شماره تماس : 02128426511

ماهیت یک استراتژی بازاریابی خوب این است که مشتری خود را بهتر از رقیب خود بشناسید. هرچه پایگاه مشتری خود را بهتر تقسیم بندی کنید، شانس بیشتری برای فروش محصول یا خدمات خود به گونه ای خواهد داشت که انتظارات مشتری شما را برآورده کند یا حتی فراتر از آن باشد.

یک سیستم CRM، اگر به خوبی طراحی شده باشد، می‌تواند عامل بسیار خوبی برای استراتژی تقسیم‌بندی مشتری شما باشد.

این می‌تواند به شما کمک کند نه تنها داده‌های مشتری را ثبت کنید، بلکه می‌تواند بینش‌های عملی ارائه دهد و اجرای تکنیک‌های بازاریابی هدفمند را برای افزایش حداکثر بازگشت سرمایه، فعال کند.

know-your-customer

در اینجا پنج روش وجود دارد که می‌توانید تقسیم‌بندی مشتریان خود را مانند قبل هدف قرار دهید:

1. ردیابی رفتار سرب

امتیاز سرنخ روشی عالی برای تعیین کمیت خودکار احتمال تبدیل سرنخ است. با ردیابی دقیق رفتار سرب. بدانید که چگونه سرنخ به ارتباط شما پاسخ می دهد و می توانید میزان علاقه یا هر گونه سؤال خاصی را که ممکن است سرنخ داشته باشد، بیابید. به عنوان مثال، اگر یک سرنخ روی صفحه قیمت گذاری وب سایت شما کلیک کند، به احتمال زیاد محصول شما را برای خرید در نظر گرفته است. تصور کنید بتوانید یک پاپ آپ را در زمان واقعی ارائه دهید، با یک پیشنهاد تخفیف عالی به این سرنخ. این همان کاری است که یک سیستم CRM قدرتمند می تواند انجام دهد. می تواند با استفاده از تقسیم بندی رفتاری مشتری، تجربیات فراموش نشدنی مشتری را ایجاد کند. Agile CRM به شما امکان می دهد مشتریان را با محاسبه خودکار امتیازات سرنخ بر اساس رفتار آنلاین (بازدید از صفحه، بارگیری)، عملکرد ایمیل (باز شدن، نرخ کلیک)، تعامل اجتماعی (پسندیدن، اشتراک گذاری) یا اطلاعات شرکت (در موارد B2B).

2. بخش بندی بر اساس مرحله قیف فروش

در سناریوهای B2B، فرآیند فروش با فرآیند خرید مشتری هماهنگ است. به عنوان مثال، یک شرکت نرم افزاری تجاری را در نظر بگیرید که به یک شرکت بالقوه پیشنهاد می دهد. به طور معمول، قیف فروش دارای مراحل زیر است،
a. ارائه مقدماتی
ب. آزمایشی رایگان
c. پیشنهاد رسمی
د. مذاکره
e. امضای قرارداد

در اینجا پنج روش وجود دارد که می توانید تقسیم بندی مشتریان خود را مانند قبل هدف قرار دهید: برای توییت کلیک کنید

از آنجایی که سیستم CRM شما می تواند همه مخاطبین را بر اساس مرحله قیف فروش که در حال حاضر در آن هستند تقسیم بندی کند، می توانید ارتباطات بازاریابی هدفمند و وثیقه را به بخش های مربوطه ارسال کنید. ارتباط می تواند به طور خودکار در تکمیل نقاط عطف خاص، مثلاً پایان دوره آزمایشی، فعال شود. با Agile CRM، می توانید نقاط عطف فرآیند فروش خود را با کشیدن و رها کردن آسان سفارشی کنید و معاملات را بر اساس آن فیلتر کنید تا لیست های بازاریابی هدفمند ایجاد کنید. هدف اصلی این نوع تقسیم‌بندی، تسریع سفر مشتری از طریق قیف فروشاست. > به صورت روان.

3. بخش بندی بر اساس اولویت های محصول

در صورت ارائه چندین خط محصول، تقسیم بندی مشتریان بر اساس انتخاب آنها از محصولات بسیار مهم است. Agile CRM شما را قادر می سازد تا محصولات را در مقابل مشتریان و مشتریان برچسب گذاری کنید تا به راحتی لیست های ارتباطی بازاریابی محصول را ایجاد کنید. همچنین می‌توانید از این فهرست‌ها برای فروش یا فروش متقابل محصولات مرتبط و مدیریت قراردادهای خدمات پس از فروش استفاده کنید. برچسب‌گذاری اساساً یک روش انعطاف‌پذیر برای تقسیم‌بندی مشتری بر اساس محصولات و سایر پارامترها است.

4. نمرات رضایت مشتری را پایش کنید

اگر بتوانید نشانه‌های کاهش رضایت مشتری را در میان چند بخش مشتری شناسایی کنید، ممکن است بتوانید بهتر با آنها تعامل داشته باشید و در صورت وجود مشکلات را حل کنید. با Agile CRM، می توانید فرم های نظرسنجی وب سفارشی برای ثبت امتیازات رضایت مشتری ایجاد کنید. سپس این امتیاز می تواند به پارامتر مهمی برای تقسیم بندی و ارتباط مشتری تبدیل شود، درست مانند امتیازات سرنخ. همچنین، می توانید پروفایل های اجتماعی مشتریان خود را در سیستم CRM ادغام کنید. این به شما کمک می کند تا سطح رضایت آنها را بیشتر درک کنید و تأثیرگذاران را برچسب گذاری کنید.

5. ارزش طول عمر مشتری را محاسبه کنید

مشتریان را بر اساس درآمد مورد انتظار، اندازه رابطه و طول عمر آنها دسته بندی کنید. شما می توانید مشتریان ارزشمند خود را با قابل مشاهده کردن این تقسیم بندی در سراسر شرکت خود بهتر پرورش دهید تا سطح خدمات در طول چرخه زندگی مشتری و در نقاط تماس یکسان باشد. Agile CRM شما را قادر می سازد تا درآمد محقق شده توسط مشتری را محاسبه کنید و همچنین ارزش های فروش آتی مشتری را بر اساس قابلیت مشاهده قیف فروش پیش بینی کنید. همچنین امکان برچسب گذاری بخش های مشتری مانند مشتریان VIP، مشتریان وفادار و موارد دیگر را فراهم می کند.

تقسیم بندی مشتری سنگ بنای ایجاد تجربیات لذت بخش مشتری است. بدون یک سیستم CRM قدرتمند که می تواند تجزیه و تحلیل های پیشرفته مشتری را ارائه دهد و کمپین های مبتنی بر آن را خودکار کند، حتی اثربخشی ارتباطات بازاریابی به خوبی پیش نویس شده می تواند به شدت کاهش یابد. Agile CRM دارای ویژگی‌های پیشرفته‌ای برای تقسیم‌بندی مشتری در ماژول‌های فروش، بازاریابی و خدمات است که می‌تواند به شما کمک کند تا ارتباط مناسب را در زمان مناسب و هر زمان به مخاطبان مناسب ارائه دهید.

تعداد بازید : 31

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1