شماره تماس : 02128426511

6 روش برای گنجاندن محتوای تولید شده توسط کاربر در کمپین های بازاریابی خود (و چرا باید)

چه چیزی مردم را به خرید از یک برند تشویق می‌کند؟ یک نظرسنجی 2020 توسط Edelman (که خوانش فشارسنج اعتماد آن برای هر رهبر که به دنبال ایجاد تفاوت است باید اجباری باشد) نشان می دهد که 64٪ از مصرف کنندگان بر اساس قیمت تصمیم گیری می کنند. اما این تنها چیزی نیست که مهم است. در واقع، 53٪ از مصرف کنندگان فکر می کنند که اعتماد به برند دومین چیزی است که یک شرکت می تواند برای کسب و کار ارائه دهد.

اما نکته اینجاست: در حالی که هر کسی می‌تواند قیمت‌های خود را کاهش دهد و با سود کمتری کار کند (اگر آماده باشد کمتر سود کند)، اعتماد به‌طور تصاعدی چالش‌برانگیزتر است. به عبارت دیگر، تولید نشده است – سزاوار است.

خوشبختانه، استراتژی های موثر بسیاری برای تشویق وجود دارد اعتماد مصرف کننده. و محتوای تولید شده توسط کاربر می تواند همان چیزی باشد که شما در کمپین های بازاریابی خود از دست داده اید.

UGC چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

بهترین راه برای تعریف محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) این است که بگوییم این هر نوع دارایی است که توسط مشتریان برند ایجاد شده است، خواه متنی یا چند رسانه ای، که برند می تواند از آن برای اهداف بازاریابی استفاده کند. هر چیزی می‌تواند واجد شرایط UGC باشد: از گواهینامه، ذکر توییتر، تصویر یا ویدیویی که نشان می‌دهد محصول توسط مشتری استفاده می‌شود.

اکنون، قبل از اینکه به جزئیات در مورد UGC بپردازیم، درک مزایایی که ارائه می دهد ضروری است. بله، اکثر شرکت ها ترجیح می دهند از دارایی های چند رسانه ای تولید شده در داخل استفاده کنند. از آنجایی که اینها سطح بالایی از کنترل را برای برندها فراهم می کنند، می توانند پیام های فکر شده ای را که باعث آگاهی، تبدیل و وفاداری می شود، منتقل کنند. اما این بدان معنا نیست که UGC امتیازات یکسانی را مجاز نمی‌داند.

در واقع، می توان استدلال کرد که در برخی سناریوها، UGC می تواند بسیار موثرتر از دارایی های دارای مارک تجاری باشد. بنابراین، اگر می‌توانید راه‌هایی برای گنجاندن محتوای تولید شده توسط کاربر در کمپین‌های بازاریابی خود بیابید، همه چیزهایی که با انجام این کار به دست می‌آورید در اینجا آمده است.

از اثبات اجتماعی کامل استفاده کنید

یکی از مزایای اصلی UGC نقش آن در ارائه اثبات اجتماعی است.

داده های آماری نشان می دهد که اکثر مصرف کنندگان قبل از تصمیم گیری برای خرید به دنبال بررسی هستند. طبق گفته Statista، مصرف کننده متوسط ​​ قبل از خرید محصول ده نظر را بخوانید. اما آنچه جالب است این است که نسل‌های جوان حتی در انجام تحقیقات خود کوشاتر هستند.

بنابراین، اگر می‌دانید که مردم قبل از خرید به دنبال نظرات سایر مصرف‌کنندگان هستند، منطقی‌ترین قدم ایجاد فضایی است که بتوانید نظرات مصرف‌کنندگان را در آن نمایش دهید.

به‌عنوان مثال، می‌توانید یک صفحه کامل «نظرات» برای وب‌سایت خود ایجاد کنید و به مشتریان بالقوه اجازه دهید درباره آنچه می‌توانند از محصولات شما انتظار داشته باشند، اطلاعاتی کسب کنند. صفحه Really Simple Systems CRM Reviews دقیقاً این کار را انجام می دهد. این نه تنها به نظرات نوشته شده توسط سایت‌های بررسی معتبر پیوند می‌دهد، بلکه بازخورد مشتریان B2B را نیز نمایش می‌دهد و مشتریان برجسته خود را نشان می‌دهد.

Customer Reviews

البته، لازم نیست به این سمت بروید. UGC که به خوبی استفاده شده است می تواند به سادگی راه اندازی یک ادغام در وب سایت شما برای نمایش خودکار نظرات Google یا Trustpilot یا حتی توییت های کاربر باشد، همانطور که توسط جیب.

user-generated content with GetPocket

UGC Beats Celebrity Andorsements

آیا می دانستید که اکثر مصرف کنندگان به تبلیغات اعتماد ندارند؟ درست است، طبق گفته Trustpilot، بهترین سناریو این است که از هر 10 مشتری بالقوه 3 نفر به کمپین های بازاریابی شما اعتماد کنند. و اگر یک فرد مشهور را نیز برای تأیید شما استخدام کنید. خوشبختانه، با این حال، خریداران به همان اندازه که به دوستان یا خانواده اعتماد دارند، به خریداران دیگر اعتماد دارند.

به همین دلیل است که نمایش UGC یک مزیت بزرگ ارائه می دهد. اگر به بازاریابی اینفلوئنسر فکر کرده‌اید، به سادگی پست‌ها را دوباره به اشتراک بگذارید یا با میکرو اینفلوئنسرها ممکن است بهترین راه برای ادامه باشد. نه تنها از نرخ تعامل بالاتر و هزینه های کمتر لذت خواهید برد، بلکه حتی می توانید مشتریان فعلی خود را به سفیران برند تبدیل کنید.

به عنوان مثال، ULX این کار را به طرز شگفت انگیزی انجام می دهد. این برند مشتریان را تشویق می‌کند تا آن را در پست‌های خود تگ کنند، سپس تصاویر را در حساب اینستاگرام خود بازنشر دهند. نتایج ترکیبی از UGC زیبا را نشان می‌دهد که توسط افراد مشهور و ریز اینفلوئنسرهای مناسب ارائه شده است که از به اشتراک گذاشتن این حقیقت که از یک محصول راضی هستند خوشحال هستند.

user-generated content with ULX%0A%0A

%0A%0A%0A

روابط با مشتری ایجاد کنید

آخرین مزیت فوق‌العاده استفاده از UGC در کمپین‌های بازاریابی (یا هر یک از کانال‌های دیجیتال شما) این است که می‌تواند نیروی محرکه روابط مثبت با مصرف‌کننده باشد.

به بیان ساده، نمایش محتوای تولید شده توسط کاربر (البته با اجازه) به شما این امکان را می دهد که مشتریان خود را در موقعیت اصلی قرار دهید. و این فقط باعث نمی شود که آنها احساس ارزشمندی کنند. همچنین به شما کمک می‌کند به مشتریان بالقوه نشان دهید که برندی متعهد به ارائه تجربیات مشتری محور هستید.

یکی از بهترین نمونه‌های برندی که این کار را انجام می‌دهد از Aura می‌آید. با ایجاد یک گروه پشتیبانی فیس بوک برای کاربران خود، تصمیم گرفت برخی از بازخوردها را در صفحه فرود خود نشان دهد و آن را به عنوان یکی از ارزش های منحصر به فرد خود معرفی کند.

user-generated content with GoAura

روش هایی برای نمایش محتوای تولید شده توسط کاربر در کمپین های بازاریابی شما

اکنون که از برخی از مزایای برتر استفاده از UGC در تلاش‌های بازاریابی خود آگاه هستید، زمان آن رسیده است که در مورد بهترین راه‌های انجام آن فکر کنید.

راهبردهای متعددی با درجات کاری متفاوت وجود دارد. برخی از آنها را می توانید با چند کلیک اجرا کنید، در حالی که برخی دیگر ممکن است به برنامه ریزی اساسی تری نیاز داشته باشند. اما هر کدام را که برای استفاده انتخاب کنید، مطمئناً نتایج را خواهید دید.

در زیر چند ایده در مورد اینکه چگونه می‌توانید UGC را در کمپین‌های بازاریابی خود قرار دهید، آورده شده است.

1. از ادغام ها نهایت استفاده را ببرید

ساده ترین راه برای نمایش محتوای ایجاد شده توسط مصرف کننده در کانال های توزیع، استفاده کامل از ادغام های موجود است.

اگر می‌دانید جایی وجود دارد که مصرف‌کنندگان ممکن است نظر خود را بگذارند، ببینید چگونه می‌توانید آن‌ها را در صفحه اصلی خود نشان دهید. پلتفرم هایی مانند Trustpilot، Yelp و Google My Business ادغام های ساده ای را ارائه می دهند که با اکثر وب سایت ها کار می کند. و بهترین بخش این است که لازم نیست فقط یک منبع را انتخاب کنید.

برای بهترین نتایج، می توانید به راحتی چندین منبع UGC را ترکیب کنید. این دقیقاً همان کاری است که Pocket Sport انجام می دهد، با بخش توصیفات استاندارد در وب سایت خود، به دنبال آن توسط بخش «افراد واقعی در جیب» که تصاویر را مستقیماً از اینستاگرام تهیه می‌کند.

user-generated content with PocketSport

2. بازنشر در شبکه های اجتماعی

آیا نمی‌خواهید با مشکل تطبیق وب‌سایت خود برای تطبیق با UGC روبرو شوید؟ خوب، اگرچه شما قطعاً باید در تصمیم خود تجدید نظر کنید، کاملاً درست است که استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر را به کانال های رسانه های اجتماعی خود بسپارید. در آنجا، می تواند چندین هدف را انجام دهد.

برای اولین بار، داشتن UGC برای عقب نشینی می تواند به شما کمک کند برنامه منسجمتری برای پست کردن داشته باشید. که یکی از اساسی ترین قوانین بازاریابی شبکه های اجتماعی است.

اما، مهم‌تر از آن، نشان دادن روشی که مشتریان شما از محصولات شما استفاده می‌کنند، می‌تواند به تلاش‌های شما برای برندسازی کمک کند، و اطمینان حاصل کند که فقط حس و حال مناسب را برای شرکت خود ارسال می‌کنید.

یک مثال عالی از چنین استفاده از UGC از Hackberry، یک خرده‌فروش لوازم در فضای باز می‌آید. این برند به جای ارسال مجدد تصاویر، از محتوا به گونه‌ای استفاده می‌کند که به آن امکان می‌دهد داستان بگوید و شاید مهم‌تر از آن، حس سرگردانی را در میان دنبال‌کنندگان خود ایجاد کند.

بنابراین، نه تنها فالوورها با نام تجاری شناسایی می شوند. مهمتر از آن، به لطف یک استراتژی بازاریابی رسانه اجتماعی که به خوبی اجرا شده است، آنها را به خرید با آن سوق داده است.

user-generated content from Huckberrt

ارسال مجدد می‌تواند برای برندهای B2B کمی پیچیده‌تر شود، اساساً به این دلیل که استراتژی‌های بازاریابی آنها معمولاً نمی‌تواند بر فروش احساسی تکیه کند. اما خوشبختانه، این مانع کوچک نباید آنها را از اجرای این استراتژی برای نمایش UGC باز دارد.

اما یک توصیه این است که تمرکز را از زیبایی‌شناسی و احساسات به چیزی محسوس‌تر تغییر دهید.

یک جهت ممکن این است که نظرات کاربران درباره ارزش‌ها یا دستاوردهای نام تجاری خود را بازنشر دهید. می‌توانید ببینید Finli چگونه این کار را در فید توییتر خود انجام می‌دهد. متناوباً، به دنبال محتوایی در مورد تجربیات مشخص مشتری باشید و آن‌ها را به محتوا برای کمپین‌های بازاریابی مختلف تبدیل کنید.

Reposting on social

3. محصولات خود را شرح دهید

موضوع اینجاست. ممکن است شما محصولات و خدمات خود را با هدفی روشن برای حل مشکل مشتری توسعه داده باشید. و ممکن است شما این کار را فوق العاده خوب انجام داده باشید. اما این شما را به بهترین مدافع برای خلاقیت های خود تبدیل نمی کند. در واقع، بهترین افرادی که ارزش پیشنهاد شما را به اشتراک می گذارند، کسانی هستند که برای آن پول پرداخت کرده اند و متوجه شده اند که برای آنها مفید است.

با در نظر گرفتن این موضوع، ایده خوبی است که مقداری UGC را در توضیحات محصول خود لحاظ کنید.

برای تجارت الکترونیک، این کار را می توان با یکی از ادغام رسانه های اجتماعی که در مورد آن صحبت کردیم انجام داد. اما برای SaaS، می‌توانید مراحل InFlow و از UGC به گونه ای استفاده کنید که قابلیت های محصول شما را نشان دهد. این نام تجاری برای توصیف قابلیت‌های دقیق نرم‌افزار بارکد خود، اسکرین‌شات‌های تولید شده توسط کاربر را به اشتراک گذاشته است.

InFlow

4. مشتریان خود را در کانون توجه قرار دهید

گاهی اوقات، بهترین راه برای بازاریابی برندتان این است که اصلاً درباره خودتان صحبت نکنید. با تابیدن نور به مشتریان موفق خود، می توانید به نتایج عالی دست پیدا کنید که الهام بخش مردم برای خرید از شما باشد.

به عنوان مثال، اگر به وب سایت روز کاری نگاهی بیندازید، خواهید دید که جلب توجه ترین شکل اثبات اجتماعی در صفحه اصلی شامل مجموعه ای از ویدیوهای کوتاه در مورد مشتریان برند است. با عنوان “مشتریان ما به نتایج شگفت انگیزی دست می یابند”، Workday به طور موثر راهی برای نمایش پتانسیل خود بدون نیاز به توضیح ویژگی های خاص پیدا می کند. در عوض، به مشتریان خود اجازه می دهد تا صحبت کنند.

user-generated content from Workday

5. UGC را به ایمیل های خود اضافه کنید

آیا به دنبال ایجاد یک کمپین بازاریابی مقرون به صرفه هستید که نتایج عالی را به همراه داشته باشد؟ چرا قدرت محتوای تولید شده توسط کاربر و ایمیل را ترکیب نکنید؟

علیرغم وجود چندین دهه، ایمیل همچنان برای اکثر برندها مرتبط است. نه تنها در بازاریابی B2C و B2B به طور یکسان استفاده می شود، بلکه در طیف گسترده ای از اهداف بازاریابی، از جمله پرورش سرنخ و تضمین تبدیل، کارآمد است. و وقتی با UGC ترکیب می‌شود، پتانسیل تبدیل شدن به یک استراتژی با بالاترین ROI را دارد.

آسانا، برای مثال، کار بسیار خوبی در گنجاندن UGC در کمپین های بازاریابی ایمیلی خود انجام می دهد. ایمیل‌های این شرکت دارای یک بخش «توجه به مشتری» مکرر است که دارای یک بررسی B2B ارسال شده توسط کاربر است که به دنبال آن پیوندی به بخشی از محتوای نوشته شده در مورد مشتری. و این نه تنها یک راه عالی برای ایجاد اعتماد است، بلکه یک استراتژی عالی برای هدایت ترافیک ارگانیک به وب سایت کسب و کار است.

Asana

6. هدایا یا مسابقات

ایجاد کنید

در مورد افزایش آگاهی از نام تجاری خود، می توانید به راحتی این کار را در حین تهیه محتوای تولید شده توسط کاربر (که بعداً می توانید برای کمپین های خود استفاده کنید) انجام دهید.

میزبانی جایزه فقط برند شما را به مشتریان بالقوه جدید معرفی نمی کند. مهمتر از آن، آن‌ها را تشویق می‌کند تا با شرکت شما تعامل داشته باشند، به‌طور خودکار آنها را از طریق قیف فروش منتقل می‌کند، بدون اینکه مجبور باشند منتظر بمانند تا تصمیم خود را بگیرند.

برای مثال جالب، می‌توانید کتابخانه‌های آراپاهورا بررسی کنید >، که میزبان یک مسابقه سالانه است که از بچه ها دعوت می کند تا صحنه های کتاب/فیلم مورد علاقه خود را با استفاده از آجرهای لگو بازسازی کنند تا فرصتی برای بردن جوایز سرگرم کننده داشته باشند. نه تنها انگیزه بزرگی برای هنرنمایی کودکان است، بلکه مهمتر از آن، به کتابخانه کمک می کند تا مخاطبان جوان را جذب کند، و به آنها نشان می دهد که خواندن و بازی کاملاً با هم هماهنگ هستند.

کلمات پایانی

همانطور که می بینید، محتوای تولید شده توسط کاربر قطعاً جایگاه خود را در کمپین های بازاریابی موفق دارد. چه بخواهید به مخاطبان جدیدی دست پیدا کنید، مشتریان خود را جذب کنید، یا صرفاً در رسانه‌های اجتماعی یکپارچگی را حفظ کنید، UGC می‌تواند به شما کمک کند این کار را بدون شکستن بودجه‌تان انجام دهید.

و اگر می‌بینید که برای شما کار می‌کند، می‌توانید از این هم جلوتر بروید. برخی از مارک‌ها، مانند Buffalo Wild Wings و Pampers، با موفقیت توانسته است UGC را به کمپین های تبلیغاتی تبدیل کند. به هر حال، چیزهای بسیار کمی می توانند به اندازه محتوای ایجاد شده توسط مصرف کنندگان دیگر برای مصرف کنندگان قابل ارتباط باشند.

بنابراین، اگر آماده‌اید تا تلاش‌های بازاریابی خود را به سطح بعدی ببرید، پیدا کردن راهی برای منبع و توزیع UGC قطعاً راهی است. البته، هنگام انجام این کار، فراموش نکنید که اجازه بگیرید و به سازندگان اصلی اعتبار دهید. در غیر این صورت، شما فقط به عنوان شلخته ظاهر خواهید شد.

درباره نویسنده

ناتاشا لین زنی با صفحه کلید است که زمینه های تخصصش را می توان در بازاریابی، برندسازی و موضوعات مرتبط با رشد کسب و کار خلاصه کرد. او همیشه خوشحال است که با به اشتراک گذاشتن دانش خود با وبلاگ های عالی همکاری می کند.

تعداد بازید : 20

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1