شماره تماس : 02128426511

فناوری1 نوامبر 2021دانیل بیشاپ

vc_column-inner”>

شرکت‌ها تقریباً با همان نرخ رشد روندهای فناوری توسعه دهید. این کسب‌وکار بودجه تحقیقاتی را با هدف بهبود فرآیند تولید تأمین می‌کند، در حالی که فناوری‌های جدید انقلابی روشی را که شرکت‌ها تکامل می‌یابند و تولید ثروت را شکل می‌دهند.

روند فناوری تصویری از این خطوط توسعه همگرا در یک مقطع زمانی معین است. درک روندهای فناوری به شما این امکان را می دهد که شرکت خود را در این چارچوب گسترده تر قرار دهید و از فرصت هایی که فناوری فراهم می کند سرمایه گذاری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت فعلی فناوری و ارتباط آن با دنیای تجارت، به 12 روند برتر فناوری برای سال 2022 می پردازیم.

1. ابرهای ترکیبی

کلاد به طور پیوسته به روش پیش‌فرض برای استقرار نرم‌افزارهای تجاری تبدیل می‌شود. مزایای اجرای پشته فناوری خود بر روی ابر در طول سال‌ها به خوبی ثبت شده است (از جمله هزینه استقرار، نگهداری و پشتیبانی آسان‌تر، امنیت سایبری افزایش یافته و غیره)، اما برخی از شرکت‌ها دریافته‌اند که چسبیدن به یک نوع ابر باعث شده است. معایب آن نیز هست.

به‌جای این، کسب‌وکارها شروع به آزمایش راه‌حل‌هایی کردند که شامل چندین ابر است. رویکردهای مبتنی بر ترکیبی، زیرساخت‌های ابری خصوصی و داخلی را با ابرهای عمومی ارائه‌دهندگان شخص ثالث ترکیب می‌کنند. این به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا بارهای کاری را به طور مؤثرتری توزیع کنند، داده‌های حیاتی ماموریت را روی ابر محلی نگه دارند و عملیات غیر ضروری را به ابرهای عمومی مانند AWS یا Microsoft Azure بارگذاری کنند.

Hybrid Cloud Solutions

2. پیشرفت های بیشتر در هوش مصنوعی

هوش مصنوعی با هر نسخه متوالی هوشمندتر، سریع‌تر و خلاق‌تر می‌شود. در حالی که هنوز از هوش ماشینی واقعی مانند آنچه در علم تخیلی می‌یابیم فاصله داریم، هوش مصنوعی امروزی درک ما از آنچه یک سیستم نرم‌افزاری می‌تواند به تنهایی انجام دهد را به چالش می‌کشد. یکی از آخرین پیشرفت‌ها، مدل یادگیری عمیق GPT-3 OpenAI است که می‌تواند متنی تولید کند که تقریباً از نوشته‌های انسان قابل تشخیص نیست.

از جنبه تجاری، هوش مصنوعی شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا سیستم‌هایی را پیاده‌سازی کنند که می‌توانند تعدادی از عملیات داخلی و مشتری را بهینه کنند. مزایا شامل سفرهای مشتری ساده، فرآیندهای مدیریت بهینه کارمندان، همگام‌سازی خودکار داده‌ها در بین برنامه‌ها و غیره است. این گزینه‌ها اغلب در قالب اشتراک‌های AI-as-a-service در دسترس هستند.

3. Edge Computing

تکثیر دستگاه‌های IoT، همراه با قدرت محاسباتی قابل حمل و ابزارهای شبکه مبتنی بر هوش مصنوعی، در نهایت محاسبات لبه‌ای را به یک بردار قابل دوام برای رشد کسب‌وکار تبدیل می‌کند. بر اساس گزارش گارتنر، در سال 2019 کسب‌وکارها تنها حدود 10 درصد از محاسبات لبه‌ای خود را تولید کردند. اما پیش بینی می شود در 6 سال آینده این درصد به رقم خیره کننده 75 درصد برسد. بیشتر این دستاوردها در صنایعی مانند مالی، تولید، خرده فروشی و تدارکات خواهد بود.

مزیت اصلی محاسبات لبه برای تجارت، چرخه تولید کوتاه‌تر برای داده‌های عملی است. محاسبات لبه به جای جمع‌آوری ورودی‌ها، لوله‌کشی آنها به مرکز داده برای پردازش، و سپس بازگشت به HQ برای استفاده واقعی، داده‌هایی را تولید می‌کند که آماده استفاده در مکان هستند.

Edge Computing

4. همه چیز به عنوان سرویس (XaaS)

وقتی نوبت به استراتژی‌های گسترش کسب‌وکار می‌رسد، بسیاری از شرکت‌ها در حال بررسی چیزی هستند که می‌توانیم آن را همه چیز به عنوان سرویس یا XaaS، همه چیز -اصطلاح ترکیبی از نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS)، پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS) و زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS). XaaS مرحله منطقی بعدی در فرآیند صادرات عملیات تجاری خارج از محدوده دفتر و بر روی وب است.

XaaS فعالیت اداره یک کسب و کار را بسیار ساده می کند. به جای اینکه مجبور باشند سیستم‌های تجاری ضروری را از ابتدا بسازند، شرکت‌ها می‌توانند به سادگی مشترک تعدادی از خدمات ضروری شوند و همه چیز را در کمترین زمان راه‌اندازی کنند. این به آنها اجازه می دهد تا روی توسعه محصولات و خدمات نوآورانه ای که مشتریان می خواهند تمرکز کنند.

5. شبکه های 5G

پذیرش استاندارد شبکه 5G یکی از گسترده ترین روندهای فناوری است که مشاغل باید با آن مقابله کنند. شبکه‌های 5G هم‌اکنون در مکان‌هایی مانند چین و کره جنوبی ساخته می‌شوند و بقیه جهان نیز به استثنای ایالات متحده، که بر اعمال محدودیت‌هایی برای شرکت‌هایی مانند هواوی، یکی از توسعه‌دهندگان کلیدی 5G در سطح جهانی، اصرار دارند، از این روند پیروی می‌کنند. 5G قرار است با شبکه‌های 3G و 4G موجود همکاری کند تا دسترسی به اینترنت با پهنای باند بالا را فراهم کند.

شبکه‌های 5G عنصر کلیدی IoT و Edge Computing هستند، زیرا دستگاه‌های IoT را قادر می‌سازند تا مقادیر زیادی از داده‌ها را در زمان واقعی پردازش کرده و به اشتراک بگذارند و وابستگی به مزارع سرور برای محاسبه را کاهش می‌دهند.

Global 5G Adoption

6. ظهور کار از راه دور

همه‌گیری COVID-19 تمایل مداوم به سمت کار از راه دور را تسریع کرده است. /span>. این نوع پیشرفت سال‌ها به لطف رواج دیجیتال بر کار فیزیکی در بخش‌های اصلی صنعت شکل گرفت. کسب‌وکارهایی که به کارکنان خود این امکان را می‌دهند که از خانه کار کنند، مزایایی از جمله کاهش هزینه‌های اداری، بهبود بهره‌وری و روحیه تیمی بالاتر را تجربه کرده‌اند.

تسهیل کار از راه دور انواع مختلفی از برنامه های مشترک هستند. علاوه بر موارد اصلی کسب و کار مانند Asana یا Basecamp، ما شاهد برنامه های بیشتر و بیشتری برای صنعت خاص مانند ChilliConnect برای مدیریت توسعه بازی های مشترک هستیم و برخی از شرکت ها تصمیم به توسعه راه حل های داخلی متناسب با نیازهای خود دارند.

7. برنامه های CRM کم هزینه و با ویژگی های غنی

برنامه‌های CRM به لطف همه‌جای خود در بازار نرم‌افزارهای تجاری امروزی، مترادف با نرم‌افزارهای تجاری هستند. ابزارهای CRM به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند تا از طریق ویژگی‌هایی مانند تقسیم‌بندی هوشمند مشتری، اتوماسیون گردش کار، برنامه‌ریزی کمپین بازاریابی و موارد دیگر، تلاش‌های فروش، بازاریابی و خدمات مشتری خود را پیگیری کنند.

آنچه نسل جدید برنامه‌های CRM را از نسخه‌های قبلی‌شان متمایز می‌کند، سه چیز است: سهولت در استقرار، هزینه کم، و ویژگی‌های فراوان. مدرن ترین سیستم های CRM به عنوان SaaS به کار گرفته می شوند. سطح اشتراک اغلب کاملاً رایگان است و برخی از ارائه‌دهندگان CRM ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی را به عنوان پاداش در نظر می‌گیرند.

8. دستیارهای دیجیتال هوشمند

یکی از فراگیرترین محصولات تقاطع بین هوش مصنوعی، اتوماسیون و کلان داده، دستیار دیجیتالی هوشمند است. به لطف آمازون و مایکروسافت، الکسا و کورتانا در حال حاضر نام های شناخته شده ای هستند و هر سال که می گذرد قابلیت های آنها بهبود می یابد. دستیارهای دیجیتال همچنین طیف وسیعی از کاربردها را در زمینه کسب و کار، به ویژه در نقش های مواجهه با مشتری، دارند. آنها عمدتاً برای ارائه پشتیبانی از مشتری، ارائه توصیه های محصول، و اطلاع رسانی به مشتریان در مورد به روز رسانی های حساس به زمان استفاده می شوند. با گسترش سرویس‌ها و پلتفرم‌های ایجاد ربات‌های گفتگوی آنلاین، کسب‌وکارها می‌توانند دستیارهای دیجیتال سفارشی را از ابتدا با کمی مشکل و اغلب رایگان ایجاد کنند.

9. تشخیص صدا و چهره

به لطف پیشرفت‌ها در یادگیری ماشین و شبکه‌های عصبی، فناوری‌های تشخیص چهره و صدا در حال بهبود هستند. الگوریتم های پیشرفته تشخیص چهره قادرند چهره انسان را از پس زمینه به سرعت تشخیص دهند، حتی در تصاویر مبهم و با وضوح پایین. تشخیص چهره برای بهبود امنیت برنامه‌هایی که اطلاعات حساس کاربر را مدیریت می‌کنند، استفاده می‌شود و تجربیات بهتری برای مشتری ایجاد می‌کند. تشخیص صدا نقش مشابهی را ایفا می کند، البته با تمرکز بر راحتی ارائه شده توسط رابط های مبتنی بر صدا برای تعامل با برنامه ها.

Voice search

10. تجربیات AR همهجانبه

واقعیت افزوده یا AR گسترش مفهوم واقعیت مجازی (VR) به زندگی روزمره است. AR که در اصل مفهومی مختص بازی و سرگرمی بود، اخیراً وارد جریان اصلی تجارت شده و در صنایعی مانند بازاریابی، آموزش و حتی ارتش کاربرد پیدا کرده است. شرکت‌هایی که از AR استفاده می‌کنند امیدوارند با استفاده از تجربیات همه جانبه که حواس چندگانه را هدف قرار می‌دهند، تعامل و رضایت مشتری را افزایش دهند. از برنامه‌های ناوبری گرفته تا فروشگاه‌های مجازی و رویدادهای بازاریابی تعاملی، AR آماده است تا تجارت را همانطور که می‌شناسیم تغییر دهد. بر اساس برخی پیش‌بینی‌ها، AR در آستانه تبدیل شدن به یک صنايع چند ميليارد دلاري در آينده، و كاربران اوليه اميدوارند با عرضه محتواي AR در اوايل امسال از اين فرصت استفاده كنند. .

11. ارزهای رمزنگاری شده توسط بلاک چین

ارزهای رمزنگاری شده یک راه انقلابی جدید برای انجام معاملات تجاری هستند. ابزارهای اصلی مانند بیت کوین و لایت کوین تنها نوک کوه یخ در مورد رمزنگاری هستند، و بسیاری از شرکت ها در حال توسعه و راه اندازی خود هستند. و زمانی که ارزهای رمزنگاری شده در ارتباط با فناوری بلاک چین استفاده می‌شوند، یک سیستم یکپارچه و غیرمتمرکز برای انجام امور مالی و سرمایه‌گذاری امن ارائه می‌دهند. ارزهای رمزنگاری شده به طور گسترده توسط استارت آپ ها استفاده می شود، اما بازیکنان بزرگی مانند فیس بوک نیز به پتانسیل خود پی بردند. ارز دیجیتال فیسبوک به نام لیبرا قرار است اواخر امسال راه اندازی شود و توجه سرمایه گذاران، دولت ها و سایر شرکت ها را به طور یکسان به خود جلب کند.

12. امنیت سایبری

از کلاهبرداری های فیشینگ گرفته تا حملات سایبری توسط کشورهای متخاصم، توسعه فناوری مدرن جنبه تاریک آن را جرایم سایبری دارد. جرایم سایبری یک خطر بزرگ برای مشاغل در هر اندازه و همچنین مشتریان ناآگاه آنها است. در پاسخ، شرکت‌های امنیت سایبری در حال تلاش برای توسعه فناوری برای مبارزه با تهدید فزاینده حملات سایبری پیچیده هستند. یکی از مکان‌های تحقیق، استفاده از هوش مصنوعی برای امنیت سایبری و دلایل خوبی است. فقط هوش مصنوعی توانایی پاسخگویی، سازگاری و به حداقل رساندن خطر سایبری را دارد. حملات همانطور که در زمان واقعی اتفاق می افتد. سه اصل کلیدی امنیت سایبری هوش مصنوعی عبارتند از آموزش مدل‌های یادگیری ماشین بر روی داده‌های حملات سایبری موجود، پاسخ‌گویی خودکار به حملات امنیت سایبری و پیش‌بینی حملات آینده بر اساس حملات گذشته.

تکنولوژی به راه می‌افتد

ماندن در صدر روندهای فناوری در عصر دیجیتال ما حیاتی است. فن‌آوری‌های جدید می‌توانند صنایع موجود را به روش‌های شگفت‌انگیزی تغییر شکل دهند و باعث ایجاد موج‌های عظیم تغییر در بازار شوند. کسب‌وکارهایی که آماده سرمایه‌گذاری بر روی این جنبش‌ها هستند، به احتمال زیاد از رقبای خود پیشی می‌گیرند و خود را به عنوان رهبران بازار معرفی می‌کنند. و تنها راه برای انجام این کار، زیر نظر گرفتن روندهای فناوری موجود، و همچنین مواردی است که احتمالاً در آینده ظهور خواهند کرد.

تعداد بازید : 16

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1