شماره تماس : 02128426511

استراتژی های بازاریابی پس از Covid-19

2020 سالی بود که شبیه هیچ سالی نبود. این روش زندگی ما را هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه ای تحت تاثیر قرار داد. همه‌گیری کووید-19 تعداد زیادی از صنایع را مجبور کرده است که بدون هشدار یا برنامه‌ریزی کاملاً دیجیتالی شوند. یکی از صنایع تحت تاثیر، دنیای خریداران و فروشندگان B2B است.

دیجیتال شدن به عنوان یک اختلال موقت شروع شد، مانعی که انتظار داشتیم ظرف چند ماه از بین برود. با این حال، با تبدیل شدن سه ماه به شش و سپس ده ماه، زندگی دیجیتال به حالت عادی جدید تبدیل شد. ما از خانه کار می‌کردیم، به مدرسه مجازی می‌رفتیم، گردهمایی‌هایی را در Zoom برگزار می‌کردیم، و جایی در طول راه به این شیوه جدید زندگی عادت کردم.

اگرچه این تغییر در ابتدا در B2B به سختی انجام شد، زیرا کووید هیچ نشانه‌ای از ناپدید شدن نشان نداد، صنعت به سرعت این دنیای دیجیتال جدید را سازگار کرد و پذیرفت.

آیا چیز خوبی از کووید-19 بیرون آمد؟

احتمالا، بله. با پذیرش فناوری برای انطباق با زندگی در قرنطینه، کل صنایع مانند B2B را تغییر داده ایم. ایده های قدیمی دور ریخته می شوند و ایده های جدید جای آنها را می گیرند. این تغییر اینجاست که بماند. برای مثال، بیش از سه چهارم خریداران و فروشندگان می گویند ارتباط از راه دور را ترجیح می دهند.

یکی از دلایل این امر ایمنی است، اما بیشتر از آن، دیجیتالی شدن راهی برای تغییر استراتژی ها و ارائه مجموعه ای جدید از قوانین است. محیط کسب و کار اکنون حالت عادی جدیدی پیدا کرده است و ثابت کرده است که در دنیای بازاریابی B2B موفق است. .

بنابراین چگونه می‌توانید استراتژی‌هایی را برای دنیای پس از کووید-19 ایجاد کنید یا تغییر دهید؟ خوب، پاسخ بسیار ساده است. روندهای جدید را دنبال کنید روش جدیدی برای انجام کسب و کار وجود دارد، و بسیار مهم است که بدانیم چه کاری را باید متفاوت انجام دهیم تا اینکه در حالت سکون باقی بمانیم. مشتریان شما از آن قدردانی نخواهند کرد، و همچنین برند شما را قدردانی نخواهند کرد.

preference for remote engagement

این استراتژی‌های بازاریابی B2B را که به موفقیت کسب‌وکار شما در پس از همه‌گیری کمک می‌کنند، بررسی کنید:

1. استراتژی های بازاریابی خود را مرور کنید

قبل از اینکه استراتژی فعلی خود را به طور کامل کنار بگذارید، ابتدا نگاهی به عملکرد آن بیندازید. خبری نیست که مردم برای خرید تمام نیازهای خود به خرید آنلاین روی آورده اند و احتمالاً پس از پایان همه گیری این روند ادامه خواهند یافت.

با وجود این، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ببینید استراتژی شما چگونه کار می کند. سفرهای مشتری از زمان همه گیری چگونه تغییر کرده است؟ داده های مشتری چگونه به نظر می رسد؟ آیا ترافیک افزایش یافته یا کاهش یافته است؟

همه اینها سؤالات عالی هستند که باید هنگام بررسی داده های مشتری خود بپرسید. هنگامی که بدانید چه چیزهایی کار می کنند و چه چیزهایی کار نمی کنند، اصلاح استراتژی خود برای تمرکز بر نگرانی های مشتری که از زمان شروع همه گیری به وجود آمده اند، آسان تر خواهد بود. این نه تنها فرصتی برای راه اندازی مجدد تجارت ضد بیماری همه گیر شما خواهد بود، بلکه راهی عالی برای درک تجربه مشتری خواهد بود.

2. جایگزین های ارتباطی را کاوش کنید

اگر شرکت شما به شدت به گردهمایی‌های اجتماعی، رویدادها یا کنوانسیون‌ها متکی است، وقت آن رسیده است که مقداری انرژی روی اشکال جایگزین ارتباط سرمایه‌گذاری کنید. کووید-19 برگزاری رویدادهای بزرگ را که در آن صدها تا هزاران نفر باید در یک فضا جمع شوند، برای مشاغل غیرممکن کرده است.

این برای کسب و کار مضر است که نتواند به این شکل ادامه دهد. بنابراین، عاقلانه است که از این روند پیروی کنید و به رویدادهای دیجیتالی منتقل شوید. شکی نیست که این تغییر در ابتدا می تواند خسته کننده به نظر برسد، اما کسب و کارها باید از آزمایش. به عنوان مثال، سرمایه گذاری در تجهیزات با کیفیت خوب مانند دوربین ها و نورپردازی باید باعث شود که یک رویداد دیجیتالی عالی داشته باشید. رویدادهای دیجیتال همچنین دسترسی گسترده تری را ارائه می دهند و راهی عالی برای اتخاذ یک مدل هیبریدی/حضوری 50/50 هستند.

اگر می‌خواهید خارج از چارچوب فکر کنید، پادکست ها را به جای کنفرانس ها در استراتژی خود بگنجانید. در دنیای پس از کووید 19، مردم بیشتر وقت خود را پشت یک صفحه نمایش می گذرانند. آن‌ها به جای تنظیم کردن در کنفرانس Zoom، به احتمال زیاد هنگام پیاده‌روی یا در پس‌زمینه هنگام کار به پادکست گوش می‌دهند. یک جهش ایمان داشته باشید و چیز جدیدی را امتحان کنید!

Listening to podcasts_Marketing Strategies post-Covid19

3. روابط کلیدی هستند

این بر کسی پوشیده نیست که کسب‌وکارهای خوب به دلیل همه روابطی که برقرار کرده‌اند، خوب هستند. ایجاد روابط قابل اعتماد با مشتریان اکنون و بیش از همیشه ضروری است.

کووید-19 به دلیل یک محیط فروش مجازی بر روابط در B2B تاکید کرده است. مشتریان از راه دور با نرخ فزاینده ای خرید می کنند. اگر شفافیت و صداقت بین یک شرکت و مصرف‌کننده‌اش وجود داشته باشد، این محیط فروش مجازی شانس باقی ماندن از کووید-19 را دارد.

روابط محرک در این دنیا بر پایه اعتماد بنا شده است. اطمینان داشته باشید که هیچ مقررات پنهانی وجود ندارد، هیچ شانسی برای عقب نشینی یک طرف وجود ندارد، و هیچ کاری بر خلاف نیازهای مشتریان نیست. این پایه برای حفظ درآمد و حرکت بازار و تمرکز بر نگرانی های مشتریان شما کلیدی است.

Relationships post-Covid19

4. پیام‌های مرتبط

کووید-۱۹ هشتگ محبوب Work from home (#WFH) را راه‌اندازی کرد و برندها از همان ابتدا بر روی آن سرمایه‌گذاری کردند. این یک استراتژی عالی برای کسانی است که در B2B احساس می کنند.

از خنده دار شدن یا طعنه آمیز بودن نترسید و نشان دهید که چگونه محصولات شما می توانند به مدیریت این تغییر کمک کنند. بدون اینکه بی اهمیت به نظر برسید و محصولات خود را آشکارا تبلیغ کنید، به طور موثر قابل ارتباط باشید.

یک مثال عالی از دنیای B2C استارباکس قهوه رایگان به کارکنان مراقبت های بهداشتی و پاسخ دهندگان خط مقدم می دهد. این استراتژی برای آنها احترام قائل شد و در عین حال از نحوه ارتباط همدلانه با مشتریان به جای اینکه درباره چه چیزی ارتباط برقرار کنند، پیروی می کردند.

5. آماده شدن برای رفتن به موبایل

از آنجایی که افراد در داخل گیر کرده‌اند، به احتمال زیاد در دسک‌تاپ یا لپ‌تاپ خرید یا مرور می‌کنند. این انحراف جدید ضربه بزرگی به مرور تلفن همراه وارد کرده بود، که قبل از Covid-19 از جستجوی دسک‌تاپ پیشی می‌گرفت.

با این حال، مرور تلفن همراه در ترافیک کم است، ضروری است که همچنان بر تلاش های بازاریابی تلفن همراه تمرکز کنید. با کاهش محدودیت ها در سراسر کشور، مرور تلفن همراه به زودی افزایش خواهد یافت.

این زمان عالی برای ادغام کردن کمپین های بازاریابی تلفن همراه و مطمئن شوید که همه چیز عالی است. سایت تلفن همراه خود را بهینه کنید، در صورت نیاز یک CTA جدید ارائه دهید و یک راه ساده برای ردیابی سرنخ ها بیابید. تلفن‌ها همیشه بر دنیای دیجیتال تسلط خواهند داشت و آماده بودن بهترین استراتژی است.

6. روندهای جستجو را فراموش نکنید

با شیوع کووید-19، حجم جستجوی این موضوع در مورد اخبار، سیاست‌های عمومی و سفر به سرعت افزایش یافت. جای تعجب نیست که رفتار جستجو، به طور کلی، از آن زمان تغییر کرده است.

کسب و کارها باید روی استراتژی های SEO خود تمرکز کنند و در نظر داشته باشند که کاربران آنها اکنون در جستجوی آن هستند. چیزهای خاص دوران کووید شرکت‌ها باید از Google Analytics استفاده کنند تا ببینند کدام کلمات کلیدی ترافیک را در دنیای پسا کووید به ارمغان می‌آورند.

کلماتی مانند “خط مشی ماسک”، “کنار مرز” و “تحویل” در سراسر صنایع رایج است. هرگز بهینه سازی را متوقف نکنید و به پیاده سازی کلمات کلیدی که برای شما کار می کنند ادامه دهید. ادامه بهینه سازی از طریق افزایش و سقوط کووید راهی برای بهبود رتبه بندی و نرخ تبدیل است.

7. تقویت پشتیبانی مشتری

تکیه افراد بیشتر به خرید و خدمات آنلاین به معنای سوالات بیشتر است. در دوران نامشخصی مانند کووید، چیزی به سادگی پشتیبانی مشتری مانند همیشه حیاتی است.

پشتیبانی مشتری می تواند به طور بالقوه مشتری را برای شما به ارمغان بیاورد یا از دست بدهید. اگر آنها خدمات مشتری ضعیفی دریافت کردند، به احتمال زیاد در یک بررسی به دیگران اطلاع می دهند و دیگر از شما خرید نمی کنند.

برای جلوگیری از این امر، باید کارکنان خود را به تمام ابزارهای لازم برای پشتیبانی از مشتریان مجهز کنید. حتی ممکن است عوامل مجازی را در نظر بگیرید که به طور خاص روی نگرانی های Covid تمرکز می کنند. چیز دیگری که باید در نظر گرفت جعبه‌های چت زنده است که به زمان انتظار مانند تماس تلفنی نیاز ندارند.

Marketing Strategies post-Covid19%0A%0A

%0A

8. روی بلند مدت تمرکز کنید

بله، این استراتژی‌ها بر دنیای پس از کووید 19 متمرکز شده‌اند، اما این بدان معنا نیست که باید کوتاه‌مدت فکر کنید. طول عمر ضروری است و یکی از بهترین راه ها برای تضمین طول عمر در کسب و کارتان تمرکز بر برنامه بلندمدت است.

هنگامی که به استراتژی‌های جدید برای دوران کووید فکر می‌کنید، به این فکر کنید که چگونه این امکان وجود دارد که محیط کار دیجیتال اینجا بماند. نحوه عملکرد استراتژی‌های منحصربه‌فردی که اجرا می‌کنید، نه تنها در حال حاضر، بلکه در آینده نیز موثر خواهند بود.

تمام توجه خود را صرفاً بر روی مزایای کوتاه مدت متمرکز نکنید. محتوایی را که قابل ربط است و دارای استراتژی است که پس از همه‌گیری مرتبط باقی می‌ماند، منتشر کنید. می‌خواهید سال‌ها پس از راه‌اندازی به جای چند ماه کوتاه، به بهره‌مندی خود ادامه دهید.

9. کانال های تبلیغاتی خود را ارزیابی کنید

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر محبوب‌ترین کانال‌های تبلیغاتی برای برندها بوده‌اند تا خودشان را تبلیغ کنند. تبلیغات پولی از دستیابی به مخاطبان گسترده‌تر و افزایش فروش سود می‌برند و این پلتفرم‌ها راهی عالی برای یافتن اینفلوئنسرها برای تبلیغ برند شما هستند.

با این حال، اینها تنها پلتفرم‌های موجود برای کمپین‌های تبلیغاتی نیستند. برای مثال، TikTok از ابتدای همه‌گیری به یک موفقیت بزرگ تبدیل شده است و این محبوبیت برای پیشی گرفتن از اینستاگرام و فیس‌بوک افزایش یافته است.

TikTok خانه میلیون‌ها کاربر است که طی ماه‌ها تعداد انگشت شماری از اینفلوئنسرها تولید کرده‌اند و حتی برندهای بیشتری را مورد توجه قرار داده‌اند. این پلتفرم مکان مناسبی برای تبلیغات بازیگوشانه برند شما و به دست آوردن طرفداران وفادار است.

data trends - Marketing strategies post-Covid19

10. داده های خود را نظارت کنید

داده‌ها همیشه ضروری هستند، اما در زمانی مانند کووید-19، که تغییرات جهان هر روز در حال رخ دادن است، داده ها ستون فقرات استراتژی شما هستند. روی جمع‌آوری داده‌ها از هر چیزی مانند رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیل و تجزیه و تحلیل وب تمرکز کنید. با خواندن صحیح داده های خود، می توانید نیازهای مشتریان خود را که برآورده نشده است، پر کنید.

برای انجام این کار، به دنبال روندها در داده ها باشید. آیا نوع خاصی از ایمیل بازاریابی وجود دارد که مشتریان بیشتر آن را باز می کنند؟ آیا صفحه خاصی وجود دارد که سرنخ های بیشتری را جذب کند؟ آیا داده‌های کافی وجود ندارد و باید راه‌های بیشتری برای جذب مشتریان پیاده‌سازی کنید؟

هنگام خواندن داده‌ها، این سؤالات را از خود بپرسید. اگر تصویر واضحی از آنچه باید تغییر دهید یا اضافه کنید وجود ندارد، راه‌هایی برای پرسیدن سوالات بیشتر از مشتریان خود بیابید، مانند یک نظرسنجی بعدی یا یک فرم کوچک که پس از پر کردن کد تخفیف نشان می‌دهد. . هر چه هست، هرگز تصور نکنید که کار می کند، ابتدا آن را تست کنید و از آنجا بردارید.

نتیجه گیری

جهانی که ما امروز در آن زندگی می کنیم مانند قبل از کووید-19 نیست، و این چیزی است که باید هنگام ارائه یک استراتژی بازاریابی جدید به خاطر بسپاریم. آنچه در آن زمان کار می کرد احتمالاً اکنون کار نخواهد کرد و آنچه اکنون کار می کند شانس تبدیل شدن به حالت عادی جدید را دارد.

این را به عنوان زمان توقف تلقی نکنید، بلکه فرصتی برای پیشبرد آن برنامه های بازاریابی است. با بررسی داده های خود قبل از کووید شروع کنید و توجه خود را روی یک چیز آسان مانند بهینه سازی کلمات کلیدی متمرکز کنید. از اینجا بروید و یک رویکرد سیستماتیک برای اجرای تغییرات در استراتژی ایجاد کنید.

به هر حال، وب سایت شما چهره برند شماست. این رزومه دیجیتال شماست و باید بی عیب و نقص باشد. زمان استراتژی اکنون فرا رسیده است و این ده استراتژی بازاریابی ساده مکانی عالی برای شروع هستند!

درباره نویسنده

مهویش پاتل هماهنگ کننده توسعه در Zen Media است، یک بازاریابی دیجیتال و آژانس روابط عمومی برای برندهای تکنولوژی او در تولید محتوا کار کرده است، دارای مدرک لیسانس زبان انگلیسی است و در حال حاضر مشغول نوشتن اخبار بازاریابی و فناوری است. وقتی او نمی نویسد معمولاً می توان با یک کتاب خوب پیدا کرد.

تعداد بازید : 19

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1