شماره تماس : 02128426511

بازاریابی1 فوریه 2022میهایلو رادیوویچ

صنعت ویدئو در چند سال اخیر رونق بسیار زیادی را تجربه کرده است و برای هر کسی که دو چشم داشته باشد آشکار است. کافی است یک نگاه گذرا به دنیای آنلاین و آفلاین امروزی بیندازید تا این را ببینید.

در دنیای آنلاین، توسعه دهندگان و طراحان طراحی و ساختار شبکه های اجتماعی به منظور ادغام هموار انواع محتوای ویدیویی، و برندها کارهای مشابهی را در وب سایت های خود انجام می دهند.

در حوزه آفلاین، کافی است به اطراف ایستگاه اتوبوس نگاهی بیندازید و ببینید که مردم در حال انتظار در تلفن های خود چه چیزی را تماشا می کنند. میزان محتوای ویدیویی ایجاد شده و تماشای روزانه بسیار زیاد است و قدرت آن می تواند فوق العاده باشد.

به خاطر داشته باشید که ویدیوی امروزی بسیار بیشتر از حلقه‌های کوتاه و فراموش‌شدنی نوجوانان است که در حال انجام چالش‌ها هستند. برخی از برندها از آن برای ایجاد محتوای آموزشی و آموزنده استفاده می کنند که به افزایش آگاهی از برند و ایجاد مخاطب کمک می کند. این یک پایه محکم برای ایجاد و توسعه یک پایگاه مشتری قابل اعتماد ایجاد می کند.

ویدئوها می‌توانند تجربه مشتری (CX) شما را با جذب کاربران در روایت شما، ارائه توضیحات و نمایش‌های بصری ارزشمند، و به طور کلی هموارسازی سفر مشتری آن‌ها، بهبود بخشند. در اینجا برخی از رایج‌ترین روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید از محتوای ویدیویی برای بهبود CX خود استفاده کنید.

آیا ویدیو بخش مهمی از استراتژی بازاریابی شما است؟

در زیر نتایجی از وضعیت نظرسنجی بازاریابی ویدیویی که در سال 2020 توسط Wyzowl انجام شده است، آمده است، که به بررسی تعداد زیادی از بازاریابان می‌پردازد که معتقدند ویدیو بخش مهمی از استراتژی بازاریابی آنها است.

video marketing survey taken in 2020 by Wyzowl

محصولات خود را با ویدیوهای توضیحی به نمایش بگذارید

مطالعات و آمارهای زیادی وجود دارد که کارایی ویدیوهای توضیحی را اثبات می کند. به عنوان مثال، یک ویدیوی توضیح دهنده در یک صفحه فرود به طور متوسط ​​86% تبدیل را افزایش می دهد. علاوه بر این، 96٪ از مردم تماشا کرده‌اند. یک ویدیوی توضیحی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک محصول یا خدمات، و 84٪ از آنها حداقل یک بار پس از تماشای یک ویدیو تصمیم به خرید یک محصول گرفتند.

قدرت ویدیوهای توضیح دهنده محصول نباید ما را شگفت زده کند. مشکل خرید آنلاین هر چیزی این است که شما معمولاً محصول را در محل کار از همه جهات نمی بینید.

به همین دلیل است که ویدیو تا حد زیادی بهترین و گویاترین راه برای نشان دادن نحوه استفاده از محصول، نحوه کارکرد و کاربرد آن است. اغلب اوقات، هنگام خرید آنلاین، اطلاعات کافی در مورد هیچ یک از این موارد ندارید و می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. هیچ کس نمی خواهد چیزهایی بخرد که بی فایده یا غیرقابل استفاده باشند.

مارک‌ها واقعاً می‌توانند این ویدیوها را برایشان کارساز کنند، زیرا آنها نحوه ارائه محصول خود را انتخاب می‌کنند. مطمئناً این بدان معنا نیست که آنها باید کسی را فریب دهند، اما آنها می توانند روی بهترین جنبه ها و ویژگی های محصول تمرکز کنند. و نکته مهم این است که همچنان برای بیننده مفید خواهد بود. شما می توانید پیشنهاد فروش منحصر به فرد خود را ارائه دهید و محصول خود را تبلیغ کنید و در عین حال به مصرف کنندگان کمک کنید تا تصمیمات آگاهانه بگیرند.

همه اینها برای محصولات فیزیکی و دیجیتالی، مانند ابزارها و نرم افزارهای آنلاین، صدق می کند. نشان دادن مزایا و قابلیت های محصول شما از طریق یک ویدیو آموزشی بسیار کارآمدتر از ارائه تعدادی اسکرین شات به مشتریان بالقوه است.

minutes of videos watch by year

برنامه ورود مشتری پس از خرید را ارائه دهید

مهم است به خاطر داشته باشید که به محض اینکه مشتریان خود خرید کردند، نباید ارائه کمک به مشتریان خود را متوقف کنید. تعهد شما به مرحله پس از خرید می تواند به طور جدی بر CX تأثیر بگذارد و به جایگاه برند شما به عنوان یک دلسوز، توجه و مشتری محور کمک کند.

ویدئوهای توضیح دهنده ممکن است به سادگی کافی نباشند. کاربران ممکن است بفهمند محصول در مورد چیست و چگونه کار می کند، اما ممکن است هنوز مطمئن نباشند که آیا پس از تصمیم به خرید می توانند از آن استفاده کنند یا خیر.

بنابراین باید در این مرحله نیز به ارائه فیلم های آموزشی ادامه دهید. بدیهی است که این برای همه محصولات و خدمات صدق نمی کند، اما برخی از سرویس های آنلاین پیچیده تر، نرم افزارها یا دستگاه های فیزیکی باید با نوعی فیلم آموزشی یا حتی یک برنامه جامع نصب همراه باشند. این قطعاً افراد بالقوه را تشویق می کند تا به طور جدی در مورد تبدیل فکر کنند. و البته برای انتقال کلمه.

ویدئوهای آموزشی و آموزشی می توانند نه تنها برای مشتریان جدید، بلکه برای مشتریان قدیمی پس از انتشار یک ویژگی جدید یا محصول جدید ارزشمند باشند. به این ترتیب شما با افرادی ارتباط برقرار می کنید که قبلاً به محصول شما علاقه مند هستند، که فرصت های فروش عمده ای را باز می کند.

در نهایت، یک استراتژی آموزشی خوب می تواند به شما کمک کند منابع پشتیبانی مشتری خود را آزاد کنید. تصور کنید چقدر ارزشمند است که همه رایج ترین مسائل مشتری از قبل در یک سری ویدیو توضیح داده شود. البته، هنوز برای بخش خاصی از پایگاه مشتری شما کافی نخواهد بود، اما مسئولین پشتیبانی مشتری شما را از مشکلات زیادی نجات می دهد.

از بازاریابی محتوای ویدیویی برای افزایش آگاهی از برند استفاده کنید

دو استراتژی ذکر شده در بالا برای مصرف کنندگانی که از قبل از محصول شما آگاه هستند و قصد خرید آن را دارند کار می کند. بنابراین وقتی سفر مشتری از قبل شروع شده است، اینها می توانند به شما کمک کنند. اما چگونه می توان به افرادی رسید که هنوز از محصول شما آگاه نیستند؟

برای این کار، باید محتوایی ایجاد کنید که مخاطب بسیار خاصی را هدف قرار دهد. این شامل مصرف‌کنندگانی می‌شود که نام شما را نشنیده‌اند، اما می‌توانند به آنچه انجام می‌دهید یا تولید می‌کنید علاقه‌مند باشند.

راه حل اینجا ساختن ویدیوهای مفید، آموزنده یا حتی آموزشی در مورد موضوعات مرتبط با صنعت شما است. به عنوان مثال، اگر صاحب یک فروشگاه لوازم کامپیوتری هستید، می توانید به مردم نشان دهید که چگونه یک سیستم عامل نصب کنند، چگونه یک GPU را به مادربرد متصل کنند، یا چگونه لپ تاپ خود را با جاروبرقی تمیز کنند.

به این ترتیب کاربرانی که به صورت آنلاین برای کمک جستجو می‌کنند می‌توانند با ویدیوهای شما روبرو شوند. و هنگامی که توجه آنها را جلب کردید، زیاد تبلیغاتی نشوید. البته باید ذکر کنید که چه کسی هستید و چه چیزی می فروشید، اما محتوا را تا حد زیادی آموزشی نگه دارید و CTA ها را به صورت خودجوش و ارگانیک معرفی کنید.

این بازاریابی محتوا در بهترین حالت خود است. آگاهی از برند و همچنین ترافیک ارگانیک را افزایش می دهد و تصویر برند شما را بهبود می بخشد. شما اساسا CX شگفت انگیزی را حتی قبل از شروع سفر واقعی مشتری ارائه خواهید کرد. اگر به درستی اجرا شود، یک استراتژی بازاریابی محتوای آموزشی گسترده‌تر می‌تواند تعداد زیادی مشتری جدید و مزایای عظیم دیگری را در درازمدت به ارمغان بیاورد.

Video Marketing Lead Generation

چت تصویری را در پشتیبانی مشتری فعال کنید

حتی اگر بتوانید مطالب آموزشی واقعاً مفید زیادی ایجاد کنید، همچنان به پشتیبانی مشتری نیاز خواهید داشت زیرا نمی‌توانید مطلقاً همه چیز را از طریق ویدیوهای از پیش ساخته شده توضیح دهید.

اما شما همه دلایل را برای فعال کردن چت ویدیویی در پشتیبانی مشتری نیز دارید. همانطور که دیدیم، رسا بودن فرمت ویدئو برای هر نوع توضیح یا نمایش عالی است، و اکنون مشتریان می توانند سوالات بیشتری بپرسند و با نمایندگان ارتباط مستقیم برقرار کنند.

بدون شک به کسب‌وکارهایی که به دانش، مهارت‌ها و توانایی‌های مشتریان متکی هستند کمک می‌کند. به عنوان مثال، شرکت‌هایی که مبلمان خود را انجام می‌دهند می‌توانند از پشتیبانی ویدیویی زنده استفاده کنند و به مشتریان خود بازخورد فوری در مورد اینکه دقیقاً چه اشتباهی انجام می‌دهند، ارائه دهند. شما نمی توانید آن را در یک کتابچه راهنمای یا حتی در یک ویدیوی آموزشی داشته باشید.

ویدئو هر نوع توضیحی را جذاب تر و توصیفی تر می کند. همچنین می‌تواند به کسب‌وکارهایی که خدمات و برنامه‌هایی ارائه می‌دهند که درک آنها بسیار پیچیده است، مانند سازمان‌های مالی یا شرکت‌های فناوری پیشرفته، کمک کند. در نهایت، معرفی ویدیوها در پشتیبانی مشتری نه تنها کارآمد و عملی است، بلکه ارتباط را شخصی‌تر، انسانی‌تر و همدلانه‌تر می‌کند.

Graph - why marketers are using video=”>

ایجاد پروژه های بازاریابی محتوای مستقل را در نظر بگیرید

همچنین می‌توانید با بازاریابی محتوا یک قدم فراتر بروید. به ایجاد نوعی پروژه مجزا فکر کنید که مستقل باشد و لزوماً به خدمات شرکت شما مرتبط نباشد. لزومی ندارد که به معنای دقیق آن آموزشی یا اطلاعاتی یا تبلیغاتی باشد – اساساً برای لذت یا سرگرمی بیننده وجود دارد.

ایجاد یک نمایش، سریال، پادکست یا مستند مستقل ممکن است کمی پرهزینه به نظر برسد، اما لزومی ندارد. تنها چیزی که نیاز دارید یک ایده خوب و کمی مهارت و اراده برای اجرای آن است. تجهیزات گران قیمت و یک خدمه حرفه ای بدیهی است که یک مزیت محسوب می شود، اما هیچ دستور العملی برای موفقیت نیست. گاهی اوقات حتی بهتر است آن را ساده نگه دارید.

البته، این محتوا به خودی خود در درجه اول تبلیغاتی نخواهد بود، اما بدیهی است که باید تا حدی مارک تجاری شود. این که آیا شما به سادگی اشاره می کنید که توسط شرکت شما پشتیبانی می شود یا به سراغ نسخه ای ظریف از قرار دادن محصول می روید، این به شما بستگی دارد.

برای الهام گرفتن، Shopify را بررسی کنید Make My Space Work. Shopify الکساندرا گیتر، اینفلوئنسر را استخدام کرد تا فضای کاری افراد را در یک سری ویدیو با برندهای سبک بازسازی کند. یا “اصولات” Mailchimp را بررسی کنید ”، مینی سریال مستندی در مورد مبارزات روزمره صاحبان مشاغل مختلف، تولید شده با همکاری Vice.

Video give you good ROI?

محتوای تولید شده توسط کاربر را وارد کار کنید

تولید محتوای ویدیویی به صورت منظم می‌تواند خسته‌کننده شود و به ناچار روزی شما ایده‌های خود را از خواب بیدار می‌کنید. با این حال، اگر یک پایگاه مشتری قوی و یک مخاطب گسترده ایجاد کرده اید، باید سعی کنید از خلاقیت و اشتیاق آنها استفاده کنید.

ساده ترین شکل محتوای تولید شده توسط کاربر، توصیه های مشتریان خوشحال است. مسلماً، اکثر مشتریان و مشتریان شما احتمالاً چندان مشتاق نخواهند بود که ویدیوی توصیفی درباره برند شما تهیه کنند. اما به هر حال شما به بسیاری از این موارد نیاز ندارید.

شما فقط به چند نفر نیاز دارید که از محصولات شما استفاده کنند، واقعاً برند شما را دوست داشته باشند و آماده باشند که آن را جلوی دوربین بگویند. فقط مطمئن شوید که معتبر است و معتبر به نظر می‌رسد، زیرا مردم تمایل دارند به رتبه‌بندی‌ها و نظرات آنلاین باور داشته باشند، و ویدیو حتی کمی حس انسانی را اضافه می‌کند که آن را باورپذیرتر می‌کند.

البته، لازم نیست اینجا متوقف شوید. انواع محتوایی وجود دارد که می توانید مخاطبان خود را به ایجاد آن تشویق کنید و این واقعاً به صنعت و بازار هدف شما بستگی دارد. برای مثال، GoPro مسابقاتی را سازماندهی می کند و به کسانی که فیلم های فوق العاده ضبط شده با محصولات خود را برای آنها ارسال می کنند جوایزی اعطا می کند.

آن‌ها حتی چالش‌های مختلفی را ابداع کردند تا علاوه بر این، مخاطبان خود را درگیر کنند و از هجوم عظیمی از مطالب ویدیویی با کیفیتی که بعداً می‌توانند استفاده کنند، مطمئن شوند، بدون اینکه کاربران خود را که واقعاً در این فرآیند سرگرمی زیادی دارند، آزار دهند.

محتوای ویدیویی در سال‌های آینده برای CX مهم‌تر می‌شود و CX برای هر نوع کسب‌وکاری مهم‌تر خواهد شد. محتوای ویدیویی واقعا خوب یک سلاح همه جانبه عالی است – می‌تواند آگاهی و وفاداری برند را افزایش دهد، تبدیل‌ها را افزایش دهد و رضایت مشتری را بهبود بخشد.

همچنین، این فقط در مورد مزایای تجاری قابل لمس نیست. این همچنین در مورد سادگی و صریح بودن ویدیو به عنوان نوعی بیان است. می‌توانید از آن برای ارائه ارزش‌های برندتان، توضیح اینکه چرا متفاوت هستید و دقیقاً چه چیزی را ارائه می‌دهید، استفاده کنید. این یک راه خوب برای انسانی کردن نام تجاری شما، ارتباط بیشتر آن و افزایش اعتبار است که در دراز مدت تأثیر زیادی بر اعتماد مشتری و تجربه مشتری خواهد داشت.

تعداد بازید : 18

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1