شماره تماس : 02128426511

اهمیت چین

در اوایل ماه فوریه، چین تمام مشاغل را در 24 استان تعطیل کرد. این استان ها بیش از 80 درصد تولید ناخالص داخلی و 90 درصد صادرات.

تا 10 مارس، قرنطینه در اکثر این مناطق برداشته شده بود، اما تاثیر توقف کامل دومین اقتصاد بزرگ جهان مدتی طول خواهد کشید تا بهبود یابد.

SMEها در سرتاسر جهان در حال تلاش برای تجدید سهام خود بودند و هنوز هم هستند، زیرا اکثر آنها محصولات خود را از چین وارد می کنند. شرکت‌های انگلیسی صادرکننده به چین نیز از ترس عدم دریافت حقوق یا مواجهه با کمبود تقاضا، فعالیت‌های خود را متوقف می‌کنند.

به خواب انداختن این غول اقتصادی سخت بود، اما بیدار کردنش ممکن است کار بزرگتری باشد. ما می‌توانیم شاهد پیشرفت باشیم، اما بیشتر کارخانه‌ها تنها با 50 تا 60 درصد ظرفیت کار می‌کنند. حتی با کمک دولت آنها، کارخانه‌هایی که گوشی‌های موبایل، اسباب‌بازی‌ها و سایر کالاهای عمومی تولید می‌کنند، بازگشایی با مشکل مواجه هستند.

یکی از مشکلات این است که 50 میلیون کارگر هنوز یا در قرنطینه هستند یا در مناطق روستایی سرگردان هستند. بسیاری از آنها مورد نیاز نیستند، زیرا تقاضا بسیار کم است.

وضعیت SMEها در بریتانیا

تجارت‌های کوچک و متوسط ​​در بریتانیا اکنون اثرات شیوع این بیماری را احساس می‌کنند. بیشترین تأثیر تا کنون بر صنعت مهمان‌نوازی بوده است که هر بخش دیگری را تحت تأثیر قرار می‌دهد. صاحبان مغازه های پوشاک، شرکت های تولیدی کوچک و کسب و کارهای مبتنی بر خدمات همچنین شاهد کاهش شدید فروش بودیم و بسیاری اکنون به سادگی درهای خود را تا اطلاع ثانوی بسته اند. بسیاری از آنها منابع لازم برای حفظ کارمندان خود را بدون حفظ سطح جریان نقدی ندارند.

اعلامیه های اخیر از ریشی سوناکرئیس خزانه داری، به برخی امید می دهد، اما بسیاری از آنها شک دارند، به خصوص اگر منابع به سرعت کافی در دسترس نیستند. بسته به صنعت، این اقدامات مفید خواهد بود، اما ممکن است برای برخی دیگر خیلی دیر شده باشد. با این حال، در عین حال، دیگران کمتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند و توانسته‌اند به یک نیروی کار از راه دور منتقل شوند.

با این وجود، باید در نظر داشته باشیم که این یک وضعیت سیال است و همه چیز به صورت روزانه، اگر نه ساعتی، در حال تغییر است.

کمک دولت

تمرکز اصلی اطلاعیه هفته گذشته پنج اقدام طراحی شده برای کمک به مشاغل کوچک و متوسط ​​با کمتر از 250 کارمند بود. هدف جلوگیری از ورشکستگی و حفظ جریان نقدی است.

قراردادهای «زمان پرداخت»

شرکت‌های کوچک و متوسط ​​که در دریافت صورتحساب مالیاتی خود مشکل دارند، می‌توانند با درآمد و گمرک HM.

این سیستم همچنین در سال 2008 استفاده شد، زمانی که بحران مالی جهانی در راه بود. Tسه خط کمک برای مدیریت استعلام‌های ناشی از ویروس کرونا راه‌اندازی شده است و استاندارد 3.5 درصدی که برای پرداخت‌های معوق دریافت می‌شود، لغو می‌شود.

تسکین نرخ‌های تجاری

صدراعظم همچنین اعلام کرد که نرخ کسب و کار برای 900000 ملک اخذ نخواهد شد. این شامل کافی‌شاپ‌ها، هتل‌ها و رستوران‌ها می‌شود، اما همچنین 5000 پوند تخفیف در نرخ کسب‌وکار برای میخانه‌هایی که ارزش نرخ‌پذیری کمتر از 100،000 پوند دارند.

این بدان معناست که 45 درصد از شرکت‌ها نرخ‌های تجاری را در سال 2020/21 پرداخت نخواهند کرد. این خسارات به مقامات محلی در این مدت توسط دولت پوشش داده خواهد شد.

اما یک مشکل در اینجا وجود دارد: بسیاری از مشاغل کوچک شامل نمی شوند، زیرا ارزش دارایی پایین آنها به این معنی است که آنها قبلاً از این مالیات معاف هستند. آنها قبلاً این را در برنامه تجاری خود لحاظ کرده اند و فروش آنها مطمئناً به دلیل شیوع بیماری کاهش می یابد.

کمک هزینه برای کوچکترین شرکتها

خبر خوب این است که شرکت‌هایی که قبلاً واجد شرایط کمک به نرخ کسب‌وکارهای کوچک (SBRR) یا Rural Rate Relief هستند، واجد شرایط کمک مالی 3000 پوندی دولتی هستند. این حداقل باید برای هزینه‌های اجاره آنها برای دو یا سه ماه حفظ شود.

با این حال، اگرچه این مثبت به نظر می رسد، هنوز جزئیات واقعی ارائه نشده است، بنابراین از اظهار نظر بیشتر خودداری می کنیم.

وام پذیره نویسی

دولت پیشنهاد می دهد برای مشاغلی که به دلیل ویروس کرونا مانع شده اند، وام دریافت کند. به عنوان بخشی از این استراتژی، EFG با طرح وقفه تجاری کروناویروس جایگزین خواهد شد.

این بدان معناست که دولت از وام دهندگان حمایت می کند تا به شرکت هایی که با ضمانت بدهی خطرناک تلقی می شوند، وام بدهند. وام‌های تا سقف ۱.۲ میلیون پوند پشتیبانی خواهند شد.

بر اساس این طرح، شرکت‌هایی که تحت تأثیر این همه‌گیری قرار گرفته‌اند، می‌توانند از بانک تجاری بریتانیا درخواست وام کنند.

بازپس گیری هزینه های پرداخت بیماری

کارگرانی که واجد شرایط حقوق بیماری قانونی هستند (SSP) همچنین در صورتی که به دلیل اقدامات قرنطینه نتوانند کار کنند، از روز اول قرنطینه می‌توانند از مزایا استفاده کنند. با این اقدام، شرکت‌های کوچک و متوسط ​​خواهند بود. تا 14 روز SSP بازپرداخت می شود. نقطه منفی این است که این مشاغل ممکن است ماهها منتظر بمانند، زیرا سیستم بازپرداخت هنوز برقرار نشده است.

طرح حفظ مشاغل

همین امروز، دولت بریتانیا حمایت مالی بیشتر از مشاغل و افراد را برای ایجاد “شبکه ایمنی” برای کارگران اعلام کرد. این کمک هزینه ای به کارفرمایان می دهد تا کارکنان خود را حفظ کنند نه اینکه آنها را بیکار کنند. حقوق ها 80 درصد از سطح فعلی تا حداکثر 2500 پوند پرداخت می شود. کمک های مالی تا پایان آوریل در دسترس خواهد بود.

کار از راه دور برای کسانی که می توانند

اکثر شرکت‌های کوچک و متوسط ​​برای شیوع بیماری همه‌گیر آماده نیستند – به احتمال زیاد روی زیرساخت‌ها و امنیت داده‌های خود تمرکز می‌کنند، اما فاقد یک طرح تداوم کسب‌وکار قوی (BCP) هستند. این ممکن است برای شرکت‌های بزرگی مانند مشکلی ایجاد نکند. گوگل، آمازون، توییتر و مایکروسافت، اما بسیاری از شرکت‌های کوچک با مشکل مواجه خواهند شد.

Coronavirus Working From Home Index

خوشبختانه، در این شرایط سخت، به نظر می رسد که همه سعی می کنند تا جایی که می توانند کمک کنند. تحت ابتکار Google، Microsoft، Box، CloudFlare و دیگران، شرکت‌ها شروع به ارائه تخفیف‌های بزرگ یا حتی نسخه‌های رایگان ابزارهای خود برای حمایت از افراد نیازمند کرده‌اند.

در اینجا چند موردی وجود دارد که با آنها برخورد کردیم:

Webex

سرویس Webex به تیم شما اجازه می‌دهد تا با محصولاتی برای آموزش، وبینارها، همکاری و کنفرانس در خانه بمانند. آنها به مشتریان فعلی خود استفاده نامحدود و پشتیبانی از حداکثر 100 شرکت کننده، در کنار قابلیت های VoIP موجود خود ارائه می دهند.

کاربران جدید می‌توانند منتظر یک مجوز رایگان 90 روزه باشند.

1 رمز عبور

1password یک ابزار مدیریت رمز عبور برای وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها است. آنها دوره آزمایشی 30 روزه خود را به شش ماه استفاده رایگان طولانی می کنند.

تیم شما می‌تواند از این ابزار برای ایجاد گروه‌ها، خزانه‌ها و مجوزهای سفارشی استفاده کند.

Workona

Workona برای مدیریت برگه ها، سازماندهی پروژه ها و گردش کار در مرورگر استفاده می شود.

کارگران می‌توانند برگه‌ها و اسناد خود را که می‌توانند با هر رایانه‌ای همگام‌سازی کنند، مدیریت کنند. با برنامه‌های افزودنی برای Chrome، Edge یا Firefox، همه می‌توانند به طور نامحدود منابع خود را به اشتراک بگذارند و به رایگان به آنها دسترسی داشته باشند.

پالس کار از راه دور Qualtrics قوی>

با شرایطی که در دست است، بسیار مهم است که بدانید تیم راه دور شما چه احساسی دارد. Work Pulse به شما امکان می دهد نگرش، رفتار و ظرفیت کاری تیم خود را اندازه گیری کنید.

با یک حساب فعال Qualtrics (ثبت نام رایگان) Work Pulse رایگان است.

جعبه

Box یک ابزار مدیریت محتوای ابری است و آنها نسخه کسب‌وکار خود را برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​به مدت ۹۰ روز رایگان کرده‌اند.

همچنین، مشتریان سازمانی موجود مجازند برای ماه آینده کاربران بیشتری را فراتر از مجوز خود اضافه کنند.

reelnofer”> /a>

Adzooma یک پلت فرم فناوری تبلیغات آنلاین برای آژانس ها، مشاغل کوچک و هر کسی است که از Google، Microsoft یا Facebook برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کند.

از هم اکنون تا حداقل شروع ژوئن 2020، آنها سرویس پلتفرم خود را به صورت رایگان ارائه می دهند.

سیستم های واقعا ساده

نرم افزار CRM مبتنی بر ابر ما هر آنچه را که برای مدیریت و ردیابی سرنخ ها و مشتریان خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد. و همانطور که همیشه بسته اولیه ما رایگان است، برای همیشه!

CRM ما با در نظر گرفتن مشاغل کوچکی طراحی شده است که B2B کار می کنند. استفاده از آن آسان است و می‌توانید آن را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید.

حداکثر 2 کاربر، 100 حساب شرکتی، مخاطبین نامحدود، و پشتیبانی رایگان مشتری از طریق ایمیل می توانند از آن استفاده کنند.

Coronavirus for SMEs

نتیجه گیری

همیشه در بدترین زمان ها مردم رنگ واقعی خود را نشان می دهند. در مواجهه با این شیوع، بشریت نشان می دهد که ما به یکدیگر اهمیت می دهیم و می توانیم با هم کار کنیم. وقتی سیاست کنار گذاشته شود، هر ملتی می تواند برای هدف برتر بجنگد.

در مورد تجارت و اقتصاد، آنچه مسلم است این است که آینده بسیار متفاوت به نظر خواهد رسید. در حالی که برخی از کسب و کارها با مشکل مواجه خواهند شد، برخی دیگر پیشرفت خواهند کرد. می‌توانیم انتظار ظهور کسب‌وکار جدید را داشته باشیم، به این معنی که هر یک از ما ممکن است نیاز داشته باشیم که در آینده نقش خود را باز نگه داریم.

امیدواریم که این مقاله به خوانندگان ما کمک کرده باشد تا حداقل کمی خیال خود را راحت کنند و آنها را در مورد گزینه های خود و آنچه در آینده در راه است آگاه کنند.

تعداد بازید : 17

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1