شماره تماس : 02128426511

یک یا دو بار همه ما در یک جلسه تیمی شرکت کرده‌ایم که در آن رهبران تیم بسیار تلاش می‌کنند تا همه را متقاعد کنند که یک انجمن خاص هستند – و شکست می‌خورند زیرا اصیل نیستند.

از تجربه شخصی خود صحبت کردم، “افتخار” این را داشتم که به مدت سه ساعت وحشتناک به صحبت های مدیر عامل خود در مورد اینکه چگونه خانواده ای با ارزش ها، اهداف و ارتباطات خاص هستیم گوش دادم. مشکل این بود که او فقط یک بار در سال به دفتر مراجعه می کرد و وضعیت با آنچه که ارائه می کرد بسیار فاصله داشت.

ممکن است برقراری ارتباط با تیم خود در سطح عمیق‌تر سخت باشد، به خصوص اگر در همان کشور نباشید. اما هرگز رابطه را نادیده نگیرید – این فقط اوضاع را بدتر می کند.

این روزها داشتن وقت رودررو با کارکنان سخت است، اما به عنوان یک رهبر،  باید از هر فرصت ممکن برای این کار استفاده کنید. از آنجایی که جمع کردن همه چیز در یک جلسه سالانه سخت است، سعی کنید چند جلسه سالانه را برای هر یک از تیم های خود ترتیب دهید.

یکی از این جلسات باید جلسه آغازین فروش سالانه باشد.

این چیزی از گذشته نیست

فروش

وقتی به آن فکر می کنید، ممکن است این جلسه کاملاً غیر ضروری به نظر برسد. به هر حال، شما کانال های مختلفی دارید که از طریق آنها با تیم خود ارتباط برقرار می کنید و نرم افزارهای مفیدی مانند CRM برای نگه داشتن همه در یک صفحه.

اما این دور از واقعیت است. بررسی کسب و کار هاروارد تحقیق انجام شده که نشان می‌دهد هنگام اجرای وظایف، ارتباط چهره به چهره 34 برابر موفق‌تر از استفاده است. پست الکترونیک.

برخی از مدیران سعی می‌کنند از این امر اجتناب کنند، زیرا هزینه‌های اضافی برای شرکت از نظر هزینه سفر و اقامت به همراه دارد. علاوه بر این، نمایندگان فروش شما برای چند روز کار نخواهند کرد و فروش شما متضرر خواهد شد.

باز هم، این رویکرد اشتباه است. این جلسات را به جای هزینه به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر بگیرید.

از این فرصت برای آموزش تیم خود در مورد اهداف و استراتژی های آینده شرکت، روحیه را بالا می برد و به آنها برای تلاش سختشان پاداش می دهد. مطمئناً می تواند برای انگیزه آنها معجزه کند. فراموش نکنید، یک تیم با الهام از یک تیم سازنده است.

نحوه سازماندهی جلسه

بسته به اندازه شرکت شما، این جلسه می تواند تنها تعداد کمی از افراد را در اتاق کنفرانس یا یک رویداد چند روزه برای همه نمایندگان فروش در کشور داشته باشد. برای موفقیت‌آمیز بودن جلسه آغازین فروش (SKO)، مراحل خاصی وجود دارد که باید قبل، در طول و بعد از رویداد پوشش دهید.

قبل از جلسه

در ابتدا، می‌خواهید مطمئن شوید که همه در مورد موضوع SKO مطلع هستند، که به شما کمک می‌کند حداکثر حضور را تضمین کنید. معمولاً چهار دلیل وجود دارد که می‌خواهید همه را دور هم جمع کنید:

جشن

این رویدادی است که در آن از تیم خود قدردانی می کنید. اگر سال خوبی داشتند، با برنامه های برنامه ریزی شده، تمرینات تیمی و سخنرانان هیجان انگیز روحیه خود را تقویت کنید. این در مورد ایجاد اشتیاق و هیجان است، به طوری که تیم شما در طول سال آینده بهترین کار ممکن را انجام دهد.

تغییر در راه است

مطمئن شوید که تیم شما برای چالش های جدید آماده است. با ارائه مناسب و پیام های انگیزشی، می توانید آنها را تشویق کنید تا هر گونه تغییر احتمالی و وظایف جدید را انجام دهند. با این حال، به خاطر داشته باشید که اعلام تغییرات تنها شروع است.

توسعه استراتژی

بیایید صادق باشیم، یک سخنرانی الهام بخش، مهم نیست که چقدر خوب باشد، فقط می تواند شما را به اینجا برساند. راه هایی را در نظر بگیرید که می توانید با مسائل فعلی مقابله کنید؟ مشکلات جدید نیازمند رویکردهای جدید و نوآورانه است.

و چگونه می توانید مطمئن شوید که تغییرات مهم به طور کامل پذیرفته شده اند؟ افراد را با اعداد اضافی خسته نکنید – فقط داده های حیاتی را ارائه دهید که نشان می دهد استراتژی جدید چگونه با مسائل فعلی مقابله می کند و چه کاری می تواند برای شرکت شما انجام دهد.

وضعیت هدف

کلمه کلیدی در این مرحله شفافیت است. نیروی کار شما باید از آنچه در حال وقوع است به روز باشد. هرگونه اخبار و اطلاعات را با تیم خود به اشتراک بگذارید و به شایعاتی که ممکن است ظاهر شود رسیدگی کنید. با این نوع رویکرد، محیطی باز، امن و خلاق ایجاد می‌کنید.

این نکات می تواند به شما کمک کند تا برای رویداد به کارآمدترین روش آماده شوید. در مورد هدفی که می خواهید با این جلسه شروع فروش به آن برسید فکر کنید و موضوعی را پیرامون آن بسازید. خواه پرداختن به یک موضوع خاص باشد یا برای تقویت روحیه، هدف SKO در نحوه سازماندهی رویداد شما منعکس خواهد شد.

بازخورد کارکنان

جمع‌آوری اطلاعات از کارکنان شما فقط می‌تواند روابط کاری را بهبود و تقویت کند.

نظرسنجی یکی از راه‌های گوش دادن به نظرات همه اعضای تیم است. شنیدن آنچه آنها می‌خواهند می‌تواند به شما در برنامه‌ریزی بهتر برای رویداد کمک کند، و همچنین باعث می‌شود همه احساس کنند که در این روند مشارکت دارند و سرمایه‌گذاری بیشتری در این فرآیند دارند.

بازخورد شما به آنها به همان اندازه مهم است. تحقیقات نشان می‌دهد که کارمندان مشتاق بازخورد هستند، اما مدیران فکر می‌کنند که به اندازه کافی به آنها می‌دهند.

فروش

اهداف و نحوه تعیین آنها

از آنجایی که اقدامات تیم شما باید با اهداف شرکت مطابقت داشته باشد،  جلسه آغازین فروش فرصتی عالی برای برقراری ارتباط با همه اعضای کارکنان است.

با گفتن همه روش‌هایی که به تیم خود می‌توانند کمک کنند، انتظارات خود را شفاف کنید. بحث در مورد اهداف شرکت به شیوه ای باز و شفاف بسیار مهم است. نه تنها به هر یک از اعضا نقش مهمی را که در شرکت دارند نشان می دهد، بلکه به آنها کمک می کند تا تصویر بزرگتر را ببینند.

بهترین نمایندگان فروش خود را بیاورید تا داستان موفقیت خود را به اشتراک بگذارند. شما از کار آنها قدردانی خواهید کرد و مطمئناً الهام بخش بقیه گروه خواهد بود.

بعدی چیست؟ تمرین‌های تیم‌سازی به‌خوبی برنامه‌ریزی‌شده، هم سرگرم‌کننده و هم در تکمیل مهارت‌های همکاری تیم مفید هستند.

“آن را تا حد امکان “عملی” و تجربی بسازید.” تری میچل، مدیر فعال‌سازی فروش در بخش سیستم های گرافیکی فوجی فیلم.

در طول جلسه

مسابقه

به بیان ساده و ساده، فروش برابر با رقابت است. جلسات SKO فرصتی درخشان برای هدایت این روحیه رقابتی با برخی فعالیت های خلاقانه.

به یاد داشته باشید، رقابت سالم رقابت خوبی است!

زمان اختلاط

همه کار و هیچ بازی باعث می‌شود این جلسه فقط یک جلسه معمولی باشد، بنابراین زمانی را برای معاشرت اختصاص دهید.

وقتی در یک شرکت کوچک کار می‌کنید، دیدن همکارانتان یک امر عادی روزمره است، اما برای کسب‌وکارهای بزرگ، SKO فرصتی عالی برای جمع‌آوری تمامی نمایندگان شما در یک مکان است.

مشتریان خود را وارد کنید

اگر فرصتی وجود دارد، سعی کنید چند مشتری را با تیم کاری خود در یک اتاق قرار دهید.

گوش دادن به بازخورد و انتقاد سازنده آنها ممکن است قدمی باشد که برای جدا کردن شرکت خود از رقبا نیاز دارید.

فروش

بعد از جلسه

تقویت استراتژی ها

مهارت‌ها و روش‌های جدیدی که در جلسه آغازین فروش به‌دست می‌آیند، باید پس از آن به تمرین رایج تبدیل شوند. این زمانی است که تمام پول، زمان و تلاشی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید نتیجه می‌دهد.

متأسفانه، به احتمال زیاد راهبردهای آموخته شده باید هرازگاهی تقویت شوند، زیرا افراد به سادگی تمایل به فراموشی دارند.

“مردم 80٪ از آنچه را که در 90 روز اول یاد گرفته اند فراموش می کنند، بنابراین مهم است که موضوعات مورد بحث در ابتدای شروع کار را تقویت کنید و یک استراتژی برای اطمینان از بهبود مستمر و یادگیری ترسیم کنید.” تارین روزادا، رئیس آموزش و توسعه جهانی در Yotpo.

بسیاری از اعضای تیم شما با ایده ها و بازخوردهای خود از SKO بازخواهند گشت. آنها را با هم مرتب کنید، بهترین ها را انتخاب کنید و اجرا کنید.

نتیجه گیری

دراز مدت فکر کنید! ممکن است سازماندهی و تأمین مالی کل رویداد دلهره آور به نظر برسد، اما سرمایه گذاری برای آینده است.

تیم شما برای استفاده از مهارت های تازه آموخته شده احساس قدردانی و انگیزه می کند. همچنین، جمع کردن همه برای تمرین‌های تیم‌سازی و معاشرت ممکن است روحیه اداری را تقویت کند و روابط کاری را تقویت کند.

با تعاملات پر جنب و جوش، ذهن های الهام گرفته، و فضای اداری سالم، خلاقیت به جریان می افتد. و این بر فروش شما نیز منعکس خواهد شد!

تعداد بازید : 29

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1