شماره تماس : 02128426511
استراتژی بازاریابی11 اوت 2016جسیکا کوزنیا

فهرست دریافت کنید

اکنون این مهم‌ترین مرحله است، زیرا اگر جایی برای ارسال نظرات ندارید، نمی‌توانید شروع به درخواست نظرات کنید. فهرست، نمایه عمومی شرکت و محصول شما در سایت بررسی است. یک فهرست به مشتریان شما امکان می‌دهد نظرات و رتبه‌بندی‌های بی‌طرفانه‌ای از کسب‌وکار شما ارسال کنند. بسیاری از این سایت‌ها به شما امکان می‌دهند یک فهرست اولیه به صورت رایگان ایجاد کنید.

یک جستجوی سریع در گوگل احتمالاً تعداد زیادی از سایت های بررسی را از بین می برد. مطمئن شوید که به سراغ سایت‌های بررسی می‌روید که برای صنعت شما طراحی شده‌اند و آن‌هایی را که در بالای جستجو ظاهر می‌شوند انتخاب کنید. این به شما یک مکان خوب برای شروع می دهد. برای شرکت‌هایی در وب‌سایت‌های بخش نرم‌افزار مانند  Capterra، جمعیت G2 و Software Advice سایت های بررسی مستقل محبوب هستند. در آنجا  بسیاری از متخصصان B2B را خواهید یافت که تجربیات خود را با طیف گسترده ای از محصولات نرم افزاری به اشتراک می گذارند.

درست است، اکنون نمایه‌های خود را تنظیم کرده‌اید، آماده دریافت برخی نظرات هستید!

کمپین ایمیل

یک راه متداول برای دریافت نظرات مشتریان ارسال یک کمپین ایمیلی است که از مشتریان بخواهید محصول شما را بررسی کنند. اگر تصمیم به راه‌اندازی یک کمپین بازبینی دارید، در هنگام تهیه پیش‌نویس باید چند نکته را در نظر داشته باشید.

  • آن را آموزنده اما کوتاه نگه دارید. اضافه کردن اینکه چرا به دنبال نظرات هستید و ارائه برخی اطلاعات در مورد سایت بررسی عالی است، اما این کار را برای مدت طولانی ادامه ندهید. آن را کوتاه و دقیق نگه دارید وگرنه مشتریان شما خواندن آن را تمام نخواهند کرد.
  • مشوق‌ها روشی عالی برای ترغیب افراد به ارائه نظر هستند. اگر شانس برنده شدن جایزه یا دریافت پول را داشته باشند، بیشتر افراد احتمال بیشتری دارد که نظر خود را بنویسند. فقط مطمئن شوید که اعلام کنید جایزه شما به آنچه آنها می نویسند بستگی ندارد.
  • همچنین می‌تواند خوب باشد که کمی فوریت را به مشوق اضافه کنید. به عنوان مثال می‌گوییم که 10 نفر اول که نظری را ترک می‌کنند، یک کارت هدیه استارباکس برنده می‌شوند. این باعث می‌شود افراد به جای اینکه آن را برای بعد بگذارند و ریسک نکنند که هرگز به آن نرسند ادامه دهند و فوراً آن را ترک کنند.

تماس های تلفنی

رویکرد مستقیم‌تر این است که چند نفر از مشتریان خود را فراخوانی کنید و به سادگی از آنها بخواهید که نظر بدهند. مشتریان با سابقه و خوشحال اغلب مشتاق هستند تا با گذاشتن یک نظر به شما کمک کنند. یکی دیگر از راه‌های خوب برای دریافت نظرات می‌تواند این باشد که تیم فروش خود را وادار کنید تا پس از پایان مکالمه با مشتری، از مشتری بخواهد نظر خود را بنویسد.

پست فروش

نقطه ای که در آن یک مشتری بالقوه را با موفقیت به مشتری تبدیل کرده اید، یکی از بهترین زمان ها برای درخواست بازبینی است. نه تنها این زمانی است که مشتری بیشترین تعامل را با شرکت شما احساس می کند، بلکه دلایلی را نیز در ذهن خود می بیند که شما را به جای رقبایتان انتخاب کند.

بسته به فرآیند خرید خود، می‌توانید بلافاصله پس از خرید برای آنها ایمیل ارسال کنید، یا می‌توانید با آنها تماس بگیرید. در برخی موارد، حتی ممکن است ایده خوبی باشد که یک دکمه CTA (Call-to-Action) را در صفحه تأیید خرید خود اضافه کنید و درخواست بررسی کنید.

رسانه های اجتماعی

آیا مشتریان خود را به طور مرتب توییت یا فیس بوک می نویسید؟ آیا دنبال کننده آنلاین فعالی دارید؟ اگر این کار را انجام می‌دهید، درخواست از مردم برای گذاشتن نظر در رسانه‌های اجتماعی راهی عالی برای جذب مشتریانتان به صورت آنلاین است.

برچسب امضا

هنگامی که از مشتریان خود نظر می‌خواهید، مطمئن شوید که بررسی محصول شما تا حد امکان برای آنها ساده است. یکی از راه های انجام این کار این است که یک لینک بررسی را به امضای ایمیل خود اضافه کنید. نه تنها انجام آن ساده است، بلکه به مشتری اجازه می دهد تصمیم بگیرد چه زمانی می خواهد نظر بگذارد.

اگر این مراحل ساده را دنبال کنید، در کمترین زمان در راه جمع آوری نظرات مشتریان خواهید بود.

تعداد بازید : 16

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1