شماره تماس : 02128426511
vc_column-inner”>

درک فعالسازی فروش

فرآیند ارائه کلیه منابع مورد نیاز برای کارآمدتر شدن افراد فروش را فعال کردن فروش.

مفهوم قابلیت فروش تقریباً دو دهه است که با ما همراه بوده است. ما می‌توانیم ریشه‌های آن را به سال 1999 بازگردیم، زمانی که جان آیلو و درو لارسن SAVO را تأسیس کردند، اولین پلتفرم فعال‌کننده فروش.

ایده پشت آن کمک به حل برخی از برجسته ترین مشکلات فروش در آن زمان بود: 

 • فقدان اطلاعات در مورد مشتریان و محصولات
 • فرایند فروش که از چرخه ای به چرخه دیگر متفاوت است
 • فقدان پیام برند ثابت توسط تیم های فروش و بازاریابی

پس از یک دوره ناشناخته، این مفهوم دوباره در حدود سال 2010 در جهان طنین انداز شد. با تکامل فناوری، فرآیند فروش شکل دیگری به خود گرفت و استراتژی های فعال سازی فروش شروع به تأثیر زیادی کردند. درباره نحوه انجام فروش شرکت‌ها.

شرکت‌های بزرگی مانند Forrester، Gartner، SiriusDecisions، و IDC به نیروهای خود پیوستند و جامعه توانمندسازی فروش (SES) را تشکیل داد. با چنین نام های قدرتمندی در پشت آن، فعال سازی فروش سرانجام به یک حرفه رسمی تبدیل شد. یک مطالعه انجام شده توسط CSO insights در سال 2018 نشان می‌دهد که 61 درصد از شرکت‌هایی که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند، دارای عملکرد فعال‌سازی فروش هستند.

همانطور که از تصویر زیر می بینیم، حجم جستجوی “فعال کردن فروش” هر ماه در حال افزایش است.

Sales Enablement Trends for 2020

درس تاریخ به پایان رسیده است، اکنون بیایید ببینیم در سال 2021 چه روندهایی برای فعال کردن فروش وجود دارد

مراحل فعال سازی

برای شروع اجرای استراتژی فعال سازی فروش، باید بدانید که شرکت شما در حال حاضر در چه مرحله ای است. اگر می‌پرسید شرکت شما در این مقیاس کجاست، چهار مرحله بعدی فعال‌سازی فروش را بخوانید.

تعریف نشده

 • عدم استفاده از CRM یا اتوماسیون بازاریابی
 • تکرارهای جدید در عرض نه ماه به سهمیه می‌رسند
 • فرایند فروش و خرید تعریف نشده است
 • معیارها شناخته شده و ردیابی نشده اند
 • نرخ برد کمتر از 10٪ است

پیشرو

 • CRM پیاده سازی شده و به آرامی پذیرفته می شود
 • نمایندگان فروش در عرض شش ماه به سهمیه می‌رسند
 • معیارهای فروش برای نمایندگان برتر فروش شناخته شده است
 • نرخ برد بین 10-20٪ است

بالغ

 • CRM، اتوماسیون بازاریابی و امکان فروش وجود دارد و کاملاً پذیرفته شده است
 • نمایندگان فروش در عرض چهار ماه به سهمیه می‌رسند
 • همه معیارها ردیابی می‌شوند
 • نرخ برد 20٪ یا بیشتر است

به طور کامل توسعه یافته

 • همه سیستم‌ها سازگار با موبایل هستند
 • نمایندگان فروش در عرض سه ماه به سهمیه می‌رسند
 • محتوا برای فروش بهینه شده است
 • نرخ برد 25% یا بیشتر است

هنوز از CRM استفاده نمی‌کنید؟

در گذشته، کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​تمایلی به سوار شدن بر قطار CRM نداشتند و قابل درک بود، زیرا نرم‌افزار در لبه‌ها کمی خشن بود. با این حال، در چند سال گذشته، CRM به یکی از ابزارهای اصلی برای هر شرکتی که با فروش دست و پنجه نرم می کند، تبدیل شده است.

امروزه مشتریان بالقوه قبل از برقراری تماس، زمان زیادی را صرف تعامل با وب سایت شما می کنند، و با CRM می توانید هر حرکت مشتریان خود را دنبال کنید و اطلاعات سفر آنها را جمع آوری کنید.

به شما این امکان را می دهد که علایق آنها را ببینید، مشخصات و چالش های آنها را تعیین کنید. این اطلاعات به‌طور خودکار تجزیه و تحلیل و گزارش می‌شوند، بنابراین اگر هنوز نمی‌توانید مزیت آن را ببینید، آماده فروش بیشتر از رقبا باشید.

<.>علاوه بر آن، سیستم‌های CRM با قابلیت شخصی‌سازی بالا دارای ویژگی‌های بسیار زیادی هستند که استفاده از جمع‌آوری داده‌ها و صفحات گسترده بی‌معنی است. نکته آخر این است که اگر قبلاً از CRM استفاده نمی‌کنید، فوراً شروع کنید، زیرا سال 2021 فرا رسیده است و بابانوئل فقط برای کسب‌وکارهای دارای فناوری هدایایی می‌آورد!

متاسفانه همه ما رکود 2008 را به یاد داریم. یکی از اولین چیزهایی که کسب و کارها کاهش دادند، آموزش فروش بود. در آن مقطع زمانی، این معقول ترین حرکت بود، زیرا همه فروش ها به شدت کاهش یافت. اما اکنون تقریباً دوازده سال بعد، برخی از شرکت‌ها هنوز تمایلی به بازگرداندن آن ندارند. در سال 2021، این ممکن است یکی از بزرگترین منابع برای فعال کردن فروش باشد.

با تمام فناوری موجود، فرآیند فروش با سرعتی سریع در حال پیشرفت است و کارکنان شما باید مطابق با آن آموزش ببینند.

پیدا کردن یک مربی فروش خوب دشوار خواهد بود، اما با داشتن یک رهبر آینده‌نگر، تیم شما می‌تواند سازگار شود، و آنها استراتژی‌های جدید را در حال حرکت می‌پذیرند و اجرا می‌کنند.

به جای استخدام یک راه حل کوتاه مدت خارجی، به استخدام یک مربی فروش تعبیه شده فکر کنید که هر روز در کنار تیم شما باشد، 

Sales Enablement Trends 2020

محتوای فعال‌سازی فروش

با ارتباط بین تیم‌ها در بالاترین سطح خود، تیم‌های بازاریابی و فروش در نهایت می‌توانند به عنوان یکی عمل کنند. محتوای امروزی که تیم بازاریابی تولید می‌کند برای کمک به فروشندگان برای پیشبرد کارها مناسب‌تر است، اما این کافی نیست. ابتدا، باید محتوای خود را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید که چقدر برای فروش مناسب است.

Sales Enablement Tools 2020

حتما با نمایندگان فروش خود صحبت کنید و ببینید رایج ترین نگرانی ها و سوالات مشتریان چیست. محتوای خود را غربال کنید و تغییرات را اعمال کنید، گاهی اوقات ممکن است یک صفحه ویژگی یا یک مطالعه موردی را چند بار تغییر دهید تا به آنچه می خواهید برسید.

در اینجا چند پیشنهاد در مورد نحوه انجام این کار وجود دارد:

 • از اسناد داخلی برای محتوای جدید استفاده کنید
 • برای سفر مشتری خود محتوا را شکل دهید
 • به درخواست های نمایندگان خود گوش دهید
 • انتخاب کنید کدام محتوا به صورت بصری ارائه شود

تیم های کوچک اما کارآمد

با ارتقای بسیار زیاد که تیم فروش را قادر می سازد کارآمدتر باشد، ممکن است آنها کوچکتر شوند. این لزوماً چیز بدی نیست، زیرا کوچک‌سازی تنها بر اجراکنندگان ضعیفی تأثیر می‌گذارد که قادر به سازگاری نیستند.

به عنوان هدف شما سرنخ‌ها توسط ربات‌های چت کنترل می‌شوند، فروشندگان برتر شما تنها زمانی آنها را تحویل خواهند گرفت که واجد شرایط کافی باشند و فروش را ببندند. البته، اگر تیمی پر از افراد سخت‌کوش دارید که هوش مصنوعی را به عنوان ابزاری برای انجام کارهای سخت استفاده می‌کنند، نیازی به کوچک‌سازی وجود نخواهد داشت.

“پیتر شوارتز” آینده پژوه می گوید: “من بیشتر نگران جایگزینی با فروشنده دیگری هستم که با هوش توانمند است تا یک ماشین.”

غذای آماده

برای برخی از شرکت‌ها، این مقاله نشان می‌دهد که گام بعدی آنها در استراتژی فعال‌سازی فروش چیست، اما برای برخی دیگر، ممکن است سردرد باشد.

شرکت‌های قبلی باید به کاری که انجام می‌دهند ادامه دهند و روندهای آینده در سال 2021 را بپذیرند، و دومی باید موقعیت خود را دوباره ارزیابی کنند و روی روندهایی که در مورد آن صحبت کردیم سرمایه‌گذاری کنند.

هی، حتی شرکت‌ها هم می‌توانند تصمیمات سال نو را داشته باشند!

تعداد بازید : 22

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1