شماره تماس : 02128426511

ایجاد استراتژی تجربه مشتری موفق با CRM

در دنیای دیجیتال امروزی، ما دائماً با طیف وسیعی از برندهای مختلف در تعامل هستیم. چه روی تلفن‌ها، تبلت‌ها یا رایانه‌هایمان، دائماً در حال بمباران محصولات و خدمات هستیم. دسترسی آسان به همه این اطلاعات با فشار یک دکمه، تغییرات بزرگی را در نحوه خرید محصولات و خدمات مصرف کنندگان قرن بیست و یکم ایجاد کرده است.

تخمین می‌شود 94٪ از خریداران B2B نوعی از تحقیق آنلاین قبل از خرید. اکثر مردم قبل از تصمیم گیری در مورد خرید، در گوگل جستجو می کنند یا نظرات آنلاین را مطالعه می کنند. به این ترتیب، استفاده از بازاریابی آنلاین مانند SEO، بررسی آنلاین و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به ابزارهای مهمی برای کسب‌وکارهایی تبدیل شده‌اند که به دنبال دستیابی به خریداران در مراحل اولیه تصمیم خرید خود هستند.

با این حال، با وجود تمام این اطلاعات در دسترس خریداران امروزی، نه تنها به دنبال بهترین قیمت یا سریعترین تحویل هستند، بلکه به دنبال ایجاد ارتباط با برند نیز هستند. از آنجایی که خریداران زمان و تلاش بیشتری برای انتخاب کسب و کار یا محصولی که می‌خواهند بخرند صرف می‌کنند، انتظار دارند که کسب‌وکارها زمان و تلاش خود را برای تعامل با آنها به عنوان افراد اختصاص دهند.

Planning a Customer Experience (CX) Strategy

برای برآوردن انتظارات مشتری، سازمان‌ها اکنون باید مطمئن شوند که رویکردی فعالانه برای تماس با مشتریان و حل مشکلات احتمالی اتخاذ می‌کنند. برای کسب و کارهای کوچک با منابع محدود، این می تواند یک دستاورد غیرممکن به نظر برسد. با این حال، با کمک نرم افزارهایی مانند CRM، سازمان ها می توانند به راحتی استراتژی تجربه مشتری خود را در مسیر درست قرار دهند. در اینجا چهار راه وجود دارد که یک سیستم CRM به بهبود تجربه مشتری شما کمک می کند.

1. CRM چرخه فروش شما را ردیابی می کند

یک سیستم CRM به شما امکان می‌دهد به راحتی خط لوله فروش خود را پیگیری کنید و مطمئن شوید که هیچ معامله ای از بین نمی رود. این نه تنها به تیم فروش شما کمک می کند تا اهداف فروش خود را زیر نظر داشته باشد، بلکه می تواند به بهبود تجربه مشتری شما نیز کمک کند. دانستن اینکه مشتری بالقوه در کجای چرخه فروش قرار دارد، شناخت نوع اطلاعات یا پشتیبانی آنها را آسان‌تر می‌کند.

این به شما امکان می‌دهد اطلاعاتی را که در مراحل مختلف چرخه فروش در اختیار مشتریان بالقوه خود قرار می‌دهید، شخصی‌سازی کنید و آن را به بخش مهمی از استراتژی تجربه مشتری خود تبدیل کنید. به عنوان مثال، دادن اطلاعات کلی محصول یا مطالعات موردی مشتری به افراد در مرحله تحقیقات اولیه که به آنها در تصمیم گیری برای خرید کمک می کند.

Connected CRM systems for CX%0A%0A

%0A

%0A

در همین حال، مشتریانی که اخیراً محصول یا خدمات شما را خریداری کرده‌اند، ممکن است به اطلاعات دقیق‌تری درباره استفاده یا تنظیم محصول خاص نیاز داشته باشند.

2. یک CRM به پیگیری تعاملات قبلی با مشتری کمک می کند

بیشتر سیستم‌های CRM، مانند سیستم‌های واقعاً ساده به شما اجازه می‌دهند برای همگام‌سازی و ذخیره ایمیل‌ها و مکالماتی که قبلاً با مشتریان احتمالی و مشتریان خود داشته‌اید. این به شما امکان می‌دهد ببینید که شخص چگونه در خط لوله فروش پیشرفت می‌کند و می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلات یا نگرانی‌های بالقوه‌ای که فرد دارد را شناسایی کنید.

این امکان برقراری ارتباط مستقیم و کمک به حل مشکلات را قبل از تشدید آنها فراهم می‌کند. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که با اطمینان از اینکه به سؤالات قبلی به اندازه کافی پاسخ داده شده است یا با اشاره به منابعی که فکر می‌کنید مفید هستند، با مشتری ارتباط شخصی برقرار کنید.

دسترسی همه اعضای تیم به ایمیل‌ها و یادداشت‌های مکالمه قبلی به این معنی است که کسب‌وکار شما می‌تواند تجربه‌ای عالی برای مشتری ارائه دهد، مهم نیست که مشتری با چه کسی صحبت می‌کند. این به کسب و کار شما کمک می کند تا روابط بلندمدت با مشتری را در استراتژی تجربه مشتری شما بگنجاند.

3. یک CRM به شما یادآوری می کند که در تماس بمانید

تنظیم وظایف یا هشدارها در سیستم‌های CRM به این معنی است که پیگیری مشتریان بالقوه خود را فراموش نخواهید کرد. وقتی با مشتریان بالقوه سروکار دارید، این به ایجاد یک رابطه شخصی با مشتری جدید کمک می کند و به افزایش شانس فروش کمک می کند.

با این حال، این فقط مشتریان بالقوه جدید شما نیستند که باید آنها را دنبال کنید. برقراری ارتباط با خریداران قبلی به ایجاد روابط بلندمدت کمک می کند و می تواند نرخ حفظ مشتری شما را افزایش دهد.

این همچنین یک راه عالی برای دریافت بازخورد از مشتریان بالقوه و مشتریان در مورد محصول و خدمات شما است. به شما کمک می کند تا بفهمید مشتریان چه چیزهایی را در مورد کسب و کار شما می پسندند و همچنین مکان هایی را که می توان بهبود داد.

CX Ideas

4. یک CRM به شما امکان می دهد محتوای بازاریابی خود را شخصی سازی کنید

دانستن اینکه مشتریان شما در چه مرحله‌ای هستند و چه تعاملات قبلی با سایر کارکنان داشته‌اند، می‌تواند به شما در ایجاد و ارسال محتوای بازاریابی کمک کند که مستقیماً برای آنها قابل اجرا باشد.

استفاده از یک ابزار بازاریابی خودکار یکپارچه با سیستم CRM به شما امکان می دهد ایمیل های بازاریابی خود را مستقیماً به مشتری خود ارسال کنید. این به استراتژی تجربه مشتری شما حس شخصی را می دهد که مشتریان شما به دنبال آن هستند.

ابزار بازاریابی «Really Simple Systems CRM» ابزار بازاریابی به شما امکان می‌دهد ایمیل‌های بازاریابی خود را سفارشی کنید تا مطمئن شوید مشتریان شما شخصی‌سازی شده را دریافت می‌کنند. و مطالب مرتبط برای ثبت نام برای یک دوره آزمایشی بازاریابی رایگان اینجا را کلیک کنید.

در دنیای آنلاین امروزی، مشتریان انتظار تجربه شخصی تری را هنگام خرید دارند. آنها از کسب و کارها می خواهند که فعالانه با یکدیگر تماس برقرار کنند تا به حل مشکلات کمک کنند و تجربه خرید را تا حد امکان آسان کنند.

به‌عنوان یک کسب‌وکار، می‌توانید با استفاده از CRM تعامل شخصی خود را با مشتریان خود بهبود بخشید. یک CRM نه تنها به شما امکان می دهد فروش خود را پیگیری کنید، بلکه می تواند به شما یادآوری کند که در تماس باشید و اطلاعات مرتبط را به مشتریان احتمالی خود ارائه دهید. استراتژی تجربه مشتری خود را امروز بهبود بخشید و در یک نسخه آزمایشی رایگان از Really Simple Systems CRM ثبت نام کنید.

تعداد بازید : 16

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1