شماره تماس : 02128426511

خبر خوب این است که شما تمام تحقیقات خود را انجام داده اید، یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را انتخاب کرده اید و آن را با موفقیت پیاده سازی کرده اید. خبر بد این است که تیم فروش شما از استفاده از آن امتناع می ورزد و در عوض، به صفحات گسترده قدیمی و قابل اعتماد خود پایبند است. بر اساس برخی تخمین های صنعت، 40 درصد از فروشندگان هنوز از روش های قدیمی خود برای ذخیره داده های مشتریان تا چند سال پیش استفاده می کردند. این اتلاف وقت و پول زیادی است.

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است تیم فروش شما با CRM جدید شما موافقت نکند. برخی از دلایل بسیار محتمل عبارتند از فقدان دانش، داده های بد، مشکل در به روز رسانی، عدم درک و/یا تمایل به تغییر. اگر ممکن است این مشکلات در سازمان شما باشد، به برخی از راه حل های زیر نگاهی بیندازید.

دلیل 1: نمایندگان فروش شما در استفاده از CRM تخصص فنی محدودی دارند

این ممکن است به این دلیل باشد که به هیچ وجه از نظر فنی داناتر نیستند یا فقط به یک CRM متفاوت عادت کرده‌اند. موثرترین راه برای مبارزه با چنین موضوعی ارائه آموزش های مرتبط با کاربر به تیم های فروش خود است. این را می توان به طور موثر با وبینارهای فروش برای تیم موجود و وبینارهای داخلی برای اعضای جدید به دست آورد تا در هنگام پیوستن به شرکت، آنها را به روز کنند.

همچنین ارائه بهترین شیوه‌های صنعت برای استفاده از CRM، مانند ارائه رهبری قوی، استفاده از اتوماسیون برای جلوگیری از خطاهای انسانی، و ایجاد کنترل کیفیت و غیره، کمک قابل توجهی خواهد بود.

در نهایت، ممکن است به آنها اطلاعاتی در مورد چگونگی تکامل CRMها و پذیرش آنها توسط رهبران صنعت داده شود و انگیزه بیشتری برای یادگیری و استفاده از فناوری به آنها بدهد.

دلیل 2: CRM شما پر از داده های بد است

شما می‌توانید کاربرپسندترین سیستم را با بیشترین کارشناسان فروش با فن‌آوری داشته باشید، اما اگر داده‌های شما بد باشد، احتمالاً وفاداری داده‌های تماس تیم فروش خود را به انبوه یادداشت‌های ارسالی روی میزشان از دست خواهید داد. حفظ یک CRM عاری از اطلاعات نادرست، قدیمی یا تکراری ممکن است دشوار باشد، اما انجام ممیزی های برنامه ریزی شده منظم و استفاده از ابزارهایی مانند حذف مجدد داده ها یا سایر ابزارهای حسابرسی، از جمله ابزارهای حسابرسی شخص ثالث، به شما کمک می کند تا داده های خود را پاکسازی کرده و نگه دارید. آن را تمیز می کند ایجاد یک خط‌مشی استاندارد کیفیت داده‌های CRM نیز ممکن است با پیروی کارکنان از قوانین از ابتدا کمک کند. با این حال، ویژگی‌هایی مانند قالب‌بندی خودکار می‌توانند با ایجاد یکپارچگی و درستی در زمینه‌های خاص، مانند قالب‌بندی بین‌المللی تلفن، تفاوت بزرگی ایجاد کنند، که می‌تواند مشکلات بیشتری را کاهش دهد که پاکسازی در آینده کمتر ضروری است. طبق یک مطالعه Sirius Decisions، داده‌های بد برای سازمان‌ها ۱ دلار هزینه دارد تا از ورود یک رکورد بد جلوگیری کند و برای تصحیح سابقه بد پس از وارد کردن به ۱۰ دلار افزایش می‌یابد (منبع: RingLead). استفاده از یک CRM قوی گزینه هایی برای پاکسازی داده ها در اختیار شما قرار می دهد تا در نهایت در زمان و انرژی صرفه جویی کنید و در نتیجه نرخ تبدیل بهتری به دست آورید.

دلیل 3: CRM شما آسان نیست

شاید تیم شما سعی کرده است از CRM شما استفاده کند، اما دریافته است که به روز رسانی یا سازماندهی داده ها بسیار دشوار است. ورود دستی داده ها نه تنها برای نمایندگان فروش شما خسته کننده است، بلکه می تواند منجر به خطاهای ناخواسته ذکر شده در بالا شود. پیاده‌سازی یک CRM با گزینه‌های همگام‌سازی خودکار، بسیاری از مشکلات مرتبط با ورود دستی را کاهش می‌دهد و به‌روزرسانی‌های آسان rusbankinfo.ru را امکان‌پذیر می‌سازد. قابلیت همگام‌سازی مخاطبین Google شما می‌تواند از نظر جمع‌آوری و همگام‌سازی آسان داده‌های مخاطب، تغییر دهنده بازی باشد. ارائه گزینه‌هایی برای فرکانس و انواع مخاطبین به شما کمک می‌کند تا از طریق کدام مخاطبین همگام‌سازی کنید و از کدام‌ها اجتناب کنید. به عنوان مثال، گزینه های Agile CRM شامل فرکانس، توانایی انتخاب مخاطبین فردی یا همگام سازی کل گروه ها از Google است و دارای قابلیت اضافه کردن برچسب ها برای راه اندازی کمپین های بازاریابی به طور خودکار. همگام‌سازی تقویم Google، اشتراک‌گذاری تقویم، و خودکار کردن دعوت‌ها و پیگیری تماس‌ها از دیگر ویژگی‌های مطلوب برای تسهیل استفاده از CRM برای تیم‌های فروش شما هستند.

دلیل 4: تیم فروش شما مزایای استفاده از CRM را درک نمی کند

آگاهی نداشتن از اینکه یک CRM چقدر برای فعالیت‌های روزمره تیم شما مفید است، می‌تواند به عدم تمایل آنها به استفاده از آن کمک کند. کمک به آنها در درک مزایای مختلف برای آنها، مانند کاهش زمان لازم برای هر فروش، نگه داشتن تمام داده های مربوط به مشتریان خود در یک مکان و امکان دسترسی به اطلاعات از هر نقطه در هر زمان، می تواند خرید بیشتری را ایجاد کند. -در کل. شاید بتوانید مطالعات موردی را به اشتراک بگذارید که نشان می دهد درآمد بالایی با استفاده از CRM برای دیگران ایجاد شده است.

دلیل 5: مردم برای تغییر تلاش می کنند

مهم نیست چه کسی هستید، تغییر دشوار است. این برای نمایندگان فروش تفاوتی ندارد. با این حال، راه‌هایی وجود دارد که به آسان‌تر کردن تغییرات کمک می‌کند و آنها را با CRM خود همراه می‌کند. یکی این است که آنها را از همان ابتدا درگیر کنید. از آنها بپرسید که نیازهای آنها برای یک CRM جدید چیست. راه‌حل‌هایی ارائه کنید که شامل الزامات آن‌ها می‌شود و از آن‌ها کمک می‌کند تصمیم بگیرند که کدام CRM برای آنها بهتر عمل می‌کند. حتی اگر همه را با این روش همراهی نکنید، ممکن است بتوانید برخی از آنها را با آن موافقت کنید که در آن مرحله می توانید آنها را به عنوان قهرمانان سیستم جدید خود منصوب کنید. اگر آن‌ها آن را می‌دانند، آن را می‌پذیرند، و شاید حتی آن را دوست داشته باشند، می‌توانند به شما کمک کنند تا سایر اعضای تیم را همراهی کنید.

این اولین بار یا آخرین بار نیست که کارکنان شما در برابر فناوری جدید مقاومت می‌کنند، اما پیروی از برخی از این نکات به سازمان شما کمک می‌کند تا در اتخاذ یک CRM جدید موفق شود. در نهایت، یک CRM که برای کمک به فعالیت‌های روزانه تیم فروش شما ارائه می‌کند، اگر به درستی انجام شود، فروش آسانی خواهد بود. CRM جدید شما با کمی آموزش، برخی دستورالعمل‌هایی که باید دنبال کنید و همه کاربران از همان ابتدا مشارکت می‌کردند، می‌تواند به راه‌اندازی تیم فروش شما برای موفقیت کمک کند.

تعداد بازید : 24

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1