شماره تماس : 02128426511

داده‌های یک شرکت می‌تواند آنقدر وسیع باشد که گاهی اوقات مانند تلاش برای یافتن سوزنی در انبار کاه است. حتی پس از پردازش این داده ها در CRM، بسیاری از کسب و کارها از ویژگی های مناسب برای بخش بندی و دسته بندی داده های خود استفاده نمی کنند. در طول CSO Insight 2016، مشخص شد که از بیش از 600 کسب و کار مورد بررسی، 79 درصد از آنها سیستم های CRM را پیاده سازی کرده اند.

با این حال، کسب‌وکارها اغلب استفاده کامل از CRM را نادیده می‌گیرند و فقط با مدیریت تماس اولیه، مدیریت سرنخ، مدیریت معاملات و سایر ویژگی‌های این چنینی بازی می‌کنند. دلیل این امر ممکن است به این دلیل باشد که کاوش عمیق در داده های تماس می تواند یک کار دست و پا گیر باشد. افرادی که از CRM استفاده می کنند متوجه نمی شوند که ویژگی “برچسب” ممکن است یک ویژگی کوچک به نظر برسد، اما در مدیریت و تفکیک داده ها می تواند کارهای بیشتری انجام دهد.

اگر ویژگی برچسب به طور کامل در یک سیستم CRM استفاده شود، کاربران می‌توانند داده‌های کاملاً سازمان‌یافته و طبقه‌بندی شده مرتبط را در صفحه مخاطبین خود بیابند. با توجه به Jim Dickie، داده های استخراج مهم است. با کمک برچسب‌ها، کاربران می‌توانند وظایف مختلف، سرنخ‌ها، کمپین‌ها، بلیط‌ها، پاسخ‌دهندگان خودکار و موارد دیگر را در کادر برچسب اختصاص‌یافته جدا کنند.

بیایید در مورد اینکه چگونه می توانید یک کاربر قدرتمند برچسب های CRM باشید بحث کنیم.

1. تگ های عمومی را اضافه کنید و تکرار نکنید

برنامه اولیه شما باید اضافه کردن برچسب های عمومی به همه مخاطبین باشد. برچسب‌ها می‌توانند به جمعیت (محل، اندازه شرکت یا درآمد)، نوع مشتری (پرداخت یا رایگان)، سطح مشتری (خریدار بار اول، مشتریان تکرارشونده یا مواردی از این قبیل) و/یا نام صاحب حساب اصلی (که نماینده فروش روی این کار کار کرده است) مرتبط باشد. سرب یا مشتری).

این تگ‌های عمومی در دسته‌بندی اولیه به شما کمک می‌کنند، بنابراین می‌دانید که کار پایه شما به‌روز است. از اینجا می‌توانید برچسب‌های سفارشی‌سازی‌شده دیگری را بسته به مورد تجاری یا سایر موارد مهم اضافه کنید. نکته دیگر این است که اطمینان حاصل کنید که برچسب ها را تکرار نمی کنید. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که شما از سایر برچسب های سفارشی شده جدا از این برچسب های عمومی استفاده می کنید. بررسی کنید و دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ دو برچسب مشابهی ندارند، حتی در معیارهایشان.

2. برچسب ها را به مراحل حیاتی اضافه کنید

بهترین راه برای بخش‌بندی داده‌ها، افزودن برچسب‌ها در طول مراحل حیاتی است. شما بلیط‌هایی را ردیف کرده‌اید تا در اولین فرصت به آنها رسیدگی شود، یک برچسب اولویت برای کلمات کلیدی مانند “نیاز به توجه فوری”، “طرح مجدد این موضوع” و مواردی از این قبیل اضافه کنید. اکنون نمایندگان خدماتی که در آن شیفت کار می کنند ابتدا بر بلیط هایی که به عنوان اولویت برچسب گذاری شده اند تمرکز می کنند. وقتی سرنخ‌هایی دارید که برای اطلاعات بیشتر به ایمیل‌های شما پاسخ می‌دهند یا درخواست نسخه نمایشی می‌کنند، یک برچسب «سرنخ داغ» را به این سرنخ‌ها اضافه کنید.

رویدادهایی که برای کسب و کار حیاتی هستند به جای انتظار برای گرفتن وقت آزاد باید فوراً اولویت بندی شوند. برچسب‌ها در مراحل حیاتی به شما کمک می‌کنند تا کار یا تماس خود را بر اساس اولویت دسته‌بندی کنید.

3. قبل از ایجاد یک برچسب، یک مورد تجاری ایجاد کنید

ممکن است زمانی فرا برسد که تعداد بلیط‌های فنی زیادی افزایش یابد و همه آنها در صندوق ورودی نمایندگان خدمات قرار گیرند. شما باید یک مورد تجاری ایجاد کنید که مشکل را بیان کند. افزودن برچسب‌ها بر اساس کلمات کلیدی، مانند «سایت کار نمی‌کند»، «مشکلات ورود به سیستم» و موارد دیگر، دسته‌بندی بلیط‌ها و همچنین ارسال خودکار این بلیط‌ها را مستقیماً برای تیم‌های فنی آسان‌تر می‌کند. ایجاد موارد تجاری به شما کمک می‌کند مزایای استفاده از این برچسب‌ها را به جای ایجاد برچسب‌های تصادفی درک کنید.

4. یک لیست اصلی از تعاریف برچسب ایجاد کنید

هر عضو تیم باید بتواند برچسب‌ها را در CRM اضافه کند. به طور مشابه، هر عضو تیم باید مورد تجاری یا معیارهای هر برچسب خاص را بداند. بهترین گزینه این است که یک برگه تگ اصلی در خود CRM داشته باشید که برای همه قابل مشاهده باشد.

اکنون اگر هر تیم یا عضو تیم دیگری بخواهد به جای معرفی یک برچسب جدید، داده ها را به روشی خاص فیلتر کند، می تواند از یک برچسب موجود استفاده کند. مزیت دیگر این است که تگ های تکراری کمتری وجود خواهد داشت.

5. خودکار کردن افزودن برچسب در صورت رعایت معیارها

یک راه دیگر برای استفاده از برچسب ها این است که وقتی معیار خاصی برآورده شد، برچسب ها را به صورت خودکار اضافه کنید. هر زمان که مشتری جدیدی به داده های خود اضافه کردید، یک برچسب «فروش متقابل یا فروش متقابل» به آن مشتری اضافه کنید. خودکارسازی برچسب‌ها در صورت برآورده شدن یک معیار، مدیریت آن را آسان‌تر می‌کند، به‌ویژه در مقایسه با افزودن برچسب‌ها در هنگام بروز موارد تجاری جدید یا افزودن دستی.

مدیریت داده ها کار دشواری است و CRM مدیریت را تا حدی آسان می کند. با این حال، اگر از برچسب ها در حد مطلوب خود استفاده شود، می توان این مدیریت را به طور قابل توجهی بهبود بخشید. اطمینان حاصل کنید که به نظارت بر برچسب‌ها در CRM خود ادامه می‌دهید و اجازه ندهید از کنترل خارج شوند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که برچسب ها قابل درک هستند. اگر کاربر Agile CRM هستید، می توانید به راحتی تگ های خود را در مدیریت وظایف، مدیریت تماس، مدیریت سرنخ و خیلی بیشتر. علاوه بر این، برچسب های از پیش تعریف شده ای نیز دریافت می کنید که مدیریت اولیه را سریع و کارآمد می کند.

تعداد بازید : 14

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1