شماره تماس : 02128426511

با پیشرفت سال 2021، تجارت الکترونیک به رشد باورنکردنی خود ادامه خواهد داد – اما با این رشد، چالش‌های بیشتری برای خرده‌فروشان به وجود می‌آید. در این مقاله به پنج موضوعی که احتمالاً ظاهر می شود نگاه می کنیم.

در سال 2020، سالی که شاهد فروپاشی بی‌شماری کسب‌وکارها و تقریباً کل صنایع بود (به‌ویژه بخش مهمان‌نوازی آسیب‌های باورنکردنی متحمل شد)، جهان تجارت الکترونیک غیرقابل توقف بود. اگرچه درست است که رکود اقتصادی خیلی از مردم را به شدت تحت تاثیر قرار داده، کمبود هزینه های رفت و آمد و رویدادهای اجتماعی به خرج کردن پول – به علاوه لذت ساده خرده‌درمانی – خرید آنلاین (حتی برای اقلام غیر ضروری) به اوج بی‌سابقه‌ای رسید.

و حتی اکنون که سال جدید فرا رسیده است، بعید است که این موفقیت محو شود. ما هنوز در یک بیماری همه گیر هستیم، البته. حتی اگر تلاش‌های واکسیناسیون خیلی زودتر از آنچه واقع‌بینانه به نظر می‌رسد مثمر ثمر باشد، بی‌میلی از جمع شدن در میان مردم سال‌ها با مردم همراه خواهد بود. علاوه بر این، همه ما حتی بیشتر به راحتی خرید آنلاین عادت کرده ایم. گذشتن از آن سخت است.

مسیر استقلال مالی

سهولت کارآفرینی نوپا می‌تواند شروع به کار کند فروش آنلاین در این مرحله (با قدرت‌گیری توسط سازندگان وب‌سایت کشیدن و رها کردن، خدمات حمل و نقل و راهنماهای رایگان را رها کنید)، سپس پس از اخراج یا اخراج بسیاری از متخصصان با صلاحیت برای کاهش هزینه ها، بیزاری فزاینده ای را نسبت به مشاغل معمولی ایجاد کنید. آیا جای تعجب است که مردم در سراسر جهان تجارت الکترونیک را به عنوان مسیر خود (شاید تنها مسیر خود) به سوی استقلال مالی می بینند؟

با این حال اشتباه نکنید: راه اندازی یک تجارت الکترونیکی پر رونق آسان نیست. حفظ یک فروشگاه آنلاین حتی آسان نیست. اگر می‌خواهید به جایی برسید، باید تمام زمان و تلاشی را که می‌توانید جمع‌آوری کنید، به آن اختصاص دهید، و به آینده نگاه کنید تا متوجه شوید که به چه چیزی وارد می‌شوید.

در این مقاله، ما به برخی از بزرگترین مشکلاتی که فروشگاه‌های تجارت الکترونیک با آن‌ها مواجه خواهند شد نگاه می‌کنیم امسال. آنها را با دقت بخوانید و باید در استراتژی شما به شما کمک کند.

فروشگاه های تجارت الکترونیک

رقابت در بازار اشباع

هجوم افراد بیشتر به دنیای تجارت الکترونیک کار را برای هر فروشنده ای بسیار دشوارتر می کند. هر چیزی که دوست دارید بفروشید، و هر طور که بخواهید کسب و کار خود را ارائه دهید، طیف وسیعی از گزینه‌های جایگزین برای خریداران وجود خواهد داشت – و تنها مجموعه کوچکی از شرکت‌ها در بالا علاقه ثابتی خواهند داشت. شما باید در آن لیست باشید.

تاکتیک های جستجو

فقط به این فکر کنید که چگونه SERPهای Google ناگزیر برای جستجوهای تراکنشی حرکت می کنند. اگر کسی به دنبال یک مکان پیتزا باشد، احتمال اینکه یکی از چند گزینه اول را انتخاب کند بسیار زیاد است: مکان هایی که در صفحه دو (یا حتی نزدیک به پایان صفحه اول) نشان داده می شوند به جایی نمی رسند. همین امر در مورد توصیه های شخصی، جمع بندی صنعت و فیدهای روابط عمومی نیز صدق می کند. هر چه نویز بیشتر باشد، شنیدن آن سخت تر می شود. پس جواب چیست؟

متأسفانه، راه آسانی برای پیشرفت وجود ندارد. در پایان، شما فقط باید از هر جهتی که می توانید از رقبا بهتر باشید. می‌توانید قیمت‌های پایین‌تر، خدمات برتر، تضمین‌های بهتر یا محتوای غنی‌تر داشته باشید. اگر منطقه‌ای وجود دارد که در آن نمی‌توانید رقابت کنید، پس باید در جاهای دیگر با قدرت بیشتری تسلط داشته باشید.

استراتژی SEO

اگر می‌خواهید روی یک چیز بیش از همه چیز تمرکز کنید، به یاد داشته باشید که SEO یک منطقه حیاتی است. اگر مردم به صورت آنلاین درباره شما بیاموزند، هرگز کسب و کاری نخواهید داشت، و رتبه بندی خوب برای شرایط مرتبط به اندازه کافی پیچیده و وقت گیر است که فراتر از توانایی های بیشتر شرکت ها است. هرچه زودتر یک استراتژی سئو را اجرا کنید و در دراز مدت نتیجه خواهد داد.

مدیریت ایمن خرده فروشی هیبریدی

خرده‌فروشی ترکیبی ترکیبی از بهترین عناصر خرده‌فروشی آنلاین و آفلاین است. به این فکر کنید که چگونه فروشندگان آنلاین در طول دهه گذشته از فروشگاه های پاپ آپ استفاده کرده اند و برندهای تثبیت شده خود را به دنیای واقعی برده اند تا به خریداران جدید دسترسی پیدا کنند و تبلیغات ارزشمند و توصیه های دهان به دهان. این یک ترفند مؤثر است.

اما مشکل این است که مدیریت رویدادهای دنیای واقعی در این مرحله آسان نیست. حتی زمانی که محدودیت‌های قرنطینه برداشته می‌شوند، فقط زمان زیادی است که میزان عفونت دوباره افزایش یابد و محدودیت‌ها دوباره سر جای خود قرار گیرند – و این باعث می‌شود برنامه‌ریزی یک فروشگاه پاپ آپ به یک کابوس مطلق تبدیل شود. اما راه‌هایی برای ایمندستیابی به عناصر خرده‌فروشی ترکیبی وجود دارد.

تجارت الکترونیک خلاق

Click-and-Collect نمونه‌ای از نحوه انجام آن است که به افراد امکان می‌دهد آنلاین خرید کنند اما از نقاط تحویل (که اغلب فروشگاه‌های ضروری هستند) جمع‌آوری کنند. در واقع، مشارکت با فروشگاه‌هایی که می‌توانند باز بمانند، به‌طور کلی یک گزینه مؤثر خواهد بود. با این حال، جالب است که ببینیم چگونه فروشندگان راه‌هایی برای رفع گرسنگی عناصر خرده‌فروشی آفلاین پیدا می‌کنند، بدون اینکه ریسک‌های ناروا بپذیرند.

برخورد با نگرانی های مشتری

برای خریداران، همه این رقابت ها چیز خوبی است. این بدان معناست که شرکت ها باید سخت تر تلاش کنند تا سفارش خود را حفظ کنند. بله، آمازون هنوز در دسته بندی های کلیدی کاملاً مسلط است، اما این فقط به این دلیل است که سطحی از راحتی را ارائه می دهد که دیگران نمی توانند با آن مطابقت کنند. در واقع، خدمات تحویل استثنایی آمازون یکی از دلایل اصلی است که مردم اکنون از فروشندگان انتظار زیادی دارند.

اما ایمن کردن سفارشی یک چیز است و حفظ آن چیز دیگری است. نحوه برخورد فروشندگان با مشتریان پس از فروش به آنها می تواند سرنوشت آنها را رقم بزند. همچنین رسانه‌های اجتماعی در پس‌زمینه کمین کرده‌اند که به‌عنوان یک تهدید همیشگی برای شهرت برند عمل می‌کنند – اگر سفارشی را اشتباه انجام دهید و آن مشتری به توییتر مراجعه کند تا شما را از بین ببرد، ممکن است هرگز بهبود نیابید.

حفظ مشتری را با CRM به حداکثر برسانید

به همین دلیل است که CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری یک دغدغه حیاتی است. استفاده از یک سیستم CRM قوی برای ردیابی نگرانی‌ها و پرورش وفاداری مشتریان، چیزی نیست که در این مرحله برای کسب‌وکارهای سطح سازمانی محفوظ است. – حتی برای کوچکترین شرکت های خرده فروشی آنلاین، اقدامی قابل توجیه است. به هر حال، حفظ مشتریان دشوارتر از همیشه است.

قبل از رسیدن به آن نقطه، ابتدا باید مشتریان را جذب کرد و این جنبه را نباید فراموش کرد. هر کاری که یک کسب و کار آنلاین مدرن می تواند انجام دهد را در نظر بگیرید تا به راحتی برای مشتریان احتمالی خود دست یابد: از یک پلت فرم چت بات مانند Crisp.Chat برای ارائه عنصری از سلف سرویس، اجازه ورود به سیستم اجتماعی فوق سریع با یک کلیک را از طریق افزونه ای مانند Auth0، سؤالات متداول را برای پاسخ با ابزاری مانند AnswerThePublic… هرچه بیشتر بتوانید انجام دهید، بهتر است، بنابراین در اجرای ابزارهای دیجیتال پیشرو کوتاهی نکنید.

دریافت قیمت مناسب محصول

خرده‌فروشان باید زمان زیادی را برای به‌دست آوردن سرمایه‌گذاری کنند. قیمت آنها درست است زیرا در این مرحله یک چالش مهم است. بسیاری از قیمت‌گذاری‌های محصولات آشنا در حال حاضر تا حدی یا کاملاً خودکار است، با موتورهای قیمت‌گذاری پویا که وب را برای داده‌های قیمت‌گذاری جستجو می‌کنند و از آن برای تنظیم هزینه‌ها در صورت نیاز استفاده می‌کنند تا تعادلی بین شارژ بیش از حد (و ناتوانی در رقابت) پیدا کنند. شارژ کردن بسیار کم (و قادر به کسب سود نیستید).

تکیه بر این موتورهای قیمت‌گذاری برای رقابت مهم است، اما همچنین مهم است که از استفاده بیش از حد از آنها خودداری کنید. این که چقدر شارژ می کنید فقط بخشی از معادله است. یک کسب و کار با خدمات استثنایی و کیفیت قابل اعتماد می تواند، و اغلب باید، برای یک کالای معین کمی بیشتر از سایر شرکت ها هزینه دریافت کند.

فروشگاه های تجارت الکترونیک

ارزش خود را بدانید

اگر قیمت‌های خود را صرفاً از بازار دریافت می‌کنید، در نهایت در تلاش برای رقابت، کمتر از آنچه باید هزینه دریافت می‌کنید، بدون در نظر گرفتن اینکه نیازی به قیمت‌های پایین برای رقابت ندارید. بنابراین به آنچه دیگران درخواست می کنند توجه کنید، اما نتیجه گیری خود را در مورد اینکه چه چیزی باید شارژ کنید، بگیرید. اعتماد به نفس را نشان می دهد و شما را متمایز می کند.

همگام با روندهای تغییر

در نهایت، تقاضای مصرف‌کننده می‌تواند به‌دلیل این همه هرج و مرج، با افزایش و کاهش محبوبیت محصولات، به‌سرعت تغییر کند – و فروشندگان باید با پیش‌روی سال برای این امر آماده باشند. پیچیده‌تر کردن این موضوع، مشکلاتی است که زنجیره های تامین جهانی. با توجه به اینکه سفر هوایی هنوز در وضعیت دشواری است، در حال حاضر در بسیاری از موارد، انتقال سهام از A به B یک مشکل ثابت شده است.

این اساساً به این معنی است که صاحبان فروشگاه‌های تجارت الکترونیک هنگام تصمیم‌گیری میزان سهامی که می‌خواهند، باید خیلی جلوتر نگاه کنند. آنها همچنین باید سخت‌تر کار کنند تا تغییرات تقاضا را تا جایی که می‌توانند پیش‌بینی کنند – اگر پیش‌بینی نمی‌کنند چه اتفاقی می‌افتد، حداقل با در نظر گرفتن محتمل‌ترین گزینه‌ها.

برای موارد غیرمنتظره برنامه ریزی کنید

امسال برای بسیاری از فروشندگان مشکلات بزرگی ایجاد می‌کند و آنها را موظف می‌کند تا از همه ابزارهایی که در اختیار دارند برای پیشی گرفتن از بسته تعقیب استفاده کنند. اگر می‌خواهید فروشگاهی را راه‌اندازی کنید، یا می‌خواهید فروشگاه خود را به سطح بالاتری ببرید، این مسائل را در نظر داشته باشید. باید به شما در آماده سازی کمک کند.

تعداد بازید : 31

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1