شماره تماس : 02128426511

 

در گذشته، شرکت‌های تولیدی تنها زمانی به سؤالات مشتریان پاسخ می‌دادند که این سؤالات رخ می‌داد. امروزه در صنعت تولید، مانند همه صنایع، همه بیشتر مشتری مدار هستند و روی پیش بینی حرکت بعدی مشتریان خود متمرکز هستند.

دو یا سه دهه پیش، چند شرکت بزرگ تولیدی تمام قدرت بازار را در اختیار داشتند. موقعیت مشتری مشتاق نبود، تمام اطلاعات مربوط به محصول مورد نیاز آنها یا از طریق تماس های تجاری آنها یا کنفرانس های سالانه صنعت ارائه می شد. این کنفرانس‌ها محور چرخه‌های فروش بودند و توافق‌هایی را شکل دادند که می‌توانست برای سال‌ها ادامه داشته باشد.

امروزه با راه‌حل‌های نرم‌افزاری مختلف موجود، شرکت‌های کوچک ادعای بازار بزرگ‌ها را به چالش می‌کشند و جریان را تغییر می‌دهند.

نرم‌افزار CRM در این مبارزه قدرت ضروری است زیرا به برندها اجازه می‌دهد تا 365 روز در سال با مشتریان خود در ارتباط باشند و نه تنها برای چند روز در طول یک کنفرانس. داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط CRM شما تصویری از نحوه پیشروی در فروش و بازاریابی را نشان می‌دهد و با اتصال نقاط می‌توانید با رقبای معتبر خود رقابت کنید.

چرا CRM؟

با وجود نرم‌افزار CRM، بینش روشنی نسبت به داده‌های مشتریان خود خواهید داشت، علاوه بر این، تیم‌های شما همان داده‌ها را خواهند داشت که فروش را حتی بیشتر ساده‌تر می‌کند. عبارت دیدگاه مشتری 360 درجه برای هر کسی که با CRM آشنا شده است، یک دانش رایج است، اما آنچه ما می‌خواهیم در اینجا انجام دهیم این است که در سطح عملی به معنای آن برای یک شرکت تولیدی توضیح دهیم.

اکثر شرکت‌های تولیدی به خوبی با نرم‌افزار ERP (برنامه‌ریزی منابع سازمانی) آشنا هستند، اما فاقد بینش در مورد چگونگی نرم افزار CRM می تواند نقش مهم تری ایفا کند.

CRM

ERP فاقد آن چیزی است که CRM ارائه می کند و آن مدیریت دقیق مشتری است. با ERP خطر ایجاد سیلوهای داده وجود دارد که می‌تواند منجر به سردرگمی شود زیرا همه اعضای تیم داده‌های یکسانی را در اختیار ندارند. برخی از راه حل های ERP با پیشنهاد CRM پیچ و مهره ای ارائه می شوند که به ندرت جواب می دهد.

ممکن است زمانی که شرکت شما در حال راه اندازی است به اندازه کافی خوب باشد، اما با رشد، میزان داده های مشتری و پرسنلی که مدیریت می کنید افزایش می یابد. این زمانی است که نیاز به یک سیستم قوی تر و مستقل ایجاد می شود. این چند ویژگی CRM بعدی همان چیزی است که نمای 360 درجه را ممکن می کند.

مدیریت خط لوله فروش

با توجه به اینکه اکثر شرکت‌های تولیدی B2B با چرخه‌های فروش طولانی و سفارش‌های با ارزش بالا هستند، تکیه بر صفحات گسترده Excel برای فرآیند فروش شما قابل بحث نیست. وضعیت وحشتناکی را تصور کنید که مدیر فروش شما به طور ناگهانی دست از کار بکشد، و همه داده ها در بیش از ده ها برگه پراکنده شوند. زمانی که طول می کشد تا همه چیز به مسیر اصلی بازگردد، ویرانگر خواهد بود.

یک داشبورد CRM تمام اطلاعات لازم را برای بی حس کردن اثرات چنین رویدادی در اختیار اعضای تیم قرار می دهد. ابزارهای Pipeline به شما کمک می‌کنند داده‌ها را با نمودارها تجسم کنید، و بینش روشنی در مورد ارزش هر قرارداد و اینکه مشتریان جدید در چه مرحله‌ای هستند به شما می‌دهند.
<. br></.>با اتوماسیون مدیریت خط لوله فروش حتی کارهای اداری را کاهش می دهد، زیرا می توانید قیمت ها و فاکتورها را مستقیماً از فرصت های خود ایجاد کنید.

سرنخ‌های با کیفیت بالا

با ارتقای فرآیند فروش شما، مشتریان بیشتری وارد بازار خواهند شد و با این کار باید بدانید که کدام یک از آنها برجسته هستند.

با یک نرم افزار مدیریت سرنخ خوب هر سرنخ به طور خودکار به سیستم شما وارد می شود و از از دست رفتن سرنخ جلوگیری می کند. همچنین، منبع سرنخ را ردیابی می‌کند، بنابراین می‌دانید کدام کمپین بازاریابی پربارتر بوده است. با امتیازدهی به هر سرنخ، تیم فروش شما می‌داند کدام توزیع‌کننده یا خرده‌فروش بیشترین احتمال را برای تبدیل دارد.

CRM

خدمات مشتری تصفیه شده

ایده اصلی پشت هر نرم افزار CRM، بهبود رضایت مشتری است. همانطور که این یک واقعیت شناخته شده است رضایت مشتری درآمد را افزایش می دهد که هیچ کسب و کاری نمی تواند چشم خود را بر روی CRM ببندد.

وقتی مشتری یک نگرانی واقعی دارد، انتظار دارد در اسرع وقت پاسخ را دریافت کند. میانگین زمان پاسخ 12 ساعت و 10 دقیقه است، و اگر یک شرکت تولیدی هستید، آن را کاهش نمی دهید. در آن زمان مشتریان شما یک شرکت متفاوت برای کار پیدا می کنند و شما سود خود را از دست خواهید داد.

مشتریان بدشان نمی آید که برای خدمات بهتر هزینه بیشتری بپردازند.

CRM

با وجود CRM، می‌توانید همه پلتفرم‌های تماس خود را از یک مکان مدیریت کنید و هیچ مشتری را پشت سر نگذارید. یک قدم بیشتر می تواند ادغام VoIP که به شما امکان می دهد بدون توجه به دستگاه یا شبکه، تماس های تلفنی را از طریق اینترنت انجام دهید.

همچنین، سوالات مشتریان شما به راحتی توسط مدیریت پرونده قابل دسترسی است. ویژگی. با آن کنترل کاملی بر پرونده های مشتریان خود خواهید داشت. با باز شدن، اختصاص یا بسته شدن پرونده ها، یک اعلان خودکار ظاهر می شود.

پیش بینی ها و برنامه ریزی

پیش‌بینی آینده دقیق متاسفانه هنوز از دسترس ما خارج است، اما با تجزیه و تحلیل تمام داده‌های موجود می‌توانید پیش‌بینی فروش دقیقی داشته باشید. با پیاده‌سازی ابزارهای هوش تجاری CRM شما می‌تواند به یک نیروگاه واقعی برای پیش‌بینی فروش تبدیل شود.

این روش کار می‌کند. :

  • الگوهای خرید، پیک و زمان خرابی را شناسایی می کند
  • روندهای بلندمدت، مانند گزارش‌های درآمد سالانه را پیدا می‌کند
  • داده ها را تجزیه و تحلیل می کند و پیش بینی فروش دقیقی ایجاد می کند

پیش‌بینی‌های فروش می‌توانند با پشتیبانی از هواپیماهای تولید آینده شما، حتی بیشتر از اینها انجام دهند. با استفاده از گزارش پیش‌بینی فروش، می‌توانید به راحتی بخش تولید خود را از قبل سازماندهی کنید تا محصولات خاصی را در زمان‌های خاص تولید کنید.

اثر این امر در سراسر کسب و کار شما احساس خواهد شد. با داشتن یک برنامه دقیق تولید، می توانید بودجه خود را برای آینده سازماندهی کنید و به نوبه خود برنامه استخدام خود را سازماندهی کنید و تجهیزات شما به درستی ارتقا یابد.

افزایش فروش

اگر به درستی استفاده شود، داده های مشتری تاثیر زیادی بر فروش شما خواهد داشت. با شناخت هر حرکت مشتریان خود، می‌توانید با نیازهای آنها سازگار شوید.

کلید اینجاست. که CRM نه تنها به شما کمک می‌کند مشتریان جدیدی به دست آورید، بلکه به شما نشان می‌دهد که کجا فرصت‌های پرفروش و متقابل هستند.

برای اینکه این تاکتیک‌ها به طور یکپارچه اجرا شوند، باید تیم فروش و تیم پشتیبانی مشتری خود در یک صفحه باشند، خوشبختانه این دقیقاً همان کاری است که نرم‌افزار CRM انجام می‌دهد.

با شناسایی موفقیت‌آمیز مشتریانی که واجد شرایط فروش متقابل و افزایش فروش هستند، می‌توانید هزینه‌های کمپین‌های بازاریابی خود را بیشتر کاهش دهید.

زمان اوج خرید مشتریان بهترین نقطه ای است که در آن می توانید چیزی بیشتر یا چیزی که ادامه طبیعی خرید آنها باشد به آنها پیشنهاد دهید. هرگز سعی نکنید به مشتری که مشکلات دائمی با خدمات شما دارد بفروشید. با CRM تیم فروش شما می تواند ببیند که چه زمانی مشکل حل شده است و تنها پس از آن به کار خود ادامه دهد.

نتیجه گیری

شرکت‌های تولیدی معمولاً چرخه‌های فروش طولانی دارند که پیش‌بینی تغییرات بازار را دشوار می‌کند. نرم افزار CRM به کوتاه کردن این چرخه ها کمک می کند، که به نوبه خود پیش بینی های فروش شما را دقیق تر می کند و درآمد شما را افزایش می دهد.

انتخاب صحیح هنگام انتخاب راه حل CRM ممکن است سخت باشد، اما به یاد داشته باشید که راه حل های پیچ و مهره بسیار سخت هستند و یک CRM قابل تنظیم تر با ویژگی های توضیح داده شده در این مقاله همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

تعداد بازید : 21

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1