شماره تماس : 02128426511

نکاتی برای تقویت بازاریابی فصلی

برندها سال‌هاست که از فصل تعطیلات برای افزایش فروش خود استفاده می‌کنند. شاید شناخته شده ترین نمونه کوکاکولا باشد. در دوران تاریک بازاریابی قبل از اینترنت، به طور خاص در سال 1931، این شرکت ایده فوق العاده ای داشت تا سنت نیک را در کمپین خود بگنجاند.

با تعبیری که از شعر “Twas شب قبل از کریسمس” گرفته شده است، تصویر پیرمردی شاد، خونگرم و چاق متولد شد و با آن، ذهن ما برای همیشه به این فکر می افتد که بابانوئل اینگونه است. واقعاً به نظر می رسد!

حدود 90 سال بعد، و هر زمان که بوی دارچین را حس می کنید و برف را بیرون از پنجره خود می بینید، تصویری از کوکاکولا در ذهن شما نقش می بندد. نکته بعدی که می دانید بدن تابستانی شما تبدیل به یک معادله غیرقابل حل است!

ما از زمان کمپین کوکاکولا راه درازی را پیموده‌ایم، حتی اگر هدف ثابت بماند. امروزه همه چیز بسیار پیچیده تر و حساب شده تر است. مردم به رضایت آنی عادت کرده‌اند و زمان کافی برای یک برند وجود ندارد تا با روش قدیمی خود را تثبیت کند.

Example seasonal marketing image

اهداف خود را تعیین کنید و با مشتریان خود تماس بگیرید

تک تیراندازی که نمی تواند هدف خود را ببیند، بیشتر یک مسئولیت است تا افزودنی خوب برای ارتش شما.

چه بخواهید مشترکین، سرنخ ها، تراکنش ها یا موارد دیگر را افزایش دهید، مطمئن شوید که اهداف شما قابل مشاهده و واقعی هستند. بعد از اینکه تصمیم گرفتید کدام رویداد فصلی سرفصل کمپین شما باشد، سعی کنید از اشتباهات دیگران درس بگیرید. کمی تحقیق کنید و ببینید که موفق ترین کمپین های سال گذشته کدام بوده اند. مارک های بزرگی مانند گوگل، اپل و آمازون بدیهی است که کاری را درست انجام می دهند.

اکنون که هدف خود را دارید، سعی کنید و به bullseye ضربه بزنید. تا جایی که می توانید داده ها را در مورد مخاطبان خود جمع آوری کنید و کمپین خود را مطابق با خواسته ها و نیازهای آنها تنظیم کنید. با استفاده از ابزار CRM خود، ابتدا روی مشتریانی تمرکز کنید که از قبل در قیف بازاریابی شما هستند و نه مشتریان که تازه از وجودت آگاه شد بسیار مهم است که شبکه‌های اجتماعی ترجیحی آن‌ها، دستگاه‌هایی که اغلب استفاده می‌کنند و زمانی که بیشتر آنلاین هستند را در نظر بگیرید.

فصل خود را انتخاب کنید و یک پیشنهاد ایجاد کنید

برای اینکه کمپین بازاریابی فصلی شما واقعاً کارساز باشد، پیشنهادی که ارائه می‌دهید باید جذاب و ارزشمند باشد. داشتن تمام داده‌های دنیا به شما کمکی نمی‌کند اگر ایده ای نداشته باشید که چگونه برای استفاده از آن. خوشبختانه، امروزه با تعداد زیادی کانال در دسترس، می توانید زمین های زیادی را پوشش دهید.

همانطور که قبلاً ذکر شد، روزهای بنرهای فیزیکی مصور و فروشندگان خانه به خانه گذشته است. انتخاب متنوع کانال‌هایی که از طریق آنها محصول خود را ارائه می‌کنید، می‌تواند شما را قادر به بازاریابی کند. چه بخواهید محتوای خود را از طریق ویدیو، پادکست، برنامه، کتاب الکترونیکی یا الگوها پخش کنید. ، مطمئن شوید که این رسانه بیشتر مورد استفاده مخاطبان شماست.

به عنوان مثال، این ایمیل از EmailMonks خوانندگان را درگیر می کند و با یک نوار لغزنده تمام صفحه به جای گیف، کنجکاوی را برانگیخته است.

seasonal marketing style

محتوای خود را برای تعطیلات مناسب کنید

درست مانند ایمیل‌ها، هر قسمت از محتوای شما باید «بهینه‌سازی شده برای تعطیلات» باشد. به غیر از انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی که برای محتوای معمول خود انجام می دهید، در اینجا چند نمونه خوب از نحوه متمایز شدن وجود دارد.

مسابقات

قابلیت ارتباط دادن نام تجاری خود به مشتریان بسیار مهم است. یک مسابقه سرگرم کننده ممکن است تمام آن چیزی باشد که برند شما را راحت تر و دوستانه تر کند. با در دسترس بودن رسانه های اجتماعی و فناوری امروزی، یک مسابقه عکس یا ویدیو متمرکز بر تعطیلات، مخاطبان شما را به هیجان می آورد.

شرکت‌کنندگان با استفاده از هشتگ‌ها، ترافیک رسانه‌های اجتماعی شما را بهبود می‌بخشند و جوایز آن می‌تواند هر چیزی باشد، از تخفیف‌های ساده و پیشنهادات ویژه گرفته تا سبدهای هدیه شخصی. در اینجا نمونه‌ای از یک مسابقه عکس خوب است که توسط دودو انجام شده است. :

Tailored marketing adverts

در پایین صفحه، یک تایمر با یک مهلت وجود دارد:

Seasonal marketing example%0A%0A

%0A%0A

نمونه های رایگان

با تعداد بسیار زیادی از تعطیلات غیر متعارف، هر کسب و کاری می تواند روز خاص خود را پیدا کند. نانوایی‌ها می‌توانند در روز ملی شیرینی با چیپس شکلاتی کوکی‌های رایگان بدهند و کتابفروشی‌ها می‌توانند کتاب بدهند، حتی برخی این کار را انجام می‌دهند هر روز.

پست ها و تبلیغات در رسانه های اجتماعی

به طور طبیعی، با تغییر فصول، نیازهای مصرف کنندگان شما نیز تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال، مشاغل مد به شدت به فصل بستگی دارند. درست قبل از تابستان، صفحه فیس بوک و اینستاگرام شما با پست های جدید لباس شنا و تجهیزات ساحلی بمباران می شود. و با پایان فصل، پست‌ها به تماس‌های فروش بزرگ تبدیل می‌شوند و تقریباً از شما التماس می‌کنند که آن چکمه‌های زمستانی را با 80 درصد تخفیف بخرید.

اگر تصمیم به اجرای کمپین‌های تبلیغاتی پولی دارید، مطمئن شوید که کلمات کلیدی را که اغلب جستجو می‌شوند شامل کنید: «فروش نهایی»، «پیشنهاد ویژه»، «کوپن»، «تخفیف» و غیره.

شما وقت ندارید

برنامه‌ریزی از قبل حیاتی است – فصل‌ها منتظر هیچ‌کس نمی‌مانند، حتی اگر اهل زمین هموار باشید و همچنان فکر می‌کنید که نیکلاس کوپرنیک یک حیله‌گر بود.

همیشه حداقل از سه ماه قبل برنامه ریزی کنید. این به شما زمان لازم را برای بررسی رقبا و کمپین های قبلی آنها می دهد.

Seasonal marketing planning

زمان های اوج تعطیلات برای سردبیران وب سایت و مدیران وب سایت ها که روزانه ده ها پیشنهاد دریافت می کنند بسیار شلوغ است. مطمئن شوید که پیشنهاد همکاری احتمالی شما قبل از شروع جنون تعطیلات در صندوق ورودی آنها باشد. به همین ترتیب، به مشتریان خود فکر کنید و به آنها زمان دهید تا آماده شوند. پیشنهادات و تخفیف های ویژه دریافتی خود را از قبل با یک خبرنامه ایمیل جشن اعلام کنید.

هوشیار باشید و در صورت نیاز اقدام کنید

وقتی همه مقدمات انجام شد و کمپین شما به راه افتاد، چشمان شما باید کاملا باز بمانند. اگر به پروژه خود اجازه دهید به «عزیز حالت چرخ را بگیرد» به احتمال زیاد خراب می‌شود.

نظارت بر کمپین خود و انعطاف پذیر ماندن در این مرحله ضروری است. کدام صفحات بیشترین بازدید را دارند و کدام صفحات بیشترین نرخ پرش را دارند؟ کدام یک کمترین بازدید و هیچ تبدیلی را دارند؟ اینها همه سؤالات مهمی هستند که باید با تنظیمات مناسب در برنامه اصلی شما پاسخ داده شوند. با پیشرفت کمپین خود یاد بگیرید و از ایجاد تغییرات نترسید.

نتیجه گیری

فصل تعطیلات بهترین زمان برای شماست که خارج از چارچوب فکر کنید و به طور بالقوه فروش خود را افزایش دهید. البته هر استراتژی برای هر برندی جواب نمی دهد. روی پلتفرم‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که انتظارات شما را برآورده می‌کنند و به شما کمک می‌کنند تا به هدفتان نزدیک شوید.

تعداد بازید : 28

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1