شماره تماس : 02128426511

چگونه در یک مدل کاری ترکیبی به همکاری یکپارچه دست یابیم

ترکیب WFH با عمر اداری راه رو به جلو است، اما چالش‌هایی را به همراه دارد – به ویژه در نرمی عملیات. بیایید در نظر بگیریم که چگونه می توان بر آن مانع غلبه کرد.

در سال 2019، زمانی که کووید-19 فقط در اندیشه ویروس شناسان بود، کار از راه دور هنوز نادر بود. در بسیاری از نقاط جهان (حداقل دنیای غرب)، دسترسی به اینترنت برای سال‌ها به اندازه کافی سریع و ثابت بوده است، با این حال کارفرمایان به شدت مخالف مفهوم دادن آزادی بیشتر به کارگران خود بودند، زیرا می‌ترسیدند. چه کاری با آن انجام می شود.

داستان ترسناکی که وقتی از آنها خواسته می‌شد بازگو می‌کردند، توصیف می‌کرد که افراد حرفه‌ای بیکار از عدم نظارت نسبی خود برای انجام هیچ کاری در حالی که ادعا می‌کردند با پشتکار کار می‌کنند، استفاده می‌کنند. آیا آنها واقعاً باور داشتند که این اتفاق می افتد؟ برخی این کار را کردند، در حالی که دیگران به سادگی آن را تکرار کردند زیرا نمی خواستند تغییر کنند. تغییر پیچیده و ناخوشایند است، در حالی که وضعیت موجود راحت است.

بنابراین، هنگامی که اولین قرنطینه‌ها آغاز شد و دولت‌ها در همه جا به کسب‌وکارها چاره‌ای جز اتخاذ روش‌های کار از راه دور نگذاشتند، این یک تغییر عظیم بود، شبیه به یک جهش نسلی ناگهانی در فناوری. همه انتظار داشتند که کار از راه دور یک روز بزرگ باشد، اما برای آن روز آماده نبودند تا به امروز بروند.

Remote working in hybrid work model%20

%0A

%0A

%0A%0A

به این نقطه بروید و ما چندین نکته کلیدی از بینش را جمع آوری کرده ایم. خوب، دو بخش از بینش که به طور طبیعی منجر به سومی می شود:

  1. کار از راه دور کاملاً قابل دوام است. ترس از اینکه منجر به سقوط بهره وری شود به وضوح بی اساس بود. در برخی موارد افزایش یافته است و کاهش یافته است، به طوری که اکثر شرکت‌ها تقریباً به اندازه قبل از تغییر مولد هستند.
  2. همکاری از راه دور آسیب می بیند. کار در مکان های جداگانه برای تیم ها مشکل است. ارتباطات آنلاین فقط تا آنجا پیش می‌رود، و وقتی هر روز را در فضای منزوی دفتر خانه خود می‌گذرانید، ایجاد انگیزه دشوار است.
  3. رویکرد ترکیبی راهی برای رفتن است. با حفظ فضای اداری اما اختیاری کردن حضور، یک شرکت آینده‌نگر می‌تواند بهترین‌ها را از هر دو جهان به دست آورد: آزادی و ارزانی کار از راه دور، و رضایت از ارتباط حضوری.

حرکت به یک مدل هیبریدی به‌طور خودکار به همکاری فوق‌العاده منجر نمی‌شود. این یک رویکرد نوپا است که برای بهینه سازی نیاز به فکر و تلاش زیادی دارد. با توجه به این موضوع، تمرکز این پست دستیابی به همکاری صاف با یک ساختار ترکیبی است – و ما چهار راه را بررسی خواهیم کرد که از طریق آنها می توانید آن را محقق کنید. بیایید به آنها برسیم.

Collaboration for hybrid work model

با سیستم هایی که استفاده می کنید سازگار باشید

در هر روز، حجم کار و عادات دو کارگر را مرور کنید: یکی در دفتر کار می کند و دیگری در خانه کار می کند. چه تفاوت هایی دارند؟ اگر آن‌ها در زمان‌های مختلف استراحت کنند، روزهای خود را به‌گونه‌ای متفاوت تنظیم کنند، و با همکاران خود به میزان‌های متفاوتی ارتباط برقرار کنند، مشکلی وجود ندارد. اما اگر اساساً از طریق سیستم‌های مختلف کار کنند چه می‌شود؟

آنقدرها هم که به نظر می رسد غیرقابل قبول نیست. ممکن است یک ابزار خاص در دفتر معرفی شده باشد، با این فرض اساسی که به کارکنان راه دور اطلاع داده می شود که محقق نمی شوند. علاوه بر این، کارکنان از راه دور – احساس جدایی از تیم خود – می توانند شروع به اختصاص زمان بیشتری به ابزارهایی کنند که آنها ترجیح می دهند استفاده کنند و از ابزارهایی که به آنها توصیه می شود دوری کنند.

مشکل نابرابری از این نوع این است که باعث سردرگمی و همکاری کند می شود. کارمند A در مورد یک کار خاص با کارمند B مشورت می کند، اما آنها از نرم افزارهای مختلفی برای رسیدگی به موارد مشابه استفاده می کنند و نمی توانند به طور موثر ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل است که برای شرکت ها (به ویژه شرکت های بزرگ) بسیار مهم است که روی نرم افزارهای فراگیر سرمایه گذاری کنند.

سیستم‌های مبتنی بر ابر گسترده (البته مانند CRM سیستم‌های واقعا ساده) قدرتمندتر از جایگزین، گزینه ها. آنها همچنین برای گرد هم آوردن شرکت ها، اطمینان از اینکه همه در یک صفحه هستند و موانع عملیاتی را کاهش می دهند، بهتر هستند. به طور خلاصه، هر کارگر باید به سیستم‌های یکسانی تکیه کند، چه در دفتر باشد یا خارج از آن.

افراد را وادار به کار روی وظایف کل شرکت کنید

دستیابی به همکاری یکپارچه غیرممکن است اگر در هیچ همکاریی شرکت نکنید — و خیر، واداشتن افراد متعدد به کار در خدمت یک هدف نیازی ندارد > همکاری جدا کردن کارمندان از ساختار اداری کلاسیک با اختیاری کردن آن، این امکان را برای آنها فراهم می کند که در سیلو بمانند. حتی ممکن است به طور تصادفی اتفاق بیفتد، به طوری که کارمند A می‌خواهد دوشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها در دفتر باشد و کارمند B پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها را ترجیح می‌دهد.

علاوه بر این، ماهیت اکثر شرکت‌ها باعث می‌شود که همکاری گسترده به عنوان عمدتاً یک گزینه اضافی اختیاری باشد: چیزی که به دلیل بحث‌های تصادفی در طول جلسات اداری ظاهر می‌شود. بنابراین هنگامی که یک ضرورت است (زمانی که پروژه ای پیش می آید که به طور مشروع به تلاش مشترک همه کارکنان شرکت نیاز دارد)، درک آن برای مردم عجیب و دشوار است.

اگر می خواهید در شنا بهتر شوید، باید به طور منظم شنا کنید — و اگر می خواهید در همکاری خوب شوید، باید بیشتر همکاری کنید. به همین دلیل، ارائه نیمه مکرر وظایف در سطح شرکت – هر چند ساخته شده – که می تواند افراد را با هم همکاری کند و مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشد، مهم است.

در حالت ایده آل، این وظایف واقعاً برای شرکت به عنوان یک کل مفید خواهد بود. منابع، سرمایه‌گذاری‌های بزرگی هستند، به‌عنوان مثال: جذب همه افراد برای مشارکت در یک پایگاه دانش (سایت در دسترس پاسخ به پرسش های مشتری بدون نیاز به ارتباط مستقیم) یکی از گزینه ها است، همانطور که وب سایت کسب و کار خود را به گونه ای بازنگری کنید که شخصیت های پشت ساختار شرکت را منعکس کند (افراد می خواهند از شرکت ها حمایت کنند که اساساً انسانی به نظر می رسند).

Scheduling for hybrid work model

اطمینان حاصل کنید که همه از زمان بندی آگاه هستند

کارمند A بخش خود را از یک پروژه به پایان می‌رساند، اما می‌تواند واقعاً از ارزیابی کارمند B قبل از ارسال آن برای تأیید بهره‌مند شود. آنها روز بعد وارد دفتر می شوند تا بتوانند مستقیماً با آنها درمیان بگذارند، اما متوجه می شوند که کارمند B هیچ کجا پیدا نمی شود. همانطور که مشخص است، کارمند B تصمیم گرفت روال کار ترکیبی خود را با هم ترکیب کند و تا پایان هفته از خانه کار خواهد کرد، و باید بحث به صورت آنلاین انجام شود (یا اصلاً انجام نشود).

این موضوع چندان مهم به نظر نمی‌رسد، اما ما در مورد همکاری یکپارچهبه‌عنوان یک هدف صحبت می‌کنیم، و اتلاف وقت در تلاش برای رسیدن به یک نفر با این کار همراه نیست. کارگران می‌دانند که کدام مکالمه بهتر است شخصاً انجام شود و کدام یک به عنوان چت آنلاین بهتر است – آنها فقط باید بدانند که همکارانشان چه کاری انجام خواهند داد تا بتوانند با آنها موافقت کنند.

بر این اساس، تا حد ممکن افراد باید برنامه های خود را داشته باشند نسبتاً به وضوح جلوتر از زمان، با تنظیمات لحظه آخری به حداقل رسیده است. اگر کارمندانی هستند که از مدل ترکیبی استفاده نمی‌کنند (آن‌ها منحصراً در دفتر یا از خانه کار می‌کنند)، بدیهی است که می‌توانند از معادله خارج شوند، اما کسانی که ترکیب و هماهنگی می‌کنند باید در مورد برنامه‌های خود شفاف باشند تا همکارانشان بتوانند تصمیمات مناسب بگیرید.

علاوه بر این، تشویق افراد به پذیرش انعطاف پذیری مشارکتی واقعاً کمک خواهد کرد. به عبارت دیگر، بهتر است کارگرانی داشته باشیم که مایل باشند برنامه‌های خود را سریعاً تغییر دهند تا کارگرانی که برنامه‌های خود را به سختی تنظیم می‌کنند و هرگز آنها را تغییر نمی‌دهند. شما نمی‌توانید این کار را اجباری کنید، و نباید تلاش کنید – اما به احتمال زیاد درست است که کارمندان شما اگر بدانند به نفع همکارانشان است، مایلند کمی تکان بخورند.

Hybrid work model

خطوط کلی پروژه خود را ساده کنید

پروژه‌های مشترک همیشه پتانسیل ایجاد مشکلات را داشته است و معرفی کار از راه دور تنها به آن افزوده است. می‌توانید آن را به عنصر تحویل در مسابقه رله مرتبط کنید: حتی زیباترین انتقال به زمان کلی می‌افزاید و هر پایه اضافی کارایی عمومی را کاهش می‌دهد. در نظر بگیرید که چگونه این موضوع مسائلی را که قبلاً به آنها اشاره کرده‌ایم، مانند برنامه‌ریزی نامشخص تداخل در ارتباطات، ترکیب می‌کند.

پروژه‌ای که مهارت‌های ده نفر را می‌طلبد، نباید با مجموعه‌ای از مبادلات پیچیده ترسیم شود، به طوری که کارمند A آن را به کارمند B می‌دهد و او آن را به کارمند C می‌دهد و سپس باید آن را به کارمند B برگرداند. هر همکاری که چنین رویکردی را اتخاذ کند، زمان و تلاش بسیار بیشتری از آنچه واقعاً نیاز دارد، خواهد گرفت.

با برنامه‌ریزی هر پروژه برای کاهش تبادلات و به حداقل رساندن جلسات (یک جلسه طولانی با همه افراد در دفتر به شش جلسه کوتاه که به راحتی می‌توان به تأخیر افتاد ترجیح داده می‌شود)، می‌توانید ادمین بی‌ضروری را حذف کنید و از تعداد زیادی از آنها صرفنظر کنید. آسیبی که برنامه های متناقض می تواند ایجاد کند. به اختصار؟ کارها را ساده نگه دارید.

نظرات نهایی

در نهایت دو کلید برای همکاری قوی وجود دارد: ارتباط و زمان‌بندی. هرچه بیشتر بتوانید اعضای تیم خود را به کار کردن با یکدیگر و هماهنگ کردن برنامه‌هایشان عادت دهید، راحت‌تر و مفیدتر می‌توانند تلاش‌های خود را ترکیب کنند. با پیروی از پیشنهاداتی که در اینجا پوشش داده‌ایم، شانس بسیار بهبود یافته‌ای خواهید داشت که از رویکرد ترکیبی که به زودی استاندارد می‌شود استفاده کنید.

تعداد بازید : 15

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1