شماره تماس : 02128426511

اتوماسیون بازاریابی نرم افزاری است که به سازمان ها اجازه می دهد کارکنان بازاریابی، کارایی و روابط با مشتری خود را بهینه کنند. برای مشاغل کوچک، این یک تغییر دهنده بازی است.

یک نرم افزار خوب مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) دارای ویژگی اتوماسیون بازاریابی همراه با آن است. CRM اغلب مایه حیات یک تیم فروش و بازاریابی است. اینجا جایی است که تمام اطلاعات مربوط به همه مشتریان و سرنخ ها می رود. این، در ارتباط با ویژگی اتوماسیون بازاریابی، یک ابزار فروش بسیار موثر است.

دلایل زیادی وجود دارد که برخی از سازمان‌ها به طور کامل از اتوماسیون بازاریابی استقبال نمی‌کنند و در صورت همراه شدن با CRM، پتانسیل پشت آن را درک نمی‌کنند. به عنوان مثال، برخی نمی دانند که چگونه فرآیندهای بازاریابی خود را خودکار کنند و تمایل دارند برخی از آنها را به صورت دستی انجام دهند. برخی دیگر آموزش مناسب را ارائه نمی دهند، بنابراین، حتی اگر سعی کرده اند فرآیندهای خود را خودکار کنند، نمی دانند چگونه از آنها استفاده کنند.

وقتی بحث به میان می‌آید، همه سازمان‌ها به هر طریقی در کار فروش هستند. وقتی سازمان شما مبتنی بر محصول یا خدمات است، پرورش سرنخ ها برای تبدیل آنها به فروش ضروری است. اتوماسیون بازاریابی می تواند به شما در رسیدن به این امر بسیار آسان تر کمک کند.

براساس VB Insight ، 80٪ از کاربران اتوماسیون بازاریابی افزایش در سرنخ ها را تجربه کردند و 77٪ شاهد افزایش نرخ تبدیل بودند. اگر بتوانید اتوماسیون بازاریابی را با موفقیت پیاده سازی کنید، اینها نتایجی هستند که می توانید در سازمان خود تجربه کنید. فهرست زیر شامل راه هایی است که می توانید اتوماسیون بازاریابی خود را به سطح جدیدی ببرید.

 1. کارهای تکراری را خودکار کنید

  یکی از دلایل اصلی که سازمان‌ها اتوماسیون بازاریابی را پیاده‌سازی می‌کنند، افزایش بهره‌وری از طریق خودکار کردن کارهای تکراری است. تقسیم‌بندی خودکار تماس‌ها، گردش‌های کاری بازاریابی، پاسخ‌دهندگان خودکار، خبرنامه‌ها، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی همه می‌توانند خودکار شوند.

  خودکار کردن این وظایف باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان و ناامیدی می شود و نتایج مثبتی برای تیم های بازاریابی و فروش دارد.

 2. گزارش های روشنگر

  یک CRM با تولید گزارش موثر می‌تواند تفاوت بزرگی در تعیین پیشرفت…یا فقدان آن…تیم‌های بازاریابی و فروش شما ایجاد کند. این به شما کمک می کند تا تعاملات خود را پیگیری کنید و خط لوله فروش خود را برنامه ریزی کنید.

  گزارش‌های شما باید بینشی در مورد تبدیل‌های سرنخ و فعالیت‌های فروش توسط بخش، عضو تیم، محصول و غیره به شما بدهد و به شما امکان می‌دهد مشکلات را علامت‌گذاری کنید و نقاط قوت را تعیین کنید.

  همچنین می‌توانید برای هر یک از کمپین‌های بازاریابی خود گزارش تهیه کنید تا ببینید کدام یک از مخاطبین شما در چه کمپینی هستند و همه راه‌هایی که قصد دارید با آنها ارتباط برقرار کنید.

 3. کمپین های قطره ای ایمیل سفارشی

  در مورد کمپین‌های بازاریابی صحبت می‌کنیم، استفاده از CRM برای کمپین‌های چکه‌ای ایمیل به شما کمک می‌کند آن مشتریان بالقوه را هدف قرار دهید که احتمال بیشتری دارد پاسخ دهند و برنامه‌ای برای زمانی که انجام می‌دهند داشته باشید.

  CRMهای پیشرفته‌تر به شما این امکان را می‌دهند که کل کمپین قطره‌ای خود را از ایجاد ایمیل از طریق امتیازدهی و احراز صلاحیت ایجاد کنید تا دنباله‌های ایمیل خودکار را برای مشتریان احتمالی در کمپین خود ارسال کنید. همچنین به شما می‌گوید چه کسی ایمیل‌ها را باز می‌کند و هنگام انجام این کار چه اقداماتی انجام می‌دهد.

 4. برچسب گذاری

  برچسب کردن مخاطبین خود در CRM به شما کمک می‌کند آنها را به هر نحوی که انتخاب می‌کنید گروه‌بندی کنید تا به طور مؤثر برای آنها بازاریابی کنید. مخاطبین خود را بر اساس مکان، عنوان شغل، علایق، کانال های رسانه های اجتماعی، سن، جنسیت و غیره دسته بندی کنید.

  وقتی مخاطبین خود را برچسب‌گذاری می‌کنید، می‌توانید بازاریابی خود را شخصی کنید و آنها را به روش‌هایی دسته‌بندی کنید که برای سازمان شما مفید باشد.

 5. پرورش موثر سرنخ ها

  با استفاده از اتوماسیون بازاریابی خود در CRM خود، باید بتوانید به طور موثر سرنخ‌ها را پرورش دهید، بدون اینکه نیازی به فکر کردن زیاد روی آن داشته باشید. استفاده از تمام نکات قبلی و اطمینان از ادامه کار با سرنخ ها برای گرم نگه داشتن آنها به شما در انجام این کار کمک می کند.

  صرف زمان مورد نیاز برای پرورش سرنخ‌های خود، شانس شما را برای فروش افزایش می‌دهد. خودکارسازی پرورش سرنخ شما به تیم فروش متواضع شما این امکان را می دهد که تعداد زیادی سرنخ مختلف را به طور همزمان پرورش دهد.

ادغام اتوماسیون بازاریابی خود در CRM به شما این امکان را می دهد که بسیاری از فرآیندهای فروش را ساده کنید و بهره وری کل تیم خود را افزایش دهید. به عنوان مثال، به جای صادرات مخاطبین از CRM خود به نرم افزار اتوماسیون بازاریابی خود به منظور ایجاد کمپین و ارسال دنباله ایمیل، می توانید این کار را مستقیماً از همان ابزار انجام دهید.

CRM چابک یک CRM پیشرفته با گسترده است. قابلیت های اتوماسیون بازاریابی. این به شما امکان می دهد در عرض چند دقیقه کمپین های بازاریابی ایجاد کنید و بلافاصله شروع به جذب سرنخ کنید. این ویژگی دارای پاسخ‌دهی خودکار، کمپین‌های شخصی‌سازی‌شده، امتیازدهی سرنخ و تقسیم‌بندی خودکار تماس است. Agile CRM همچنین دارای یک ویژگی قدرتمند بازاریابی ایمیل قطره ای است که تیم های فروش و بازاریابی شما را به سطح بعدی ارتقا می دهد.

اتوماسیون بازاریابی و CRM دست به دست هم می دهند. اگر توانایی ترکیب این دو را بدون خرج کردن یک دست و پا دارید، مطمئناً فروش شما به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. اگر می خواهید ببینید Agile CRM برای سازمان شما مناسب است یا خیر، آن را به مدت 30 روز به صورت رایگان امتحان کنید.

تعداد بازید : 10

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1