شماره تماس : 02128426511
vc_column-inner”>

اشتباهات رایج سئو که باید از آنها اجتناب کنید

سئو یکی از عناصر کلیدی هر استراتژی بازاریابی دیجیتال است و دلیل خوبی هم دارد. نشان دهنده این است که بیش از یک سوم خریداران آنلاین در بریتانیا سفر خرید خود را در موتورهای جستجوی مختلف آغاز می‌کنند، و وضعیت در بیشتر دنیای غرب فرقی نمی‌کند.

در زمان‌هایی که کسب‌وکارهای بیشتری در حال حرکت آنلاین یا راه‌اندازی فروشگاه‌های آنلاین هستند، این امر به طور فزاینده‌ای اهمیت پیدا می‌کند. برای اینکه در رقابت برای کسب رتبه های برتر رقابت کنید، باید مطمئن شوید که وب سایت شما واقعاً بر اساس نیازها و راحتی بازدیدکنندگان ساخته شده است. این به معنای طراحی کاربرپسند، سرعت بارگذاری سریع صفحه و محتوای با کیفیت.

با این حال، باید عمیق‌تر از آن بروید. به منظور ارائه تجربه کاربری باکلاس، باید با برخی از ترفندهای پیشرفته سئو آشنا شوید که می توانند به شما در افزایش رتبه شما کمک کنند. در این فرآیند، چندین اشتباه وجود دارد که مشاغل اغلب مرتکب می شوند و اجتناب از آنها می تواند یک مزیت رقابتی مهم به شما بدهد. در اینجا برخی از رایج ترین آنها آورده شده است.

SEO Mistakes - shopper journey

1. عدم شناخت مخاطب

شما می توانید بهترین آژانس بازاریابی را استخدام کنید که استراتژی SEO برای افزایش رتبه خود، اما اگر محتوای خود را برای کلمات کلیدی اشتباه بهینه سازی کنید، هیچ نتیجه ای نخواهد داشت. شناخت خوب مشتریان و نیازها، نگرانی‌ها و علایق مشتریان بالقوه الزامی است. این یک مبنای ضروری برای سایر فعالیت های SEO است.

البته، شما بدیهی است که ایده کلی در مورد اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند یا چه نوع افرادی به برند و محصول شما علاقه مند هستند، خواهید داشت. با این حال، برای بهینه‌سازی کامل وب‌سایت خود، داشتن اطلاعاتی مبتنی بر اطلاعات و درک عمیق از چیزهای خاصی که آنلاین جستجو می‌کنند، و همچنین سؤالات خاصی که تمایل به پرسیدن دارند، ضروری است.

دستیابی به این درک بدون تحقیق کامل کلمات کلیدی غیرممکن است. سعی کنید کلمات کلیدی مرتبط با صنعت خود را پیدا کنید که بیشترین توجه را به خود جلب می کند اما هنوز به خوبی توسط رقبای شما پوشش داده نشده است. یا به عبارت دیگر، بهترین راه برای جلب توجه در موتورهای جستجو، بهینه سازی عباراتی با حجم جستجوی بالا و دشواری کلمات کلیدی کم است. ابزارهای متعددی وجود دارد که می تواند در این مرحله از فرآیند به شما کمک کند.

SEO mistakes: audience research

2. نادیده گرفتن هدف جستجو

مجموعه اشتباهات مرتبط با کلمات کلیدی که می توانید مرتکب شوید بسیار گسترده است و فقط انجام تحقیقات خوب کافی نیست. در مورد اعدام هم هست اگر می‌خواهید از استراتژی کلمات کلیدی خود بیشترین بهره را ببرید، باید در نحوه استفاده از این اصطلاحات بسیار مراقب باشید.

بسیاری از کسب و کارها اشتباه رایجی را مرتکب می شوند که به سادگی محتوای خود را با عباراتی تحت اللفظی که مردم جستجو می کنند پر می کنند. این تاکتیک در گذشته کار می کرد، البته فقط تا حدی. اما الگوریتم گوگل از آن زمان به بعد تکامل یافته است. اکنون می تواند به راحتی تشخیص دهد که چه زمانی از کلمات کلیدی فقط برای افزایش مصنوعی رتبه خود استفاده می کنید. و احتمالاً شما را برای این کار مجازات خواهد کرد. بنابراین از کلمات کلیدی فقط به طور متوسط ​​و به صورت طبیعی و خود به خود به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از محتوای خود استفاده کنید.

اکنون، چیزهای بیشتری در این داستان وجود دارد. اگرچه استفاده از عبارات محبوب واقعی برای رتبه‌بندی آنها مؤثر است، تشخیص بافت عبارت جستجو و/یا پاسخ به سؤالات خاصی که مصرف‌کنندگان می‌پرسند حتی مؤثرتر است. بنابراین فقط روی عبارات تحت اللفظی تمرکز نکنید، بلکه به هدف جستجوی کاربران نیز فکر کنید. الگوریتم‌های موتورهای جستجو فقط توانایی بیشتری در تشخیص هدف جستجو خواهند داشت و قطعاً محتوایی را که آن را تشخیص می‌دهند ترجیح می‌دهند.

در نهایت، این را در نظر داشته باشید – این نه تنها در مورد آوردن افراد به وب سایت، بلکه در مورد درگیر نگه داشتن آنها نیز است. این الگوریتم معیارهایی مانند زمان حضور در سایت یا نرخ پرش را بسیار مهم می‌بیند، زیرا نشان می‌دهد که آیا کاربران آنچه را که به دنبال آن بودند در سایت شما یافته‌اند یا خیر. بنابراین انجام ترفندهای ارزان برای ترغیب مردم به بازدید از وب سایت شما کارساز نخواهد بود، و حتی اگر در کوتاه مدت انجام شود، این واقعیت که اکثر مردم تمایل دارند بلافاصله وب سایت شما را ترک کنند، می تواند تأثیرات مخرب بلندمدتی بر SEO شما داشته باشد.

3. فراموشی به‌روزرسانی محتوای خود

هنگامی که محتوایی با کیفیت بالا ایجاد و ارسال کردید، نباید آن را برای همیشه فراموش کنید. هزاران وب سایت با هزاران مقاله حاوی اطلاعات منسوخ، آمار قدیمی و لینک های شکسته وجود دارد. حقیقت این است که Google واقعاً این نوع چیزها را دوست ندارد.

اول، پیوندهای خروجی شکسته نشانه تجربه بد کاربر هستند، بنابراین مطمئن شوید که ابزاری را دانلود کنید که به شما کمک می کند فوراً در صفحه ای که مقاله شما پیوندها به ناپدید می شوند، بنابراین می توانید آن را حذف یا جایگزین کنید. وقتی صحبت از لینک های داخلی شکسته می شود، خزیدن وب سایت شما و فهرست صفحات شما را برای Googlebot دشوارتر می کند. بنابراین اگر نشانی‌های وب هر یک از صفحات خود را تغییر می‌دهید، مطمئن شوید که هر صفحه‌ای را که به این صفحات پیوند دارد ویرایش کنید.

همچنین، موتورهای جستجو به تازگی محتوا و اطلاعات رتبه بندی می کنند. این بدان معنی است که شما باید از هر فرصتی برای به روز رسانی مقالات خود استفاده کنید با داده‌های جدید یا اضافه کردن پاراگراف‌هایی که روندهای مرتبط با موضوع فعلی را پوشش می‌دهند.

Search Engine Market Share

4. ایجاد بک لینک با کیفیت پایین

نمایه بک لینک شما احتمالا مهمترین جنبه سئوی شما است. منطقی است – اگر تعداد زیادی لینک به وب سایت شما اشاره می کند، شانس خوبی برای ارائه محتوای مفید و درجه یک وجود دارد.

اما آنچه که آژانس های سئو اغلب به مشتریان خود اشاره نمی کنند این است که کیفیت وب سایت هایی که به صفحات شما پیوند می دهند چقدر حیاتی است. به نوعی، شما در حال «به ارث بردن» قدرت از آنها هستید. از این رو بهترین راه برای تقویت ارتباط وب سایت شما این است که از کسانی که قبلاً اعتبار خود را ایجاد کرده اند پیوند دریافت کنید. در واقع، گاهی اوقات بهتر است که هیچ پیوندی نسبت به هزاران پیوند هرزنامه نداشته باشید، زیرا آنها می توانند به شما نشان دهند که در حال انجام یک تجارت مشکوک هستید و این به راحتی توسط موتورهای جستجو جریمه می شود.

بنابراین باید از وب‌سایت‌هایی که در آن می‌توانید لینک‌ها، شبکه‌های وبلاگ خصوصی، مزارع پیوند و مکان‌های مشابهی را خریداری کنید که نمایه بک‌لینک شما را به روشی سریع و غیرطبیعی تقویت می‌کنند، اجتناب کنید. این فقط می تواند برای رتبه بندی شما پایان بدی داشته باشد. ایجاد لینک یک روش متداول و موثر است، اما تنها در صورتی که با وب‌سایت‌های قابل اعتمادی کار می‌کنید که به شهرت خود اهمیت می‌دهند و هر نوع محتوایی را نمی‌پذیرند و منتشر نمی‌کنند.

Average Referring Domains

5. عدم بهینه سازی تصویر و ویدیو

وقتی در مورد بهینه‌سازی جستجو صحبت می‌کنیم، معمولاً در زمینه بهینه‌سازی محتوا و رسیدگی به جزئیات فنی در سایت است. از سوی دیگر، به نظر می رسد ارزش بهینه سازی تصویر و ویدئو تا حدودی نادیده گرفته شده است.

سئوی تصویر به چند دلیل بسیار مهم است. ابتدا، یک تکه قابل توجه جستجوها در Google جستجوهای تصویری است و ثانیاً، Google اغلب شامل تصاویر به عنوان بخشی از نتایج جستجوی معمولی می‌شود. بنابراین از دست دادن این فرصت برای افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت شما احمقانه است. در میان چیزهای دیگر، باید مطمئن شوید که هر تصویر یک نام فایل مرتبط و توصیفی داشته باشد، متن جایگزین را برای هر تصویر درج کنید و حافظه زیادی را اشغال نکند.

بیایید به آخرین مورد در این لیست کمی دقیق تر نگاه کنیم. تغییر اندازه تصاویر و انتخاب فرمت مناسب به گونه ای که فضای مجازی زیادی را اشغال نکنند، می تواند در مورد UX زندگی شما را نجات دهد. این می تواند سرعت وب سایت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، که به خودی خود یک عامل رتبه بندی است. علاوه بر این، سرعت بارگذاری صفحه به طور چشمگیری بیشتر است. نرخ پرش را کاهش می دهد و افراد را تشویق می کند که زمان بیشتری را در وب سایت بگذرانند.

درمورد ویدیوها، گسترش محتوای ویدیویی برای هر کسی که…خوب، برای هر کسی که اینترنت دارد مشهود است. اتصالات سریعتر به مردم این امکان را داده است که در هر کجا که هستند، هر کجا که می روند و هر زمان که فقط یک دقیقه وقت آزاد دارند، محتوای ویدیویی را تماشا کنند. البته سازندگان محتوا و برندها به طور یکسان از این مزیت استفاده کرده اند. محتوای ویدیویی می‌تواند اساساً روی تأثیر مثبت بگذارد. هر معیار مهم قابل تصور برای وب سایت یا رسانه های اجتماعی شما.

به همین دلیل است که باید کمی تلاش کنید بهینه سازی ویدیوهایی که پست می کنید. چندین چیز وجود دارد که باید در اینجا در نظر داشته باشید: بهینه سازی عنوان، نوشتن توضیحات، درج زیرنویس ها، و استفاده از یک تصویر کوچک جذاب، به نام چند مورد.

6. بهینه سازی برای موبایل انجام نشد

ترافیک موبایل چند سال پیش از ترافیک دسکتاپ پیشی گرفت و به نظر می رسد که شکاف بین این دو در سال های آینده بیشتر خواهد شد. شکی نیست که کاربران در آینده عمدتاً از دستگاه های تلفن همراه مرور، جستجو و خرید خواهند کرد. این به تنهایی دلیل خوبی برای توجه بیشتر به تجربه موبایلی است که ارائه می کنید.

اما موارد بیشتری وجود دارد. موتورهای جستجو نیز اخیراً توجه ویژه ای به نسخه های موبایلی وب سایت ها داشته اند. Google سال‌هاست که نمایه‌سازی اولین موبایل را انجام می‌دهد و از سپتامبر 2020، فهرست‌سازی اولین موبایل برای همه سایت‌ها اعمال می‌شود.

در مجموع، موبایل قطعا آینده است. شما باید مطمئن شوید که UX بی عیب و نقصی را به کاربران تلفن همراه ارائه می‌دهید و از هر گونه ناراحتی معمولی که آن‌ها تجربه می‌کنند در امان بمانید. مهمتر از همه، این به معنای طراحی هوشمند و پاسخگو است که اطمینان حاصل می کند که وب سایت به راحتی قابل اسکن، بصری، و استفاده آسان است و همچنین سرعت بارگیری مناسبی را در همه دستگاه ها ارائه می دهد.

Global Stats Counter

7. فکر می کنید (همیشه) سئو را تمام کرده اید

در نهایت، باید بپذیرید که هرگز واقعاً بهینه سازی وب سایت خود را به پایان نخواهید رساند. Google بارها و بارها به معرفی به‌روزرسانی‌های جدید ادامه می‌دهد تا نتایج جستجو را مرتبط‌تر کند، بنابراین صاحبان وب‌سایت‌ها باید مطابق با آن سازگار شوند، تغییرات کمی ایجاد کنند و از ترفندهای جدیدی استفاده کنند که رتبه آنها را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، استراتژی شما به این بستگی دارد که رقبای شما چگونه استراتژی های خود را تغییر می دهند. بنابراین شما باید نه تنها به به روز رسانی الگوریتم، بلکه به رقبای خود نیز توجه داشته باشید. محتوای شما باید تازه بماند، وب سایت شما سریع، UX شما واضح باشد، و همه اینها مطمئناً یک تجارت بی پایان است. و اگر نتوانید ارائه دهید، به معنای واقعی کلمه و به معنای واقعی کلمه سقوط خواهید کرد.

تعداد بازید : 20

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1