شماره تماس : 02128426511

سال 2019 است و نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) اکنون برای اکثر مشاغل ضروری است. شرکت ها به طور فزاینده ای نیاز به CRM را درک می کنند. بدون آن، رقابت و رشد کسب و کارتان دشوارتر از همیشه است.

با این حال، برخی از کسب‌وکارها هنوز نیازی به CRM احساس نمی‌کنند و از این فناوری تغییردهنده بازی استفاده نکرده‌اند. اگر در این دسته قرار می گیرید، این مقاله برای شماست.

نشان دادن نیاز به CRM

وقتی به آمار مربوط به استفاده و مزایای CRM نگاه می‌کنیم، بحث در مورد اهمیت CRM دشوار می‌شود، به‌ویژه برای مشاغل کوچک. در اینجا 14 آمار وجود دارد که شما را در مورد نیاز به CRM متقاعد می کند:

1. رشد CRM ادامه دارد

آمار: CRM سریعترین بازار نرم افزاری در حال رشد امروزی است. این صنعت در سال 2010 14 میلیارد دلار بود و انتظار می‌رود تا سال 2025 به 80 میلیارد دلار برسد. این افزایش تقریباً 600 درصدی است. (منبع: Grand View Research)

راه‌حل‌های CRM دیگر فقط برای مشاغل بزرگ سازمانی نیستند. چیزی که زمانی یک فناوری مقرون به صرفه بود، برای هر کسب و کاری، صرف نظر از اندازه، مقرون به صرفه شده است. کسب و کارهای بوت استرپ حتی می توانند نرم افزار رایگان CRM را خریداری کنند.

رشد سریع و رقابت شدید قیمت ها را کاهش داده و عملکرد و سهولت استفاده را بهبود بخشیده است. و صنعت CRM با سرعتی سریع به رشد خود ادامه خواهد داد.

2. CRM در حال تبدیل شدن به یک ضرورت

است

آمار: 91٪ از مشاغل با 10 کارمند یا بیشتر اکنون از نرم افزار CRM استفاده می کنند. (منبع: مجله CRM)

همانطور که در بالا ذکر شد، امروزه تقریباً غیرممکن است که بدون استفاده از راه حل CRM برای خودکارسازی فرآیندها، رقابتی باقی بمانید، تراز بین تیم ها را بهبود بخشد، ذخیره سازی داده ها را ساده کنید، و روابط بهتری با مشتری شکل می دهد.

شرکت‌هایی که از راه‌حل‌های CRM با حداکثر توانایی‌های خود استفاده می‌کنند، شرکت‌هایی هستند که در آینده زنده خواهند ماند. آنهایی که این کار را نمی کنند در ابهام محو خواهند شد.

وبلاگ مرتبط: CRM چگونه تبدیل سرنخ را بهبود می بخشد

3. بازگشت سرمایه CRM کل ماجرا را بیان می کند

آمار: یک نظرسنجی اخیر نشان داد که برای شرکت‌هایی که از CRM استفاده می‌کنند، متوسط ​​بازده سرمایه‌گذاری در فناوری آنها 8.71 دلار برای هر دلار خرج شده است. . (منبع: Nucleus Research)

چرا یک CRM چنین بازگشت سرمایه (ROI) بالایی ایجاد می کند؟ زیرا فرآیندهای دستی را ساده و خودکار می کند تا تیم شما بتواند زمان کمتری را روی فرآیندهای وقت گیر مانند ورود داده ها صرف کند و در عوض توجه بیشتری را بر شکل گیری استراتژی و تعامل با مشتریان متمرکز کند.

به عبارت دیگر، تیم شما می تواند زمان بیشتری را صرف ارائه یک تجربه فوق العاده به مشتری و ایجاد وفاداری به برند. وقتی یک لیست بی پایان از کارهای پرمشغله تیم شما را غرق می کند، انجام این کار دشوار است.

4. ظهور CRM موبایل

آمار: تحقیقات نشان می دهد که به طور متوسط، 65٪ از فروشندگانی که CRM تلفن همراه را اتخاذ می کنند، سهمیه فروش خود را برآورده می کنند. فقط 22 درصد از فروشندگانی که از CRM تلفن همراه استفاده نمی کنند، سهمیه خود را برآورده می کنند.

نمایندگان فروش باید تا حد امکان در دسترس باشند تا موفق باشند. آنها اغلب مسافرت می کنند، از خانه کار می کنند و همیشه جلوی کامپیوترشان نیستند. با استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه برای دسترسی به راه‌حل‌های CRM، آنها می‌توانند هر زمان که مشتریان بالقوه و مشتریان خود را دریافت کردند، درگیر شوند.

CRM تلفن همراه به مشتریان بالقوه علاقه‌مند اجازه می‌دهد تا در هر زمانی از شبانه‌روز به نمایندگی‌های فروش برسند. این منجر به معاملات بیشتر و رشد سریع تر و پایدارتر درآمد می شود.

5. تجربه مشتری در حال تسخیر

است

آمار: یک نظرسنجی از کاربران CRM گزارش داد که هیجان‌انگیزترین فرصتی که کاربران برای آن ذکر کرده‌اند دستیابی به فناوری CRM توانایی بهبود تجربه مشتری است. این رتبه بالاتر از بازاریابی محتوا، دسترسی به تلفن همراه، شخصی‌سازی و قابلیت‌های CRM اجتماعی است. (منبع: SuperOffice)

باور این آمار سخت نیست. تا سال 2020، تجربه مشتری به عنوان محرک اصلی تصمیمات خرید مصرف کنندگان، از محصول و قیمت پیشی خواهد گرفت. اگر با آنها خوب رفتار کنید، مردم به طور فزاینده ای پول بیشتری پرداخت خواهند کرد. به همین دلیل است که امروزه تجربه مشتری بسیار مهم است.

6. افزایش فروش و بهره وری

آمار: کسب و کارهایی که از نرم افزار CRM استفاده می کنند، فروش 29% افزایش، بهره وری فروش 34% و دقت پیش بینی فروش افزایش می یابد. 42 درصد (منبع: Salesforce)

چرا این است؟ زیرا CRMهای با کیفیت بالا ابزارهای فعال سازی فروش، اتوماسیون فرآیند، را ارائه می کنند. گزارش CRM، دسترسی به داده‌های شخصی مشتریان و قابلیت های مدیریت پروژه. همه اینها به نمایندگان فروش اجازه می‌دهد تا راحت‌تر با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنند و آنها را به شیوه‌ای شخصی‌سازی شده که همیشه به مشتری بالقوه مرتبط است، درگیر کنند.

7. نرخ تبدیل بهتر

آمار: استفاده از نرم افزار CRM می تواند نرخ تبدیل فروش را تا 300% افزایش دهد. (منبع: Cloudswave)

از آنجایی که یک CRM بسیاری از فرآیندها را خودکار می کند و زمان زیادی را برای نمایندگان فروش آزاد می کند، آنها می توانند زمان بیشتری را صرف بستن معاملات کنند. آنها می توانند زمان بیشتری را به ایجاد و پرورش روابط، ایجاد اعتماد و درک آنچه که هر مشتری بالقوه نیاز دارد اختصاص دهند.

سپس، آن‌ها می‌توانند از آن برای نشان دادن به مشتریان احتمالی استفاده کنند که محصولشان بهترین مناسب برای مورد استفاده مشتری است.

8. نرخ پذیرش همچنان پایین است

آمار: اگرچه اکثر کسب و کارها از CRM استفاده می کنند، نرخ پذیرش هنوز بسیار پایین است و میانگین نرخ پذیرش در صنایع 26٪ است. . (منبع: Salesforce)

پیاده سازی CRM بدون شک بهترین روش تجاری است. با این حال، اگر کاربران شما به درستی آموزش ندیده باشند و نتوانند از سیستم به طور موثر استفاده کنند، از آن استفاده نخواهند کرد. این تأثیرات منفی و بلندمدت بر توانایی شرکت برای رشد و رقابت دارد.

خوشبختانه، نکات آزمایش شده و واقعی وجود دارد که می توانید برای افزایش نرخ پذیرش خود از آنها استفاده کنید. این مقاله را که درباره افزایش نرخ پذیرش CRM

9. حفظ و رضایت مشتری

آمار: یک نظرسنجی اخیر از کاربران CRM نشان داد که 47٪ از پاسخ دهندگان می گویند استفاده از CRM تأثیر قابل توجهی بر حفظ مشتری دارد. درصد مساوی می گویند که استفاده از CRM به آنها کمک کرد تا رضایت مشتری را افزایش دهند. (منبع: Capterra)

افزایش رضایت مشتری بسیار مهم است مهم این روزها مشتریان ناراضی به راحتی می توانند شما را به عنوان یک رقیب با رقابت بسیار اشباع هر صنعت ترک کنند.

مشتریان راضی وفادارتر هستند و مدت طولانی تری در اطراف خود باقی می مانند. این منجر به سطوح بالاتر حفظ مشتری می شود، که برای سلامت هر کسب و کاری حیاتی است.

10. قابلیت دسترسی به داده

آمار: از آنجایی که نرم افزار CRM دسترسی به داده ها را تا حد زیادی بهبود می بخشد، نمایندگان فروش در شرکت هایی که از CRM استفاده می کنند می توانند چرخه های فروش خود را 8 تا کوتاه کنند. 14 درصد (منبع: Nucleus Research)

بهترین راه حل های CRM موجود، به نمایندگان فروش امکان دسترسی به داده های شخصی در مورد مشتریان و مشتریان بالقوه را می دهد. با نماهای تماس 360 درجه، آنها می توانند به سرعت بینش عمیقی در مورد بالقوه قبل از رسیدن به یکدیگر، به آنها امکان می دهد سریعتر رابطه برقرار کنند و سریعتر معاملات را ببندند.

11. سهولت استفاده

آمار: یک مطالعه اخیر گزارش داد که 65% از کاربران CRM سهولت استفاده را مهمترین نیاز هنگام انتخاب راه حل CRM می دانند. . (منبع: Inside CRM)

CRMهای با منحنی یادگیری کوتاه‌تر به کاربران اجازه می‌دهند تا به سرعت به سرعت بالا بروند و پذیرش کلی CRM را افزایش دهند. سهولت استفاده – یعنی یک رابط بصری – مهمتر از برنامه ریزی و مدیریت پروژه و توانایی حفظ دید واضح به نتایج شرکت است.

12. پرورش سرب

آمار: 75٪ از کسب و کارها یک فرآیند تعریف شده و عملکردی برای پرورش سرب ندارند. (منبع: Cloudswave)

یک راه حل جامد CRM می تواند بسیاری از تاکتیک های پرورش سرب را ساده کند. و اگر از یک CRM یکپارچه استفاده می‌کنید که شامل بازاریابی، فروش و اتوماسیون خدمات کامل است، از ویژگی‌های اضافی پرورش سرنخ بهره می‌برید که در اتوماسیون بازاریابی.

وبلاگ مرتبط: 10 نکته مهم برای پرورش سرب

13. استفاده مداوم اثربخشی را افزایش می‌دهد

آمار: تحقیق به ما می گوید که مؤثرترین سازمان های فروش 81 درصد بیشتر احتمال دارد که از سیستم CRM خود استفاده مداوم داشته باشند. (منبع: Aberdeen Group)

استفاده از CRM باید به طبیعت دوم تیم شما تبدیل شود. آنها باید هر روز بررسی کنند تا معیارهایی را که برایشان مهم است را مشاهده کنند و هر کار باز یا معلقی را که به آنها محول شده است رسیدگی کنند.

کاربرانی که فقط در مواقعی وارد سیستم می‌شوند، به راحتی فرآیندهای CRM را فراموش می‌کنند و نمی‌توانند به اندازه کسانی که از تمام مزایایی که یک CRM ارائه می‌دهد، مؤثر باشند. بنابراین، مطمئن شوید که تیم شما روزانه از CRM شما استفاده می کند.

14. مردم در حال گرفتن

هستند

آمار: داده‌های نظرسنجی نشان می‌دهد که 64.2% از شرکت‌هایی که از CRM استفاده می‌کنند، این فناوری را برای خود «تاثیرگذار» یا «بسیار تأثیرگذار» ارزیابی می‌کنند. توانایی تولید نتایج عالی و رشد کسب و کارشان. (منبع: LinkedIn)

این کلمه تمام شده است: تقریباً هر صاحب کسب و کاری اکنون اهمیت وجود راه حل CRM را درک می کند. با قیمت‌های بسیار پایین و فهرست لباسشویی از مزایایی که یک CRM ارائه می‌کند، پیاده‌سازی CRM بی‌معنا است.

زمان صرفه‌جویی شده، دقت داده‌ها بهبود یافته، هم‌ترازی تیم نزدیک‌تر و مجموعه‌ای از مزایای اضافی کافی است تا هر رهبر را در مورد نیاز به CRM متقاعد کند.

نتیجه گیری

نیاز به CRM هرگز بیشتر از این نبوده است. اگر هنوز از صفحه‌گسترده‌ها برای مدیریت داده‌های خود استفاده می‌کنید و آن داده‌ها را به صورت دستی وارد می‌کنید، امروز زمان آن است که به دنبال یک CRM برای ساده‌سازی فرآیندها و خودکارسازی وظایف خود باشید تا تیم شما بتواند با وقت خود به دستاوردهای بیشتری برسد.

آیا در مورد اطلاعات بالا نظر یا نظری دارید؟ آنها را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید!

تعداد بازید : 25

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1