شماره تماس : 02128426511

آیا می دانستید که بیش از 2.4 میلیارد مکالمات مربوط به برند هر روز در ایالات متحده اتفاق می افتد؟

جالب است، نه؟ این نشان می‌دهد که مردم تمایلی به صحبت در مورد تجربیات خود در کسب‌وکارها ندارند، که این جریان فکری را در مورد اینکه چه کاری می‌توانید انجام دهید تا چنین مکالماتی را به نفع برند خود تغییر دهید، نشان می‌دهد.

منظورم این است که اعداد نشان می‌دهند که 83٪ از مردم برای تصمیم گیری در مورد خرید خود به نظرات دوستان و خانواده اعتماد می کنند. بر اساس چنین داده‌هایی، مطمئناً نمی‌خواهید تنها روی تلاش‌های استراتژی فروش بازاریابی خود سرمایه گذاری کنید.

به دست آوردن مشتریان

برای استفاده از قدرت آشکار بازاریابی دهان به دهان، بسیاری از شرکت‌ها به سمت تاکتیک‌های ارجاع مشتری به عنوان راهی برای تقویت اشتراک‌گذاری مشتری سوق پیدا می‌کنند. این به چنین مشاغلی اجازه می دهد تا با مشتریان بالقوه فوق العاده واجد شرایط ارتباط برقرار کنند.

ارجاع‌ها به افرادی که می‌شناسند بیشتر از هر روش تبلیغاتی که فکرش را بکنید اعتماد می‌کنند. به علاوه، خرید آنها بسیار مقرون به صرفه تر است.

بنابراین، من چندین راه را به شما نشان خواهم داد که با استفاده از این فهرست از 6 روش، نام تجاری خود را قابل ارجاع تر کنید.

1. از نقاط عطف موفقیت استفاده کنید

بهترین ارجاعات شما در لحظه ای انجام می شود که مشتریان شما با ارزش ارائه شده محصول یا خدمات شما روبرو شوند.

شما بلافاصله پس از ناکامی در دستیابی به هدف ماهانه خود، از کارفرمای خود درخواست افزایش حقوق نخواهید کرد، به همین دلیل است که زمانی که محصول شما کمتر از ارزش وعده داده شده به مشتری ارائه می شود، درخواست ارجاع کارآمد نخواهد بود.

یک راه عالی برای آماده کردن خود برای موفقیت این است که مشتریان خود را از نتایج مثبتی که با استفاده از خدمات یا محصول خود به دست آورده‌اند به‌روز نگه دارید. با دیدن چنین نتایجی، آنها مشتاق خواهند بود تا در مورد برند شما اطلاعاتی را منتشر کنند.

این با یک سیستم نصب مناسب شروع می‌شود، بنابراین مشتریان از انتظاراتی که باید داشته باشند و جدول زمانی و ورودی مورد نیاز برای رسیدن به آن آگاه هستند.

بعد از انجام این کار، می‌توانید درخواست‌های ارجاع را با نقاط عطف موفقیت مشتری مرتبط کنید. اگر به‌تازگی به مشتری اطلاع داده‌اید که محصول شما به او در افزایش درآمد ماهانه کمک کرده است، می‌توانید به راحتی از او بخواهید که شما را به یک دوست یا همکار معرفی کند.

اما اگر از انتظارات پیش‌بینی‌شده خود کوتاهی کردید، درخواست خود را متوقف کنید.

2. به مشتریان موجود الگوها ارائه دهید

هنگامی که درخواست ارجاع می دهید، مهم است که توجه داشته باشید که مشتریان فعلی شما در حال حاضر مشغول هستند. به جای اینکه بخواهید و امیدوار باشید که آنها وقت بگذارند و به نتیجه برسند، می توانید فعال باشید.

کارهای پیش پا افتاده را برای آنها حذف کنید. آنها ممکن است زمان لازم برای ایجاد یک ایمیل ارتباطی را نداشته باشند، پس چرا به آنها الگویی که آنها می توانند در عرض چند ثانیه تعمیر و به مشتریان بالقوه ارسال کنند؟

برای کمک به شما در اینجا یک نمونه الگوی ایمیل وجود دارد >برای شروع می توانید از:

استفاده کنید

[نام ارجاع]،

مطمئن نیستم که قبلاً به آن اشاره کرده‌ام یا نه، اما چند ماه است که با [نام تجاری شما] شریک هستم. در آخرین گفتگوی خود با نماینده آنها در مورد مشارکت ما، متوجه شدم که آنها برای نیازهای شما مناسب هستند.

پس…

[نام ارجاع]، تسویه‌حساب [نام، وب‌سایت یا نمایه رسانه اجتماعی نماینده برند شما]

[نام نماینده برند شما]، با [ارجاع، نمایه رسانه‌های اجتماعی] ملاقات کنید

فکر می‌کنم می‌توانم بقیه را به شما دو نفر بسپارم.
بعداً صحبت کنید.

با چنین الگویی، مشتریان فعلی شما فقط باید نام‌ها را پر کنند و ارسال را فشار دهند.

3. شامل یک برنامه وفاداری مشتری

مشتریان وفادار به احتمال زیاد افرادی هستند که کسب و کارها را بیشتر به برند شما ارجاع می دهند. با ایجاد یک برنامه وفاداری نشان دهید که آنها را تأیید می‌کنید. که به چنین افرادی برای حمایت از شرکت شما پاداش می دهد.

این سیستم می‌تواند به صورت عضویت ممتاز یا حتی مبتنی بر امتیاز باشد و شما می‌توانید آن را فراتر از ارجاعات مشتری گسترش دهید. صرف نظر از اینکه چگونه آن را انجام می دهید، اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما احساس ارزشمندی می کنند زیرا تمایل بیشتری به کمک به شما دارند.

به دست آوردن مشتریان

4. یک برنامه ارجاع

را اجرا کنید

اجرای یک برنامه ارجاع راهی عالی برای شماست تا به مشتریان خود نشان دهید به اندازه کافی به محصول یا خدمات خود اطمینان دارید و برنامه ارجاع را به عنوان یک سرمایه گذاری ارزشمند در نظر بگیرید.

افراد این اطمینان را خواهند دید و برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شرکت شما احساس امنیت می کنند زیرا شما یک ساختار سازمان یافته دارید.

نکته مهم در مورد برنامه ارجاع این است که شما مشتریان خود را تشویق می کنید تا افراد را به روشی ساختاریافته معرفی کنند.

از آنجایی که هیچ‌کس از کار رایگان لذت نمی‌برد، می‌توانید قرارداد را محکم کنید و اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما شبکه‌هایشان را برای ارجاع‌های باکیفیت با ارائه پاداش‌های هنگفت به آنها غارت می‌کنند. برای مثال، می‌توانید از یک ایمیل یاب شخصی برای ارسال ایمیل استفاده کنید و به مشتریان خود در مورد پاداش‌های ارجاع بگویید.

چه پول نقد باشد، کارت‌های هدیه آمازون یا استارباکس، تخفیف‌ها یا یک محصول رایگان، برای ارسال سرنخ‌های گرم به مشتریان خود چیزی ارزشمند بدهید.

با این برنامه ها فقط تنظیم می کنید و فراموش می کنید. مشتریان به طور خودکار بر اساس پارامترهایی که شما تنظیم کرده اید پاداش دریافت می کنند. حتی می‌توانید طرفدارانی را که با استفاده از این سرویس حجم بالایی از ارجاع‌ها را جذب می‌کنند شناسایی کنید و برای ایجاد تبلیغات منحصر به فرد با آنها تماس بگیرید.

5. خیابان های مختلف وکالت را در محل قرار دهید

اگر هنگام درخواست ارجاع از مشتریان، “نه” دریافت می‌کنید، اولین پاسخ شما باید این باشد که عقب نشینی کنید و به آنها اجازه دهید کمی فضا داشته باشند. نیازی به دانستن دلیل کاهش آنها نیست و شما می خواهید احترام متقابل رابطه را حفظ کنید.

اما پس از مدتی، می‌توانید با رویکردی جدید با آنها تماس بگیرید و به آنها پیشنهاد دهید که بدون نیاز به معرفی افراد از برند شما حمایت کنند. با ارائه به عنوان مطالعه موردی، ارائه یک گواهی، یا نوشتن یک بررسی.

چنین اقدامات کم‌تحمل مشتریان شما همچنان به کسب و کار شما منجر می‌شود و به ارتباط با مشتری. از آنها بپرسید که روش ترجیحی آنها برای اشتراک‌گذاری چیست و سعی کنید مکانی را بیابید که در بازخورد مثبت آنها در نقاط تماس رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت شما قرار بگیرد.

به دست آوردن مشتریان

6. منابع اطلاعاتی خود را به اشتراک بگذارید

یک تحقیق اخیر نشان داد که میانگین خریدار B2B اکنون با 13 قطعه محتوا در ماه درگیر است.

این بدان معناست که قبل از اینکه سرنخ‌های فعلی شما به مشتری تبدیل شوند، آنها تمایلی به مصرف همه منابع اطلاعاتی که شما ارائه می‌دهید نداشتند. این امر تأکید عمیقی بر لزوم توزیع تاکتیکی محتوای شما دارد تا مطمئن شوید که به مشتریان بالقوه می رسد.

از آنجایی که مشتریان بالقوه شما محتوای شما را مصرف می کنند، از جمله پیوند ارجاع “به اشتراک گذاری این قطعه با یک دوست” در صفحات تشکر شما یا پیشنهادات ایمیل خودکار می تواند به شما کمک کند تا با مشتریان بالقوه آشنا شوید.

اینکه مشتریان بتوانند منابع اطلاعاتی شما را قبل از بسته شدن با اتصالات خود به اشتراک بگذارند، باعث می‌شود که شما از بازی جلوتر بمانید.

7. از CRM برای تقویت حفظ ارجاع برای حمایت موثر استفاده کنید

ابزار CRM برای افزایش رضایت از طریق پیگیری کل سفر مشتری استفاده می‌شود.

اما آیا می‌دانستید که با استفاده از ابزارهای CRM، اگر کسب‌وکار شما از چنین ابزارهایی به طور مشترک بین تیم‌های بازاریابی، فروش و خدمات مشتری استفاده کند، می‌توانید نرخ حفظ مشتری خود را تا ۲۷ درصد افزایش دهید؟

یکی از حیاتی ترین عوامل در ارجاع شدن این است که مشتریان بالقوه ای که توسط مدافعان برای شما ارسال می شوند، به عنوان مشتری ختم می شوند. ابزارهای CRM دستیابی به این امر را آسان می کنند.

به عنوان مثال، هنگامی که یک مشتری بالقوه از طرف یک مدافع با نمایندگان خدمات شما تماس می گیرد، تیم پشتیبانی شما می تواند داده هایی را از تعامل به دست آورد. آنها می توانند اهداف و نیازهایی را که مشتری بالقوه دارد ثبت کنند و این اطلاعات را برای تیم فروش شما ارسال کنند.

سپس تیم فروش از چنین اطلاعاتی برای پرورش چنین مشتریان بالقوه ای برای خریدهای مبتنی بر داده استفاده می کند. و همه چیز به همین جا ختم نمی شود، پس از اینکه آنها را در فروش پرورش دادید، CRM به شما کمک می کند تا از طریق خدمات ستاره ای، ارجاعات را به عنوان مشتری حفظ کنید.

اگر، برای مثال، یک ارجاع خاص برای درخواست با تیم خدمات شما تماس بگیرد، نماینده پشتیبانی شما می‌تواند نمایه مشتری خود را در CRM ایجاد کند. با این کار، نماینده می‌تواند بداند مشتری چه خدمات یا محصولی دارد، چگونه به تجارت شما مراجعه می‌کند و چه مدت مشتری بوده است.

این به تیم شما کمک می‌کند تا ارجاع‌هایی را که در معرض خطر افزایش فروش قرار دارند یا فرصت‌های فروش را شناسایی کنند.

نتیجه گیری

بازاریابی دهان به دهان برای درک واقعی مردم از برند شما ضروری است. این روزها مردم به ندرت کلمه یک تبلیغ را قبول می کنند و برای نظر دوستان یا اعضای خانواده بسیار بیشتر از هر کمپین تبلیغاتی که می توانید اجرا کنید ارزش قائل هستند.

بنابراین، به جای اینکه چنین مسیر حیاتی بازاریابی را به شانس بسپارید، می‌توانید فعال باشید و مشتریان خود را تحت تأثیر قرار دهید تا مثبت صحبت کنند و مردم را به برند شما ارجاع دهند.

با این حال، مردم هیچ مارکی را توصیه نمی‌کنند، بنابراین باید قابل ارجاع باشید و نکات ذکر شده در این بخش به شرکت شما کمک می‌کند تا به آن دست یابد.

به شما!

تعداد بازید : 19

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1