شماره تماس : 02128426511

CRM به بزرگترین بازار نرم افزار تبدیل شد. در جهان در سال 2017 و هیچ نشانه ای از کاهش سرعت را نشان نمی دهد. نیاز روزافزون به CRM برای مشاغل کوچک باعث ایجاد رقابت شدید شده است. به همین دلیل، قیمت ها کاهش یافته است و CRM اکنون برای کوچکترین شرکت ها قابل دسترسی است. فریلنسرها حتی از آنها استفاده می کنند، زیرا گزینه های رایگان در آنجا وجود دارد.

برخلاف سیستم‌های اولیه CRM، CRMهای امروزی اغلب دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های قوی هستند که شامل قابلیت‌های بسیار بیشتر از قابلیت‌های ساده برای مدیریت روابط با مشتری است. از بازاریابی گرفته تا پشتیبانی مشتری، دامنه ویژگی‌هایی که می‌توانید در یک CRM برای کسب‌وکارهای کوچک بیابید، به‌طور چشمگیری گسترش یافته است.

با همه گزینه هایی که می توانید انتخاب کنید، چگونه می دانید که کدام CRM برای نیازهای شما مناسب است؟ در اینجا ما مهمترین عواملی را که باید در هنگام خرید CRM در نظر گرفته شوند، پوشش می دهیم.

1. نیازهای خود را تعریف کنید

CRM انتخابی شما باید به نیازهای شما بستگی داشته باشد. طیف گسترده ای از گزینه ها وجود دارد، و شما می خواهید مطمئن باشید که راه حلی را خریداری می کنید که به بهترین وجه نیازهای منحصر به فرد شما را برآورده می کند.

شما باید سوالاتی مانند این از خود بپرسید:

  • آیا باید تولید سرنخ را افزایش دهم؟ اگر چنین است، به دنبال CRM باشید که قوی و چابک ارائه دهد نرم افزار تولید سرنخ.
  • آیا معاملات در خط لوله من گیر کرده است؟ اگر چنین است، یک CRM با گزارش فروش قوی می‌خواهید تا بتوانید نقاط گلوگاه را شناسایی کنید.
  • آیا باید به اطلاعات تماس خود دسترسی بهتری داشته باشم؟ اگر چنین است، باید یک CRM داشته باشید که دسترسی آسان به نمای تماس 360 درجه را فراهم کند.
  • آیا باید کارایی را در تیم‌هایم افزایش دهم؟ اگر چنین است، یک CRM می‌خواهید که بتواند تا حد امکان بسیاری از فرآیندهای دستی را خودکار کند.
  • آیا می‌خواهم دسترسی آسان‌تری به اطلاعات بینش درباره نتایج خود داشته باشم؟ اگر چنین است، می‌خواهید به دنبال یک CRM باشید که داشبوردهای قابل تنظیم ارائه می‌دهد.
  • آیا تیم فروش من قادر به تبدیل سرنخ ها نیست؟ اگر اینطور است، به یک CRM نیاز دارید که امتیاز دهی به سرنخ را ارائه دهد تا بتوانید سرنخ ها را واجد شرایط کنید و آماده ترین مشتریان بالقوه را شناسایی کنید. ارتباط برقرار کنید.

اینها تنها تعدادی از سوالاتی است که باید بپرسید. بسیار مهم است که نیازهای شرکت خود را ترسیم کنید. سپس، CRM را خریداری کنید که هر یک از این نیازها را برآورده می کند. در زیر، چگونگی حل مشکلات مختلف یک CRM و ویژگی‌های آن را روشن می‌کنیم، که به شما بینش بیشتری در مورد نحوه مدیریت فرآیند تصمیم‌گیری می‌دهد.

2. قیمت CRM برای مشاغل کوچک

Price of CRM for small business

اگر یک کسب و کار نوپا، کوچکتر یا در حال رشد هستید، به احتمال زیاد منابع محدود است. برخلاف شرکت‌های بزرگ سازمانی، شما ماهیانه 3000 دلار برای تهیه تمام ابزارهای نرم‌افزاری که کسب‌وکارتان برای رشد نیاز دارد، ندارید. بنابراین، قیمت تبدیل به یک موضوع می شود.

شما می‌خواهید بهترین CRM را برای کسب‌وکار کوچک خود بیابید، بدون اینکه هزینه‌ای را از دست بدهید. و شما می خواهید مطمئن شوید که در آن نقطه قیمت، تمام نیازهای خود را برآورده می کنید. بهترین گزینه احتمالاً یک CRM همه کاره است که شامل ویژگی های اضافی مانند اتوماسیون بازاریابی و پشتیبانی مشتری می شود. حتی راه حل های رایگان در دسترس است. بنابراین، تکالیف خود را انجام دهید و باید بتوانید بهترین CRM رایگان را برای کسب و کار کوچک خود پیدا کنید.

3. منحنی سهولت استفاده/یادگیری

سیستمی که مد نظر شماست چقدر بصری و آسان برای استفاده است؟ یکی از مخرب ترین اشتباهاتی که می توانید مرتکب شوید، خرید یک CRM است که منحنی یادگیری تند دارد و استفاده از آن برای کارمندان دشوار است.

اگر پیمایش سیستم دشوار باشد، پذیرش در تیم شما کم خواهد بود و CRM شما در واقع شما را کمتر کارآمد. اگر برخی از کارکنان در آن کار می کنند و برخی دیگر کار نمی کنند، هم ترازی بین تیم ها را از دست می دهید و یکپارچگی داده ها از پنجره خارج می شود.

در واقع، طبق نظرسنجی انجام شده توسط Inside CRM، سهولت استفاده مهمترین متغیر (65٪) برای کسانی است که برای CRM خرید می کنند و پس از آن مدیریت برنامه (27٪) قرار دارد. یک عکس فوری واضح از داده های خود دریافت کنید (18٪).

4. کمک از طریق اجرا

Assistance through implementation

آیا ارائه‌دهنده CRM که انتخاب می‌کنید به شما اجازه ورود می‌دهد و شما را آزاد می‌کند؟ یا قرار است آنها شریک باشند و شما را در فرآیند راه اندازی و پیاده سازی راهنمایی کنند؟

این بسیار مهم است که با موفقیت در مورد نحوه استفاده از سیستم برای برآوردن نیازهای منحصر به فرد خود آموزش ببینید. حتماً با ارائه‌دهنده‌تان مشورت کنید تا مطمئن شوید که تا زمانی که آماده باشید و کاملاً عملیاتی شوید، از شما پشتیبانی خواهند کرد. این مقاله نمونه خوبی از کمک های %D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%87%20%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C%20CRM%20%D8%A7%D8%B3%D8%AA.%20%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%20%D8%B4%D8%A8%DB%8C%D9%87%20

%0A

%D8%B4%D9%85%D8%A7%20%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%D8%AF%20%D8%A7%DB%8C%D9%86%20%D8%B1%D8%A7%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF%20%D8%AA%DB%8C%D9%85%20%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C%20%D8%A8%DA%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C%D8%AF%20(A مطالعه موردی پیاده سازی CRM):

«تیم [پیاده سازی] موفقیت مشتری برای من بسیار مفید بوده است. آنها در زمان‌های مختلف با من تماس گرفتند تا بررسی کنند و ببینند اوضاع چطور پیش می‌رود. آنها حتی برای من آموزش های ویدیویی ناخواسته در مورد چیزهایی می فرستند که معتقدند به من در بهبود نحوه استفاده از سیستم کمک می کند.

 • Terza Ekholm – مالک، The TerZa Factor

اگر فروشنده نمی تواند یک برنامه اجرایی مستند به شما ارائه دهد و آن را در قرارداد شما لحاظ کند، باید جای دیگری را جستجو کنید.

5. در دسترس بودن پشتیبانی مشتری

هنگامی که اجرا کردید، ارائه‌دهنده شما چگونه از شما در هنگام بروز مشکل پشتیبانی می‌کند؟ مطمئن شوید که نوع پشتیبانی مشتری را که دریافت خواهید کرد، بررسی کنید. چه زمانی در دسترس هستند؟ چگونه می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید؟ آیا آنها سابقه خوبی دارند؟

اگر با چالشی مواجه شدید که نمی‌توانید به تنهایی آن را حل کنید، ضروری است که پشتیبانی در دسترس شما باشد. در غیر این صورت، برای استفاده موثر از CRM خود با مشکل مواجه خواهید شد و حداکثر بازگشت سرمایه را از راه حل خود ایجاد نخواهید کرد.

6. داشبورد

Dashboards

داشبوردها معمولاً یک ویژگی استاندارد در CRM برای مشاغل کوچک هستند، اما آن را بدیهی تلقی نکنید. بررسی کنید تا مطمئن شوید داشبوردی دارید که قابل تنظیم است و به شما امکان می‌دهد آن را با هر معیاری که باید روزانه ببینید، پر کنید. شما باید بتوانید وارد سیستم شوید، فوراً معیارها را در نمودارها و نمودارهای قابل مشاهده بررسی کنید، و با سطح عمیقی از بینش، از سیستم خارج شوید.

7. نماهای تماس

هنگام جستجوی یک CRM کسب و کار کوچک، بسیار مهم است که داده های تماس به خوبی سازماندهی شده و دسترسی به آنها آسان باشد. آیا هر مخاطبی در پایگاه داده CRM شما نمای مخاطب 360 درجه خود را دارد. از تمام تعاملاتی که آن شخص با شرکت شما داشته است؟

داشتن آن نمای 360 درجه به این معنی است که فروش می تواند نقاط تماس بازاریابی را مشاهده کند. پشتیبانی می‌تواند ببیند کدام مشتریان فرصت‌های فروش معلق دارند. و غیره.

طبق گفته جولیان پولتر، مدیر تحقیقات در گارتنر، «سازمان‌ها مایلند از سیلوهای اطلاعاتی اجتناب کنند و دیدی 360 درجه از مشتری به دست آورند. نمای 360 درجه امکان استفاده بهتر از هوش مصنوعی را برای موثرتر کردن کاربران سیستم CRM فراهم می کند.

8. قابلیت های اجتماعی CRM

Social CRM capabilities

CRM اجتماعی به استفاده از رسانه های اجتماعی برای مدیریت روابط با مشتری اشاره دارد. برخی از سیستم‌ها – از جمله Agile CRM – قابلیت‌های CRM اجتماعی  را ارائه می‌کنند که به شما امکان می‌دهد نام برند و از طریق CRM خود با مشتریان خود در رسانه های اجتماعی تعامل داشته باشید. به طور فزاینده‌ای، رسانه‌های اجتماعی جایی است که تولید سرنخ و تعامل با مشتری انجام می‌شود. اهمیت CRM اجتماعی در حال افزایش است، بنابراین تعیین کنید که آیا به آن نیاز دارید (که احتمالاً دارید).

9. ویژگی های بازاریابی

همانطور که در بالا ذکر شد، CRMهای همه کاره شامل نرم افزار اتوماسیون بازاریابی هستند. . قابلیت‌هایی که از چنین نرم‌افزاری بیرون می‌آیند به شما امکان می‌دهند کارهایی مانند:

را انجام دهید

 • بازاریابی ایمیلی
 • صفحات فرود و فرم‌های وب بسازید
 • به امتیاز و واجد شرایط بودن منجر شوید
 • کمپین های بازاریابی چند کانالی را اجرا کنید
 • نتایج تلاش های خود را پیگیری کنید
 • و خیلی چیزهای دیگر

یک CRM همه کاره نیاز به صرف هزینه بیشتر برای راه حل اتوماسیون بازاریابی مستقل را از بین می برد و آن را به یک CRM عالی برای مشاغل کوچک تبدیل می کند.

10. ویژگی های Helpdesk

Help desk features

درست مانند ویژگی‌های بازاریابی، CRMهای همه کاره، مانند Agile CRM، نرم‌افزار میز کمک کامل را نیز ارائه می‌کنند. ویژگی های و پشتیبانی مشتری. این باعث کاهش بیشتر پولی می شود که باید برای سیستم های نرم افزاری اضافی خرج کنید. همچنین تضمین می‌کند که تیم‌های شما در یک راستا کار می‌کنند، زیرا همه می‌توانند ببینند چه زمانی یک مشتری یک بلیط پشتیبانی باز دارد. اگر نیاز به ارائه پشتیبانی مشتری دارید، یک CRM همه کاره راه حلی است.

11. یکپارچه سازی و یک API باز

آیا از یک برنامه تلفنی، یک برنامه شنیداری اجتماعی، یک برنامه تجارت الکترونیکی استفاده می‌کنید و مجبور هستید تمام روز بین آنها جابجا شوید؟ اکثر کسب و کارها نیاز به استفاده از برنامه های مختلف در طول روز دارند. یک CRM برای کسب‌وکارهای کوچک که یک API باز ارائه می‌کند به شما امکان می‌دهد ادغام‌ها را با برنامه‌های شخص ثالث اضافه کنید با CRM شما

یک API باز به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به جابه‌جایی بین صفحه‌ها در تمام طول روز با آن برنامه‌ها از داخل CRM کار کنید. همچنین داده‌های آن برنامه‌ها را با CRM شما همگام‌سازی می‌کند، بنابراین شما یک منبع از حقیقت داده‌ها دارید که کل شرکت می‌تواند برای تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر از آن استفاده کند.

12. دسترسی به موبایل

Mobile access

بیایید با آن روبرو شویم، در دنیای دیجیتال پر سرعت امروز، ما همیشه در حال حرکت هستیم. و تجارت فقط به این دلیل متوقف نمی شود که شما باید برای سفر کاری یا هر دلیل دیگری خارج از دفتر باشید.

برای یک CRM برای مشاغل کوچک معمول است که دسترسی تلفن همراه به راه حل را فراهم کند. با این حال، همه CRM ها آن را فراهم نمی کنند، به خصوص سیستم های کم هزینه. اگر اصلاً نیازی به دسترسی به CRM خود در یک دستگاه تلفن همراه دارید – و اکثراً این کار را انجام می دهند – باید مطمئن شوید که CRM شما نیز یک CRM تلفن همراه.

13. معیارها و گزارش

شما می خواهید تصمیمات آگاهانه و مبتنی بر داده در مورد جهت شرکت خود بگیرید. شما باید بینش خود را نسبت به نتایج حفظ کنید تا تشخیص دهید چه چیزی موثر است و چه چیزی نیاز به بهبود دارد. اگر معیارهای قدرتمندی نداشته باشید که از گزارش CRM می آیند، انجام این کار بسیار دشوار است. .

یک CRM قوی برای کسب و کارهای کوچک، معیارها و تحلیل‌هایی را در مورد موارد زیر ارائه می‌کند:

 • وضعیت قیف فروش شما
 • جایی که موانع در چرخه فروش شما ظاهر می شوند
 • فروش و درآمد آتی
 • معاملات برنده، شکست خورده و چرا
 • رشد درآمد در طول زمان
 • تحلیل کوهورت و قیف
 • نتایج کمپین

این فقط نمونه‌ای از معیارهای مهم‌تر برای اندازه‌گیری است. شما نمی توانید بدون اندازه گیری تلاش های خود باعث رشد شوید. اطمینان حاصل کنید که CRM انتخابی شما گزارش قوی ارائه می دهد.

نتیجه گیری

می‌توانید با یک CRM قدرتمند برای کسب‌وکارهای کوچک، پیشرفت‌های قابل‌توجهی در رشد درآمد، کارایی و بهره‌وری ایجاد کنید. نکته مهم این است که قبل از خرید، تکالیف زیادی را انجام دهید. نیازهای خود را ارزیابی کنید و به دنبال یک CRM باشید که این نیازها را برآورده کند.

عوامل کلیدی بالا را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که چه تعداد از آنها برای شما اعمال می شود. سپس جستجوی خود را شروع کنید. با رقابت زیاد، مطمئناً می توانید CRM مناسب خود را پیدا کنید. نکته کلیدی این است که بدانید به چه چیزی نیاز دارید و بتوانید راه حلی را شناسایی کنید که با دیدن آن نیازها را برطرف می کند.

آیا فاکتورهای دیگری وجود دارد که پیشنهاد می‌کنید هنگام خرید یک CRM برای مشاغل کوچک در نظر بگیرید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

تعداد بازید : 20

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1