شماره تماس : 02128426511

نرم افزار CRM یک اولویت اصلی برای متخصصان فناوری اطلاعات. بر اساس Gartner، نرم افزار CRM در سال 2015 مجموعاً 26.3 میلیارد دلار بود که 12.3 درصد از 23.4 میلیارد دلار رشد داشت. 2014. کسب و کارها به شدت بر رضایت مشتری و حفظ مشتری متمرکز هستند و این به یک CRM عالی نیاز دارد.

فقط داشتن یک CRM برای کسب و کار شما کافی نیست—شما باید تا حد امکان اتوماسیون را بدون به خطر انداختن کارایی یکپارچه کنید. یک CRM نه تنها قادر به مدیریت تماس است، بلکه می تواند در بازاریابی، فروش و مدیریت خدمات نیز کمک کند. از هر 10 SMB فقط شش مورد استفاده از CRM برای بازاریابی ایمیلی یا برای مدیریت تماس. کسب‌وکارهای کافی نمی‌دانند این ابزار چقدر می‌تواند قدرتمند باشد.

در اینجا پنج ترفند وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید حداکثر استفاده را ببرید و از CRM خود بهره بیشتری ببرید.

1. امتیازدهی پیشرو

افزودن مخاطبین در CRM ضروری است، اما لازم است بدانید که آیا سرنخ‌های شما آماده فروش هستند یا خیر. برای دانستن تفاوت بین سرنخ های گرم، گرم و سرد خود، باید خودکار امتیاز آنها بر اساس اقدامات آنها. داشتن یک امتیاز مشخص در سرنخ های خود به شما کمک می کند تا قصد خرید آنها را بهتر تعریف کنید.

می‌توانید از هر KPI برای امتیازدهی به سرنخ‌های خود بر اساس نیازهای بازاریابی و فروش خود استفاده کنید. تیم بازاریابی شما باید به دنبال سرنخ هایی باشد که از صفحه فرود شما (یا صفحه قیمت/محصول شما) بازدید کرده اند، در خبرنامه شما مشترک شده اند، فرم تماس را پر کرده اند یا هر نوع محتوایی را دانلود کرده اند. تیم فروش شما باید سرنخ هایی را شناسایی کند که ایمیل شما را باز کرده اند، به ایمیل شما پاسخ داده اند، روی پیوندها کلیک کرده اند یا درخواست نسخه نمایشی کرده اند. با KPI های تعریف شده، می توانید قوانین وب را در CRM خود بگنجانید تا هر زمان که یک سرنخ اقدامی را انجام می دهد، امتیاز لازم را اضافه کنید.

2. هدف گیری مجدد سرنخ های گرم

هنگامی که امتیازهای خود را به دست می آورید، آنها را به دسته های مختلف تقسیم کنید: گرم، گرم و سرد. ابتدا سرنخ های داغ را هدف قرار دهید و با آنها تماس بگیرید، یک ایمیل به سرنخ های گرم خود ارسال کنید و اگر پاسخ منفی دریافت کردید، مخاطب را پایان دهید، سرنخ های سرد را کنار بگذارید.

اطلاعات جمع‌آوری‌شده در مورد سرنخ‌های گرم همچنان می‌تواند بعداً هنگامی که سرنخ‌های گرم برای خرید آماده می‌شوند مفید باشد. وقتی با آنها تماس گرفتید، سرنخ های گرم شما برای خرید آماده نبودند، اما ممکن است پس از چند ماه آماده باشند. کسب‌وکارها تغییر می‌کنند و نیازهایشان نیز تغییر می‌کند. سرنخ های گرم خود را هدف قرار دهید، از تمام اطلاعاتی که در حال حاضر در CRM خود دارید استفاده کنید و فقط به آن فشار اضافی بدهید. مارکتر جیمی می‌گوید نمونه‌ای از محصول شما می‌تواند مشوق خرید باشد.

3. در صورت امکان از ادغام ها استفاده کنید

شما به یک CRM نیاز دارید که با رسانه های اجتماعی، حساب های مالی، تلفن و ایمیل ادغام شود. امکان استفاده از خدمات شخص ثالث که صورتحساب و رسیدگی به حساب را ارائه می کنند برای رسیدگی به صورت حساب ها و پرداخت ها عالی است. ادغام تلفن برقراری تماس را برای شما آسان‌تر می‌کند و همه اطلاعات را مستقیماً در CRM خود ذخیره می‌کند.

افزونه‌های CRM به شما امکان می‌دهند با هزینه کمتر و کار دستی کمتر کارهای بیشتری انجام دهید. از گزینه هایی مانند WordPress، Twilio، Xero، Freshbooks، Twitter، Facebook و موارد دیگر بهره برداری کنید.

4. ایجاد الگوهای ایمیل

بازاریابانی که با کمپین های ایمیل در CRM خود مقابله می کنند، از گزینه الگوهای از پیش تعریف شده لذت می برند. بسیاری از CRMهایی که به این کمپین‌ها کمک می‌کنند، چند قالب از پیش تعریف‌شده را ارائه می‌کنند که می‌توان آن‌ها را تغییر داد و متناسب با نیازهای شما سفارشی کرد. Agile CRM شامل الگوهای از پیش طراحی شده است که می تواند بر اساس نیاز شما سفارشی شود، یا می توانید طرح خود را اضافه کرده و ذخیره کنید.

5. از سابقه تماس

استفاده کنید

داده‌های جمع‌آوری‌شده از سرنخ‌های شما می‌تواند توسط هر کسی، از نمایندگان فروش گرفته تا نمایندگان پشتیبانی، برای بهبود تعامل با مشتری استفاده شود. یک هدف گزیده ای از مقاله جنیفر شیف، نویسنده فناوری، می گوید: “همه باید از مزایای وارد کردن اطلاعات به سیستم CRM برای تشویق استفاده مطلع شوند.” داشتن سابقه تماس قابل توجه می تواند به نمایندگان فروش کمک کند تا محصول و خدمات را بهتر به سرنخ ها و مشتریان بفروشند. همچنین به نمایندگان پشتیبانی کمک می کند تا خدمات مشتریان خود را بهبود بخشند.

داشتن یک CRM قدرتمند برای کسب و کار شما به معنای اطمینان از بهبود تجربه مشتری است. این همان چیزی است که نرم افزار CRM در صورت استفاده کامل از گزینه ها ارائه می دهد. CRM فقط ابزار فروش یا بازاریابی نیست، بلکه ابزاری است که می تواند توسط همه تیم ها استفاده شود.

تعداد بازید : 16

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1