شماره تماس : 02128426511

بخش های فروش و بازاریابی در هر سازمانی کار بسیار مهمی را انجام می دهند. به بیان ساده، آنها هر دو روی به دست آوردن مشتریان جدید و فروش محصول به کاربر نهایی کار می کنند. تیم بازاریابی معمولاً سعی می‌کند بازار هدف را با پیام‌های خود پیدا کرده و درگیر کند و سپس سرنخ‌ها را شناسایی کند، در حالی که تیم فروش بخش اجرا را انجام می‌دهد و فروش را می‌بندد.

به راحتی می توان فهمید که چرا این دو تیم باید هماهنگ کار کنند. آنها اساساً روی یک هدف کار می کنند، اما بخش های مختلفی از فرآیند را پوشش می دهند. با این حال، مشاغل آنها تا حد زیادی به هم مرتبط هستند و هوشی که می توانند برای یکدیگر فراهم کنند برای هر دو طرف بسیار ارزشمند است.

این به ویژه برای سازمان هایی که از نرم افزار CRM استفاده می کنند صدق می کند. از آنجایی که CRM در جمع آوری و پردازش مشتری بسیار قدرتمند است. داده، می تواند مزایای زیادی برای هر دو تیم فراهم کند. به خصوص اگر با هم کار کنند. و آمارهایی وجود دارد که این را تأیید می کند – تحقیقات نشان می دهد که سازمان هایی که بازاریابی و فروش کاملاً هماهنگی دارند از 36٪ نرخ نگهداری بالاتر و 38٪ نرخ برنده فروش بالاتر.

بیایید با جزئیات بیشتر ببینیم که چرا این هم‌ترازی بسیار مهم است و چگونه می‌توان با کمک نرم‌افزار CRM به آن دست یافت.

محبوب‌ترین فناوری‌های مورد استفاده توسط شرکت‌هایی با فروش بالا و همسویی بازاریابی

CRM Software Can Help You Align Sales and Marketing

ایجاد قرارداد در سطح خدمات

قبل از اینکه تیم های بازاریابی و فروش شروع به کار بر روی یک پروژه کنند، باید در مورد برخی از نکات اصلی در مورد رویه های کلیدی، اهداف، و تفویض وظایف و وظایف به توافق برسند. بنابراین ایجاد یک قرارداد داخلی در سطح سرویس (SLA) همیشه ایده خوبی است.

هر دو طرف باید بدانند که از یکدیگر چه انتظاری دارند و اولویت‌ها را تعیین کنند. به عنوان مثال، بخش بازاریابی می تواند تعداد معینی از سرنخ ها را در ماه تضمین کند، در حالی که تیم فروش می تواند تعداد معینی از فروش یا نرخ برد فروش خاصی را تضمین کند. SLA همچنین اولین قدم برای ایجاد یک استراتژی فروش-بازاریابی جامع است که باید یکی از ارکان هر کسب و کاری باشد.

جمع آوری و به اشتراک گذاری داده های مهم

همانطور که ذکر شد، احتمالاً بزرگترین مزیت استفاده از یک سیستم CRM دریافت اطلاعات مفید و مرتبط با مشتری است. این داده‌ها هم برای بازاریابی و هم برای فروش کاملاً ضروری هستند و CRM به تیم‌ها امکان می‌دهد از یک داشبورد به آنها دسترسی داشته باشند.

وقتی داده‌ها را در اختیار داشتند، می‌توانند به یکدیگر کمک کنند تا آن‌ها را بیشتر تفسیر کنند و از آن به نفع خود استفاده کنند. به اشتراک گذاری دانش و بازخورد بین بخش ها برای به حداکثر رساندن پتانسیل فروش و بازاریابی بسیار مهم است. بیایید ببینیم این چگونه کار می کند.

به طور کلی، تیم بازاریابی باید بر اساس نحوه تعامل کاربران با محتوا و پیام‌ها، سرنخ‌های جدیدی را به تیم فروش عرضه کند. این سرنخ‌ها به‌ویژه در سازمان‌های B2B که تعداد سرنخ‌ها و مشتریان معمولاً بسیار محدود است، ارزشمند هستند.

نرم افزار CRM در این فرآیند کمک زیادی می کند. در مرحله اول، داده های رفتار مشتری را از وب سایت شما و در شبکه های اجتماعی مختلف جمع آوری می کند. سپس تیم بازاریابی باید تصمیم بگیرد که کدام سرنخ ها به اندازه کافی خوب هستند تا به فروش ارسال شوند، و این به ندرت به صورت دستی انجام می شود، همچنین به لطف CRM. نرم افزار CRM می تواند به طور خودکار کیفیت سرنخ را کمیت کند، آن را اولویت بندی کند و سپس بخش فروش را در مورد آن مطلع کند.

CRM انواع رفتارهای آنلاین همه بازدیدکنندگان شما را تحلیل می‌کند، از تاریخچه مرور گرفته تا نوع محتوایی که برای مصرف انتخاب می‌کنند و زمانی که در صفحات خاص صرف می‌کنند. با توجه به پارامترهای از پیش تعیین شده، CRM سپس محاسبه می کند که چقدر احتمال دارد که یک بازدیدکننده خاص تبدیل شود، و اگر این احتمال از یک آستانه خاص فراتر رفته باشد، به نماینده فروش اطلاع می دهد.

این به طور چشمگیری کل فرآیند را سرعت می‌بخشد و آن را بسیار بیشتر مبتنی بر داده. شما به هیچ کار دستی متکی نیستید و لازم نیست نگران خطاهای انسانی باشید.

the numbers tell the story

شخصی کردن دسترسی خود

نمایندگان فروش همچنین می‌توانند به کل سفر مشتری هر سرنخ دسترسی داشته باشند و بررسی کنند که چرا به عنوان سرنخ مشخص شده‌اند. آنها می توانند به لطف اطلاعات مربوط به تاریخچه مرور آنها در وب سایت شما، متوجه شوند که کاربر به چه چیزی علاقه دارد. آن‌ها می‌توانند روی محصولات خاص یا خطی از محصولاتی که می‌دانند کاربر مشاهده کرده است، تمرکز کنند. به طور کلی، آن‌ها می‌توانند از داده‌های مختلف برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک سرنخ خاص استفاده کنند.

این به آنها فرصتی می دهد تا یک رویکرد استراتژیک برای هر سرنخ برنامه ریزی کنند. به خصوص اگر کاربر تا آنجا پیش رفت که فرم تماس را پر کرد و/یا در یک خبرنامه مشترک شد. سپس نماینده فروش چیزی در مورد جمعیت، موقعیت یا موقعیت کاربر در یک شرکت می داند.

در نتیجه، یک نماینده فروش می تواند یک تماس فروش کاملاً شخصی انجام دهد، به مشکلات خاص مشتری رسیدگی کند و راه حل های مناسب را در زمان مناسب ارائه دهد. نحوه تعامل آنها با محتوا و پیام های بازاریابی شما به طور کامل همه این تصمیمات را نشان می دهد.

و وقتی نوبت به زمان‌بندی می‌رسد، CRM می‌تواند در این مورد نیز کمک کند. به عنوان مثال، می‌توانید محرک‌هایی را تنظیم کنید که در صورت رها کردن یک سبد خرید با برخی از محصولات، بلافاصله به نماینده فروش اطلاع می‌دهند. ارسال فوری یک ایمیل بعدی یا توصیه محصولات مشابه به طور کلی تاکتیک های عالی در این مورد است. CRM حتی می‌تواند در صورت نیاز به‌طور خودکار به سرنخ‌ها دسترسی پیدا کند و زمان زیادی را در این فرآیند تلف نمی‌کند.

جمع آوری و ذخیره اطلاعات از فیلد

این رودخانه از اطلاعات مفید نیز برعکس جریان دارد – از فروش تا بازاریابی. نمایندگان فروش اطلاعات ارزشمندی را از این حوزه از مشتریان و خود مشتریان بالقوه جمع آوری می کنند. گاهی اوقات، ارتباط شخصی با مشتریان می‌تواند روشن‌تر از هر مقدار داده رفتار آنلاین باشد.

فروشندگان می‌توانند رایج‌ترین نگرانی‌ها و نکات دردناک مشتریان را در رابطه با محصول شما یا محصول مشابه ساخته شده توسط رقبا آشکار کنند. یا آنها می توانند به شما بگویند چه چیزی بیشتر به آنها برای بستن یک فروش کمک کرده است. همه این اطلاعات به تیم بازاریابی شما اطلاعات مهمی را ارائه می کند که می توانند برای بهبود پیام های بازاریابی خود از آنها استفاده کنند.

این همچنین به تیم بازاریابی شما کمک می کند تا استراتژی محتوای بهتری را طراحی کنند. به عنوان مثال، اگر موضوعی برای پست‌های وبلاگ آینده ندارید، از اطلاعات تیم فروش در مورد متداول‌ترین سؤالات مشتریان بالقوه استفاده کنید. سپس پست‌های وبلاگی بنویسید که به این سؤالات پاسخ دهد تا بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کند و منجر به فروش با کیفیت‌تر شود.

آنچه CRM در اینجا به جدول می‌آورد، یک پایگاه داده واحد و مرکزی است که در آن تمام اطلاعات فروش از این زمینه ذخیره، دسته‌بندی شده و در دسترس تیم بازاریابی قرار می‌گیرد تا از آن استفاده کند.

بهبود ارتباطات بین بخش‌ها

ما قبلاً دیده‌ایم که CRM به بهبود ارتباط بیرونی با مشتریان و مشتریان بالقوه کمک می‌کند. اما ارتباطات درون سازمان شما را نیز ایجاد می کند. بسیار ساده تر است.

بسیار اوقات، ارتباطات تجاری در یک شرکت در کانال ها و گروه های مختلف بسیار پراکنده است. این باعث سردرگمی می شود و شکست های غیر ضروری را ایجاد می کند. مسلماً، بیشتر این مکالمات، به ویژه آنهایی که در گروه‌های چت هستند، چندان مرتبط نیستند و اغلب می‌توانند واقعاً بدون عواقب فراموش شوند.

اما گاهی اوقات، اعضای تیم‌ها درباره ایده‌های بسیار مهم بحث می‌کنند یا سعی می‌کنند در یکی از چت‌های گروهی خود برخی از مسائل بسیار مهم را حل و فصل کنند. مکان یابی این بحث های خاص چند ماه بعد می تواند یک کابوس باشد. به‌ویژه تیم‌هایی که کارهای متفاوتی انجام می‌دهند و بنابراین احتمالاً از ابزارها و برنامه‌های متفاوتی برای واگذاری وظایف و برقراری ارتباط استفاده می‌کنند.

بنابراین به جای جستجوی بی‌هدف در تاریخچه چت در چندین پلتفرم، می‌توانید از CRM برای ادغام و تثبیت ارتباطات بین تیم‌ها و درون تیم‌ها استفاده کنید. تاریخچه ارتباطات همه در یک مکان ذخیره می شود، به راحتی قابل دسترسی و جستجو در هر زمان است.

Improving communication between departments

در نهایت، CRM به شرکت‌ها گزارش های مفصل در مورد تلاش های فروش و بازاریابی آنها. یک یا دو ماه یکبار، هر دو تیم باید با هم ملاقات کنند و این گزارش ها را به تفصیل تجزیه و تحلیل کنند.

اثرات استفاده از CRM در یک سازمان به عوامل زیادی بستگی دارد که یکی از آنها کالیبراسیون اولیه است. در این جلسات، باید بررسی شود که آیا پارامترها به گونه ای تنظیم شده اند که سرعت کسب و کار را کاهش دهد یا به کارایی آن آسیب برساند.

برای مثال، ممکن است مشکلی در عملکرد تیم فروش وجود داشته باشد – فرض کنید نرخ برد فروش آنها ممکن است بسیار پایین باشد. اما این لزوماً به مشکلات تیم فروش اشاره نمی کند. به سادگی می تواند این باشد که نوار برای تعریف چیزی به عنوان “سرنخ واجد شرایط” بسیار پایین باشد. سپس این سرنخ‌های بی‌کیفیت به نمایندگان فروش واگذار می‌شوند که واقعاً نمی‌توانند کاری انجام دهند تا آنها را متقاعد به خرید کنند.

این به این معنی است که، برای مثال، جذب فروشندگان بیشتر یا فروشندگان جدید، این کار را انجام نمی دهد. در عوض، باید به گزارش بخش فروش نگاه کنید تا نوع دقیق سرنخ‌هایی را که کمتر از آنچه تیم بازاریابی تصور می‌کردند قابل اعتماد هستند، شناسایی کنید. البته، این نوع بینش توسط CRM ارائه شده است.

بعد از اینکه مشکل را شناسایی کردید، پارامترها را تغییر دهید و نوار “سرنخ های واجد شرایط” را بالا ببرید. به این ترتیب شما وقت گرانبهای نمایندگان فروش خود را برای افرادی که احتمال تبدیل آنها بسیار کم است تلف نمی کنید. به طور کلی، اگر می‌خواهید تلاش‌های دو تیم را هماهنگ کنید و خروجی آن‌ها را به حداکثر برسانید، گزارش‌های CRM می‌توانند بسیار مفید باشند.

در مجموع، نزدیک‌تر کردن تیم‌های بازاریابی و فروش و اطمینان از همکاری آنها با یکدیگر برای هر شرکتی بسیار مهم است. اطلاعاتی که یک بخش جمع آوری می کند در حالی که به سادگی کار خود را انجام می دهد می تواند برای بخش دیگر ارزش زیادی داشته باشد. بنابراین اگر آنها نتوانند همکاری کنند و منزوی بمانند، اشتباهات زیادی مرتکب می شوند و فرصت های زیادی را از دست می دهند.

نرم افزار CRM می تواند به شما در جلوگیری از این مشکل کمک کند. CRM ابزاری است که اطلاعات مشتری، تجزیه و تحلیل عملکرد، نتایج کمپین و همچنین نتایج و جزئیات تماس های فروش را ذخیره می کند. همچنین ارتباطات بین بخش را بهبود می بخشد، گردش کار را خودکار می کند و بسیاری از فرآیندها را سرعت می بخشد. اگر می‌خواهید فروش و بازاریابی خود را بهتر هماهنگ کنید، CRM باید ابزار انتخابی شما باشد.

تعداد بازید : 19

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1