شماره تماس : 02128426511

تقریباً هر چیز دیگری ممکن است در فاجعه افسارگسیخته سال 2020 از بین رفته باشد، اما صنعت خرده‌فروشی آنلاین به سه دلیل کلیدی موفقیت بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. اولاً، فقدان مکان فیزیکی آنها باعث شد که برندهای تجارت الکترونیک چه بزرگ و چه کوچک برای کار از راه دور آماده شوند. ثانیاً، نیاز به لوازم در حالی که در سرپناه بودند، انبارها را به استقبال خرید آنلاین سوق داد. و ثالثاً، کسالت ناشی از انزوا، مردم را به خریدهای فوری سوق داد.

همانطور که من این را می نویسم (برای روشن بودن در ماه نوامبر)، یک سال جدید در کمین افق است، و با آن تلاش های مجددی برای ادامه دادن علیرغم همه چالش هایی که با آن روبرو هستیم همراه خواهد بود. مشاغل جدید کاوش خواهند شد و شرکت های جدیدی در حوزه دیجیتال ساخته خواهند شد که اکثر آنها بر ارائه محصولات فیزیکی یا دیجیتالی تکیه دارند. آیا مشتاق پیوستن به این موج کارآفرینی هستید؟

اگر قصد دارید که با فرا رسیدن سال 2021 وارد تجارت الکترونیک شوید، یا از قبل فروشنده آنلاین هستید و می‌خواهید از این تغییرات استفاده کنید. بارها برای پیشبرد فروش، باید به دقت وضعیت صنعت (و جایی که ممکن است برو بعدی). برای این منظور، این بخش قرار است به پنج دیدگاه کلیدی تجارت الکترونیکی بپردازد که با خروج از سال 2020 مرتبط خواهند بود. اجازه دهید به آنها برسیم، درست است؟

تجارت الکترونیک

کسب اعتماد سخت تر می شود

وقتی اقلام بی اهمیت را صرفاً برای اشغال وقت خود سفارش می دهید، واقعاً مهم نیست که خود را در یک سایت کلی پیدا کنید. اگر سفارش شما انجام نشود، آنقدر مهم نیست، درست است؟ به شرطی که از سرویس پرداخت مانند PayPal استفاده می کنید، در برابر سرقت اطلاعات خود از محافظت داخلی برخوردار هستید، بنابراین دلیلی برای ترس ندارید. و اگر یک موج‌سوار باهوش هستید، احتمالاً همه چیز از باتری گذرواژه‌های قوی در یک مدیریت رمز عبور گرفته تا VPN (شبکه خصوصی مجازی) برای پنهان کردن آدرس IP خود دارید (طبق این راهنما، حتی یک VPN رایگان نیز کار می کند.

اما هنگامی که لوازم حیاتی را سفارش می‌دهید، زیرا به شما توصیه شده است در طول همه‌گیری در خانه بمانید، نمی‌توانید ریسک کنید. شما به چیزی که سفارش می دهید نیاز دارید، خواه غذا باشد، اقلام پزشکی، یا چیزی با اهمیت عملی مشابه. و این فقط در مورد تحویل گرفتن از سوپرمارکت های مورد اعتماد نیست. به هر حال، ممکن است به یک محصول دارویی خاص نیاز داشته باشید که با کمبود موجودی مواجه شود و شما را مجبور کند به سایت‌های ناآشنا مراجعه کنید.

به همین دلیل، اکنون سخت تر از همیشه است که مشتری بالقوه به قابل اعتماد بودن سایت شما اعتماد کند. اگر می‌خواهید اعتماد را به دست آورید، باید در کپی‌برداری در سایت خود شفاف و صادق باشید، مجموعه‌ای قانع‌کننده از اثبات اجتماعی مثبت (و مرتبط) ارائه دهید، و تضمینی قانع‌کننده ارائه دهید (چند نکته). اگر اشتباه کنید و فرض کنید که مردم مایلند به شما اعتماد کنند، احتمالاً با نرخ تبدیل ضعیف و عدم شفافیت در مورد کاری که باید انجام دهید مواجه خواهید شد.

قابلیت استفاده از تلفن همراه کلیدی است

مدتی است که مردم درباره غالب بودن استفاده از اینترنت تلفن همراه در سراسر جهان صحبت می کنند و در واقع همینطور بوده است. این درصد از 50٪ سال قبل گذشت، که ناشی از پیشرفت تلفن‌های هوشمند بود، و دیگر نمی‌توان آن جن را در بطری قرار داد. پس چرا من قابلیت استفاده از تلفن همراه را پیش از 2021 طوری مطرح می کنم که گویی وحیانی است؟ اجازه بدهید توضیح دهم.

برخی تغییرات کلیدی در پی موج انزوای اجتماعی اتفاق افتاد، همانطور که قبلا ذکر شد، و برخی ممکن است فکر کنند که ماندن در خانه باعث می‌شود افراد به سمت استفاده از رابط‌های دسکتاپ سوق دهند. پس از همه، آیا این شکاف ایجاد شده نیست؟ وقتی بیرون از خانه هستید از تلفن هوشمند خود استفاده می‌کنید و وقتی برگشتید در دفتر خانه (یا منطقه سرگرمی) مستقر می‌شوید.

خب، کارها دقیقاً اینطور نیست، و دو دلیل بزرگ برای آن وجود دارد. اولاً، اکنون بین دستگاه‌های کاری و دستگاه‌های شخصی تر از همیشه مرزبندی واضح‌تر وجود دارد. زمانی که کار از راه دور یک مزیت گاه به گاه بود، به نظر نمی رسید که حرفه ای ها از راه دور کار کنند. ماشین‌های خود را دارند، اما زمانی که به یک استاندارد تبدیل شد، تغییر کرد.

به دلیل نگرانی‌های امنیتی، شرکت‌ها اصرار داشتند که کارمندان خود از دستگاه‌های کار استفاده کنند (هر چند آنها هنوز کاملاً ایمن نیستند، بر اساس تحقیقات کسپرسکی) – و ماشین‌های کاری که به حساب‌های کاری مرتبط هستند برای پشتیبانی از خریدهای ناگهانی در موقعیت ایده‌آل نیستند. به جای تلاش برای ترکیب حساب‌های شخصی و کاری، مراجعه به تلفن هوشمند بسیار آسان‌تر است.

تجارت الکترونیک

ثانیاً، بسیاری از مردم هنوز در حال بیرون آمدن هستند، و شرایط، تجارت الکترونیک سیار را محتمل‌تر می‌کند: آنها نمی‌توانند به دفعات با دوستان خود ملاقات کنند، و باعث می‌شود که حتی بیشتر به آنها اعتماد کنند. گوشی‌های هوشمند، و دلیل خوبی برای دوری از فروشگاه‌های در نزدیکی ها دارند. وقتی بیرون پیاده می‌روید و به یاد می‌آورید که باید چیزی بخرید، آیا ریسک بازدید از یک فروشگاه محلی را دارید یا فقط تحویل همان روز را به صورت آنلاین دریافت می‌کنید؟

به طور خلاصه، به جای مهم‌تر کردن رابط‌های دسکتاپ، تغییرات COVID-19 آنها را کمترمهم کرده است. اگر می‌خواهید فروش خود را به حداکثر برسانید باید تقریباً به طور انحصاری بر روی طراحی فروشگاه تلفن همراه تمرکز کنید. به شرط اینکه از نظر فنی روی صفحه دسکتاپ کاربردی باشد، برای اکثر مردم به اندازه کافی خوب خواهد بود.

خدمات ماموریت حیاتی است

محبوبیت رسانه‌های اجتماعی امسال افزایش یافته است، و درک دلیل آن آسان است. حتی با وجود اینکه همه ما فیزیکی از هم دور هستیم، همچنان می‌توانیم به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنیم و نمی‌توانیم از همه چیزهای شگفت‌انگیز و وحشتناکی که در فیدهای خبری ما ظاهر می‌شوند، چشم برداریم. متأسفانه برای برخی، این قدرت اوباش آنلاین را تشدید کرده است.

به عبارت دیگر، اگر چیزی در مورد برند شما روند منفی داشته باشد، پیامدهای آن بسیار گسترده‌تر و قوی‌تر از قبل خواهد بود – و انتقاد رسانه‌های اجتماعی از قبل قدرت تخریب شرکت‌ها را داشت، بنابراین این یک محیط خطرناک است شما نمی توانید فقط از رسانه های اجتماعی دوری کنید (به دلیلی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت). شما فقط باید به آن رسیدگی کنید و راه‌هایی بیابید که مردم را متقاعد کنید تا زمان و تلاش خود را برای توصیه کردن کسب‌وکار شما صرف کنند.

این بدان معناست که خدمات مشتری را در اولویت اصلی فروشگاه خود قرار دهید. هدف شما این نیست که یک فروش انجام دهید و با بی تفاوتی در مورد بازگشت آن مشتری ادامه دهید. حتی اگر وفاداری مشتری محرک عظیم درآمد نبود (البته با توجه به هزینه خرید و مجموعه محدود مشتریان، ریزش مشکل بزرگی است)، شما همچنان می خواهید برای تحت تاثیر قرار دادن مردم.

اگر آنها را تحت تأثیر همه جنبه های خدمات خود قرار ندهید، آنها از مدتی از اوقات فراغت گسترده خود برای بدگویی آنلاین به شما استفاده خواهند کرد و این می تواند باعث شود تفاوت بین رشد فروشگاه شما و فروپاشی کامل آن (نمونه‌هایی از آنچه ممکن است اشتباه باشد). داشتن قیمت های منصفانه و محصولات مناسب تنها بخشی از معادله است. برای جلب اقبال عمومی از آن فراتر بروید.

تجارت الکترونیک

رقابت تشدید شده است

بسیاری از افراد شغل خود را به دلیل COVID-19 از دست داده اند که باعث شکست گسترده کسب و کار می شود، و سه راه اصلی برای واکنش به این تجربه وجود دارد: جستجوی جایگزینی مشابه، به طور کلی تسلیم شدن، یا سرمایه گذاری به سمت خودسازی استخدام. جایگزین‌های مشابه به نظر خوب به نظر می‌رسند، اما در زمین نازک هستند – بیشتر صنایع با گزینه‌های استخدامی مناسب نیستند، به این معنی که آن شرکت‌هایی که هنوز در این زمان‌ها شکوفا هستند، می‌توانند نامزدهای برتر را انتخاب کنند.

تسلیم شدن وسوسه انگیز است، اما به سختی یک گزینه سازنده است، و به همین دلیل است که افراد زیادی تصمیم به کسب و کار خود را راه اندازی کنند. وقتی برای شخص دیگری کار می‌کنید و اوضاع خراب می‌شود، آنها می‌توانند شغل شما را قربانی کنند تا شرکت خود را نجات دهند – اما وقتی برای خود کار می‌کنید، کنترل کاملی بر سرنوشت خود دارید. دیگر نیازی به انجام دستور شخص دیگری نیست.

و از آنجایی که تجارت الکترونیک یکی از ساده‌ترین صنایع (هم از نظر لجستیکی و هم از نظر استراتژیک) برای افرادی است که تجربه قبلی ندارند، به این معنی است که تعداد زیادی فروشگاه آنلاین جدید وارد صحنه شده‌اند. اگر می‌خواهید فروشگاه خود را به یک تجارت پر رونق تبدیل کنید، باید همه جنبه‌های فعالیت خود را جدی بگیرید، زیرا رقبا بسیارند.

برندها به شخصیت نیاز دارند

در نهایت، ما باید اهمیت روزافزون شخصیت برند را در نظر بگیریم. هر چه همه چیز شلوغ‌تر شود و استانداردهای خدمات بالاتر باشد، ارزش بیشتری برای داشتن چیزی در مورد برند شما وجود دارد که مردم بتوانند به آن متصل شوند. هدف کسب و کار شما فراتر از کسب درآمد چیست؟ به چی اهمیت میدی؟ به چه چیزی اعتقاد دارید؟

و خارج از کیفیت‌ها و ارزش‌های شرکتی، شما و همکارانتان شبیه هستید؟ آیا عاشق کاری هستید که انجام می دهید؟ گاهی اوقات آن را آزاردهنده می دانید؟ با ارائه پاسخ به این سؤالات از طریق هر رسانه ای که مناسب شماست (پست های رسانه های اجتماعی، به روز رسانی های وب سایت، ویدیوهای پشت صحنه)، می توانید به افراد دلایلی بدهید که شما را ریشه کن کنند صرف نظر از اینکه واقعاً چه چیزی هستید. > انجام.

در سال‌های آینده، این فروشندگانی هستند که می‌دانند چگونه نام تجاری خود را ایجاد کنند و می‌توانند از رودخانه عظیم درآمدی که از طریق تجارت الکترونیک جریان می‌یابد بهره ببرند. اگر نمی‌خواهید عقب بمانید، باید به دقت فکر کنید که چگونه می‌توانید تصویر خود را تقویت کنید.

درباره نویسنده

Kayleigh Alexandra نویسنده MicroStartups است، مقصد آنلاین شما برای هر راه اندازی. او به کارآفرینان انفرادی و شرکت‌های کوچک و متوسط ​​که در دنیای تجارت موج می‌زنند، علاقه دارد. برای اطلاع از آخرین اطلاعات استارتاپی و خیریه از کارشناسان برتر در سراسر جهان، از وبلاگ دیدن کنید @getmicrostarted.

تعداد بازید : 16

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1