شماره تماس : 02128426511

5 CRM نیازهای کسب و کار کوچک شما را مشخص می کند

مدیریت فعال روابط با مشتری دیگر نشانه یک کسب و کار کوچک خوب نیست. در حال حاضر این یک عمل ضروری برای همه کسب و کارها است که درگیر و تقویت روابط با مشتری خود باشند. با این حال، این حقیقت دارد که انجام بهتر این کار برای یک SMB اهمیت بیشتری پیدا می کند و اکثر آنها به یک CRM کارآمد و مقرون به صرفه برای کسب و کار کوچک متکی هستند.

دو دلیل برای این روند وجود دارد.

اول، فروش سخت‌تر شده است. با توجه به رواج تلفن‌های هوشمند متصل به اینترنت، مصرف‌کنندگان در حال حاضر در تصمیمات خرید خود هوشیارتر هستند. تقریباً 80 درصد از مصرف کنندگان به گفته PricewaterHouseCoopers، قبل از تصمیم گیری برای خرید، گزینه های آنها آنلاین را بررسی کنید تا مشتریان با آمادگی وارد شوند و از عوامل کلیدی و آنچه هر محصول بالقوه ارائه می دهد آگاه باشند. ثانیاً، آنها همچنین از کسب و کارها انتظار بیشتری دارند زیرا رقابت برای حمایت آنها شدید است و آنها از مجموعه گزینه های در دسترس خود آگاه تر شده اند.

مدیریت فعال ارتباط با مشتری نیز اهمیت یافته است زیرا رقبا این کار را انجام می دهند. تقریباً نیمی از کسب‌وکارها اکنون از اتوماسیون بازاریابی استفاده می‌کنند، طبق آمار جمع آوری شده توسط Jordie van Rijn در emailmonday. با ظهور محاسبات ابری، برای مشاغل با هر اندازه ای آسان تر از همیشه است که مخاطبین خود را به یک CRM متصل کنند و سفر مشتری را به درستی مدیریت کنند. CRM کسب و کارهای کوچک نقش بسیار مهمی را بیش از هر زمان دیگری ایفا کرده است، زیرا SMB ها اکنون نه تنها برای جذب کاربران جدید بلکه برای حفظ پایگاه کاربری فعلی خود تحت فشار مضاعفی هستند.

بنابراین اگر کسب‌وکار شما در حال حاضر از نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده نمی‌کند، وقت آن رسیده است که این کار را انجام دهید. و اگر یک CRM کسب و کار کوچک  دارید، مطمئن شوید دارای این پنج ویژگی برای مدیریت و تعامل بهتر مشتری است.

ویژگی های CRM کسب و کارهای کوچک ضروری

در دنیای CRM، ویژگی‌های گیج‌کننده‌ای وجود دارد. برای مثال، به ویژگی‌های که در Agile CRM ارائه می‌دهیم، نگاه نکنید، و ممکن است غرق شوید و ندانید از کجا شروع کنید. با این حال، اگر یک CRM را برای کسب و کار کوچک خود انتخاب می کنید، در اینجا پنج ویژگی اصلی که باید روی آنها تمرکز کنید.

  1. برچسب ها و فیلدهای سفارشی

تگ گذاری و فیلدهای سفارشی جذاب نیستند. آنها را در لیست ویژگی های اکثر نرم افزارهای مدیریت مشتری نمی بینید. اما آن‌ها ضروری هستند و اگر نرم‌افزار اشتباهی را انتخاب کنید و متوجه شوید که این ویژگی‌ها در CRM شما گم شده‌اند، نشان‌دهنده یک «گوچا» بزرگ هستند.

دلیل اینکه برچسب‌ها و فیلدهای سفارشی اهمیت زیادی دارند، کمک به شما در مرتب‌سازی است. اگر نمی‌توانید مخاطبین خود را بر اساس برچسب‌ها و فیلدهای سفارشی که ویژگی‌های تعیین‌کننده را ذخیره می‌کنند، برش دهید، نمی‌توانید به راحتی آن‌ها را دستکاری کنید. بدون یک سیستم برچسب‌گذاری قوی در نرم‌افزار مدیریت تماس، هیچ اتوماسیونی وجود ندارد، و مرتب‌سازی مخاطبین حتی اگر مدیریت کنید، بسیار سخت‌تر می‌شود. به صورت دستی.

علاوه بر این، فیلدهای سفارشی بسیار مهم هستند. ما دائماً تعجب می‌کنیم که چگونه بسیاری از سیستم‌ها توانایی ایجاد و دستکاری فیلدهای داده سفارشی را ندارند، زیرا این امر به سازمان‌ها امکان می‌دهد اطلاعاتی را که برای کسب‌وکارشان ضروری است اما ممکن است توسط یک شرکت CRM در نظر گرفته نشود، ذخیره کنند. اگر گزینه ایجاد (و جستجو!) بر اساس فیلدهای سفارشی را ندارید، گزینه های شما بسیار محدود است و کار با داده های مشتری به سرعت مشکل ساز می شود.

  1. اتوماسیون

همه ما دفترچه آدرس داریم. بنابراین، CRM شما باید چیزی بیش از جایگزینی یک دفترچه آدرس انجام دهد.

عمدتاً، کسب و کار شما به عملکرد اتوماسیون عمیق نیاز دارد. قدرت CRM از کمک به کسب و کار شما برای مدیریت و تعامل با مشتریان ناشی می شود، نه فقط ذخیره داده های آنها. اینجاست که اتوماسیون وارد می‌شود و بزرگترین مزیت ویژگی برای شرکت‌هایی است که در مورد پرورش مشتریان جدی هستند.

با اتوماسیون قوی، کسب‌وکار شما می‌تواند کمپین‌های پرورش خودکار راه‌اندازی کند که مجموعه‌ای از کنسروها را ارسال می‌کند. در عین حال پاسخ‌های ایمیل شخصی‌سازی شده، مخاطبین را برای تماس‌های فروش در زمان مناسب فوروارد کنید، سرنخ‌ها را بر اساس رفتار اولویت‌بندی کنید، مخاطبین را برای مرتب‌سازی دانه‌بندی در طول سفر مشتری برچسب‌گذاری کنید، به مشتریان در مورد فروش و کارکنان در مورد چشم‌اندازهای فروش داغ هشدار دهید، و بسیاری از مزایای دیگر.

گردش‌های کاری خودکار برای فروش، بازاریابی و خدمات مشتری محرک‌های کلیدی کارآمدی کسب‌وکار هستند و یک CRM خوب این امکان را فراهم می‌کند.

  1. ردیابی مشتری

لحظه ای که ردیابی وب و ایمیل را کشف می کنید به احتمال زیاد لحظه ای است که تصمیم می گیرید برای کسب و کار خود به CRM نیاز دارید. توانایی دیدن اینکه مشتری چه زمانی از یکی از صفحات وب شما بازدید می کند و برای چه مدت، لحظه ای عظیم و تقریبا جادویی است. رایج‌تر، اما هیجان‌انگیزتر، دانستن زمانی است که مشتریان خاص یکی از ایمیل‌های شما را باز کرده‌اند و روی یک پیوند کلیک کرده‌اند. اگر می‌دانید مشتری شما چه می‌خواهد، می‌توانید بازاریابی و فروش بهتری داشته باشید و می‌توانید مراقبت بهتری از مشتری ارائه دهید.

ردیابی مشتری را با اتوماسیون و هشدارهای بی‌درنگ ترکیب کنید، و کسب‌وکار کوچک شما ناگهان مانند یک شرکت Fortune 500 به نظر می‌رسد، زیرا می‌توانید به هر مشتری به روشی درست اما در مقیاس و بدون نیاز به پرسنل بزرگ نزدیک شوید.

ما به تعامل وب و ردیابی ایمیل در Agile CRM تعبیه شده است، و ما فکر می کنیم که کسب و کار شما نیز آن را دوست خواهد داشت.

  1. هشدارها و اعلان‌های بی‌درنگ

عملکرد بر روی فعالیت مشتری در زمان مناسب اغلب بین فروش و فرصت از دست رفته تفاوت ایجاد می کند. یک CRM باید به این زمان‌بندی کمک کند، و به همین دلیل است که کسب‌وکارهای کوچک به تغییرها و اعلان‌های بی‌درنگ در سیستم مدیریت تماس آنها.

به دنبال عملکرد هشداری باشید که می‌تواند شما یا کارکنانتان را بر اساس پاسخ ایمیل، کلیک‌ها، مشارکت وب، امتیاز سرنخ، تماس‌ها و بلیط‌های پشتیبانی مشتری ردیابی و اطلاع دهد. همچنین مطمئن شوید که می‌توانید این هشدارها را از طریق ایمیل یا متن دریافت کنید – و در حالت ایده‌آل، آنها را عمیقاً با جریان کار اتوماسیون شما مرتبط کنید.

  1. ادغام

در نهایت، مطمئن شوید که CRM کسب و کار کوچک شما عمیقاً با سایر سرویس‌های مبتنی بر ابر مانند Gmail، Twitter، Stripe، Shopify، Freshbooks و WordPress و سایر خدمات ادغام شده است. حتی اگر یک سیستم همه کاره مانند Agile CRM  را برای به حداقل رساندن سردردهای نرم افزاری انتخاب کنید، CRM باید مرکز عصبی کسب و کار شما باشد و این بدان معناست که باید با سایر سرویس ها و سیستم های ابری ادغام و تبادل اطلاعات کند. .

آخرین چیزی که می‌خواهید جزیره‌ای از داده‌های مشتری است که فقط به صورت جزئی با سایر سرویس‌ها ارتباط برقرار می‌کند یا برای تبادل داده‌ها به واردات و صادرات دستی نیاز دارد. سیستم شما نه تنها باید تعاملات با مشتری را خودکار کند، بلکه باید به اشتراک گذاری داده ها و همگام سازی تماس بین برنامه های وب را خودکار کند.

بسیاری دیگر از ویژگی های CRM وجود دارند که برای کسب و کار کوچک شما مفید خواهند بود، اما این پنج مورد اساساً غیرقابل مذاکره در یک CRM هستند. آنها بخشی از ارزش اصلی CRM را برای کسب و کار شما نشان می دهند و به شما کمک می کنند نه تنها با رقبا همراه باشید، بلکه به مشتریان خود نیز خدمات بهتری ارائه دهید.

در این زمان‌های رقابتی، این کلید موفقیت شماست که کارهایی را که به‌خوبی انجام می‌دهید به طور مکرر انجام دهید و کارهایی را که نمی‌توانید انجام دهید خودکار کنید.

تعداد بازید : 16

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1