شماره تماس : 02128426511

نمایندگان فروش قدرت فروش متقابل و افزایش فروش را در یک کسب و کار درک می کنند. به دست آوردن یک مشتری جدید فرآیندی زمان بر است، اما از نظر گسترش پایگاه فروش شما ارزش آن را دارد. از سوی دیگر، فروش به یک مشتری موجود آسان‌تر است—شما از قبل الگوها و رفتارهای خرید آنها را درک کرده‌اید. طبق Invespcro، احتمال فروش از یک مشتری جدید 5 است. به 20 درصد احتمال فروش از یک مشتری موجود 60 تا 70 درصد است.

فروش متقابل و بالافروش یک موقعیت برد-برد برای هر کسب و کاری است.

می‌توانید اطمینان حاصل کنید که نیازهای مشتری را برآورده می‌کنید و این به افزایش جریان درآمد شما کمک می‌کند. با این حال، یک استراتژی قوی کلیدی است.

بهترین راه برای استفاده از این فرصت فروش، داشتن دیدی فراگیر از پایگاه داده مشتریان فعلی شماست. CRM شما باید به شما این امکان را بدهد که در مورد طرز فکر خرید مشتری خود اطلاعاتی کسب کنید.

1. برای به دست آوردن بینش

از نمای تماس 360 درجه استفاده کنید

داشتن دیدگاه کامل در مورد رفتارها و الگوهای خرید مشتری به این معنی است که می توانید نیازهای آنها را درک کنید. فروش متقابل و افزایش فروش همه چیز در مورد استفاده از این اطلاعات است. مشخص کنید که آیا محصول/خدمات مورد استفاده نیاز به فروش متقابل یا افزایش فروش دارد و چیزی مشابه ارائه دهید.

CRM چابک نمای 360 درجه ای از فعالیت ارتباطی مخاطب شما ارائه می دهد. با استفاده از این اطلاعات، هر شرکت نرم‌افزاری می‌تواند تشخیص دهد که آیا گارانتی مشتری منقضی شده است یا خیر و بر این اساس به فروش متقابل بپردازد.

2. از بازخورد برای ارائه ویژگی‌ها و ارتقاء بیشتر استفاده کنید

هر کسب‌وکاری دارای ستون، فرم یا ابزاری است که مشتریان می‌توانند نظرات و ایده‌های خود را در آن وارد کنند. CRM بررسی و فیلتر کردن بازخورد را برای شما آسان‌تر می‌کند. داده‌ها را تجزیه و تحلیل کنید و به دنبال فرصت‌هایی بگردید که می‌توانید با ارائه ویژگی‌ها/به‌روزرسانی‌های مرتبط، فروش متقابل یا افزایش فروش داشته باشید.

Agile CRM یک پلت فرم ارتباطی متمرکز ارائه می دهد که در آن می توانید بازخورد مشتریان را فیلتر و تجزیه و تحلیل کنید. به راحتی می توان فهمید که آیا مشتری به دنبال ارتقاء یا ویژگی اضافی است یا خیر. ارتقای سرویس می‌تواند ایمیل‌ها و ویژگی‌های رایگان بیشتری را ارائه دهد که به ردیابی نرخ باز شدن ایمیل کمک می‌کند.

3. عادات وب را دنبال کنید تا ببینید خریدار شما چه می خواهد

یک راه عالی برای شناسایی فرصت های فروش این است که ببینید خریدار شما به صورت آنلاین چه می کند. با استفاده از CRM، می‌توانید تجزیه و تحلیل کنید که مشتریان شما چه صفحات وب را بررسی می‌کنند، چه نوع محتوایی را می‌خوانند و چه پیشنهادات/محتوای ارتقاء یافته‌ای را دانلود می‌کنند.

CRM چابک ردیابی وب را امکان پذیر می کند، که به شما کمک می کند فعالیت آنلاین مشتری خود را تجزیه و تحلیل کنید و برای فروش بیشتر فشار بیاورید. بگویید مشتری از طرح استاندارد شما استفاده می کند، اما فعالیت های وب او نشان می دهد که او به ویژگی های اضافی علاقه مند است. اکنون زمان آن است که به او پیشنهاد بدهید.

4. ردیابی دوره های تمدید برای ارائه ویژگی ها و ارتقاءهای جدید

کاربران آزمایشی رایگان، برنامه‌های یک ساله و موارد مشابه دارای مهلتی هستند که اگر نباشید می‌تواند به فرصت فروش از دست رفته تبدیل شود. در زمان مناسب هشدار داده نشده است با یک CRM، می توانید هشدارهایی را برای چنین کاربرانی تنظیم کنید. هنگامی که اعلانی دریافت کردید که دوره آزمایشی رایگان کاربر تمام شده است، می‌توانید ایمیلی نه تنها با یادآوری تمدید، بلکه یک ارتقاء/شامل ویژگی ارسال کنید.

Agile CRM همه اینها را انجام می دهد. این امکان را به شما می دهد تا هشدارهایی را برای مخاطبین مختلف یا فعالیت های تماس تنظیم کنید. اگر هر یک از محصولات یا خدمات مشتری شما آماده تمدید است، می‌توانید یک ایمیل تمدید ارسال کنید و ارتقاها یا ویژگی‌های جدید را با طرح حداقل قیمت ارائه کنید.

مطمئن شوید که نمایندگان فروش شما از این تکنیک فروش بی اطلاع نیستند. در صورت امکان، آنها را برای شناسایی، معرفی و حفظ مشتریان از این طریق آموزش دهید. به طور مشابه، از CRM خود برای درک سفر مشتری خود به بهترین شکل استفاده کنید. هر زمان که ممکن است از فرصت های فروش استفاده کنید.

در تماس دائمی با نمایندگان خدمات خود باشید زیرا آنها کسانی هستند که به طور منظم با مشتریان سروکار دارند. اگر اتوماسیون خدمات خود را با یک CRM، مانند Agile، ادغام کرده‌اید، این فرآیند ارتباطی را می‌توان به راحتی فیلتر کرد و فرصت فروش متقابل و افزایش فروش را از دست نخواهید داد.

تعداد بازید : 14

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1