شماره تماس : 02128426511

برندگان و بازندگان کار از راه دور

در گفتگوی امروز صبح بر فراز حصار باغ، همسایه‌ام درباره رفت و آمدش به لندن در این هفته به من گفت. اولین بار از زمان شروع قفل. اما در گشت و گذار «ساعت شلوغی» دیروز، در حالی که ماسک اجباری را بر چهره داشت، تنها دو مسافر دیگر در کالسکه به او پیوستند!

او گزارش داد که خیابان‌های لندن تقریباً خلوت بودند و مغازه‌ها و مشاغل بسته بودند و این باعث می‌شد صبح یکشنبه‌ای باشد و حال و هوای معمول شهر را نداشته باشد. به نظر می رسد مدتی طول می کشد تا افراد اعتماد به نفس یا تمایل به خطر بازگشت به دفتر را پیدا کنند.

کووید-19

تأثیر کسب و کار کار از راه دور

اکنون با بیش از چهار ماه کار از راه دور زیر کمربند ما، مطالب زیادی در مورد مزایای کار از خانه نوشته شده است. بسیاری از آسان بودن ایجاد تغییر شگفت زده شده اند و تعجب کرده اند که چرا قبلاً این کار را انجام نداده اند. تحقیقات انجام شده در ایالات متحده نشان داد که تنها 3.5٪ از شرکت ها با تغییر به کار از راه دور مشکل داشت.

مطمئنا، زمانی که ما به دنبال درست کردن فناوری هستیم و مزایا و معایب تماس ویدیویی را کشف کردیم، مشکلاتی روی داد!

برای بسیاری از کسب‌وکارها، کار از راه دور اجباری یک فوریت ناگهانی برای پذیرش سیستم‌های مبتنی بر ابر ایجاد کرد. البته، انتقال به کار از راه دور خبر خوبی برای فروشندگان CRM مانند Really Simple Systems بوده است. اما صنایعی مانند حمل و نقل و پذیرایی که ناگهان بدون مشتری می‌بینند چه می‌شود؟

کار از خانه نه تنها شغل ما را تغییر داده است، بلکه باعث ایجاد اختلال گسترده در بخش‌هایی شده است که تصور می‌کردند تا حد زیادی از تغییر بازارها مصون هستند. بسیاری از مشاغل تحت تأثیر کارگران یقه آبی خواهند بود که احتمالاً شکاف طبقاتی را بیشتر خواهد کرد.

جالب توجه است، تحقیقات انجام شده توسط LEK Consulting نشان داد که نظرات در چند ماه گذشته تغییر کرده است. کمتر از 40٪ از کارگران اکنون می خواهند به نحوه کار قبلی خود برگردند.

کووید-19

اگر همه چیز حتی به “بازگشت به حالت عادی” نزدیک شود، بعید است که به این زودی ها محقق شود. در این میان، باید با آنچه تغییر کرده کنار بیاییم و مراقب کسانی باشیم که در سمت بازنده هستند.

مزایا

تقریباً 40٪ از کارگران، توانایی کار از خانه را انتخاب کرده اند. عمدتاً کارمندان اداری که می توانند وظایف روزانه خود را انجام دهند و از طریق اینترنت ارتباط برقرار کنند. برخی از مزایا واضح هستند اما برخی دیگر تعجب آورتر هستند.

بهبود تعادل کار و زندگی

اینکه بتوانیم دو دنیای خانه و کار را با هم ترکیب کنیم هم برای کارگران و هم برای خانواده‌هایشان مفید است. در گذشته، این به طور کلی به معنای کنار گذاشتن بخشی از یکی برای فعال کردن دیگری بود. به عنوان مثال، لذت بردن از یک حرفه موفق در مقابل از دست دادن زمان صرف شده با فرزندان خردسال خود. یا داشتن وقت بیشتر در خانه با کاهش مسئولیت محل کار و کاهش دستمزد. اما اکنون متوجه شده‌ایم که می‌توانیم به طور موثر مرزها را محو کنیم، به شرطی که شما خودانگیزه و سازنده باشید.

بهبود بهره وری

بسیاری گزارش کرده‌اند که بهره‌وری را بهبود بخشید زیرا می‌توانند با حواس‌پرتی کمتر، به غیر از حیوانات خانگی و کودکان، بهتر تمرکز کنند! با فناوری مناسب، این می تواند به معنای بهبود کارایی و افزایش سوددهی نیز باشد.

رفت و آمد ممنوع

کم کردن زمان صرف شده برای رفت و آمد، حتی اگر سفر کوتاهی باشد، می‌تواند تغییرات زیادی در روز شما ایجاد کند. در طول قرنطینه، با محدودیت‌هایی که برای فعالیت در فضای باز ما اعمال می‌شود، بسیاری از افراد از گزینه‌های ورزشی مجاز برای خارج شدن از خانه استفاده کردند. تعداد افرادی که در حال پیاده روی، دویدن و دوچرخه سواری بودند، افزایش زیادی داشت و فروش دوچرخه از پشت بام انجام شد! در آینده، چه می‌شود اگر همه زمان رفت و آمد خود را با زمان ورزش عوض کنند؟ تغییر در سلامت کشور را تصور کنید!

کووید-19

سود مالی

کسانی از ما که از خانه کار می کنیم نیز متوجه مزایای مالی شده ایم. بدون هزینه سفر، بدون نیاز به کمد لباس محل کار، بدون هزینه پارکینگ، بدون هزینه مراقبت از کودکان و کاهش هزینه برای ناهار. به همین ترتیب، برای کارفرمایان هزینه های سربار از نظر املاک، گرمایش، برق و غیره کاهش یافته است.

اما همه برنده نیستند

همه اینها عالی به نظر می رسد، اما مزایا برای همه کارگران خانه به یک اندازه نیست. بدون شک، کار از راه دور به بهترین وجه برای همکاران قدیمی و ثروتمند ما مناسب است. کسانی که به احتمال زیاد مدیران و تصمیم گیرندگان هستند و در خانه های بزرگ و خانوادگی زندگی می کنند. همکاران جوان‌تر و هزاره ما (18 تا 34 سال) به احتمال زیاد در مسکن‌های کوچک‌تر و مشترک یا با والدین خود زندگی می‌کنند و ممکن است فضای اداری مناسبی در اختیار نداشته باشند. یک مطالعه نشان داد که 28% از هزاره‌ها انتقال به دورکاری را دشوار می‌دانستند، در مقایسه با تنها 11% از افراد بالای 55 سال.

علاوه بر این، تحقیقات انجام شده توسط دفتر آمار ملی (ONS) نشان داد که کمتر از 15 درصد از شرکت‌ها به کارکنانی که متخصص فناوری نیستند، آموزش فناوری ارائه می‌دهند و برخی از کارگران را در صورت نیاز ناگهانی در دریا رها می‌کنند. برای کار از خانه.

کووید-19

علاوه بر این، آنها ممکن است نتوانند تجهیزات مناسب را برای راحت کردن محل کار خود برای استفاده تمام وقت بخرند. شاید خوب باشد که لپ تاپ را برای چند ساعت روی زانوی خود متعادل کنید، اما استفاده طولانی مدت فقط سودآوری را برای کایروپراکتیک ها تضمین می کند!

به همین ترتیب، بسیاری از مسائل منفی دیگر وجود دارد که اگر کار از راه دور عادی شود، باید به آنها رسیدگی شود.

شناسایی شخصی

در کار از خانه، شناسایی شدن برای کاری که انجام می‌دهید دشوارتر خواهد بود و می‌تواند به معنای از دست دادن یک ترفیع باشد. باز هم، این به احتمال زیاد بر نسل های جوان تأثیر می گذارد. مدیران باید مسئولیت ارائه کانال‌ها و فرصت‌هایی را بر عهده بگیرند که به استعدادهای جدید اجازه شکوفایی می‌دهد.

آموزش

کار در انزوا ممکن است به این معنی باشد که نیازهای آموزشی نادیده گرفته شده است. کارفرمایان باید در نظر داشته باشند که کار در منزل برای کارکنانشان چه سالی است و چگونه آن را مثبت کنند. شاید برنامه‌های آموزشی رسمی‌تری، به‌ویژه برای کارکنان جدید مورد نیاز باشد، اما همچنین به پیشرفت شخصی و رفاه مداوم آنها نیز توجه شود.

ارتباطات

اکنون اکثر کارگران از راه دور چند تماس تصویری را در برنامه روزانه خود تجربه کرده اند و توافق خواهند کرد که مکانی برای این فناوری وجود دارد. با این حال، به تأثیر مکالمه رو در رو نزدیک نمی شود. ما درک می کنیم که چقدر برای کودکان خردسال مهم است که مهارت های اجتماعی خود را با دوست یابی در مدرسه توسعه دهند، و این مهارتی است که باید در طول زندگی خود به آن ادامه دهیم. کار در انزوا برای دوره های طولانی می تواند به طور جدی بر این توانایی با عواقب ناشناخته تأثیر بگذارد. محل کار جایی است که ما آن مهارت‌ها را بیشتر تمرین می‌کنیم و به‌ویژه جوانان با دوستان و اغلب شرکای آینده خود ملاقات می‌کنند.

بنابراین، با رفتن به فرهنگ کار از راه دور، انطباق با آن بسیار مهم است. ارتباط ما و نه تنها با ساده ترین راه.

موقعیت مکانی، مکان، مکان

بنابراین، اگر بتوانم با موفقیت از خانه در فاصله 18 مایلی دفترم کار کنم، پس چرا اسکاتلند این کار را نکنم؟ و اگر اسکاتلند، پس چرا ژاپن نه؟ به غیر از تفاوت منطقه زمانی، موانع برابر هستند.

در بخش یا دوره فناوری، این به ندرت جدید است. بسیاری از کسب و کارهای نرم افزاری مدتی است که کارگران راه دور را استخدام می کنند. اما آیا این درها را به روی بازارهای کار ارزان تر در خارج از کشور باز می کند و تعادل را بیشتر برهم بزند؟

کووید-19

تنوع و برابری

جالب‌تر اینکه کار از راه دور محل کار را برای کسانی که کمتر قادر به ترک خانه هستند، برای مثال کاربران ویلچر، باز می‌کند. در عین حال، اگر بتوانم از اسکاتلند یا ژاپن کار کنم، می توانم از یک مکان مقرون به صرفه تر در بریتانیا نیز کار کنم. این فرصتی برای برابری و تنوع بیشتر در بسیاری از صنایع ایجاد می کند.

بقای شهرهای ما

با این حال، این تغییر برای شهرها و شهرهای ما که قبلاً در تلاش برای انطباق با تغییر چشم انداز خرده فروشی. مناطق شهری ما به دلیل نیاز به جمع شدن مردم برای تجارت رشد کرده است، اما اگر این امر به مناطق روستایی بیشتری پراکنده شود، ممکن است زنده نمانند.

یافتن تعادل

در حالی که در کنار حصاری نشسته ام که از مزایای آن بهره می برد، می توانم ببینم که به طور بالقوه قوطی کرم را باز کرده ایم. ورود Covid-19 به این معنی است که برندگان و بازندگان زیادی وجود خواهد داشت – نه فقط برای مردم و تجارت، بلکه برای شهرها، شهرها و فراتر از آن.

خوش‌بین در من می‌گوید که می‌توانیم تعادلی پیدا کنیم تا این کار برای همه کارساز باشد. بدبین فکر می کند که ممکن است خیلی دیر شده باشد – کرم از بین رفته است!

تعداد بازید : 18

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1