شماره تماس : 02128426511

چرا از CRM با بازاریابی ایمیلی یکپارچه استفاده کنید

مقاله درباره مزایای بازاریابی ایمیلی:

مزایای بازاریابی ایمیلی

حتی اگر قبلاً از بازاریابی ایمیلی یکپارچه استفاده می‌کنید، ممکن است دریابید که هنوز کارهای بیشتری برای افزایش مزایا می‌توانید انجام دهید. در اینجا دلایل اصلی وجود دارد که باید یک راه حل یکپارچه را در نظر بگیرید:

1) همه داده‌های شما در یک مکان

اگر قبلاً از سیستم CRM ما استفاده می‌کنید، به خوبی از سطح داده‌هایی که سیستم شما می‌تواند ذخیره کند آگاه خواهید بود. نه تنها تمام جزئیات مخاطبین شما، بلکه آخرین باری که با آنها صحبت کردید، چیزهایی که از شما خریده‌اند، ارزش آنها برای سازمانتان، وظایفی که برای آینده تعیین کرده‌اید و خیلی چیزهای دیگر را نیز در بر می‌گیرد.

اگر از یک ابزار بازاریابی ایمیل غیر یکپارچه استفاده می‌کنید، هر بار که می‌خواهید کمپینی را اجرا کنید، باید فهرستی از افرادی که می‌خواهید پست کنید ایجاد کنید و آن را در ایمیل‌ساز آپلود کنید. برای ثبت نام برای افرادی که در CRM خود ایمیل فرستاده‌اید، یا اگر مشتریان اشتراک خود را لغو کنند، با یک فرآیند دستی برای همگام‌سازی این داده‌ها مواجه خواهید شد.

2) ردیابی رفتار

با سیستم‌های یکپارچه، داده‌های کمپین‌های بازاریابی شما به‌طور خودکار به CRM شما اضافه می‌شود و بینش رفتاری بسیار قدرتمندی ایجاد می‌کند. شما می‌توانید منبع هر سرنخ را ببینید، ایمیل‌هایی که مشتری شما باز کرده است، به کدام محصولات علاقه‌مند است و کدام محصولات را دوست ندارد. هرچه بیشتر در مورد مشتریان خود و عادات خرید آنها بدانید، می توانید در بازاریابی خود هدفمندتر و استراتژیک تر باشید.

این داده‌ها همچنین فروش را مشاهده می‌کنند و به تیم فروش شما این امکان را می‌دهند تا بهترین سرنخ‌ها را هدف قرار دهند و قبل از برقراری تماس، دانش پیشرفته‌ای از مشتریان داشته باشند.

3) به‌روزرسانی‌های هم‌زمان

استفاده از CRM مبتنی بر Cloud به این معنی است که به‌روزرسانی‌های داده‌ها را در زمان واقعی دریافت می‌کنید، بنابراین همیشه به آخرین اطلاعات نگاه می‌کنید. نیازی به همگام سازی یا پشتیبان گیری از سیستم نیست، بنابراین اگر هر یک از تیم شما میدانی باشد، می توانند آخرین تعاملات با مشتری شما و نحوه پاسخ آنها به یک کمپین بازاریابی را قبل از ملاقات با آنها ببینند. .

4) تقسیم بندی و هدف گیری

با استفاده از بینش مشتری در CRM شما، می‌توانید از آن داده‌ها برای ادامه پایگاه داده خود را بخش بندی کنید و بازاریابی خود را هدفمندتر کنید. برای مثال، می‌توانید یک کمپین بازاریابی ایجاد کنید تا به مشتریانی بروید که پیوندی به یک محصول خاص از کمپین قبلی را باز کرده‌اند و روی آن کلیک کرده‌اند. یا می توانید وظایفی را برای تیم فروش خود تعیین کنید تا کارهایی را که پاسخ مثبت داده اند پیگیری کنند.

5) شخصی سازی

همانطور که این اطلاعات جمع‌آوری می‌شود، می‌توانید بازاریابی ایمیلی خود را بیشتر شخصی کنید، شاید با در نظر گرفتن محصولات خریداری شده، تاریخ انقضا یا ضمانت‌ها، و علاقه خاص به محصولات یا خدمات جدید.

6) اتوماسیون بازاریابی

بازاریابی یکپارچه شما می تواند برای گرفتن سرنخ ها از وب سایت شما استفاده شود. و آنها را در یک کمپین بازاریابی ایمیلی رها کنید. با استفاده از بازاریابی خودکار، می‌توانید پیام‌های پیگیری را برای سرنخ‌های جدید خود ارسال کنید و پاسخ آن‌ها را پیگیری کنید، و قبل از برداشتن تلفن، با سرنخ‌های خود ارتباط برقرار کنید. این امر باعث می شود تا مشتریان آگاه تر و هزینه فروش کاهش یابد.

 

در پایان می توان گفت گزارش CRM یکی از روش های مهم برای ارزیابی سیستم crm می باشد.برای مطالعه بیشتر می توانید به صفحه رسمی ویکی پدیا مراجعه کنید.

تعداد بازید : 26

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1