شماره تماس : 02128426511

آیا می دانید که طبق Animoto، 93٪ از بازاریابان می گویند که آیا به لطف ویدیویی در رسانه های اجتماعی مشتری جدیدی پیدا کرده اید؟ این تعداد مشتریان جدید برای بسیاری از مشاغل است. شکی نیست که رسانه های اجتماعی تاثیر زیادی بر بازاریابی و فروش داشته اند. این واقعیت به این زودی ها تغییر نخواهد کرد، اما تغییراتی رخ می دهد که در آن رسانه های اجتماعی به سود کدام بازاریاب و به همین دلیل است. در زیر لیستی از 5 روش موثر برای افزایش فروش از طریق رسانه های اجتماعی آورده شده است:

 1. مخاطبان خود را در بسترهای اجتماعی پیدا کنید

  برای استفاده موثر از رسانه های اجتماعی در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود، باید بدانید که مشتریان شما از کدام پلتفرم ها و چرا استفاده می کنند. نگاهی به خود پلتفرم، برخی از چیزهایی را که باید بدانید به شما می گوید. به عنوان مثال، بسیار واضح است که افراد تجاری از لینکدین استفاده می کنند و مخاطبان جوان تر از اینستاگرام استفاده می کنند. اما، پس چه؟ ابزارهای موثری برای ردیابی این اطلاعات وجود دارد، مانند پیاده‌سازی یک CRM مؤثر برای کمک به افزایش تعامل و «گوش دادن» به آنچه مشتریان در مورد برند شما می‌گویند. در ادامه بیشتر در مورد آن.

 2. تعامل با اینفلوئنسر

  طبق Social Media Explorer، استفاده از ابزارهای درون خود پلتفرم‌ها می‌تواند در استراتژی فروش شما بسیار مفید باشد. به عنوان مثال، برای شرکت‌های تجاری، می‌توانید از ابزار LinkedIn به نام LinkedIn Sales Navigator برای خودکار کردن کار خود، تقویت نمایه خود، دریافت تأییدیه از سایر کاربران لینکدین، ایجاد یک لیست پستی هدفمند و موارد دیگر استفاده کنید. با این حال، این استراتژی تغییر می کند اگر شما به سمت یک دسته از هزاره های فن آوری بازاریابی می کنید، اینستاگرام راهی برای رفتن است. همانطور که گفته شد، سئوی موثر هنوز یک روش آزمایش شده و واقعی برای جذب مشتریان شماست. با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، می‌توانید کانال‌های رسانه‌های اجتماعی مناسب را پیدا کنید و با افراد مناسب ارتباط برقرار کنید. ذکر این نکته نیز مهم است، جدای از جمعیت شناسی، این در واقع به سن مشتری شما نیست، بلکه به رفتار خرید آنها مربوط می شود.

 3.  بهبود نام تجاری

  تعامل اجتماعی هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی به عنوان یک استراتژی بازاریابی بسیار مهم است. اما، اگر می‌خواهید تعامل را به حد افراط برسانید، اینفلوئنسر تعامل را امتحان کنید تا واقعاً با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. این امر به ویژه در مورد جمعیت جوان تر مؤثر بوده است. ماهیت تعامل اینفلوئنسر این است که با اینفلوئنسرهای موجود، مرتبط یا افراد مشهور اجتماعی در یوتیوب یا سایر پلتفرم‌ها ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید از محصول شما، هر طور که می‌خواهند، استفاده کنند تا حرف را به گوش مردم برسانند. یک مثال عالی از این موضوع، عرضه محصولات جدید Moto Z توسط موتورولا بود. آنها با دانستن اینکه مخاطبان جوان هدف آنها دائماً در YouTube هستند، با 13 تأثیرگذار در بین مخاطبان هدف متعدد کار کردند تا به طیف گسترده ای از مصرف کنندگان دسترسی پیدا کنند. هر کدام یک پست «اعلام مشارکت»، یک ویدیوی «قهرمانی» با استفاده از Moto Mods برای موارد استفاده منحصر به فرد و پست‌های رسانه‌های اجتماعی ایجاد کردند. این کمپین با بیش از 11 میلیون بازدید بسیار موفق بود.

  اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند تاثیر زیادی بر فروش B2C داشته باشد. برای اینکه یک سلبریتی مرتبط یا اینفلوئنسر دیگر محصول شما را با هزینه کم یا بدون هزینه بیش از 6 ماه در یک زمان تبلیغ کند، ROI شما باید بسیار بالا باشد. همانطور که گفته شد، مطمئن شوید اینفلوئنسرهایی که انتخاب می‌کنید اینفلوئنسرهای مناسبی هستند. کیم کارداشیان یک انتخاب عالی برای لاف زدن در مورد نوشیدنی رژیمی شما خواهد بود، اما انتظار نداشته باشید پیروان او به فناوری بزرگ بعدی شما علاقه مند شوند تا به کسب و کارها در پیاده سازی نرم افزار جدید کمک کنند. هنگامی که تأثیرگذار مناسب را پیدا کردید، می‌توانید مطمئن باشید که آنها به شما کمک می‌کنند با مخاطبان جدیدی که حتی تصورش را هم نمی‌کردید ارتباط برقرار کنید.

 4. ایجاد گروه

  به همان اندازه که بازاریابی رسانه‌های اجتماعی مهم است، بیایید با آن روبرو شویم، کاربران رسانه‌های اجتماعی در این سایت‌ها حضور دارند تا ببینند دوستان و خانواده‌شان چه کار می‌کنند و شاید از برخی اخبار یا مقالات مطلع شوند. آنها تمایل دارند شرکت ها را دنبال کنند تا به روزرسانی های مختصری در مورد برخی از محصولات مورد علاقه خود دریافت کنند، اما در واقع دلیل حضور آنها در آنجا نیست. یکی از بزرگترین مزایایی که با رسانه های اجتماعی به دست خواهید آورد، آگاهی از برند است. این به شما فرصت بزرگتری برای بهبود برندتان می دهد. چند راه برای انجام این کار عبارتند از:

  استفاده از یک دسته توییتر به طور مداوم، با تمام فعالیت های توییتر. استفاده از موارد مشابه در تمام پلتفرم های رسانه اجتماعی انتخابی شما نیز کمک کننده خواهد بود.

  مشتریان را به حامیان برند تبدیل کنید. اگر محصول یا خدمات با کیفیتی دارید و در شبکه های اجتماعی حضور دارید، مشتریان وفادار و فالوورهای شما بیشتر احتمال دارد در مورد محصول شما بازتوییت کنند، به اشتراک بگذارند، پست کنند و غیره. آنها را به انجام این کار تشویق کنید و آنها را به حامیان برند خود تبدیل کنید.

  از یک تقویم محتوایی استفاده کنید که از قبل برای کمک به تعامل مداوم با مشتریان برنامه ریزی شده است. همه بهترین استراتژی‌های رسانه‌های اجتماعی به نظر می‌رسند که از باسن گرفته شده‌اند، اما در واقع از قبل در یک تقویم محتوا برنامه‌ریزی شده‌اند و با نرم‌افزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی مدیریت می‌شوند.

  استفاده از ابزاری برای کمک به کمپین های آگاهی از برند شما در رسانه های اجتماعی نیز می تواند بسیار مفید باشد. Agile CRM یک ابزار گوش دادن اجتماعی است که به شما کمک می کند تا نام های تجاری خود را نظارت کنید و شهرت آنلاین خود را در پلتفرم هایی که مشتریان شما در آن بیشتر فعال هستند حفظ کنید.

 5. برچسب گذاری محصول

  ایجاد گروه‌ها در لینکدین و فیس‌بوک می‌تواند به شما کمک کند با مشتریان و مشتریان بالقوه خود به روشی متفاوت در ارتباط باشید. همچنین می توانید گروه های مرتبط را در این پلتفرم ها پیدا کنید تا به شما در یافتن مشتریان بالقوه کمک کنند. به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای بیشتر شما، ارسال تصاویر جذاب با محتوای خوب در مورد محصولات و خدمات خود در این گروه ها بسیار موثر است.

  فیس بوک و اینستاگرام به شما فرصت هایی می دهند تا محصولات خود را برچسب گذاری کنید و فروش خود را مستقیماً از پلتفرم های رسانه های اجتماعی افزایش دهید. این یک گزینه عالی برای یک تجارت الکترونیکی است که توسط این سایت ها به عنوان یک “فروشگاه” تایید شده است. این ویژگی‌ها به مصرف‌کنندگان امکان می‌دهد مستقیماً در برنامه رسانه‌های اجتماعی خرید کنند، جایی که اگر نکات بالا را برای افزایش فروش موثر دنبال کنید، در حال حاضر تعداد زیادی بازدید دریافت می‌کنند!

  برچسب‌گذاری محصول می‌تواند باعث شود که محصولات شما به راحتی توسط فالوورها ذکر شود، زیرا می‌توان آن‌ها را بسیار شبیه به نحوه برچسب‌گذاری کاربران دیگر برای سال‌ها توسط کاربران برچسب‌گذاری کرد، به این معنی که آنها با این نوع فعالیت غریبه نیستند. یکی دیگر از راه‌های ترغیب افراد به اشتراک‌گذاری پست‌های اجتماعی، شامل پیوندهای اشتراک‌گذاری اجتماعی است. اگر پست وبلاگی دارید که دوست دارید مردم در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند، نمادهای “اشتراک گذاری” را برای پلتفرم های مختلف قرار دهید. به طور مشابه، بازدیدکنندگان وب سایت شما علاقه ای به کپی و چسباندن پیوندهای وب در یک تب جدید ندارند. در شرایط تکنولوژی امروز، این برای همیشه طول می کشد. پیوندهای قابل کلیک ارائه دهید تا مطمئن شوید بازدیدکنندگان شما از پیوندهایی که می خواهید بازدید می کنند.

نتیجه گیری

سوال این است که چه کسی زمان و انرژی لازم را دارد تا با تمام این «اشاره‌ها» و «اشتراک‌گذاری» و «توئیت‌ها» و در این شبکه‌های اجتماعی همراه باشد؟ خبر خوب! CRM چابک ابزارهایی دارد که می‌تواند در نظارت بر رسانه‌های اجتماعی به شما کمک کند. این نرم افزار دارای ویژگی هایی است که به شما در تعامل با مشتریان خود کمک می کند و شامل اتوماسیون رسانه های اجتماعی نیز می شود. و از آنجایی که با CRM شرکت شما گروه است، شما با یک CRM اجتماعی All-in-One قدرت دارید، که به شما امکان می دهد همه چیز را به درستی در برنامه و از داشبورد CRM خود انجام دهید.

تعداد بازید : 19

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1