شماره تماس : 02128426511

CRM برای مشاغل کوچک مفهومی است که برای بسیاری بیگانه است. برای کسانی که فکر می کنند ابزار و نرم افزار اتوماسیون چیزی است که فقط برای شرکت های چندملیتی مفید است، یا در زیر سنگ زندگی می کنند یا به سادگی تکنوفوبیک.

امروزه هر کسب‌وکار کوچکی که می‌خواهد کارآمد، مؤثر و عالی باشد، باید از ابزارهای هوشمندی استفاده کند که به راحتی با قیمتی مقرون به صرفه در دسترس هستند. خواه مدیریت فروشنده، تعالی عملیات، فرآیندهای فروش یا بازاریابی، نرم افزاری وجود دارد که می تواند فرآیند شما را نه تنها آسان، بلکه کارآمد نیز کند.

زمانی که مشاغل از rolodex

CRM چیست؟

می‌توان CRM را یک رولودکس دیجیتالی در نظر گرفت که در طی یک دوره زمانی از یک نرم‌افزار مدیریت تماس به یک پلتفرم هوشمند و یکپارچه برای فروش، بازاریابی، و پشتیبانی عملکردهای یک کسب و کار. امروز زمان بسیار خوبی برای مشاغل کوچک است که اکنون این گزینه را دارند که ابزارهای مشابهی را انتخاب کنند که توسط چند ملیتی ها برای انجام فروش کارآمد استفاده می شود.

چرا CRM برای مشاغل کوچک؟

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) صاحبان مشاغل کوچک را قادر می‌سازد تا با چالش‌های عملیاتی مقابله کنند، همراه با تنظیم ریتم قوی برای پیگیری کاربرانی که مشتریان بالقوه هستند. CRM اغلب می تواند آن عنصر مخفی باشد که به انتقال یک کسب و کار کوچک به یک کسب و کار به سرعت در حال رشد کمک می کند. سوال مناسب برای کسب و کارهای کوچک این نیست که “آیا باید از CRM استفاده کنیم؟” اما در عوض باید «چرا از CRM استفاده نمی‌کنیم؟»

باشد

بیایید به پنج دلیل اصلی که چرا CRM برای مشاغل کوچک ضروری است نگاهی بیاندازیم:

  1. مدیریت گسترده رهبری و تماس

به عنوان یک کسب و کار کوچک، ایجاد سرنخ و مدیریت مخاطبین از ارزش بالایی برخوردار است. بنابراین، استفاده از یک CRM برای کسب و کار کوچک شما نه تنها جذب سرنخ شما را ساده می کند، بلکه  مدیریت تماس شما را نیز موثرتر می کند و بدون درز.

بیایید اکنون تصور کنیم در یک نمایشگاه محلی شرکت می‌کنید که مربوط به بازار ما است و با چند مخاطبی ملاقات می‌کنید که احتمالاً به محصولات یا خدمات شما علاقه مند هستند. این افراد سرنخ هستند و ممکن است در نهایت مشتری شوند یا نشوند – اما باید به مرور زمان آنها را پرورش داد تا شانس آنها برای تبدیل شدن به مشتری شما افزایش یابد. بر اساس واکنش آنها به اولین تماس شما، باید بیایید یک آهنگ قوی طراحی کنید تا هیچ چیز از بین نرود و یک ابزار CRM فقط ابزاری است که به شما کمک می کند تا نیازهای فروش خود را پیشگیرانه و خودکار کنید.

  1. درک مشتریان خود

برای یک کسب و کار بزرگ یا کوچک آنچه کلید موفقیت است داشتن درک عمیق از پایگاه مشتری است. دانستن اینکه چه چیزی برای مشتریان شما مفید است و چه چیزی برای مشتریان شما مفید نیست، به شما کمک می کند تا معاملات را به سرعت ببندید. یک نرم افزار CRM به شما این امکان را می دهد که تمام اطلاعات مربوط به مشتری را در یک مکان نگه دارید و آن را در یک لحظه در دسترس قرار دهید. به این ترتیب، می‌توانید به راحتی رفتار مشتری خود را درک کنید و پیش‌بینی کنید مخاطبین مختلف به پیام‌های مختلف پاسخ می‌دهند: کدام یک راحت‌تر خرید می‌کنند، کدامیک بیشترین حاشیه سود را به جا می‌گذارند، کدام یک به موقع پرداخت می کنند و کدام نه و غیره.

با استفاده هوشمندانه از همه این اطلاعات، در نهایت می‌توانید بیشتر بفروشید و بهتر بفروشید، این همان چیزی است که هر کسب‌وکاری صرف نظر از اندازه‌اش می‌خواهد.

  1. مدیریت کمپین های بازاریابی موثر

CRM برای کسب و کار کوچک شما همچنین کل فرآیند بازاریابی را در یک ابزار متمرکز می کند، به طوری که شما به تمام داده هایی که برای راه اندازی کمپین های موثر نیاز دارید دسترسی دارید. دانستن نرخ باز شدن ایمیل‌های شما توسط مشتری، میزان تاثیرگذاری ایمیل‌ها و تبلیغات شما در بخش خاصی از بازار و غیره. همه این ورودی‌های تحلیلی هوشمند به شما اجازه می‌دهند تا بدانید بازگشت سرمایه هر عنصر در شما چقدر است. کمپین است و تصمیمات بازاریابی کارآمد و هوشمندانه ای را ایجاد می کند.

  1. پشتیبانی مشتری

با CRM، کسب‌وکارها اکنون می‌توانند به برچسب‌گذاری سریع مسائل مشتری متوسل شوند و از پاسخ‌های آماده برای حل و فصل شکایات مشتریان به طور مؤثر استفاده کنند. CRM همچنین می‌تواند شیوه‌های خدمات مشتری شرکت را بهبود بخشد، و به کارکنان کمک می‌کند به سؤالات مشتریان به سرعت و به طور مؤثر پاسخ دهند.

  1. وفاداری مشتری

یک CRM به شما امکان می دهد با دانستن اینکه چه چیزی و چه زمانی چیزی را می خواهند به هر یک از مشتریان خود ارزش افزوده ارائه دهید. این بدان معناست که اکنون می‌توانید محصولات و خدمات خود را درست در لحظه نیاز به مشتری ارائه دهید – که منجر به افزایش فروش در یک دوره زمانی و تکرار تجارت از سوی مشتریان وفادار می‌شود.

در پایان، اگر آماده هستید تا کسب و کار کوچک خود را به سطح بعدی ببرید، انتخاب CRM مناسب که به شما کمک می کند نیازهای فروش، بازاریابی و پشتیبانی خود را یکپارچه کنید، ضروری است. بنابراین، رودکس خود را کنار بگذارید و خود را برای تکنیک های فروش و بازاریابی نسل بعدی آماده کنید.

تعداد بازید : 18

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1