شماره تماس : 02128426511

چگونه یک کمپین میکرو مارکتینگ را اجرا کنیم که سرنخ ایجاد می کند

برای هر کسب و کاری، دسترسی به مشتریان و مخاطبان هدف آنها ضروری است. با شناخت صحیح از مصرف کننده، یک کسب و کار می تواند رشد خود را تضمین کند. بازاریابی خرد یکی از آن استراتژی هایی است که مشاغل می توانند از آن استفاده کنند.

یک کمپین بازاریابی خرد که به روش صحیح انجام شود می تواند به هر برندی کمک کند تا محصولات و خدمات خود را به طور مؤثر برای گروه خاصی از افراد تبلیغ کند. این مقاله در مورد چگونگی اجرای یک کمپین بازاریابی خرد که منجر به کسب و کار شما می شود بحث خواهد کرد. بیایید با مرتب کردن تعاریف خود شروع کنیم.

خرد مارکتینگ چیست؟

بازاریابی خرد گروه خاصی از افراد را در یک بازار خاص هدف قرار می دهد. مانند سایر انواع کمپین های بازاریابی، مشتریان خود را بر اساس عواملی مانند سن، ترجیحات شخصی، درآمد، جنسیت و مکان تقسیم بندی می کنید.

هدف یک کمپین میکرو مارکتینگ ایجاد محتوایی است که برای گروه خاصی از افراد جذاب باشد. در حالت ایده‌آل، چون کمپین شما هدفمندتر از یک کمپین معمولی است، بازگشت سرمایه بالاتری خواهید دید.

در اینجا دو روش وجود دارد که هدف‌گیری بهبود یافته باید منجر به افزایش سود شود:

کمپین های میکرو مارکتینگ مقرون به صرفه تر هستند
کمپین های بازاریابی خرد بسیار هدفمند هستند. در نتیجه، نسبت به زمانی که یک کمپین بازاریابی انبوه انجام می دهید، پول کمتری خرج می کنید.

با بازاریابی خرد، می‌توانید نیازهای مصرف‌کننده را بهتر برطرف کنید
از آنجایی که می‌خواهید به گروه کوچک‌تری از افراد دسترسی پیدا کنید، تلاش‌های شما نیز بسیار هدفمند است. این شانس شما را برای فروش افزایش می دهد.

به عبارت دیگر، بازاریابی خرد به کسب و کار شما کمک می کند تولید کند. فروش بیشتر.

چگونه یک کمپین بازاریابی خرد را در 3 مرحله ساده راه اندازی کنیم

یک کمپین میکرو مارکتینگ موثر می تواند مسیر کسب و کار شما را تغییر دهد. در بخش بعدی، سه مرحله کلیدی یک کمپین بازاریابی را توضیح خواهم داد. من درباره نحوه ایجاد شخصیت خریدار، نحوه ارائه ایده برای کمپین خود و اهمیت اندازه‌گیری نتایج کمپین صحبت خواهم کرد.

1. Personas خریدار

ایجاد کنید

نقطه شروع هر کمپین بازاریابی ایجاد شخصیت خریدار. شخصیت خریدار نمایشی نیمه تخیلی از مشتری ایده آل شماست. برای یک شرکت تجاری به مصرف کننده (B2C)، شخصیت خریدار جزئیاتی مانند جمعیت شناسی، سبک زندگی، اهداف و ناامیدی مشتریان شما را از جمله موارد دیگر ارائه می دهد.

اگر یک شرکت تجاری (B2B) را اداره می کنید، باید نوع کسب و کار، جایگاه شرکت، اندازه و غیره را در نظر بگیرید. همچنین باید مشخص کنید که چه کسی در شرکت است. شما می خواهید با آن صحبت کنید.

در زیر نمونه ای از شخصیت خریدار آمده است.

Buyer Personas

روش های مختلفی برای جمع آوری داده ها برای ایجاد شخصیت خریدار وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید با گوگل آنالیتیکس به رفتار افرادی که از وب سایت شما استفاده می کنند نگاه کنید. همچنین می‌توانید از ابزارهای تحلیلی مانند Facebook Audience Insights و YouTube Analytics استفاده کنید تا ببینید چگونه مخاطبانتان از طریق کانال‌های دیگر با شما در ارتباط هستند.

اطلاعات را از پایگاه داده مشتریان خود برای شخصیت خریدار خود استفاده کنید. شما باید در CRM اطلاعاتی در مورد مشتریان خود داشته باشید. در صورت نیاز، می توانید درک بهتری از مشتریان خود از طریق مصاحبه، گروه های متمرکز، پرسشنامه ها و ابزارهای دیگر ایجاد کنید.

هنگامی که شخصیت خریدار خود را ایجاد می‌کنید، کانال بازاریابی مورد علاقه او را در نظر بگیرید.

کانال بازاریابی ترجیحی برای مخاطبان شما اغلب با سن آنها مطابقت دارد. به عنوان مثال، هزاره ها معمولاً در پلتفرم های رسانه های اجتماعی فعال هستند. یعنی اگر نام تجاری خود را با استفاده از رسانه های اجتماعی بسازید، می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. از سوی دیگر، افراد 50 ساله و بالاتر ممکن است ایمیل را ترجیح دهند.

2. اهداف کمپین خود را تعریف کنید و طوفان فکری را شروع کنید

در بیشتر موارد، هدف یک کمپین با هدف درآمد مرتبط خواهد بود. به عنوان مثال، ممکن است هدف شما فروش 1000 واحد دیگر از یک محصول باشد. استفاده از چارچوب SMART برای تعیین اهداف کمپین خود تمرین خوبی است.

SMART مخفف عبارت خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و مبتنی بر زمان است.

SMART goals

هنگامی که اهداف بازاریابی خود را تعیین کردید، باید یک استراتژی ارائه دهید.

متأسفانه، قبل از راه‌اندازی یک کمپین بازاریابی، هرگز نمی‌دانید /span> آیا موفقیت آمیز خواهد بود. بازاریابان باتجربه این واقعیت را تشخیص می دهند. آنها سعی می کنند با انجام تحقیقات پیشینه تا حد امکان قبل از راه اندازی کمپین، خطر شکست را به حداقل برسانند.

تحقیق مؤثر با شناخت مخاطبان، نقاط دردناک و انگیزه‌های آنها شروع می‌شود. برای یک کمپین بازاریابی خرد، می‌خواهید در بین مخاطبان خود به یک متخصص خاص تبدیل شوید.

هنگامی که تحقیق خود را کامل کردید، باید در مورد استراتژی خود تصمیم بگیرید.

ارائه ایده برای یک کمپین اغلب یک جلسه طوفان فکری آزاد است. شما ایده ها را به بیرون پرتاب می کنید، و همکاران شما در مورد مفاهیم بازخورد خواهند داد. برخی از ایده های شما بد خواهد بود. خوبه. این یک تمرین خلاقانه است.

شما باید به مردم اجازه دهید ایده های خود را بدون انتقاد به اشتراک بگذارند. آژانس های بازاریابی بزرگ یک محیط حمایتی برای به اشتراک گذاشتن ایده ها ایجاد می کنند، زیرا آنها اهمیت به جریان انداختن آن آب های خلاقانه را درک می کنند. امیدواریم، پس از تحقیقات و بینش های قوی، به یک ایده شگفت انگیز برای کمپین بازاریابی خرد خود برسید.

3. کمپین خود را راه اندازی کنید و نتایج خود را ردیابی کنید

کوکاکولا نمونه ای عالی از برندی است که یک کمپین بازاریابی قانع کننده ایجاد کرده است. پیام آن را برای کمپین بازاریابی خرد “به اشتراک گذاری یک کوکاکولا” از سال 2014 بررسی کنید.

CocaCola campaign

این کمپین بر اساس یک مفهوم ساده بود. مردم تمایل بیشتری به خرید کوکاکولا دارند که نام آنها روی بسته بندی چاپ شده باشد. بنابراین، کوکاکولا فهرستی از محبوب‌ترین نام‌ها در یک کشور تهیه کرد و آن نام‌ها را روی برچسب‌ها چاپ کرد.

کمپین کوکاکولا نمونه ای از بازاریابی خرد است زیرا هر بطری جمعیتی خاص را هدف قرار می دهد. برای مثال، افرادی که کریس نامیده می شوند، بیشتر احتمال دارد که یک بطری کک با نام کریس روی برچسب آن بخرند.

ساده است، و مستقیماً به سر اصل مطلب می رود. این مثال تمام ویژگی های یک پیام بازاریابی درخشان را دارد.

نتیجه؟

این کمپین منجر به افزایش فروش کوکاکولا شد. این شرکت برای فروش بطری 20 اونسی خود شاهد رشد سالانه 19 درصدی بزرگی بود.

صرف نظر از ایده خود، باید نتایج کمپین خود را ردیابی کنید. اگر معیار موفقیت شما تعداد فروش است، پیگیری نتایج باید ساده باشد. می‌توانید ببینید چقدر پول خرج کرده‌اید و چقدر درآمد دارید.

اگر شاخص عملکرد کلیدی (KPI) شما ارزش پولی مستقیم ندارد، توصیه می‌کنم به هر تبدیل یک مقدار اضافه کنید. اگر یک تبدیل ارزش داشته باشد، می‌توانید موفقیت کمپین خود را دنبال کنید.

در کمپین بازاریابی خرد شما نقطه‌ای پیش می‌آید که در آن باید تصمیم بگیرید که آیا کمپین را گسترش می‌دهید یا پایان می‌دهید. به عنوان مثال، کوکاکولا تصمیم گرفت کمپین بازاریابی خرد خود را با عنوان “به اشتراک گذاری یک کوکا” در بازارهای مختلف راه اندازی کند.

در حال بسته شدن

بازاریابی خرد به دلایل زیادی می تواند به کسب و کار شما کمک کند. مقرون به صرفه است، به شما کمک می کند تا نیازهای مصرف کننده را بهتر برطرف کنید و پتانسیل زیادی برای رشد به شما می دهد. اما برای اینکه بازاریابی خرد بتواند همه این کارها را انجام دهد، باید به روش صحیح انجام شود.

در این مقاله، نحوه انجام این کار را توضیح دادم. با تعریف مخاطبان خود و شناسایی بهترین کانال برای دسترسی به آنها شروع کنید. سپس، یک پیام قانع کننده ایجاد کنید و استراتژی خود را آزمایش کنید.

اگر همه این کارها را انجام دهید، فقط سرنخ های متوسط ​​ایجاد نمی کنید. تبدیل‌های هدفمندی ایجاد می‌کنید که به پیشرفت کسب‌وکار شما کمک می‌کند.

David Pagotto

درباره نویسنده

دیوید پاگوتو موسس و مدیر عامل SIXGUN، یک آژانس بازاریابی دیجیتال مستقر در ملبورن. او بیش از 10 سال است که در بازاریابی دیجیتال شرکت داشته و به سازمان‌ها کمک می‌کند مشتریان بیشتری داشته باشند، دسترسی بیشتری داشته باشند و تأثیر بیشتری داشته باشند.

تعداد بازید : 17

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1