوانند از روش پرداخت ترجیحی خود استفاده کنند، خیلی سریع فروشگاه اینترنتی شما را ترک کنند.

3. یک استراتژی دیجیتالی قوی طراحی کنید

تعجبی ندارد، همه اینها به این معنی است که جنبه دیجیتالی بازاریابی اهمیت بیشتری پیدا می کند.

به دلیل قفل‌های مداوم و گسترده، مصرف‌کنندگان زمان زیادی را صرف مرور وب می‌کنند. بنابراین منطقی است که تلاش بیشتری برای دسترسی به آنها از طریق رسانه های اجتماعی، تبلیغات بنری یا ایمیل انجام دهید. . بسیار راحت است که مصرف کنندگان تنها یک یا دو کلیک با محصول شما فاصله دارند، و هدایت آنها از رسانه های اجتماعی به صفحه محصول شما بسیار راحت تر از یک بیلبورد در مرکز شهر به مغازه شما در حومه شهر است.

همچنین، یک استراتژی دیجیتال خوب منجر به پیام‌هایی فراتر از طراحی خوب و هدفمند می‌شود که قرار است مردم را متقاعد به خرید کنند. هنگامی که استراتژی خود را به اجرا درآورید، بازخوردهای ارزشمندی را برای شما به ارمغان می آورد، به خصوص اگر از آن در ترکیب با نرم افزار CRM خوب. شما می توانید بفهمید مشتریان شما چه کسانی هستند، به دنبال چه چیزی هستند، به چه چیزی پاسخ می دهند و عادات خریدشان چگونه است. شما می‌توانید از این داده‌ها نه تنها برای پیشبرد تلاش‌های بازاریابی خود، بلکه در هنگام برنامه‌ریزی محصول و ایجاد یک استراتژی تجاری گسترده‌تر نیز استفاده کنید.

Cloudfare change in internet traffic

4. از کمک های دولتی استفاده کنید

یکی از قوی‌ترین استدلال‌ها برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار در این شرایط این است که بیشتر دولت‌ها مایلند به شما کمک کنند تا آن را راه‌اندازی کنید. نه چندان به دلایل بشردوستانه، بلکه به این دلیل که اقتصاد کل کشور در مواقع بحران معمولاً به توانایی تجار برای آوردن پول از خارج یا متقاعد کردن مردم برای خرج کردن آن بستگی دارد.

بنابراین این نوع حمایت مالی برای مدتی برای مشاغل جدید و قدیمی به طور یکسان در دسترس خواهد بود. ممکن است زیاد نباشد، اما می‌تواند فشار کمی را به شما بدهد تا شما را از مرحله اولیه تلاش تجاری خود عبور دهد.

5. استخدام فریلنسر

در این مورد دلایل متعددی برای استخدام فریلنسرها وجود دارد. اولا، و مهمتر از همه امروزه، به طور کلی مقرون به صرفه تر است. با فریلنسرها، هزینه هایی مانند فضای اداری، تجهیزات کار، مرخصی با حقوق یا سایر مزایای کاری را ندارید.

به‌علاوه، نرخ‌های مالیاتی که باید بپردازید معمولاً معقول‌تر هستند. در نهایت، اکثر فریلنسرها ساعات کاری ثابتی ندارند، اما در عوض، شما بر اساس پروژه یا ساعت کار واقعی به آنها پرداخت می‌کنید، بنابراین چیزی که برای آن پرداخت می‌کنید دقیقاً همان چیزی است که دریافت می‌کنید.

Rise in Freelance Workers

اما این فقط به پول مربوط نمی شود. افزایش نرخ بیکاری به این معنی است که بسیاری از مردم به شغل آزاد به عنوان راهی برای امرار معاش روی آورده اند. از این رو، بازار کار فریلنسر مملو از استعدادهای بزرگ است و یافتن یک کارمند ماهر و قابل اعتماد در پلتفرم‌های فریلنسر آسان‌تر از همیشه است.

در نهایت، امروزه بسیاری از شرکت‌ها اساساً مجبور هستند به کارمندان خود اجازه دهند از خانه کار کنند الف>. به نظر می رسد که قوانین فاصله گذاری اجتماعی برای مدتی به قوت خود باقی خواهد ماند، بنابراین بسیار مهم است که تیم شما در کار از راه دور کاملاً ماهر باشد. فریلنسرها قبلاً به این نوع کار و ارتباطات عادت کرده اند، بنابراین می توانند در کمترین زمان خود را با این شرایط وفق دهند.

6. در مورد خدمات خود شفاف و انعطاف پذیر باشید

در نتیجه رکود اقتصادی و برخی پیش‌بینی‌های بسیار تاریک در مورد اقتصاد جهانی، مردم تمایل دارند هر زمان که نیاز به خرج کردن پول برای چیزی که اصلاً ضروری نیستند، بسیار مضطرب شوند. به همین دلیل بسیار مهم است که سعی کنید به آنها اطمینان دهید که کلیک کردن روی دکمه «خرید» مشکلی ندارد.

برای دستیابی به این هدف، اطمینان از دو چیز حیاتی است: شفافیت و انعطاف‌پذیری. در مورد شفافیت، باید دقیقاً توضیح دهید که مشتریان در ازای پول خود چه چیزی دریافت خواهند کرد و در مورد هرگونه هزینه اضافی احتمالی که ممکن است با آن مواجه شوند به آنها هشدار دهید.

به‌علاوه، اگر کالا را به آنها تحویل می‌دهید، باید فاصله زمانی بسیار واضحی را ارائه دهید که در آن آنها می‌توانند انتظار تحویل را داشته باشند و در مورد هرگونه مشکل احتمالی که ممکن است در این رابطه رخ دهد شفاف باشید.

دومین چیز انعطاف پذیری است. این به معنای بازپرداخت کامل برای تحویل دیرهنگام یا حتی بازپرداخت جزئی یا کامل است اگر مشتری صرفاً از یک محصول یا خدمات راضی نباشد. متقاعد کردن مردم برای خرید در میانه بحران بسیار ساده تر است اگر به آنها یک آزمایش رایگان یا یک سیاست بازگشت انعطاف پذیر ارائه شود. این به شدت خطری را که آنها باید متحمل شوند کاهش می دهد، و اگر به اندازه کافی در مورد کیفیت محصول خود اطمینان داشته باشید، به نتیجه شما نیز لطمه ای وارد نخواهد کرد.

7. بیشترین توجه را به مدیریت نقدینگی معطوف کنید

آخرین اما مهم‌تر از همه، باید تاکید کرد که مدیریت دقیق جریان نقدینگی دشوارتر و حیاتی‌تر از همیشه است. وظیفه مایع ماندن درازمدت جهنم روی زمین است و ایجاد یک برنامه مالی محکم و قابل اعتماد در یک محیط اقتصادی کاملاً ناپایدار بسیار مشکل است. با توجه به عدم قطعیت های مداوم و تغییرات ناگهانی در مقررات ایمنی که صاحبان مشاغل باید با آن دست و پنجه نرم کنند، این کار به این زودی آسان نخواهد شد.

با این حال، هر چقدر هم که مشکل باشد، بسیار مهم است. واضح است که باید تلاش زیادی برای یافتن راه هایی برای کاهش تمام هزینه های کوچکی که می توانید بدون تأثیر بر کیفیت محصول خود انجام دهید.

و به احتمال زیاد، زمانی مجبور خواهید شد که بداهه بسازید. زمان‌هایی پیش می‌آید که مجبور خواهید بود اولویت‌ها را انتخاب کنید، پرداخت‌ها را به تعویق بیندازید یا به روش‌هایی دست پیدا کنید که چیزی جز معجزه‌آسا نیست. بنابراین، اگر برای آن آماده نیستید، احتمالاً بهترین ایده برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار در این زمان‌ها نیست.

افکار نهایی

البته، برای شروع یک کسب‌وکار موفق، باید از هزاران چیز دیگری که در زمان‌های «عادی» نیز باید به آن‌ها اهمیت دهید، به خوبی مراقبت کنید. برخی از قوانین بازی هرگز تغییر نمی کنند. ناگفته نماند که باید نسبت به کاری که انجام می دهید اشتیاق داشته باشید، برای یافتن بودجه اولیه تلاش کنید، یک طرح تجاری دقیق ایجاد کنید، از منابع آنلاین استفاده کنید، از شبکه شخصی خود برای اطلاع رسانی استفاده کنید، و خیلی چیزها. ، خیلی بیشتر.

به طور کلی، کلید موفقیت بسیار مشابه است: سخت کوشی، ایده های خلاقانه، تیم با استعداد، بازاریابی هوشمندانه، درک درست از بازار… و فقط کمی خوش شانسی. ایمن باشید و موفق باشید.

تعداد بازید : 17

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1