شماره تماس : 02128426511

راه حل های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ظاهراً یک دوجین است. با این حال، در واقعیت، تفاوت های زیادی بین راه حل های مختلف CRM وجود دارد و ممکن است همه آنها برای کسب و کار شما مناسب نباشند. پرسیدن سؤالات مناسب به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا CRM فعلی شما برای شما مناسب است یا اینکه باید راه حل مناسب CRM را برای سازمان خود مجدداً بررسی کنید.

هنگام تعیین اثربخشی CRM فعلی خود، سؤالات زیر را در نظر بگیرید.

1. آیا CRM شما فقط یک CRM است یا یک CRM همه کاره؟

اگر هدف شما صرفاً ردیابی و مدیریت مخاطبین است، ممکن است نیازی به جستجوی بیشتر نباشد. از سوی دیگر، ممکن است فرصت های بزرگی را برای افزایش فروش از دست بدهید. در نظر گرفتن یک CRM همه کاره می تواند شامل فعال سازی فروش، اتوماسیون بازاریابی، و خدمات مشتری قابل اعتماد باشد تا فروش شما را به سطح بعدی برساند.

در حین تعیین اینکه آیا CRM شما برای شما مناسب است، فعال سازی فروش را فراتر از مدیریت تماس در نظر بگیرید تا با ارائه همه چیزهای لازم قبل، در حین و بعد از تعامل با مشتری، به تیم فروش شما کمک کند تا موفق شود. به دنبال ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند مدیریت معاملات برای ردیابی مراحل و نقاط عطف معامله، ادغام تلفن، زمان‌بندی قرار ملاقات، مدیریت پروژه و گیمیفیکیشن فرآیند فروش خود باشید تا همکاری و رقابت دوستانه را تشویق کنید و در نهایت فروش را افزایش دهید.

یکی دیگر از ویژگی های همه کاره CRM که بسیار مهم شده است و این پتانسیل را دارد که کمپین های شما را موثرتر کند، شامل ویژگی های بازاریابی خودکار و قوی تر است. گزینه‌هایی که باید در نظر بگیرید عبارتند از: اتوماسیون بازاریابی با گردش کار و قابلیت‌های طراحی با کشیدن و رها کردن ساده، سازندگان صفحه فرود با الگوها و گزینه‌های طراحی پاسخگوی تلفن همراه، رسانه‌های اجتماعی یکپارچه، بازاریابی و ردیابی ایمیل، و بازاریابی تلفن همراه، از جمله پیام کوتاه و پیام‌های تلفن همراه.

البته، هیچ CRM یکپارچه بدون خدمات مشتری قابل اعتماد نمی تواند موفق باشد. هنگام تعیین اینکه آیا CRM شما راه حل مناسبی برای شماست، مطمئن شوید که خدمات مشتری را که شایسته آن هستید دریافت می کنید، از جمله یک میز پشتیبانی قابل اعتماد با اتوماسیون و پاسخ های الگو، چت زنده و یک پایگاه دانش برای کمک به مشتریان در صورت امکان. ملاحظات دیگر شامل تهیه بلیط قوی تر برای حل سریع تر درخواست مشتری و نمایش داشبورد هوشمند با اولویت بندی بلیط مشروط است.

2. آیا CRM شما متناسب با نیازهای من است؟ چقدر خوب؟ چقدر راحت؟

درک اینکه چگونه یک راه حل CRM نیازهای خاص سازمان شما را برآورده می کند، ضروری است. به عنوان مثال، کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​ممکن است راه حل های سازمانی مانند Salesforce را برای نیازهای خاص آنها بسیار پیچیده بدانند. یا شاید یک مورد ارزان‌تر که بیشتر برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​طراحی شده است، ممکن است برای یک کسب‌وکار در حال رشد به اندازه کافی قوی نباشد. وب‌سایت‌هایی مانند www.capterra.com می‌توانند به شما کمک کنند تا در مورد برخی از تفاوت‌های بین نیازهای نرم‌افزاری خاص سازمان‌های با اندازه‌های مختلف تحقیق کنید. .

در نظر گرفتن راه‌حل نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) راه‌حلی با هزینه کمتر و انعطاف‌پذیری بیشتر در هزینه‌ها را برای سازمان شما فراهم می‌کند زیرا شما می‌توانید در حین انجام هزینه پرداخت کنید. به‌عنوان یک راه‌حل مبتنی بر ابر، همچنین انعطاف‌پذیری در توانایی کار در هر مکانی را فراهم می‌کند، بدون توجه به مقیاس‌پذیری و چابکی که می‌تواند به کسب‌وکار شما با رشد یا تغییر کمک کند.

مسلماً مهم‌تر از هر ملاحظه دیگری این است که آیا CRM شما با خدمات شخص ثالثی که برای اجرای روان تجارت شما ضروری هستند یکپارچه می‌شود یا خیر. چه می‌خواهید با شبکه‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، صورت‌حساب و برنامه‌های پشتیبانی، تلفن پیشرفته برای خودکارسازی تماس‌ها از CRM یا همه موارد فوق ادغام شوید، این به نفع شماست که این گزینه را داشته باشید که اداره کسب و کار خود را به آسانی انجام دهید. تا حد امکان.

3. آیا CRM شما قدرتمند و در عین حال مقرون به صرفه است؟

ممکن نیست، درست است؟ برعکس، این یک سوال بسیار مهم برای ارائه دهنده راه حل CRM شما است تا به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا CRM شما برای سازمان شما مناسب است یا خیر. یک CRM قدرتمند می تواند شامل ویژگی های سطح بعدی مانند نماهای تماس 360 درجه باشد که شامل تمام زوایای داده های تماس مانند مکالمات و فعالیت های وب، جدول زمانی با نمای زمانی تعاملات مخاطبین، همگام سازی تقویم Google و غیره می شود و شامل خودکارسازی برای سهولت است. و سازگاری.

با این حال، ویژگی‌های قدرتمند می‌تواند هزینه بالایی داشته باشد، بنابراین اطمینان از مقرون به صرفه بودن آن در حالی که نیازهای سازمان شما را برآورده می‌کند، می‌تواند مشکل باشد. برخی از راه حل های CRM مجوزهای رایگان را از قبل ارائه می دهند، اما در نهایت برای همه کاربران هزینه دریافت می کنند. از ارائه‌دهنده CRM خود بپرسید که چه تعداد مجوز رایگان دریافت خواهید کرد و چه مدت برای تعیین اینکه آیا این مجوز در بودجه شما کار می‌کند یا خیر. برای مثال راه حل Agile CRM 10 کاربر رایگان را برای همیشه ارائه می دهد. همچنین مطمئن شوید که طرح‌های مختلف ارائه شده، در صورت وجود گزینه‌ها، نیازهای کسب و کار شما را در حال حاضر و همچنین در آینده برآورده می‌کنند.

4. پشتیبانی مشتری شما چقدر خوب است؟ آیا وقتی به شما نیاز دارم در کنار من خواهید بود؟

شما می توانید بهترین CRM را با قوی ترین داشبورد و تجزیه و تحلیل داشته باشید که جوراب شما را از بین می برد. با این حال، اگر آموزش مناسبی برای استفاده از این ویژگی‌ها ندارید یا در صورت بروز مشکل از پشتیبانی برخوردار نیستید، همه چیز بیهوده است. پشتیبانی مناسب مشتری CRM باید شامل پشتیبانی در هر مکان و هر زمان باشد. داشتن گزینه هایی برای تماس با پشتیبانی از طریق تلفن، ایمیل، چت زنده یا وب به شما این امکان را می دهد که مشکل را در صورت وقوع گزارش دهید و در اسرع وقت حل و فصل کنید. بهترین راه‌حل، ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند نصب کارمند در کنار آموزش را ارائه می‌کند تا از راه‌حل CRM خود نهایت استفاده را ببرید و به کاربران کمک کند که راه‌حل را به سرعت و آسانی اتخاذ کنند. تجربه شخصی‌سازی شده پشتیبانی مشتری به افزایش رضایت کارکنان و مشتریان کمک می‌کند.

5. آیا CRM شما در بازار تست شده و مورد اعتماد مشتریان است؟

در نهایت، مطمئن شوید که راه حل CRM شما دارای سابقه ای است که شما آن را تایید کرده اید، قبل از اینکه تصمیم بگیرید به حرکت رو به جلو با آنها ادامه دهید. به آنچه مشتریان آنها در وب سایت rusbank و جاهای دیگر آنلاین می گویند نگاهی بیندازید. تحقیق کنید که آیا CRM شما تمجیدها و جوایزی شایسته یک CRM معتبر دریافت کرده است یا خیر. اگر در آینده به یک CRM جدید نیاز داشته باشید، انجام تحقیقات و یافتن راه‌حل عالی CRM می‌تواند تا حد زیادی از تشدید شما صرفه‌جویی کند.

طبق داده‌های تامسون، CRM درست که به درستی اجرا شود، بازگشت سرمایه را تا 245 درصد افزایش می دهد. پرسیدن سؤالات صحیح و انجام تحقیق در مورد اینکه آیا راه حل CRM شما برای شما مناسب است یا خیر، در نهایت تفاوت بین نرم افزاری را ایجاد می کند که در یک جنبه از کسب و کار شما به شما کمک می کند یا راه حلی که اداره کسب و کار شما را بسیار آسان تر، سازگارتر و تنظیم می کند. برای افزایش موفقیت آمیز فروش آماده است.

تعداد بازید : 21

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1