شماره تماس : 02128426511

به یادگیری ادامه دهید

بعضی از مردم هنوز ادعا می کنند که فروشندگان به دنیا می آیند، نه خلق می شوند. چنین سخنی امروزه صحت ندارد و صادقانه بگویم که هرگز چنین نبوده است. این نوع تفکر می‌تواند فروشندگان بالقوه فوق‌العاده را پس از اولین شکست دور کند یا می‌تواند آنها را پس از اولین برد بیش از حد مطمئن کند. برای ایجاد یک حرفه هیجان انگیز در فروش، باید به طور مداوم بر مهارت های خود تسلط داشته باشید و دانش جدیدی کسب کنید تا در بازاری که به سرعت در حال تغییر است، رقابتی بمانید.

برای اینکه بتوانید فروشنده خوبی شوید، باید چیزهای زیادی یاد بگیرید و برای مدت زمان زیادی بر مهارت‌های خود مسلط شوید. این تنها راه برای به دست آوردن مشتریان بالقوه بهتر، فروش بیشتر و در نتیجه کسب درآمد بیشتر است. به عنوان مثال، سعی کنید ادبیاتی را بخوانید که توسط متخصصان این حوزه و توسط مقاله‌نویسان، برای کسب این مهارت ها از کلاس ها بازدید کنید و تمرین آنها را فراموش نکنید.

متقاعدسازی

یک فروشنده خوب می داند که چگونه دلیل، توانایی تأثیرگذاری بر نظرات و الهام دیگران را در فروش بیاورد. این مهارت همچنین به شما کمک می‌کند تا ایده‌های احمقانه‌ای را که دارید به همکاران ارائه دهید و چیزهای جدید را امتحان کنید!

انعطاف پذیری

هر فردی کاملاً متفاوت است. این چیزی است که ما انسان ها را می سازد و شغل فروشنده را در عین حال هیجان انگیزتر و چالش برانگیزتر می کند. شما باید طرح ها و استراتژی های فروش خود را با توجه به نوسانات خلقی مشتری، شخصیت، علایق و نقاط درد هر مشتری دیگر تطبیق دهید. علاوه بر این، همیشه اخبار، استراتژی‌ها و ترفندهای جدید در فروش وجود دارد و شما باید خود را برای ماندن در اوج وفق دهید. پذیرش چیزهای جدید در این حرفه بسیار مهم است.

مدیریت استرس

فروش ممکن است گاهی اوقات بسیار استرس زا باشد. شما زندگی شخصی شما اتفاق می افتد و سپس این مشتری بسیار سرسخت وجود دارد، و سپس یک مشتری بی ادب یا بی حوصله می آید. در پایان روز، شما باید تمام گزارش هایی را انجام دهید که ممکن است کمی آزاردهنده باشند. همه اینها در حال انباشته شدن هستند و ممکن است خود را دچار عصبانیت و استرس رها نشده پیدا کنید. بنابراین به عنوان یک فروشنده، خوب است مدیریت استرس را بیاموزید تا استرس را از خانه دور نگه دارید و از فریاد زدن بر سر مشتریان یا همکاران جلوگیری کنید.

ارائه

شما باید داستان سرایی زیادی انجام دهید، پاورپوینت بدهید و نمایش دهید، زیرا اینها بهترین راه ها برای فروش هستند. بنابراین بهتر است همین الان شروع به یادگیری نحوه ارائه کنید!

از آنجایی که هیچ نقطه زمانی وجود ندارد که در این مهارت ها کامل باشید، احتمالا همیشه در حال یادگیری خواهید بود. بنابراین یک فروشنده کسی نیست که به دلیل استعدادی یاد نگیرد، بلکه کسی است که هرگز از یادگیری دست نمی کشد.

ایجاد یک شغل در فروش

جایگاه خود را بشناسید

اگر همه چیز را در مورد آن ندانید، نمی‌توانید آن را بفروشید. در غیر این صورت، بی اثر خواهد بود و شما نمی توانید مشتری خود را متقاعد کنید که شرکت شما بهتر است نسبت به سایرین در بازار

در نتیجه، باید بازار را مطالعه کنید. تحقیق کنید که رقبای شما چه کسانی هستند و چگونه با شرکت شما مقایسه می شوند. با انجام این کار، شما در جایگاه خود متخصص خواهید شد، تمام نقاط دردناک و انواع مشتریان را یاد خواهید گرفت، ویژگی بسیار منحصر به فردی از شرکت خود را پیدا خواهید کرد که به عنوان آهنربایی برای مشتریان کار خواهد کرد. این یک واقعیت شناخته شده است که جهان پر از ایده های تجاری که کاملاً مشابه هستند و شما باید دلایل بهترین بودن محصول خود را ارائه دهید.

علاوه بر این، با انجام این کار در واقع محصولی را که می فروشید دوست خواهید داشت. اگر درک درستی از اینکه محصول شما چگونه می‌تواند دنیا را تغییر دهد، داشته باشید، فروش آن آسان‌تر است و مشتریان به احتمال زیاد به چنین فروشنده‌ای پرشور اعتماد خواهند کرد.

نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید

یادتان هست که همین چند نقطه پیش در مورد نیاز به یادگیری و نداشتن مهارت های فروش صحبت کردیم؟ خوب، این تا حدی درست است. هر فردی تمایلات طبیعی به چیزی دارد. شاید استعداد شگفت انگیزی در ارائه ارائه داشته باشید یا مردم نتوانند از داستان های شما لذت ببرند. اطمینان حاصل کنید که نقاط قوت خود را می شناسید و استراتژی فروش خود را بر اساس آنها بسازید.

همچنین خوب است نقاط ضعف خود را بشناسید تا بتوانید روی آنها کار کنید یا برای جلوگیری از نشان دادن آنها همه چیز را ممکن کنید. البته انتخاب اول بسیار سخت‌تر است، اما اگر ببینید چقدر در غلبه بر ضعف خود پیشرفت می‌کنید، می‌توانید اعتماد به نفس بیشتری کسب کنید. علاوه بر این، اغلب تقریباً غیرممکن است که از نشان دادن عیوب خود اجتناب کنید. بنابراین توصیه ما این است که کار اضافی انجام دهید و دیگر نگران نقص نباشید.

ایجاد یک شغل در فروش

از رد شدن نترسید

در واقع، صادقانه بگویم، این نکته حاوی دو توصیه است.

اول، اگر نتوانستید وارد شرکت رویایی خود شوید، ناراحت نشوید. این بدان معنا نیست که شما باید به دنبال فرصت های جدید دست بردارید و به طور کلی از حرفه فروش دست بردارید. می توانید دلیل رد را بپرسید و برای تبدیل شدن به نسخه بهتر تلاش کنید. سعی کنید به رد شدن ها به عنوان فرصتی برای شناخت مکان هایی که باید روی آنها کار کنید و رشد کنید نگاه کنید. چه کسی می داند، شاید شغلی بهتر از شغل رویایی پیدا کنید!

ثانیاً، مشتریان را رد نکنید شخصا. آنها ممکن است روز بدی داشته باشند، ممکن است به محصول شما علاقه ای نداشته باشند یا به سادگی در زمان نامناسبی تماس گرفته باشید. جذب تک تک مشتریان غیرممکن است. بعضی روزها بردهای زیادی را به همراه خواهند داشت. گاهی اوقات مجبور خواهید بود خود را برای یک رشته طولانی رد کردن آماده کنید. با خودتان خیلی سخت نگیرید – رد کردن در فروش مشکلی ندارد.

نتیجه گیری

همانطور که می بینید، حرفه ای در فروش به این آسانی نیست به نظر می رسد. در کل سختی ها و روزهای بد زیادی دارد. با این حال، تا زمانی که همیشه یاد می گیرید، در مورد محصولاتی که می فروشید اشتیاق و اعتماد به نفس دارید، با برجسته کردن نقاط قوت خود و مبارزه با نقاط ضعف خود اعتماد به نفس خود را به دست می آورید، و به روشی عاقلانه از رد شدن ها استقبال می کنید، خوب هستید. ما برای شما یک شغل شگفت انگیز آرزو می کنیم – اکنون آماده هستید تا شغل رویاهای خود را بدست آورید!

درباره نویسنده

سوزان کریگ یک مربی و روانشناس با تجربه است. سوزان به وبلاگ نویسی، مقالات انگیزشی و نکات آموزشی علاقه دارد

تعداد بازید : 23

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1