شماره تماس : 02128426511

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ده ها سال است که وجود دارد. اما در طول هشت سال گذشته یا بیشتر، استفاده از آن به شدت افزایش یافته است و امروزه مشاغل در هر اندازه از CRM فروش استفاده می کنند. . این فناوری به طور قابل توجهی تکامل یافته است، اما چندین تصور نادرست در مورد اینکه یک راه حل CRM در واقع چیست و چه می کند وجود دارد.

ما آنها را افسانه های CRM می نامیم. آنها ریشه در روزهای اولیه سیستم های نصب شده دارند که شرکت های بزرگ در سطح سازمانی از آنها استفاده می کردند. با این حال، CRM راه درازی را پیموده است و اعتقاد به این تصورات نادرست می‌تواند تأثیرات منفی بر کسب‌وکار شما داشته باشد.

در اینجا، ما حقیقت را افشا می‌کنیم و افسانه‌های اولیه در مورد CRM فروش را از بین می‌بریم.

1. CRM فروش بسیار پیچیده است

Sales CRM is too complicated

در ابتدا، نرم‌افزار CRM فروش سخت، پیچیده، غیر شهودی بود و با منحنی یادگیری بسیار شیب‌دار همراه بود. بازار به این موضوع توجه کرد و CRM به عنوان یک فناوری پیچیده که برای مدیریت نیاز به مهارت‌های محاسباتی پیشرفته دارد، شهرت پیدا کرد.

آن روزگاران قدیم بود. از آن زمان، فناوری CRM با جهش و مرز تکامل یافته است. سیستم‌های امروزی دارای رابط‌های بصری کشیدن و رها کردن هستند که حتی به افراد غیرتکنولوژیکی این امکان را می‌دهد که به سرعت راه‌حل را یاد بگیرند و استفاده کنند. از آنجایی که سیستم‌هایی مانند Agile CRM به گونه‌ای ساخته شده‌اند که برای کسب‌وکارهای کوچک‌تر و در حال رشد قابل دسترسی باشند، منحنی یادگیری کوتاه است و شرکت‌ها می‌توانند در زمان بسیار کمی راه‌اندازی و اجرا شوند.

به عنوان یک مشتری راضی Agile CRM— کسی که مسلماً از همه فن‌آوری آگاه نیست—گفت:

«با Agile CRM، هزینه‌های زیادی را برای پول خود دریافت می‌کنید. و استفاده از آن شهودی و آسان است… حتی برای یک مرد تلفن تاشو.”

 • بروس بلکول، مدیر عامل، گروه استراتژی های شغلی

2. خیلی گران است

It’s too expensive

این اسطوره دیگری است که در روزهای اولیه فناوری CRM متولد شد. در آن زمان، یک شرکت معمولاً 1000 دلار یا بیشتر در ماه برای استفاده از این سیستم هزینه می کرد. این منجر به این تصور شد که CRM بسیار گران است و فقط برای کسانی با بودجه هنگفتی که می توانند چنین تجملاتی را داشته باشند، بسیار گران است. متأسفانه، این تصور باقی ماند و امروزه هنوز هم توسط بسیاری باور می شود.

اما حقیقت این است که قیمت راه حل های CRM در سال های اخیر به شدت کاهش یافته است. قیمت ها کاهش یافته است زیرا بسیاری از فروشندگان جدید وارد بازار شده اند و رقابت به طور قابل توجهی افزایش یافته است. امروزه حتی می توانید یک راه حل CRM را به صورت رایگان دریافت کنید. به عنوان مثال، Agile CRM یک طرح CRM فروش رایگان ارائه می‌کند، با پلن‌های سطح بالاتر که ویژگی‌های بیشتری را ارائه می‌دهد، اما هنوز با قیمت بسیار مناسب. می توانید از Agile CRM Starter Plan با 8.99 دلار در ماه استفاده کنید. به همین دلیل است که یک CRM فروش بسیار محبوب برای استارت آپ ها و کسب و کارهای در حال رشد با منابع محدود است.

3. اگر CRM بخرم، باز هم باید یک سیستم اتوماسیون بازاریابی بخرم

If I buy a CRM, I must still buy a marketing automation system

به تازگی نوع جدیدی از CRM وارد بازار شده است. این یک CRM همه کاره نامیده می شود و شامل CRM کامل، فروش، بازاریابی و پشتیبانی مشتری اتوماسیون در همان پلتفرم. دیگر نیازی به خرید سیستم‌های مختلف برای اتوماسیون بازاریابی و پشتیبانی مشتری ندارید، زیرا در CRM تعبیه شده‌اند.

CRM چابک یکی از این راه حل های همه کاره است. کاربران می توانند کمپین های بازاریابی خودکار را اجرا کنند، از ویژگی های فعال سازی CRM فروش استفاده کنند و از مشتریان موجود از همان سیستم پشتیبانی کنند. این بدان معناست که همه آن داده‌ها در یک پایگاه داده مرکزی ذخیره می‌شوند تا همه ببینند، که تیم‌های مختلف شما را همسو می‌کند و همه را کارآمدتر می‌کند.

4. فقط کسب و کارهای بزرگ به آن نیاز دارند

Only large businesses need it

نه خیلی. در روزهای اولیه، CRM ها هزینه بالایی داشتند و بیشتر توسط شرکت های بزرگی که می توانستند قیمت آن را بپردازند، استفاده می شدند. اکنون که CRMها بسیار مقرون به صرفه هستند، بسیاری از کسب و کارهای کوچکتر و در حال رشد متوجه شده اند که با استفاده از CRM می توانند در صنعت مربوطه خود بسیار بهتر رقابت کنند.

در واقع، اکنون بسیاری از کسب و کارهای کوچک و محلی از CRM استفاده می کنند که اگر نکنید

براساس Salesforce.com ، “به طور متوسط، تیم های SMB 23٪ از روزهای کاری خود را صرف وارد کردن دستی داده ها می کنند و زمانی را که می تواند صرف پروژه های سازنده تر شود، از بین می برد.” CRM این مانع را از بین می برد و به کسب و کارهای کوچکتر و در حال رشد قدرت می دهد تا رشد را تسریع کنند.

5. CRM فقط برای ذخیره اطلاعات تماس استفاده می شود.

CRM is only used to store contact information

CRMهای فروش برای کارهای زیادی استفاده می شوند. و هنگامی که CRM های همه کاره را وارد تصویر می کنید، لیست فرآیندهایی که می توانند خودکار شوند به طور تصاعدی افزایش می یابد. در اینجا فقط یک لیست نمونه از کارهایی که می توان با یک CRM همه کاره انجام داد آمده است:

 • بازاریابی ایمیل
 • کمپین های بازاریابی چند کاناله
 • کشیدن و رها کردن صفحه فرود و فرم وب سازندگان
 • ویژگی‌های

 • میزان امتیاز دهی و تولید سرآمد
 • سنجش‌ها و تحلیل‌های پیشرفته برای تصمیم‌گیری‌های مبتنی بر داده
 • برنامه ریزی آنلاین
 • CRM اجتماعی و قابلیت‌های گوش دادن اجتماعی
 • تلفن پیشرفته برای تماس فروش ساده
 • eDocs و امضاهای الکترونیکی
 • قابلیت‌های گردش کار مدیریت پروژه
 • Helpdesk و اتوماسیون پشتیبانی مشتری
 • و خیلی چیزهای دیگر

6. CRM برای فروش بسیار وقت گیر است

CRM for sales is too time-consuming

در واقع، وقتی کارهای زیادی را خودکار می‌کنید، در زمان زیادی صرفه‌جویی می‌کنید. این کل ایده پشت این فناوری است. این فرآیندها را خودکار می کند تا بتوانید بر روی کارهای با ارزش بالاتر مانند شکل دادن استراتژی و رشد کسب و کار خود تمرکز کنید. اگر این تصور را دارید که استفاده از CRM وقت گیر است، آن را فراموش کنید. کارهایی که 30 دقیقه طول می کشد تا به صورت دستی انجام شوند، می توانند به صورت فوری و خودکار در یک CRM فروش انجام شوند.

7. CRM برای فروش با سیستم های دیگر من ادغام نمی شود

CRM for sales won’t integrate with my other systems

برعکس! بسیاری از CRM ها اکنون به عنوان سیستم های نرم افزاری به عنوان سرویس (SaaS) فروخته می شوند. و بسیاری از آنها API های باز دارند که به شما امکان می دهد تقریباً هر برنامه شخص ثالثی را که می خواهید با CRM خود یکپارچه کنید. ادغام‌ها و افزونه‌ها در را به روی شما باز می‌کنند تا کارهای بیشتری را بدون ترک CRM خود انجام دهید. شما می توانید هر چیزی را از برنامه های صورتحساب و صورتحساب گرفته تا برنامه های تلفن و رسانه های اجتماعی ادغام کنید.

نتیجه گیری

نکته آخر این است که CRMهای دهه 90 و 2000 منسوخ شده و از بین رفته اند. امروزه، بیشتر CRM ها در فضای ابری زندگی می کنند، بسیار بصری هستند، بسیار مقرون به صرفه هستند و به شما قدرت می دهند تا در حوزه مربوطه خود رقابتی تر باشید. یک CRM فروش قدرتمند بهره‌وری را افزایش می‌دهد، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد که زمان بیشتری را برای بستن معاملات و کمتر برای مدیریت معمول صرف کنید.

به نسل بعدی فناوری CRM خوش آمدید. افسانه های فوق باید کنار گذاشته شوند و مشاغل در هر اندازه باید از راه حل های CRM استفاده کنند تا رشد کنند.

تعداد بازید : 13

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1