شماره تماس : 02128426511

روابط در تجارت ضروری است. به خصوص آنهایی که با خریداران بالقوه و مشتریان فعلی دارید. و هر چه روابط بالقوه بیشتری داشته باشید، شانس شما برای موفقیت در فروش بیشتر است.

«هیچ کسب و کاری بدون مشتریان نمی تواند در تجارت باقی بماند. نحوه رفتار شما – یا بدرفتاری – آنها تعیین می کند که چه مدت درهای شما باز می مانند.” هاروی مکی

اما همانطور که کتاب سیاه کوچک کسب و کار شما رشد می کند، حفظ بینش دقیق در مورد هر تعامل با دشوار می شود. >هر دیدنی. مدیریت رابطه

با این حال ابزارهای CRM بسیار بیشتر از یک پایگاه داده مسطح از جزئیات تماس و مکالمات قبلی ارائه می دهند. بیایید به 10 مزیت CRM بپردازیم که همه کسب و کارهای کوچک می توانند از آنها قدردانی کنند.

با مفهوم CRM جدید هستید؟ اکنون سرعت خود را افزایش دهید: CRM چیست؟

CRM Benefits

10 مزیت ضروری CRM برای مشاغل کوچک

1. CRM ها فروش را ساده تر می کنند

یک CRM به‌عنوان یک پایگاه داده مرکزی عمل می‌کند که همه اطلاعات مشتری احتمالی شما، از جمله جزئیات تماس، مکالمات، و خط لوله فروش. بسیاری از CRM ها به طور یکپارچه با بسته های ایمیل و ابزارهای تقویم نیز ادغام می شوند. و بسته به نرم‌افزار CRM که استفاده می‌کنید و ادغام‌هایی که در اختیار دارید، تیم شما ممکن است بتواند به تعاملات بازاریابی تاریخی، سفارش‌های قبلی، صورت‌حساب‌ها و قیمت‌ها دسترسی داشته باشد (بدون اشاره به امکانات متعدد یکپارچه‌سازی در دسترس با Zapier).

بنابراین CRMها به تیم فروش هر آنچه را که برای انجام کارهای خود از طریق پلتفرم “تک شیشه ای” نیاز دارند، می دهند. آنها برای جستجوی مشتری احتمالی، مشاهده تاریخچه سفارش مشتری یا ارسال یک ایمیل سریع، نیازی به پریدن بین پنجره‌های مختلف ندارند – همه چیزهایی که نیاز دارند در مقابل آنها وجود دارد. بنابراین، CRMهای کاملاً یکپارچه، حداکثر سرعت و کارایی را با حداقل اصطکاک فنی ارائه می‌دهند.

CRMها همچنین به بخش فروش شما کمک می‌کنند تا به‌عنوان یک تیم برای هدایت هر مشتری بالقوه همکاری کند. به یک فروش بدون ابزار منسجمی که تمام فرآیندها و داده‌های فروش شما را در یک پلتفرم قرار می‌دهد، سازماندهی این نوع تلاش گروهی دشوارتر است.

2. CRM ها روابط بالقوه را تقویت می کنند

یک CRM به خوبی نگهداری شده، معدن طلای مطلق اطلاعات مشتریان بالقوه و مشتریان است. از آنجایی که همه مکالمات، سفارش‌ها و نقل‌قول‌های قبلی را در یک مخزن دارید، تیم‌های فروش و بازاریابی شما می‌توانند درک عمیق‌تری از نیازها و اولویت‌های مشتری ایجاد کنند و شما را قادر می‌سازند در طول فرآیند فروش به آنها خدمات بهتری ارائه دهید.

فروشندگان می‌توانند تاریخچه تعامل هر مشتری بالقوه را بررسی کنند و نیازها و اولویت‌های فردی آنها را احساس کنند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا رابطه‌ای بین‌فردی بیشتری ایجاد کنند – ایجاد یک رابطه قابل اعتماد و مشورتی با هر یک از سرنخ‌ها به جای کورکور شدن و عقب‌نشینی از تاکتیک‌های فروش سخت‌گیرانه. در برخی از محیط‌ها، فروشنده ممکن است بتواند یک راه‌حل مناسب برای هر مشتری بر اساس نیازهای او ایجاد کند – به نام “فروش راه حل”.

تیم‌های بازاریابی از داده‌های CRM نیز بهره می‌برند. آن‌ها می‌توانند چگونگی عبور مشتریان بالقوه از قیف فروش (یا خروج از آن) را بررسی کنند و می‌توانند برای کشف سؤالات متداول از محرک‌های فروش رایج و نقاط دردناک رایج که ممکن است در بالای قیف بازاریابی مشخص نباشند، غواصی عمیقی انجام دهند. تیم‌های مدیریت و محصول نیز می‌توانند از این بینش بهره ببرند و به طور مستمر روشی را که محصولشان نیازهای مشتری را برآورده می‌کند، بهبود بخشند.

Customer Relationship Management

3. CRM ها به مدیریت فرآیندهای فروش طولانی کمک می کنند

دوره‌های فروش طولانی‌تر می‌شوند – به‌ویژه در محیط‌های B2B. خریداران حجم گیج‌کننده‌ای از اطلاعات در دسترس دارند، بنابراین می‌توانند با دقت مسائل را بررسی کنند و به تصمیمی برسند که واقعاً به نفع آنهاست.

با این حال، فرآیندهای فروش طولانی‌تر، کار تیم فروش را دشوارتر می‌کند. وقتی هر روز با افراد بی‌شماری صحبت می‌کنید، یادآوری ظرافت‌های یک مکالمه‌ای که هفته‌ها پیش داشتید، عملا غیرممکن است. همچنین این احتمال وجود دارد که همان فروشنده در زمان‌های کلیدی فرآیند فروش در دسترس نباشد – چه به دلیل مرخصی سالانه، سلامتی یا ریزش کارکنان. اینجاست که CRM ها ارزشمند هستند.

CRM فروشندگان را قادر می‌سازد تا تمام تعاملات با مشتریان بالقوه را ضبط کنند، و جزئیات پیچیده هر مکالمه را زمانی که هنوز در ذهن کارگزار تازه است، ثبت کنند. این یادداشت‌ها برای ارجاع در آینده در جدول زمانی فعالیت ذخیره می‌شوند و به هر فروشنده‌ای اجازه می‌دهند بلافاصله در چند لحظه به سرعت عمل کنند.

این کار مزایای استراتژیک را نیز به همراه دارد. CRMها به شما امکان می دهند کل خط لوله فروش

4. CRM ها تجربه و حفظ مشتری را تقویت می کنند

داشتن همه تعاملات تماسی در یک مکان، تبدیل مشتریان ناراضی را به مشتریانی راضی آسان‌تر می‌کند و به طور کلی تجربه مشتری را بهبود می‌بخشد.

به آخرین باری که به یک شرکت در مورد محصول معیوب یا خدمات ضعیف شکایت کردید فکر کنید. اگر مجبور بودید مشکل خود را برای هر فرد متفاوتی که با آنها صحبت می کنید توضیح دهید، این یک تجربه مشتری وحشتناک با استانداردهای امروزی است. اما اگر شرکت یک CRM موثر داشت، می توانست شکایت اولیه شما را برای مرجع ثبت کند. شما مجبور نیستید خودتان را تکرار کنید و سرویس دهنده می تواند با درست کردن کارها برای شما تلاش کند. این یک برد-برد است!

با حرکت به عقب از زمان پس از فروش به پیش فروش، این هنوز هم صادق است. از آنجا که یک CRM به عنوان یک مخزن مرکزی برای همه ارتباطات مشتری عمل می کند.، وعده‌ها، پرسش‌ها و مکالمات مهم دیگر در رشته ایمیل یک فرد یا در دفترچه یادداشت در جایی پنهان نمی‌شوند. همه چیز برای دیدن همه وجود دارد – به سایر اعضای تیم امکان می دهد در صورت نیاز باتوم را بردارند.

ابزارهای گزارش CRM همچنین یک رویکرد استراتژیک برای رضایت مشتری را امکان پذیر می کند. مدیریت می‌تواند برای یافتن هر گونه پیوندی بین مشتریان ناراضی کوچک‌نمایی کند، بنابراین می‌توان علت اصلی نارضایتی آن‌ها را پیدا کرد و عجله پست را برطرف کرد.

5. CRM ها سیلوهای داده های دپارتمان را حذف می کنند

ابزارهای CRM اغلب صرفاً به عنوان ابزار فروش در نظر گرفته می‌شوند – اما بسیاری از CRMها اکنون شامل می‌شوند. ادغام های کامل با بسته های حسابداری، ابزارهای بازاریابی و عملکردهای اداری. بنابراین CRM مناسب می تواند به یک پلت فرم مرکزی قدرتمند برای اجرای بسیاری از عملکردهای پشتیبان شما تبدیل شود.

سیلوهای داده‌های بخش می‌توانند باعث درگیری بین تیم‌ها شوند و می‌توانند منجر به تصمیم‌گیری از هم گسیخته شوند. با این حال، ابزارهای CRM یکپارچه می توانند در از بین بردن این سیلوهای مخرب مؤثر باشند: امکان تصمیم گیری آگاهانه و استراتژیک و ارائه بینش های جامع در سطح کسب و کار.

Data for managing customer relationships

6. CRMها به همسو کردن تلاش‌های فروش و بازاریابی کمک می‌کنند

ناگفته نماند که تیم های فروش و بازاریابی شما همیشه باید در هر مرحله به صورت هم افزایی کار کنید. آنها با هم متولیان قیف فروش شما هستند و برای اینکه قیف آزادانه جریان داشته باشد، باید تلاش هماهنگی انجام شود.

دسترسی به داده‌های فروش می‌تواند برای تیم‌های بازاریابی مفید باشد و بالعکس – بدون توجه به استفاده از CRM. اما یک CRM با توابع بازاریابی یکپارچه به یک منبع اطلاعاتی قدرتمند برای هر دو بخش تبدیل می شود. هر دو تیم می‌توانند مشخص کنند که کدام اقدامات و روندها معمولاً منجر به فروش موفق می‌شوند و به آنها اجازه می‌دهد تا موفقیت‌ها را تکرار کنند و شکست‌ها را به عنوان یک تلاش هماهنگ و استراتژیک به حداقل برسانند.

7. CRM ها گزارش دهی و پیش بینی کارآمد را فعال می کنند

گاهی اوقات، دست درازی روی داده های دقیقی که نیاز دارید می تواند یک کار طاقت فرسا باشد. صادرات محدوده داده و بازی با فرمول‌های صفحه گسترده

با این حال خوشبختانه، بسیاری از CRMهای مدرن به شما امکان می دهند گزارش های قابل انعطاف و قابل اجرا را به صورت بومی در پلتفرم ارائه دهید. برای مثال Really Simple Systems CRM به شما امکان می دهد گزارش ایجاد کنید که هر نقطه داده ای را که در سیستم شما نگهداری می شود مقایسه و مقایسه می کند و آن گزارش ها را برای دسترسی آسان در آینده ذخیره می کند.

اطلاعات سریع و در یک نگاه نیز راهی عالی برای حفظ اطلاعات در طول روز کاری شما است. اکثر CRM ها دارای ویجت های داشبورد بصری قابل تنظیمهستند. > که به هر کاربر خلاصه ای سریع از وضعیت فعلی بازی از نظر وظایف مقرر، خط لوله فروش فعلی و گزینه های متعدد دیگر می دهد.

8. SaaS CRMها به راحتی مقیاس پذیر هستند

به طور کلی، ابزارهای SaaS (نرم‌افزار به عنوان سرویس) با طراحی مقیاس‌پذیر هستند. بسیاری از ابزارهای آنلاین CRM از یک مدل قیمت گذاری انعطاف پذیر پیروی می کنند که به کاربران امکان می دهد عملکرد CRM خود را مطابق با نیازهای خود افزایش یا کاهش دهند.

مانند بسیاری از دیگر ارائه دهندگان SaaS، Really Simple Systems CRM بر روی یک مدل نرم افزار “freemium” کار می کند. ما یک نسخه سخاوتمندانه و در عین حال محدود از نرم افزار خود را به صورت رایگان ارائه می دهیم<..>برنامه های ممتاز مطابق با نیازهای شما. در کل، اکثر ارائه دهندگان از این که شما بسته خود را مطابق با الزامات بالا و پایین کنید، خوشحال خواهند شد.

برخی CRMها افزونه‌های مدولار را خارج از محدوده قیمت استاندارد خود نیز ارائه می‌کنند. برای مثال، سیستم‌های واقعا ساده، بازاریابی ایمیلیپشتیبانی مشتری و همچنین یک سرویس سفارشی سازی CRM پولی.

9. CRM های معتبر امنیت داده های ضروری را فراهم می کنند

با قوانین حفظ حریم خصوصی داده‌ها مانند GDPR اروپا (و عموزاده بریتانیایی)، CCPA کالیفرنیا و استرالیا APP، هر سازمانی – در هر کجای دنیا که باشد – باید از امنیت داده ها و مسئولیت های حریم خصوصی خود آگاه باشد.

هر CRM ارزش ارزشش را دارد باید از یک اتصال/گواهی SSL (که با نماد قفل نشان داده شده است) برای رمزگذاری (درهم) ارتباطات بین سرورهای خود و دستگاه های کاربران استفاده کند تا از جاسوسی مجرمان جلوگیری کند. آنها باید داده ها را در “در” ذخیره کنند. استراحت» ایمن، بیش از حد. برای مثال، تمام داده‌های کاربر Really Simple Systems در سازگار با ISO27001، مراکز داده اتحادیه اروپا.

اما علاوه بر نگرانی‌های مربوط به ذخیره‌سازی داده و امنیت، داده‌هایی که به افراد مربوط می‌شوند باید به دقت محافظت و در راستای خواسته‌های آن شخص مدیریت شوند – حتی در محیط‌های B2B. هر CRM خوب باید به شما در مدیریت داده‌ها و ترجیحات رضایت ارتباطات افراد در راستای قانون کمک کند، و در نهایت به هر مخاطب در مورد استفاده از داده‌هایشان حرف آخر را می‌دهد.

Mobile CRM benefits

10. CRM های ابری کار می کنند… هر کجا!

به طور کلی، اکثریت قریب به اتفاق ابزارهای نرم افزار ابری (از جمله اکثر CRM های ابری) به طور کامل به صورت آنلاین و از طریق یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. این بدان معنی است که می توان به طور ایمن در هر دستگاهی با اتصال به اینترنت به آنها دسترسی داشت و همانطور که در دفتر کار می کنید – از هر کجای دنیا از آنها استفاده کرد.

بنابراین تیم‌های شما چه در جاده‌ها باشند، چه از خانه کار می‌کنند، یا به اندازه کافی خوش شانس هستند که سبک زندگی «عشایر دیجیتال» را داشته باشند، همیشه به CRM شما دسترسی خواهند داشت و می‌توانند دقیقاً به همان روش از آن استفاده کنند. همانطور که اگر در سایت بودند.

حتی می‌توانید از اکثر CRMها در تلفن همراه نیز استفاده کنید – چه از طریق یک برنامه تلفن همراه اختصاصی یا از طریق کاملاً پاسخگوی تلفن همراه پورتال وب. این رویکرد اول ابری به طور موثری شکاف بین فروشندگان سرگردان و مرکزی را پر می‌کند و همه داده‌های احتمالی در زمان واقعی به‌روزرسانی می‌شوند.

تعداد بازید : 17

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1