شماره تماس : 02128426511

بهترین روش برای مدیریت داده های CRM

حتی زمانی که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری را پیاده سازی می کنید به شما کمک می کند همه داده های خود را تقسیم بندی کنید، و تیم های خود را هم تراز کنید، موفقیت تضمین نمی شود.

منشا شکست شما ممکن است به کیفیت داده های جمع آوری شده و عدم تمایل کارمند شما به استفاده از نرم افزار جدید برگردد.

واقعیت این است که دو سوم از زمان نمایندگان فروش صرف فعالیت که فروش نیستند. آنها وقت خود را صرف وظایف اداری می کنند که باید با نوعی اتوماسیون انجام شود. وقتی در نظر بگیرید که این تحقیق فقط کاربرانی را که به طور فعال از CRM استفاده می کنند پوشش می دهد، ترسناک تر است.

در اینجا به پنج روش می پردازیم که چگونه داده های خود را پاک تر، قابل اطمینان تر کنیم و تیم خود را بیشتر به پذیرش مفهوم جدید بپردازیم تا بتوانند تمرکز بیشتری روی فروش داشته باشند.

1. یک استراتژی بسازید

هر تصمیم مدیریتی باید توسط یک استراتژی حمایت شود که به نفع هدف نهایی کسب و کار شما باشد. فقط با استفاده از نرم‌افزار CRM و عدم اجرای صحیح آن، می‌توانید ضرر بیشتری نسبت به سود داشته باشید.

داشتن ایده واضح از اینکه چرا داده ها را در وهله اول جمع آوری می کنید به شما کمک می کند از جمع آوری داده های غیر ضروری اجتناب کنید که فقط می تواند سیستم شما را مسدود کند و مانع کارایی فروشندگان شما شود.

در اینجا چند هدف مؤثر وجود دارد که باید به شما در ایجاد یک استراتژی قوی کمک کند:

 • فرایند اتوماسیون را بهبود بخشید
 • شخصیت خریدار ایجاد کنید
 • الگوهای خریدار مشتری را تحلیل کنید
 • تیم های خود را در مورد استفاده از داده آموزش دهید
 • برای کیفیت داده ها KPI ایجاد کنید

2. داده های خود را استاندارد کنید

این اولین گام برای دریافت داده های تمیز است. اگر در حال جمع‌آوری داده‌ها از وب هستید، نگرانی اصلی این است که بدانید آن داده چیست و چگونه جمع‌آوری می‌شود. استانداردها اطلاعات را به روشی متفاوت و قابل پیش بینی وارد پایگاه داده شما می کنند.

منابع داده های شما نقاط عرضه هستند که داده ها از آنها به پایگاه داده شما منتقل می شود. اغلب تیم های بازاریابی و فروش منبع داده خود را دارند که آنها را استخراج و نگهداری می کنند. اما تیم‌های دیگر نیز ممکن است منابع داده خود را داشته باشند، بنابراین مهم است که شفاف باشید و همه آنها را با هم جمع کنید.

برای ایجاد استانداردهای معتبر، باید هر منبع را بدانید، چند وقت یک‌بار داده‌ها را ارائه می‌کنند، چه تیم‌هایی صاحب کدام منابع هستند و منابع اول، دوم یا شخص ثالث هستند.<.>

با افزایش حجم، سرعت و تنوع داده‌ها، استانداردهای شما ممکن است ناکارآمد شوند و حجم عظیمی از داده‌های غیر ضروری را در اختیار شما بگذارند.

به همین دلیل، بسیار مهم است که استانداردهای شما سازگار و قابل پیش بینی باشند. ممکن است یک استارت‌آپ حجم زیادی از داده نداشته باشد، اما اگر به آن دست پیدا کنید، غافلگیر نشوید. نقشه استانداردهای خود را برای داده که در حال حاضر با در نظر گرفتن افزایش آینده وارد می‌شوند، تعیین کنید.

</.>

انواع منابع داده:

 • قیف برتر
 • دکمه های صفحه وب جاسازی شده
 • فرم‌های سرنخ پاپ‌آپ
 • فرم های صفحه فرود
 • پرسشنامه ها
 • تماس های تلفنی بعدی

این بسیار مهم است که استانداردهای شما سازگار و قابل پیش بینی باشند. یک استارت آپ ممکن است حجم زیادی از داده نداشته باشد، اما اگر به آن دست پیدا کنید، نمی خواهید غافلگیر شوید. بنابراین استانداردهای خود را برای داده که وارد می‌کنید، و همچنین برای آنچه ممکن است در آینده بیاید، ترسیم کنید.

effective Data Management

این یک مشکل بزرگ است زیرا تأثیر بدی بر اعتماد و رضایت مشتری شما می گذارد که به نوبه خود سود شما را کاهش می دهد. این بدان معناست که باید ایمیل‌ها، شماره تلفن‌ها و آدرس‌های مشتریان خود را تأیید و به‌روزرسانی کنید. همچنین، موارد تکراری را حذف کنید و مخاطبینی را که برای مدت طولانی غیرفعال بوده اند حذف کنید.

ابزارهای اعتبارسنجی داده‌ها وجود دارد که می‌توانند با CRM شما یکپارچه شوند و به کارمندان شما کمک کنند تا این کار تکراری را از بین ببرند.

چند نکته برای پاکسازی داده ها:

 • یک ممیزی داده فعلی انجام دهید
 • از
 • قالب داده ثابتی داشته باشید

همراه با تمیز کردن داده‌های خود، مطمئن شوید که یک برنامه پشتیبان از داده‌ها در اختیار دارید.

4. برای امنیت و پشتیبان گیری از Cloud CRM استفاده کنید

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از سیستم CRM مبتنی بر ابر سطح بالای امنیت آن است.

بسیاری از شرکت‌ها هنوز نگران هستند که راه‌حل‌های مبتنی بر ابر هنوز نسبت به راه‌حل‌های داخلی پایین‌تر است. اما این به دور از واقعیت است. در واقع، راه‌حل‌های مبتنی بر ابر استاندارد بسیار بالاتری برای امنیت نسبت به تیم فناوری اطلاعات داخلی شما دارند.

Effective Data Management

از آنجایی که نان و کره ارائه دهندگان ابر تضمینی است که استفاده از آن ایمن تر و قابل دسترس تر است، آنها از جدیدترین سیستم های رمزگذاری برای ایمن نگه داشتن داده های شما استفاده می کنند.

یک مزیت دیگر در مقایسه با یک سیستم داخلی، مدت زمانی است که برای جلوگیری از حمله سایبری احتمالی طول می کشد. اگر هر گونه تهدیدی در شبانه روز شناسایی شود، تیمی از کارشناسان برای انجام اقدامات فوری در آنجا حضور خواهند داشت. اگر سیستم از کار بیفتد، می‌توانند از پشتیبان‌گیری برای بازیابی سریع داده‌ها استفاده کنند. دستیابی به این امر با یک تیم در محل کار دشواری است زیرا آنها 24/7 کار نخواهند کرد.

به‌جز امنیت، یک CRM مبتنی بر ابر بسیار چابک‌تر است، زیرا کارمندان شما می‌توانند از هر کجا به آن دسترسی داشته باشند.

5. مطمئن شوید که کارمندان شما ارزش را می بینند

Effective Data Management

اگر کارمندان خود را در یک صفحه نداشته باشید، تمام تصمیمات و آمادگی های مدیریتی شما به هدر می رود.

درست مانند هر فناوری جدید، سازگاری کاربر نهایی ممکن است پیچیده باشد. اگر کارمندان شما با مزایای CRM آنها از وارد کردن داده به آن اجتناب خواهند کرد. این می‌تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند زیرا مدیران ممکن است گزارش‌ها را به روش قدیمی تهیه کنند زیرا به داده‌های ارائه شده توسط نمایندگان فروش اعتماد ندارند.

برای ایجاد اعتماد در CRM تازه پیاده سازی شده خود، باید جلساتی را با کارکنان برگزار کنید که تمام مزایای آن را برجسته کند. نکته کلیدی در اینجا این است که مدیران خط شما استراتژی جدید را بپذیرند و بر بقیه نیروی کار تأثیر بگذارند.

اگر این کار جواب نداد، گام بعدی شما تغییر ساختارهای تشویقی با معرفی داشبوردها و برگه‌های امتیازی است که نشان می‌دهد رهبران پذیرش چه کسانی هستند. این به ایجاد یک محیط رقابتی سالم کمک می کند.

اگر همه چیز به نتیجه نرسید، باید پای خود را زمین بگذارید و پاداش کارمندانی را که هنوز تمایلی به تغییر عادات کاری قدیمی خود ندارند، کاهش دهید.

نتیجه گیری

با پیروی از این شیوه‌ها، تیم‌های فروش، بازاریابی و مدیریت شما به خوبی در مسیر بهینه‌سازی کل فرآیند فروش قرار خواهند گرفت.

مدیریت مؤثر داده‌ها امکان کمپین‌های بازاریابی شخصی‌سازی شده را با هدف شخصیت‌های خاص خریدار و قیف‌های فروش بهینه‌سازی شده فراهم می‌کند. Tاو نه تنها شانس شما را برای به دست آوردن مشتریان جدید افزایش می دهد، بلکه نرخ حفظ و سود شما را بهبود می بخشد.

تعداد بازید : 30

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1