شماره تماس : 02128426511

CRM برای پیشبرد استراتژی بازاریابی شما

به‌عنوان یک استارت‌آپ یا کسب‌وکار بسیار کوچک، همچنان می‌توانید مشتریان را از طریق کتاب‌های آدرس، صفحات گسترده و ایمیل‌ها ردیابی کنید. اما با رشد شرکت شما، آیا این همچنان موثر است؟

با رشد یک شرکت، به روز رسانی صفحات گسترده سخت می شود. همچنین ردیابی داده های مشتری و برقراری ارتباط مداوم با مشتریان خود چالش برانگیز می شود. این به این دلیل است که داده‌های مشتری شما اکنون در چندین کانال، افراد و سیستم‌ها قرار می‌گیرد.

دسترسی به این اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن برای جذب سرنخ، پرورش، و تبدیل ممکن است مشکل باشد.

به همین دلیل است که به نرم افزار CRM نیاز دارید .

نرم افزار CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) چگونه می تواند به شما کمک کند؟

نرم افزار CRM می تواند به شما کمک کند محصولات و خدمات خود را به طور موثر برای مشتریان فعلی و بالقوه بازاریابی کنید. این به شما امکان می دهد داده ها و تعاملات مشتری را ردیابی کنید و ابتکارات بازاریابی خود را برای نتایج بهتر بهینه کنید.

اثربخشی آن در کمک به برندها برای ایجاد روابط قوی با مشتریان خود منجر به افزایش تقاضای آن شده است. و این تقاضا به این زودی ها کند نمی شود. در واقع، پیش بینی می شود که اندازه بازار نرم افزار CRM تا سال 2023 به 40.26 میلیارد دلار برسد.

CRM

اما نرم افزار CRM چگونه به بازاریابی شما کمک می کند؟ در این مقاله به بررسی نحوه استفاده از سیستم CRM برای حمایت از استراتژی بازاریابی و افزایش فروش خواهیم پرداخت.

چگونه با استفاده از نرم افزار CRM استراتژی های بازاریابی بهتری ایجاد کنیم

در نظر بگیرید که چند بار در روز پیام‌های تبلیغاتی از برندها دریافت می‌کنید. از میان آنها، چه تعداد از آنها را می خوانید؟

دستیابی به مشتریانی که اکنون می توانند محتوایی را که می خواهند بخوانند انتخاب کنند، برای بازاریابان دشوار شده است. تحقیقات نشان می دهد که 72٪ از مصرف کنندگان با پیام های تبلیغاتی متناسب با علایق آنها درگیر شوید. مدل یکسان بازاریابی دیگر کار نمی کند.

این جایی است که نرم‌افزار CRM وارد عمل می‌شود و به شما امکان می‌دهد تعاملات مشتری را خودکار کنید و از طریق پیام‌ها و پیشنهادات شخصی‌شده با آنها درگیر شوید.

در اینجا ما راه هایی را فهرست کرده ایم که از طریق آنها نرم افزار CRM می تواند به شما در ایجاد استراتژی های بازاریابی بهتر و بهبود تجربیات مشتری کمک کند.

ارسال پیام های شخصی و هدفمند

نرم‌افزار CRM داده‌های مشتری را متمرکز می‌کند که منجر به سیلوهای کمتر و ارتباطات بهتر می‌شود.

بسته به اطلاعاتی که به دست می آورید، کسب و کار شما می تواند اطلاعات تماس و سابقه ارتباط مشتری را ردیابی کند. ممکن است به آدرس‌های ایمیل، حساب‌های اجتماعی، گزارش تماس‌ها، بلیط‌های پشتیبانی مشتری، سابقه خرید و موارد دیگر دسترسی داشته باشید.

یکپارچه سازی نرم افزار CRM با ابزار خودکار برای بازاریابی ایمیلی می تواند به شما در برنامه ریزی و اجرای کمپین های جذاب کمک کند. تیم فروش و بازاریابی شما می‌توانند برای ایجاد روابط قوی‌تر با مشتری، تعامل بهتر با مشتریان و افزایش فروش با یکدیگر همکاری کنند.

ادغام نرم افزار CRM با ابزار بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می دهد:

  • زمانی که مشتری ایمیل شما را باز می کند بگویید و پیوندهایی را که روی آنها کلیک کرده است شناسایی کنید
  • پایگاه داده‌های خود را بخش‌بندی کنید و ایمیل‌های شخصی‌سازی شده ارسال کنید که با مخاطبان هدف طنین‌انداز شود
  • پیگیری‌ها را خودکار کنید و با مشتریان احتمالی و مشتریان فعلی در تماس باشید
  • با جمع‌آوری اطلاعات تماس آنها و استفاده از ایمیل برای آموزش آنها در مورد اینکه چگونه محصول یا خدمات شما می‌تواند به حل مشکلات آنها کمک کند، مشتریان بالقوه را پرورش دهید

اتوماسیون فرآیند

نرم‌افزار CRM به شما کمک می‌کند تمام فرآیندهایی را که شامل تعامل با مشتری است مدیریت کنید. این شامل بازاریابی، فروش و ارتباطات خدمات مشتری است.

با استفاده از اتوماسیون بازاریابی، نرم‌افزار CRM شما به شما کمک می‌کند تا مشتریان بالقوه را در سفرهای خریدشان راهنمایی کنید و از یک مرحله قیف به مرحله بعدی بروید.

چرخه خرید با تولید سرنخ شروع می شود. استفاده ازاستراتژی‌های تولید سرنخ، می‌توانید بازدیدکنندگان را به سرنخ تبدیل کنید، آنها را با مکالمات جذاب پرورش دهید و در نهایت آنها را به خریدار مشتری تبدیل کنید. هر بار که با مشتری بالقوه تعامل می‌کنید، سیستم آن را ثبت می‌کند و ردیابی تمام تعاملات با آنها را برای شما آسان می‌کند.

هرکسی در شرکت می‌تواند بدون توجه به بخش کاری خود (بازاریابی، مراقبت از مشتری، یا فروش) به این اطلاعات دسترسی داشته باشد. این تیم می‌تواند نیازها و نگرانی‌های مشتری بالقوه را بهتر درک کند و راه‌حل‌های سفارشی برای رفع مشکلات آن‌ها ارائه دهد.

استفاده از نرم افزار CRM نه تنها به شما کمک می کند تا مشتریان جدیدی را بدست آورید، بلکه مشتریان موجود را نیز حفظ می کند. اگر مشتری احساس کند برایش ارزشمند است، برای خریدهای مکرر به شما مراجعه می‌کند و همچنین در حلقه‌های خود اطلاعاتی را درباره برند شما منتشر می‌کند.

افزایش فروش

نرم‌افزار CRM وظایف کوچک را انجام می‌دهد و بینش مفیدی در مورد علایق، نیازها و رفتارهای هر مشتری و مشتری بالقوه ارائه می‌دهد. این به شما فرصت می دهد تا با مشتریان تعامل داشته باشید و رهبران را پرورش دهید. سپس فروش و محصولات و خدمات خود را بفروشید، که منجر به فرصت‌های بیشتری برای فروش می‌شود.

با استفاده از یک سیستم CRM کارآمد، می‌توانید سرنخ‌ها را اولویت‌بندی کنید، فروش را افزایش دهید و زمان لازم برای بستن فروش را کاهش دهید. تیم شما همچنین می تواند بر تقویت روابط با مشتریان فعلی تمرکز کند.

شما می‌توانید به هر مشتری و مشتری بالقوه پیام‌هایی متناسب با نیازهای آنها، محصولاتی که مشکلات آنها را برطرف می‌کند و تجربیات استثنایی ارسال کنید. این تجربیات بی‌نظیر می‌تواند به شما در ایجاد وفاداری و تشویق مردم به خرید بیشتر کمک کند.

اگر مشتری از محصولات شما راضی باشد، ممکن است نیازی به جستجوی محصولات مشابه با شرکت دیگری نداشته باشد. سپس این وفاداری می تواند منجر به خریدهای ارجاعی بیشتر و فروش تکراری بیشتر برای کسب و کار شما شود.

طبق مطالعه‌ای در مورد وفاداری مشتری، مشتریان در صورت اعتماد به یک برند، احتمالاً توصیه می‌کنند و بیشتر هزینه می‌کنند.

CRM

از بازاریابی چند کاناله استفاده کنید

امروز، 87٪ از مصرف کنندگان جستجوی آنلاین خود را قبل از خرید آغاز کنند. جای تعجب نیست که 67٪ جستجوی خود را با گوگل یا آمازون شروع می کنند، در حالی که 28٪ از بازارها شروع می کنند.

این مطالعه همچنین نشان داد که حتی زمانی که در فروشگاه هستند، مصرف کنندگان از دستگاه های خود برای تحقیق در مورد محصولات، مقایسه قیمت ها و خواندن نظرات استفاده می کنند.

How consumers use phones in store>>>> >

این بدان معناست که شما باید اطلاعات کافی در مورد محصولات خود به صورت آنلاین داشته باشید. همچنین باید محصولات و خدمات خود را با استفاده از کانال هایی که آنها ترجیح می دهند برای مشتریان احتمالی و فعلی بازاریابی کنید.

نرم افزار CRM به شما امکان می دهد افراد را ببینید که درباره محصولات در پلتفرم فروش آنلاین شما تحقیق کرد. سپس می‌توانید این مشتریان را هدف قرار دهید و با استفاده از کانال‌هایی که در آن‌ها فعال هستند، به آنها پیشنهادهایی بدهید که می‌تواند علاقه آنها را جلب کند.

این به شما کمک می‌کند پیام‌ها و رویکردهای بازاریابی خود را برای هر مشتری، صرف نظر از کانالی که سرنخ از آن منشأ می‌گیرد، تنظیم کنید. آنها ممکن است با وب سایت، حساب های رسانه های اجتماعی یا وبلاگ شما برخورد کرده باشند.

نرم افزار CRM همچنین نقشه راه گام به گامی را برای تیم شما فراهم می کند تا به شما کمک کند معاملات بیشتری ببندید و طول چرخه فروش خود را کاهش دهید. با دسترسی به داده های ارزشمند مشتری، می توانید به راحتی روش های بازاریابی را بهبود بخشید و فروش را پیش بینی کنید.

تبلیغات خودکار و ایمیل‌های تبلیغاتی که در زمان‌های مناسب تحویل داده می‌شوند، می‌توانند به مشتریان بالقوه محصولی را که قصد خرید دارند یادآوری کنند. این می‌تواند آن‌ها را تشویق به خرید محصول کند، و باعث می‌شود که شما به راحتی جذب کنید.

رضایت مشتری را افزایش دهید

نرم افزار CRM به شما امکان می دهد به تمام اطلاعات مشتری در یک مکان دسترسی داشته باشید. این به شما امکان می دهد در زمان مناسب به دنبال سرنخ ها باشید و محتوای هدفمند ارائه دهید. می‌توانید تجربیات و ارزش‌های شخصی‌شده را به آنها ارائه دهید.

این داده‌ها همچنین می‌توانند به شما کمک کنند تا نیازهای مشتریان را قبل از اینکه واقعاً برای کمک با شما تماس بگیرند، پیش‌بینی کنید. تیم مراقبت از مشتری شما می تواند مشکلات را به محض بروز مشکل حل کند و مشتریان شما را راضی نگه دارد.

بنابراین

نرم افزار CRM می تواند به شما کمک کند مشتریان را حفظ کنید. .

کمپین های بازاریابی خود را بهینه کنید

یکی از بهترین چیزها در مورد CRM این است که در تصمیم گیری ما حدس و گمان می گیرد. داده‌های دقیقی را ارائه می‌کند که نشان می‌دهد چه چیزی کار کرده و چه چیزی به خوبی انجام نشده است.

با آن می‌توانید به داده‌های مربوط به روندها، پیش‌بینی‌ها و فرصت‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین به شما امکان می دهد محصولات و بازارهایی را شناسایی کنید که سود بیشتری به همراه دارند.

می‌توانید کمپین‌های خود را تجزیه و تحلیل کنید تا دریابید که آیا آنها موفق بوده‌اند و به چه نوع نتایجی کمک کرده‌اید. در عین حال، می‌توانید ناکارآمدی‌ها را در فرآیندها و کمپین‌های تجاری خود ردیابی و شناسایی کنید و آنها را برای نتایج بهتر بهینه کنید.

آیا برای تقویت استراتژی بازاریابی خود با نرم افزار CRM آماده هستید؟

انتظارات مشتری همچنان در حال رشد است و برند شما باید برای برآورده کردن آنها سخت تلاش کند. استفاده از نرم‌افزار CRM می‌تواند به شما در برآورده کردن این انتظارات کمک کند و به شما کمک می‌کند تا مشتریان خود را بهتر درک کنید و تجربیاتی را به آنها ارائه دهید که ارزش افزوده دارند.

بینش هایی را ارائه می دهد که می تواند به شما در بهبود و بهینه سازی استراتژی های بازاریابی خود کمک کند. شما می توانید سرنخ های با کیفیت بالا را شناسایی کنید، آنها را با محتوای هدفمند پرورش دهید، و آنها را به مشتریان تبدیل کنید.

Renu Sharma مدیر بازاریابی ورودی در Attrock است. او با تخصص در بازاریابی محتوا، به شرکت ها کمک می کند تا سرنخ های واجد شرایط را جذب کنند، درآمد و شهرت برند خود را افزایش دهند. او همچنین از نزدیک با اینفلوئنسرها همکاری می کند تا به برندها کمک کند تا در جایگاه های خود قرار بگیرند.

وقتی کار نمی‌کند، دوست دارد دانش و مهارت‌های بازاریابی خود را تقویت کند و سریال‌های وب جالب تماشا کند.

تعداد بازید : 19

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1