شماره تماس : 02128426511

نرم افزار مدیریت مشتری چیست؟

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا مشتری (CRM) به سازمان‌ها کمک می‌کند تا به منظور ساده‌سازی فرآیند فروش، به جمع‌آوری، سازمان‌دهی، مدیریت و دسترسی به تعاملات موجود و مشتریان بالقوه یا مشتری کمک کنند. با این حال، CRMها دیگر یکسان نیستند. بهترین CRM ها به چیزی بسیار بیشتر از تعریف بالا تبدیل شده اند.

قبل از اینکه نکاتی را برای انتخاب بهترین نرم افزار CRM بررسی کنیم، اجازه دهید نگاهی به برخی از ویژگی هایی بیندازیم که CRM ها را موثرتر از سایرین می کند.

ویژگی های یک CRM موثر

 • کاربر پسند
  رابط‌های کاربرپسندتر و بصری‌تر با گزینه سفارشی‌سازی کمک در پذیرش و به حداقل رساندن خطاهای ناشی از کاربران.
 • ردیابی
  قابلیت ردیابی قیف و خط لوله فروش و مدیریت آنها از یک پلتفرم امکان تجزیه و تحلیل و پیش بینی فروش بهتر را فراهم می کند.
 • ذخیره‌سازی
  پیوست کردن اسناد و ذخیره آنها با سوابق مناسب به ساده‌سازی جریان‌های کاری بسیار مؤثر کمک می‌کند.
 • نمایش های داشبورد
  مرورهای بصری خط لوله فروش شما به شما کمک می کند بفهمید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیاز به بهبود دارد.
 • موبایل
  موثرترین CRMها دارای یک برنامه تلفن همراه و همچنین گزینه‌های دسکتاپ برای گرفتن و دسترسی به اطلاعات مشتری در هر مکانی هستند.
 • ادغام رسانه های اجتماعی
  با توانایی تعامل با مشتریان بالقوه در رسانه های اجتماعی مستقیماً از CRM خود، دسترسی خود را به میزان قابل توجهی افزایش خواهید داد.
 • ایمن
  CRM شما به طور کامل کارآمد نخواهد بود اگر اطلاعات مشتریان شما را ایمن و ایمن نگه نمی دارد.

این ویژگی‌ها برای یک CRM مؤثر مهم هستند، اما هنگام تعیین اینکه کدام CRM برای کسب‌وکار کوچک شما بهترین است، باید ویژگی‌های بیشتری را در نظر بگیرید. برای کمک به انتخاب بهترین نرم افزار مدیریت مشتری برای کسب و کار کوچک خود، به نکات زیر نگاه کنید.

نکته شماره 1 به طور کلی درک کاملی از CRM به دست آورید

دانستن اینکه چگونه CRMها کار می کنند اولین قدم برای انجام تحقیقات شما است تا مشخص کنید کدام یک برای سازمان شما بهترین کار را دارد. با به دست آوردن درک کامل از مزایای اجرای CRM و نحوه عملکرد آنها به نفع شما، متوجه خواهید شد که چرا برای کسب و کار شما بسیار مهم است. اگر بتوانید نکات و نکات CRM را بیاموزید، همچنین می توانید به کارمندان خود کمک کنید تا با تلاش کمتری این فناوری را اتخاذ کنند.

نکته شماره 2 برای درک نیازهای خود الزامات کسب و کار را جمع آوری کنید

همه نیازهای شما یا کارمندانتان را برای CRM جدیدشان مستند کنید. در این مرحله، فرقی نمی‌کند که این یک ویژگی است که در همه CRMها موجود است یا اصلاً در هر CRM وجود دارد. این یک پیش نویس سریع و کثیف از راه حل ایده آل CRM شما است. جمع‌آوری این الزامات تجاری به شما کمک می‌کند نوع CRM و ویژگی‌هایی را که مناسب کسب‌وکار خاص شما هستند، تعیین کنید.

نکته شماره 3 تعیین کنید کدام CRM برای شما کار می کند

بعد از به دست آوردن درک کلی از CRM و تعیین اینکه دقیقاً چه چیزی کسب و کار خاص شما در یک CRM نیاز دارد، وقت آن است که در مورد انواع CRMهای موجود تحقیق کنید و ویژگی های آنها را ارجاع دهید. نوع CRM ممکن است تا حد زیادی به محصولات یا خدماتی که ارائه می کنید و اینکه آیا به فروش، بازاریابی و/یا پشتیبانی نیاز دارید بستگی دارد. تحقیق در مورد آنچه در دسترس است، نتایج شما را بر اساس آنچه قبلاً تعیین کرده اید، محدود می کند.

نکته شماره 4 در مورد مبتنی بر ابر یا در محل تصمیم بگیرید 

سوال دیگری که می‌خواهید از خود بپرسید این است که آیا پیاده‌سازی یک راه‌حل نرم‌افزار مبتنی بر فضای ابری مفیدتر است یا یک راه‌حل نرم‌افزار داخلی. یک راه حل مبتنی بر ابر برای پیاده سازی اولیه هزینه کمتری خواهد داشت زیرا به سخت افزار لازم برای راه حل در محل نیاز ندارد، اما اتصال آنلاین همیشه ضروری است و هزینه های اشتراک باید در نظر گرفته شود. راه‌حل‌های داخلی به شما کنترل کامل بر CRM و ادغام‌های آن را می‌دهند، اما هزینه‌های اولیه اغلب برای مشاغل کوچک هزینه بالایی دارند. انتخاب یک راه حل منعطف که به کسب و کار شما اجازه رشد می دهد، گزینه خوبی است.

نکته شماره 5 مقایسه فینالیست ها

اکنون که تعیین کردید کدام CRM نیازهای خاص شما را برآورده می کند، زمان آن است که فینالیست ها را با هم مقایسه کنید. از آنجایی که لیست رقبای شما باید با تمام تحقیقات شما به شدت کاهش یابد، انتخاب راه حل مناسب برای کسب و کار شما بسیار آسان تر خواهد بود. اطمینان از اینکه انتخاب نهایی شما دارای ویژگی های یک CRM موثر ذکر شده در بالا است نیز به شما کمک خواهد کرد.

نکته شماره 6 مقایسه هزینه ها

در نهایت، اگر به انتخاب‌های نهایی خود رسیده‌اید که همگی شامل الزامات شما هستند، اما هنوز تصمیم نگرفته‌اید، به هزینه نگاهی بیندازید. کسب‌وکارهای کوچک معمولاً بودجه نرم‌افزاری را که شرکت‌های بزرگ‌تر دارند، ندارند. با این حال، اگر این اولین توجه شما باشد، ممکن است الزامات کسب و کار خود را برآورده نکنید. انجام آن در مرحله نهایی خود باعث می شود راه حلی که انتخاب می کنید مقرون به صرفه باشد و همچنین راه حل مناسبی برای شما باشد.

نتیجه گیری

هنگامی که CRM مناسب را برای کسب و کار کوچک خود انتخاب کردید، زمان آن فرا رسیده است که آن را پیاده سازی کنید و همه را به استفاده از آن تشویق کنید. برخورد با پیاده سازی CRM مانند یک کمپین بازاریابی می تواند کمک کننده باشد. کارکنان خود را از مزایای نرم افزار آگاه کنید. آگاهی از اینکه چگونه این کار به آنها سود می رساند می تواند به تمایل به استفاده از آن منجر شود. هنگامی که آنها تمایل داشتند، شما آنها را بر روی آن “فروختید” و آنها ممکن است برای استفاده از آن توسط سایر کارمندان قهرمان شوند. سایر عواملی که می تواند به پذیرش نرم افزار جدید کمک کند شامل آموزش نحوه استفاده از آن و همه ویژگی های موجود در آن است. در نهایت، در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل، اطلاعات مورد نیاز برای دریافت پشتیبانی را در اختیار آنها قرار دهید. این موارد به شما کمک می‌کند تا کارمندان خود را به کار ببندید و به شما امکان می‌دهد زمان صرف شده برای آن را به بررسی‌های دوره‌ای کاهش دهید تا ببینید آیا آنها به درستی از آن استفاده می‌کنند و آیا سؤالی دارند.

یک مثال خوب از یک CRM موثر، CRM چابک توسط 500 برنامه است که معیارهای ذکر شده در بالا را برآورده می کند. این یک راه حل مبتنی بر ابر است که می تواند به کسب و کار کوچک شما کمک کند تا اهداف فروش و بازاریابی شما را برآورده کند. CRM همه کاره می‌تواند فروش، بازاریابی و پشتیبانی شما را در یک پلتفرم مقرون‌به‌صرفه خودکار کند و به کسب‌وکارهای کوچک امکان می‌دهد مانند Fortune 500 عمل کنند.

اگر به دنبال یک نرم‌افزار مدیریت مشتری جدید هستید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، این نکات به شما کمک می‌کند شروع کنید و مهمتر از آن، به شما کمک می‌کند بهترین CRM را برای کسب‌وکار کوچک خود پیدا کنید. CRM ها از آغاز فروتنانه خود به عنوان پایگاه داده ارتباط با مشتری، راه زیادی را طی کرده اند. انجام تحقیقات خود از قبل به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که بهترین نرم افزار مدیریت مشتری را برای پول خود دریافت می کنید. اگر می‌خواهید ببینید Agile CRM راه‌حل مناسبی برای کسب‌وکار کوچک شماست، آن را به‌مدت 30 روز به‌طور رایگان امتحان کنید.

تعداد بازید : 15

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1