شماره تماس : 02128426511

CRM22 ژوئیه 2021نویسنده مهمان

جایگزین‌های HubSpot برای شرکت‌های کوچک و متوسط

اگر یک شرکت کوچک و متوسط ​​یا خرد در بازار CRM هستید، به احتمال زیاد نام HubSpot را شنیده اید. HubSpot CRM فروش اولیه خود را به صورت رایگان ارائه می دهد، و ما شرط می بندیم که بسیاری از شما که این مطلب را می خوانید، حداقل به آن عمل کرده باشید.

اگرچه طرح رایگان آن‌ها سخاوتمندانه است، اما سرانجام زمانی فرا می‌رسد که یک کسب‌وکار رو به رشد و در حال توسعه به چیزی بیش از عملکرد اولیه CRM نیاز دارد. و HubSpot (به طور قابل درک) بسیاری از مفیدترین ابزارهای بازاریابی ورودی، فروش، عملیات و پشتیبانی مشتری خود را در پشت یک دیوار پرداخت قرار می دهد. متأسفانه، آن‌ها از ارزان‌ترین قیمت‌های موجود در بازار فاصله زیادی دارند و می‌توانند برای کسب‌وکارهای کوچک‌تر با حاشیه‌های کم بسیار گران باشند.

اما هنگام انتخاب CRM، هزینه تنها یک عامل است. عناصر متعددی برای سنجش وجود دارد، مانند عملکرد، ادغام، رابط، و موارد دیگر. بنابراین، اگر قصد دارید از HubSpot فاصله بگیرید، یا برای اولین بار خریدار CRM هستید که در حال کاوش در بازار هستید، در اینجا نگاهی صادقانه به 5 گزینه برتر رقابتی HubSpot، همراه با برخی بازخوردها از کاربران آنها داریم.

5 گزینه برتر HubSpot CRM برای کسب و کارهای کوچک B2B

1. CRM سیستم های واقعا ساده

در بالای لیست، ما یک CRM خوش دست داریم که مطابق با نام خود است. CRM سیستم های واقعا ساده یک CRM فروش کم هزینه عالی با رابط کاربری ساده و بصری است. Really Simple Systems در 4 رده محصول در دسترس است – یکی برای همیشه رایگان و 3 با مجموعه ویژگی های گسترده تر، با بازاریابی و میز خدمات پیچ‌های با هزینه ثابت اضافی ماهانه در دسترس هستند.

Really Simple Systems به خوبی با بسته‌های حسابداری پیشرو در صنعت مانند Xero ادغام می‌شود. ، SageOne، و KashFlow. ادغام Zapier امکان ادغام بین پلتفرمی بیشتر با افرادی مانند Mailchimp، Trello، Wix،  و Slack.

انتقال به بررسی‌های مشتریان، تعدادی از کاربران اشاره می‌کنند که با خوشحالی در بخش بهتری از یک دهه از Really Simple Systems CRM استفاده کرده‌اند – از جمله یکی برای 9 سال و دیگری برای 7 – طول عمر چشمگیر در چنین حرکت سریعی. بازار! تنها نقطه ضعف اعلام شده یک کاربر این بود که “پیدا نکردن CRM سیستم های واقعا ساده” – در واقع تحسین برانگیز است. پشتیبانی محصول Really Simple Systems بسیار عالی است و بسیاری از کاربران راه حلی سریع، مفید و کارآمد را برای سؤالات خود گزارش می دهند.

استفاده از نرم‌افزار جدید همیشه با یک منحنی یادگیری همراه است، به‌ویژه با ابزارهای ضروری مانند CRM. Really Simple Systems وبینارهای زنده و بر اساس تقاضا به علاوه ارائه می‌کند. مستندات پشتیبانی کامل که نشان می‌دهد چگونه با سیستم شروع به کار کنید و بیشترین بهره را ببرید. خارج از ویژگی های آن سفارشی کردن همه چیز برای برآورده کردن نیازهای تیم شما ممکن است کمی طول بکشد تا با سیستم آشنا شوید، اما تیم پشتیبانی Really Simple Systems آماده کمک است. وقتی همه چیز جمع شود واقعا ارزشش را دارد!

جالب است که معایب کمی از مشتریان گزارش شده است. بیشتر موارد منفی بیان شده در بررسی ها به نیازهای فنی فردی اشاره دارد. از نظرات مشخص است که تیم Really Simple Systems این بازخورد را زیر نظر دارد و با پیشرفت محصول پاسخ می دهد. این نرم افزار برای بازار B2B طراحی شده است، بنابراین فعالیت خط لوله فروش توسط شرکت (تحت “حساب ها”) به جای تماس فردی ردیابی می شود – ممکن است برخی از کاربرانی را که بیشتر با سیستم های HubSpot و B2C آشنا هستند، تحت تاثیر قرار دهد.

خلاصه: CRM و ابزار بازاریابی ساده و بی معنی که به طور خاص برای B2B با پشتیبانی خوب پس از فروش توسعه یافته است.

New Menu crm Dashboard

2. Zoho

زوهو یک مدعی شناخته شده با پتانسیل زیادی در زیر سرپوش است. علاوه بر رکوردهای اولیه CRM فروش که انتظار دارید، Zoho دارای قابلیت های اتوماسیون بازاریابی غنی، ادغام رسانه های اجتماعی، ابزارهای همکاری تیمی، ماژول های پشتیبانی و عملکرد تحلیلی است – البته بسته به بسته ای که انتخاب می کنید.

در مجموع 5 “نسخه” وجود دارد – یک گزینه رایگان کوچک شده، و 4 گزینه پولی – همه به ازای هر کاربر، در ماه شارژ می شوند. هر یک از CRM های موجود در این لیست دارای ویژگی هایی هستند که قابل ذکر است و Zoho تمرکز آن بر اتوماسیون است. اکثر نسخه های Zoho دارای نوعی اتوماسیون هستند، مانند تخصیص خودکار سرنخ ها به نمایندگان فروش بسته به موقعیت جغرافیایی آنها. اما بسته های سطح بالاتر با دستیار هوش مصنوعی شبیه سیری به نام Zia عرضه می شوند.

هوش مصنوعی ضیا را می توان برای مدیریت عملکردهای چت بات وب سایت شما استفاده کرد، اما او واقعاً در پشت صحنه می درخشد. کاربران Zoho می‌توانند سؤالات ساده‌ای درباره سوابق CRM، خط لوله فروش یا پیش‌بینی خود از Zia بپرسند و پاسخ‌های فوری دریافت کنند. اما جدای از Zia، Zoho دارای یک رابط کاربری واضح و قابلیت های گزارش دهی ساده است. مانند HubSpot، دارای خط لوله فروش بصری به سبک Kanban است که با بینش های پیشگویانه Zia بهبود یافته است.

پس چرا Zoho در رتبه اول قرار ندارد؟ خوب، متاسفانه به نظر می رسد که پشتیبانی پس از فروش آن گاهی اوقات آن را ناامید می کند. اگرچه بسیاری از نظرات آنها مثبت است، برخی از آنها مشکل پشتیبانی فنی کند. در واقع، سطوح پشتیبانی Zoho به نظر می رسد برای کسانی که نظرات منفی گذاشته اند نیز.

خلاصه: یک CRM مناسب با قابلیت‌های اتوماسیون غنی، اما برخی بررسی‌ها درباره پشتیبانی فنی کند و گاهی ناامیدکننده هشدار می‌دهند.

Zoho CRM software: Hubspot Alternatives

3. SuiteCRM

SuiteCRM یک ناهنجاری فنی جالب در این لیست است: کاملاً منبع باز، و اگر از میزبانی نرم افزار بر روی سرورهای خود خوشحال هستید، می توانید آن را به سادگی از

خلاصه: استفاده آسان از CRM با یک جامعه توسعه‌دهنده پر جنب و جوش، اما نسخه میزبانی‌شده ممکن است بهترین ارزش را برای تیم‌های کوچک‌تر ارائه نکند. میزبانی شخصی رایگان است، اما ممکن است هزینه های دیگری را به همراه داشته باشد.

4. CRM چابک

Agile CRM یکی از رقبای کمتر شناخته شده در این لیست است، اگرچه بسیاری از کاربران گزارش می دهند که با آن ارتباط خوبی دارند. بسیاری از عملکردهایی را که از یک CRM “شروع کننده” اولیه انتظار دارید، با یک رابط تمیز و رنگارنگ و 4 لایه بسته ارائه می کند – یکی از آنها رایگان است.

Agile CRM شامل یک CRM فروش اولیه، با افزودنی‌های بازاریابی اختیاری و پشتیبانی مشتری است. به دلیل ادغام با مواردی مانند QuickBooks و Xero، با Zapier راه را برای عملکردهای چند پلتفرمی بیشتر باز می کند. مدیریت خط لوله فروش بسیار بصری است، با قوی صفحه کانبان به سبک (مثل HubSpot) و ویژگی هایی که “gamify” فرآیند فروش برای رقابت سالم داخلی. حتی می‌تواند چت زنده وب و بازاریابی پیامکی را که هر روز از CRM نمی‌بینید، مدیریت کند.

بنابراین، شکار کجاست؟ متأسفانه، برخی از بررسی‌های اخیر کمتر گلگون‌شده Agile CRM از روابط قراردادی ناخواسته و خدمات ناامیدکننده به مشتریان.

خلاصه: به‌عنوان یک محصول، یک CRM آغازگر خوب است – اما بدون نقص است. اگر بازبینی‌های ضعیف موردی است، باید به چاپ دقیق و سطوح پشتیبانی پلتفرم توجه زیادی داشته باشید.

5. نیروی فروش

Salesforce احتمالاً بزرگترین رقیب در این لیست است، پس چرا در پایین ترین رتبه در بین 5 برتر قرار دارد؟ خوب، با وجود موقعیت پیشرو در بازار و عملکرد گسترده، دو عامل اصلی وجود دارد که آن را ناامید می کند: هزینه و پیچیدگی.

اجازه دهید ابتدا به هزینه رسیدگی کنیم. Salesforce نسخه رایگان (غیر از آزمایش‌های رایگان موقت) را ارائه نمی‌کند و آن را در این لیست کمی پرت می‌کند. حتی گزینه مخصوص کسب و کار کوچک آن نیز بسیار ارزان نیست – و با “هر کاربر، در ماه”، هزینه ها به سرعت بالا می رود. در واقع، درک خوب قیمت Salesforce دشوار است، زیرا به نظر می‌رسد نسخه‌ها و ماژول‌های مختلفی وجود دارد – کسب و کار کوچک، فروش، خدمات، بازاریابی، پلت فرم، تجارت الکترونیک – لیست ادامه دارد.

این من را به دومین مشکل من در مورد Salesforce هدایت می کند: پیچیدگی. این نسخه‌های متعددی دارد که هر کدام دارای ادغام‌های بی‌شماری هستند، قلاب‌های API شخص ثالث و زنگ‌ها و سوت‌های عمومی. این برای سازمان‌های بزرگ‌تر که ممکن است به یک مرکز پیچیده و گسترده نیاز داشته باشند که تعدادی از نیازهای مختلف و سفارشی را پوشش می‌دهد، عالی است.

اگرچه عمق توانایی آن به معنی درخشش Salesforce در بازار شرکتی است، اما احتمالاً برای SMEها و خرده فروشی های پرمشغله بسیار زیاد است. علاوه بر این، اگر به Salesforce برای انجام کاری خاص نیاز دارید، ممکن است نیاز به یک توسعه‌دهنده داشته باشید تا این اتفاق بیفتد – هزینه‌ها را بیشتر می‌کند. مدیریت این ماژول‌های سفارشی ممکن است به سطحی از نظارت IT داخلی نیاز داشته باشد، اما پرسنل اختصاصی فناوری اطلاعات داخلی اغلب در کسب‌وکارهای کوچک‌تر اندک هستند.

دوباره، این نشان می‌دهد که Salesforce مناسب‌تر برای کسب‌وکارهای بزرگ‌تر با جیب‌های عمیق است که به دنبال قابلیت های ERP.

خلاصه: Salesforce انتخاب بهتری برای کسب و کارهای بزرگی است که بودجه و توانایی فناوری اطلاعات لازم برای استفاده حداکثری از آن را دارند. این می تواند برای سازمان های کوچکتر که به دنبال یک راه حل ساده و بدون سر و صدا CRM هستند، بسیار پیچیده باشد.

CRM software - Hubspot Alternatives

حکم ما

ارزش برای پول: سیستم های واقعا ساده CRM
SuiteCRM نرم افزار منبع باز رایگان است، اما عملکرد خود میزبانی آنها احتمالاً اینطور نیست مناسب برای همه طبق گزارش ها، نسخه رایگان Zoho بسیار محدود است. با نگاهی متعادل بین ارزش و قیمت، احساس می کنیم CRM سیستم های واقعا ساده در صدر قرار می گیرد.<.>

ادغام‌ها: Tie (به جز Suite CRM)
بسیاری از ابزارهای موجود در این فهرست کاملاً مشابه ادغام‌های شخص ثالث، فقط به این بستگی دارد که کدام سیستم با نرم‌افزار دیگری که استفاده می‌کنید بهتر ادغام شود. ادغام Zapier (که به طور مشخص برای SuiteCRM وجود ندارد) این میدان بازی را افزایش می دهد.

کارکرد: سیستم های واقعاً ساده CRM
برای یک نه- fuss CRM که طبق گزارش ها می توانید به آن تکیه کنید، Really Simple Systems CRM تاج را می گیرد.

رابط: Agile CRM یا Zoho
کاربران بصری گرا ممکن است به سمت واسط های کاربری روشن و بصری Agile و Zoho و استفاده آنها از بردهای Kanban در یک نگاه برای مدیریت خط لوله فروش با این حال، می دانم که Really Simple Systems به دنبال معرفی گزینه Kanban به زودی است.

پشتیبانی: سیستم های واقعا ساده CRM
با مرور بررسی ها، باید بگوییم که پشتیبانی و منابع مشتری برنده است!

مناسب بودن SME: CRM سیستم های واقعا ساده
از نظر مخاطبان هدف برای هر پلتفرم CRM، آنهایی که در این لیست به نظر می رسند بهترین راه اندازی برای کسب و کارهای کوچک و خرد Really Simple Systems CRM و Suite CRM هستند. با این حال، میزبانی شخصی SuiteCRM ممکن است برای یک تیم کوچک و پرمشغله مطلوب نباشد، و گزینه میزبانی آنها ممکن است بسیار گران باشد.

برنده کلی: سیستم‌های واقعاً ساده!

تعداد بازید : 26

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1