شماره تماس : 02128426511

تحویل ایمیل چیست و چگونه می توان آن را بهبود بخشید

همه ما دوست داریم ایمیل دریافت کنیم، چه از طرف دوستان، مارک های مورد علاقه ما، گروه های اجتماعی یا اعلان های عمومی. ظاهراً آنقدر زیاد است که به طور متوسط ​​روزانه 15 بار صندوق ورودی ایمیل خود را چک می کنیم!

تحقیقات انجام شده توسط DMA در بریتانیا نشان می دهد که در سال 2018 بازدهی بازگشت سرمایه برای بازاریابی ایمیلی افزایش قابل توجهی را نشان می دهد. برای هر 1 پوند صرف بازاریابی ایمیلی در آنجا میانگین بازدهی 42 پوند بود. داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که بازاریابی ایمیلی زمانی که در کنار کانال‌های دیگر، مانند رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شود، جذاب‌تر می‌شود.

Email marketing ROI for email deliverability

اگر کمپین های بازاریابی ایمیلی را اجرا می کنید، بدون شک مدت زیادی فکر کرده اید. و در مورد محتوای ایمیل، خطوط موضوع و CTA خود سخت بگیرید. با هر کمپین شما مشتاقانه نرخ باز بودن خود را بررسی می‌کنید، تعداد دفعات کلیک و بازگشت سرمایه خود را ردیابی می‌کنید.

اما آیا به این فکر کرده اید که آیا ایمیل های شما واقعاً مقصد خود را پیدا می کنند؟ مهم نیست که ایمیل شما چقدر خوب طراحی شده باشد، اگر به صندوق ورودی مخاطب شما نرسد، هیچ چیز حساب نمی شود.

در این مقاله به عواملی که بر تحویل ایمیل شما تأثیر می‌گذارند و گام‌های عملی برای بهبود آن می‌پردازیم. به یاد داشته باشید، فناوری به سرعت پیش می‌رود و باید این اقدامات را مرتباً مرور کنید تا به ایمیل‌های خود فرصت بدهید.

نوع ایمیل های ارسالی

در بسیاری از موارد، ایمیل‌های تجاری که ارسال می‌کنید ضروری هستند و مخاطبین شما منتظر آنها خواهند بود. اگر آنها نتوانند وارد شوند، این نه تنها برای تماس شما ناراحت کننده است، بلکه می تواند به معنای از دست دادن فروش و وفاداری به برند باشد.

قابلیت تحویل ایمیل مخصوصاً برای ایمیل‌های تراکنشی مهم است، برای مثال:

 • پرسش‌های صورت‌حساب و صورت‌حساب
 • اعلان‌های بازنشانی گذرواژه
 • رسیدهای کالا یا خدمات
 • پیام های تایید
 • تشکرات ارسال فرم
 • اعلان‌های قانونی

مشتری، دنبال‌کنندگان و همکاران شما نیز از ایمیل‌های اجتماعی بیشتر شما قدردانی خواهند کرد:

 • پیام خوش آمدگویی
 • خبرنامه ماهانه
 • محتوای وبلاگ جدید
 • به‌روزرسانی‌های محصول
 • دعوت‌نامه‌های رویداد
 • خبرنامه کارکنان
Email deliverability - welcome message

تحویل ایمیل چیست؟

قابلیت تحویل ایمیل، توانایی ارسال موفقیت آمیز ایمیل های انبوه به صندوق ورودی مخاطبین شما است. اگر درست متوجه شوید، گیرنده مورد نظر شما پیام شما را دریافت خواهد کرد. اشتباه متوجه شوید و پیام شما احتمالاً در پوشه هرزنامه آنها قرار می گیرد یا بدتر از آن، به طور کامل توسط ارائه دهنده خدمات ایمیل آنها مسدود می شود.

ارائه دهنده خدمات ایمیل چیست

یک ارائه‌دهنده خدمات ایمیل (ESP )، یا ارائه دهنده صندوق ورودی، ابزاری است که برای ارسال، دریافت و خواندن ایمیل های خود استفاده می کنید. می‌توانید از کارخواه ایمیل مانند Microsoft Outlook یا برنامه Webmail استفاده کنید. شما از طریق مرورگر اینترنتی خود به حساب ایمیل خود دسترسی دارید، به عنوان مثال، جیمیل یا یاهو.

برای کمک به محافظت از مشتریان خود در برابر دریافت پیام‌های هرزنامه، ویروس‌های رایانه‌ای و پیام‌های فیشینگ، ESP محتوای ایمیل دریافتی و اعتبار فرستنده را اسکن می‌کند تا قابلیت تحویل آن را تعیین کند.

قبلاً فیلترهای هرزنامه فقط به محتویات یک ایمیل نگاه می کردند تا تصمیم بگیرند که آیا هرزنامه است یا نه. اکنون ارائه‌دهندگان ایمیل براساس تجربیات خود از میلیون‌ها ایمیل دیگر که دریافت می‌کنند، از مجموعه‌ای از معیارهای پیچیده‌تر برای تصمیم‌گیری استفاده می‌کنند.

نتیجه این بررسی‌ها محدودیتی در توانایی شما برای ارسال ایمیل‌ها به نام شهرت فرستنده ایجاد می‌کند.

شهرت فرستنده چیست؟

شهرت فرستنده امتیازی است که ESP ها به عنوان فرستنده ایمیل های انبوه به شما می دهند. بر اساس عوامل مختلفی محاسبه می شود:

 • محتوای ایمیل
 • سطوح تعامل گیرنده
 • نرخ پرش
 • شکایات هرزنامه
 • تله های هرزنامه
 • لغو اشتراک
 • شهرت دامنه

هدف در اینجا این است که توسط ESP ها به عنوان یک فرستنده خوب شناخته شوید.

No Spam - Email Deliverability /div>

شهرت فرستنده شما بهبود می یابد زیرا ESP متوجه می شود که گیرندگان شما با باز کردن پیام های شما و کلیک کردن روی پیوندهای ایمیل شما تعامل مثبتی ایجاد می کنند. برای تشویق تعامل مثبت بیشتر، باید ایمیل‌های حرفه‌ای با موضوعات جذاب و محتوای جالب ایجاد کنید که در بین خواننده طنین‌انداز شود.

برعکس، اگر با باز نکردن، لغو اشتراک و در نهایت علامت‌گذاری ایمیل شما به‌عنوان هرزنامه واکنش منفی نشان دهند، این نشان می‌دهد که ایمیل‌های شما ناخواسته هستند.

اگر شهرت فرستنده بدی دارید، این روی سرعتی که نرم افزار بازاریابی ایمیل شما ایمیل های شما را تحویل می دهد نیز تاثیر می گذارد. با این فرض که در حال ارسال هرزنامه هستید، نرخ تحویل ایمیل شما کاهش می یابد.

آدرس IP خود را پرایم کنید

یک عامل مهم در تحویل ایمیل، نرخی است که ایمیل های شما با آن ارسال می شوند. باید تعادل مناسبی بین ارسال حجم زیادی از پیام ها در زمان معقول و ظاهر نشدن هرزنامه برقرار شود.

ایمیل‌های شما از یک آدرس IP تحویل داده می‌شوند و ESP آدرس IP را که ایمیل‌های شما از آن ارسال می‌شود، تشخیص می‌دهند. به آنها زمان بدهید تا تشخیص دهند که ایمیل‌های شما مشروع هستند و می‌خواهند هر بار با دسته‌های کوچک شروع کنند و به آرامی ایجاد شوند. هنگامی که ESP ها ببینند که شما تمرین خوبی انجام می دهید، می توانید صدا را افزایش دهید.

ایمیل های تراکنشی در مقابل بازاریابی

اگر ایمیل های بازاریابی و همچنین ایمیل های تراکنشی ارسال می کنید، ممکن است بخواهید آنها را با استفاده از دو آدرس IP تقسیم کنید. سپس، اگر ایمیل‌های بازاریابی شما به‌عنوان هرزنامه علامت‌گذاری شوند، بر ایمیل‌های تراکنشی ضروری شما تأثیری نخواهد داشت.

این امر در مورد اجرای چندین برند نیز صدق می کند. از یک آدرس IP متفاوت برای هر برند استفاده کنید و دوباره پیام‌های معاملاتی خود را از بازاریابی جدا کنید.

IP اختصاصی یا اشتراکی

اگر در ماه حجم کمی ایمیل ارسال می کنید، می توانید از یک آدرس IP مشترک از سیستم ایمیل انبوه خود بهره مند شوید. این به پایین نگه داشتن هزینه کمک می کند، اما به این معنی است که کنترلی بر شهرت فرستنده ندارید. با این حال، اگر فعالیت فرستنده نظارت شود، مانند سیستم های واقعا ساده، ممکن است از شهرت خوب فرستنده کاربران جمعی بهره مند شوید.

اگر حجم زیادی از ایمیل ارسال می کنید، مثلاً بیش از 10000 ایمیل در ماه، استفاده از آدرس IP اختصاصی مزایایی دارد. این امر به شما امکان کنترل کامل بر شهرت فرستنده خود را می دهد و به شما امکان می دهد با ایجاد الگوهای ارسال ثابت، از قابلیت تحویل خود بیشتر حمایت کنید. به عنوان مثال، حجم پیام ها، روز هفته و ساعت روز.

تأیید هویت ایمیل

نکته بعدی این است که با احراز هویت ایمیل‌های خود از جعل ایمیل جلوگیری کنید. فرآیندهای مختلفی برای تأیید این موضوع وجود دارد که ایمیلی که از طرف شما می‌آید، در واقع از طرف شماست.

نام‌های اختصاری بی‌پایانی وجود دارد که می‌توانید از اینجا سر در بیاورید، پس با ما همراه باشید!

رکوردهای SPF

اولین خط دفاعی چارچوب سیاست فرستنده (SPF) است. یک SPF سرورهای ایمیلی را که برای ارسال ایمیل از یک دامنه خاص تایید شده اند شناسایی می کند و از جعل ایمیل محافظت می کند. اگر هرزنامه‌ها و فیشرها سعی در جعل هویت شرکت شما داشته باشند، ESPها از این پروتکل اعتبارسنجی برای شناسایی آنها استفاده می‌کنند. SPF اساساً یک خط متن است که در DNS (سیستم نام دامنه) ذخیره می شود و آدرس های IP مجاز برای آن آدرس را شناسایی می کند.

با این حال، انتشار SPF به این معنی نیست که شما از آب خارج شده اید. برای اینکه ایمیل شما ایمن و قابل تحویل باشد، باید توسط یک سری پروتکل‌های دیگر پشتیبان‌گیری شود.

امضای DKIM

با هدف شناسایی آدرس‌های فرستنده جعلی در ایمیل‌ها، DomainKeys Identified Mail (DKIM) یک امضای دیجیتالی است که احراز هویت فرستنده را تأیید می‌کند. امضای DKIM تضمین می کند که هیچ بخشی از ایمیل در طول حمل و نقل تغییر نکرده است. با توجه به سطوح جعل ایمیل که امروزه تجربه می شود، بعید است که هر ایمیلی که شامل امضای DKIM نباشد به صندوق ورودی هر کسی برسد.

در Really Simple Systems نرم افزار بازاریابی ایمیلی ما از Twilio SendGrid برای تحویل ایمیل های انبوه شما و ردیابی باز شدن ایمیل ها، کلیک ها، برگشت ها و لغو اشتراک استفاده می کند. برای پشتیبانی مشتری ما تماس بگیرید marketing-crm-setup/” target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”>به ایجاد ورودی های DKIM و SPF در تنظیمات DNS دامنه شما کمک می کند.

بایدها و نبایدهای اساسی برای شهرت فرستنده خوب

با وجود موارد فنی، به سراغ برخی از تکنیک‌های خانه‌داری می‌رویم. اتخاذ بهترین روش در اینجا به بهبود شهرت فرستنده شما و افزایش قابلیت تحویل ایمیل شما کمک زیادی می کند.

از آدرس ایمیل رایگان ارسال نکنید

این یک راه ساده برای شروع است. برای اینکه ایمیل های شما توسط ارائه دهندگان خدمات ایمیل جدی گرفته شود، استفاده از آدرس ایمیل تجاری (@yourbusiness.com) به جای یک آدرس ایمیل رایگان صادر شده توسط Gmail (@gmail.com)، هات میل، یاهو و غیره کمک می کند.

همه می توانند یک حساب ایمیل رایگان، از جمله ارسال کنندگان هرزنامه، راه اندازی کنند. یک نگاه سریع به نامه های ناخواسته شما این را نشان می دهد! به دنبال راه‌اندازی یک آدرس ایمیل با همان نام دامنه وب‌سایت یا نام کسب‌وکارتان باشید، اگر این نام متفاوت است. میزبان وب شما احتمالاً این سرویس را به عنوان بخشی از بسته میزبانی شما ارائه می دهد.

به افرادی که با آنها رابطه ای ندارید ایمیل ندهید

اگرچه ممکن است خرید لیستی از مخاطبینی که با نمایه مشتری شما مطابقت دارد وسوسه انگیز باشد، این کار را نکنید! این یک راه مطمئن برای آسیب رساندن به شهرت فرستنده شماست. فقط به افرادی که با آنها رابطه دارید ایمیل بزنید. به عنوان مثال، اگر آنها یک مشتری فعلی هستند یا برای دریافت پیام های بازاریابی شما شرکت کرده اند. در غیر این صورت، آنها خیلی سریع به دکمه اسپم دسترسی پیدا می کنند و هیچ کس ایمیل شما را دریافت نمی کند. از فهرست کوچکتری از مشترکین علاقه مندی که واقعاً می خواهند بدانند چه چیزی برای گفتن و فروش دارید، چیزهای بیشتری دریافت خواهید کرد.

در حالت ایده‌آل، می‌خواهید که مخاطبین شما رضایت نامه را با استفاده از رضایت دوبل انتخاب کرده باشند. انتخاب دوگانه زمانی است که شخصی یک فرم وب را برای لیست پستی تکمیل می کند و بلافاصله ایمیلی دریافت می کند که از آنها می خواهد اشتراک خود را از طریق پیوند تأیید کنند. با این کار احتمال اینکه شخص دیگری بدون اجازه شما ایمیل شما را وارد کند و شما را ثبت نام کند، جلوگیری می کند.

قوانین اخیر حفاظت از داده ها این قانون را در بسیاری از کشورها به قانون تبدیل کرده است، به عنوان مثال، مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا (GDPR).

به خاطر داشته باشید که گیرندگان ایمیل شما می توانند انتخاب کنند چه چیزی در صندوق ورودی خود دریافت کنند و چه چیزی را باز کنند. خواسته های آنها را فقط با ارسال پستی با آنچه که به شما اجازه ارسال داده اند و لغو اشتراک را آسان کنید.

Clean your database - email deliverability%0A%0A

%0A%0A

پایگاه داده خود را مرتباً تمیز کنید

ارائه‌دهندگان خدمات ایمیل اعتبار فرستنده شما را کاهش می‌دهند در صورتی که نامه‌های شما تعداد زیادی “بازگشت” دریافت کند. “پرش نرم” زمانی رخ می دهد که یک آدرس ایمیل به طور موقت در دسترس نباشد، به عنوان مثال. صندوق پست پر است در این صورت برنامه بازاریابی ایمیلی شما تلاش های مکرری برای ارائه پیام انجام می دهد. پس از سه بار تلاش، ممکن است در دسته “جهش سخت” قرار گیرد، یعنی غیر قابل تحویل.

در صورتی که آدرس ایمیل یا دامنه وجود نداشته باشد، این مورد نیز صادق است، که می تواند یک مشکل رایج در اشتباهات تایپی باشد. می‌توانید با استفاده از روش انتخاب دوگانه، پیشنهاد شده در بالا، از مخاطب خود برای تأیید مجدد آدرس ایمیل وارد شده در فرم یا استفاده از ابزاری که تصحیح تایپ را پیشنهاد می‌کند (به عنوان مثال @gamil @gmail را پیشنهاد می‌کند) در برابر چنین مشکلاتی محافظت کنید. تکمیل اگر از ابزارهای ایمیل یاب استفاده می‌کنید، بررسی کنید که آیا می‌توانند تأیید کنند لیست های ایمیل نیز.

پاکسازی منظم پایگاه داده برای حذف آدرس های ایمیل برگشتی به شما کمک می کند حفظ شهرت فرستنده سالم اگر از نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی خوب مانند Really Simple Systems استفاده می‌کنید، ایمیل‌های برگشت‌خورده در حالت نگه‌داشتن قرار می‌گیرند، بنابراین هیچ ایمیل دیگری به آن آدرس پست نمی‌شود.

قانون حفاظت از داده‌ها همچنین مدت زمانی را که می‌توانید داده‌های شخصی را نگه دارید، محدود می‌کند، و اطمینان می‌دهد که متناسب با درخواست اولیه است. هیچ دوره زمانی خاصی وجود ندارد زیرا مدت زمان بسته به صنعت و دفعات خرید متفاوت خواهد بود. به آنچه برای کسب و کار شما مناسب است فکر کنید و سوابق قدیمی را حذف کنید.

شما ممکن است به فکر حذف مخاطبینی باشید که برای مدتی با ایمیل‌های شما درگیر نشده‌اند.

بهبود تجربه

اکنون، با توجه به زیرساخت‌ها، احراز هویت و مراقبت از خانه، ایمیل‌های شما مقصد خود را پیدا خواهند کرد. با این حال، همچنان باید در نظر داشته باشید که چگونه می‌توانید گیرنده را از حذف یا علامت‌گذاری آن‌ها به‌عنوان هرزنامه جلوگیری کنید.

همانطور که قبلاً بحث شد، برای حفظ شهرت فرستنده، گیرندگان شما باید به طور مثبت با ایمیل‌های شما تعامل داشته باشند. اولین قدم این است که آنها را برای خواننده مرتبط و جالب کنید.

محتوای ایمیل

برای وقت بگذارید کپی و خطوط موضوعی جذاب که برای این گروه ها جذاب است و آنها را تشویق می کند پیام شما را باز کنند و روی پیوندهای شما کلیک کنند. به دقت در مورد آنچه که به خواننده مرتبط است و همچنین حرفه ای فکر کنید. در بازاریابی ایمیلی جایی برای شوخ طبعی وجود دارد، اما به یاد داشته باشید که هر خواننده می تواند کلمات نوشته شده را به طور متفاوتی تفسیر کند.

اگر در سطح بین‌المللی ایمیل ارسال می‌کنید، باید نسبت به تفاوت‌های فرهنگی نیز حساس باشید. این ممکن است صرفاً تغییراتی در املا یا استفاده از اصطلاحات در متن باشد، اما همچنین دانستن اینکه چه زمانی تعطیلات رسمی به رفتار قابل قبول می رسد.

نسبت متن به پیوندها به تصاویر و زبانی که استفاده می کنید نیز مهم هستند. باید تعادلی وجود داشته باشد که به ESP ها نشان ندهد که پیام شما هرزنامه است. پیوندها بسیار زیاد است و ممکن است تمام کار سخت خود را لغو کرده باشید!

برای کمک به گیرنده خود در شناسایی ایمیل از نام شرکت خود در قسمت “از” استفاده کنید.

Email Sender Name for Email Deliverability

دسترسی به تلفن همراه

برخی از 49٪ از ایمیل‌ها در سال 2018 در تلفن های همراه، دسترسی به تلفن همراه را به یک عامل کلیدی برای موفقیت شما تبدیل می کند. از یک طراح ایمیل که برای استفاده از تلفن همراه بهینه شده است استفاده کنید تا مطمئن شوید ایمیل های شما حرفه ای به نظر می رسند و گیرندگان شما می توانند پیام های شما را بخوانند. ویرایشگر ایمیل Really Simple Systems اطمینان حاصل می کند که این به طور خودکار اتفاق می افتد.

فرکانس ارسال نامه

چند وقت زیاد است؟ فرکانس پستی شما تا حد زیادی توسط محتوای پیام‌ها و صنعت شما کنترل می‌شود.

اگر محتوای مفید و توصیه‌هایی ارائه می‌دهید که مردم می‌خواهند آن‌ها را بخوانند، احتمالاً می‌توانید مرتباً، شاید هفته‌ای یک بار، به ایمیل مراجعه کنید. اگر فقط محصولات یا خدمات خود را تبلیغ می کنید، این به دفعات خرید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر شما مواد مصرفی یا لباس می فروشید، می توانید اغلب پست کنید. اگر اقلام گران‌قیمتی می‌فروشید، مانند اتومبیل، کمتر پست می‌فرستید.

به ایمیل‌هایی که دریافت می‌کنید و اینکه چه چیزی متقاعدکننده است فکر کنید. برخی از فروشگاه‌ها روزانه پست می‌کنند، اغلب همان پیام را تکرار می‌کنند یا تخفیف خود را افزایش می‌دهند که ممکن است بیش از حد باشد.

Mailing frequency - email deliverability%0A%0A

%0A%0A

برنامه ثابت

آنچه که همچنین مفید است، حفظ یک برنامه منظم است. این هم از نظر شهرت فرستنده و هم از نظر تجربه مشتری کمک خواهد کرد. اگر ESP ها تشخیص دهند که شما مرتباً در ساعت 10 صبح روز چهارشنبه پست می کنید، این امر به تأیید اعتبار نامه شما کمک می کند. برای گیرنده، ایجاد یک رابطه است. پیام‌های معمولی از منابع قابل اعتماد بیشتر از ایمیل‌های موقت از منابعی که به ندرت به خاطر می‌آورند، مثبت دریافت می‌شوند.

شاید بخواهید آمار پست‌های خود را بررسی کنید تا ببینید آیا روندی وجود دارد که نشان می‌دهد روزها و زمان‌های خاصی نرخ تعامل بالاتری دارند.

مجوزها و تنظیمات برگزیده

صرف نظر از اینکه چگونه یک مخاطب در لیست پستی شما قرار گرفته است، این کار خوب و در برخی کشورها قانون است که به گیرنده فرصت تغییر نظر داده شود. همیشه یک پیوند برای لغو اشتراک و اگر چندین لیست پستی دارید، برای ویرایش تنظیمات برگزیده آنها اضافه کنید.

ارسال ایمیل به افرادی که علاقه ای به پیام های شما ندارند، فایده ای ندارد. اگر بعداً تصمیم گرفتند که می‌خواهند دوباره از شما بشنوند، همیشه می‌توانند دوباره شرکت کنند.

ابزارهای تست

پس از ایجاد ایمیل خود، ابزارهای زیادی در بازار وجود دارد که می توانید برای آزمایش آنها از آنها استفاده کنید. برای مثال، ایمیل در اسید و تستر ایمیل. برخی نیاز به اشتراک دارند و برخی رایگان هستند. این آزمایش‌کنندگان پیام‌های شما را نمونه‌برداری می‌کنند تا قابلیت تحویل شما را ارزیابی کنند و پیش‌نمایش نحوه نمایش پیام‌تان را به کلاینت‌ها و دستگاه‌های مختلف ایمیل نشان دهند.

برخی همچنین تشخیص خواهند داد که آیا آدرس IP شما در لیست سیاهی قرار گرفته است که به شما امکان می دهد درخواست حذف از لیست را بدهید.

خلاصه

تاکنون از قابلیت تحویل ایمیل قدردانی خواهید کرد. به طور خلاصه، اگر ایمیل های شما به صندوق ورودی گیرنده شما نمی رسد، وقت خود را تلف می کنید. با قرار دادن زیرساخت‌ها و فرآیندهای مناسب، می‌توانید محتوای خود را تنظیم کنید.

فراموش نکنید، همانطور که در ابتدا گفتم، این یک فرآیند یکباره نیست. برای اطمینان از اینکه به ایمیل‌هایتان فرصت می‌دهید، باید به‌طور منظم، شاید سالانه، قابلیت تحویل ایمیل‌تان را بررسی کنید.

از آنجایی که هرزنامه‌نویس‌ها و فیشرها پیچیده‌تر می‌شوند، فن‌آوری برای شکست دادن آنها نیز پیشرفت می‌کند. مطمئن شوید که در جریان اتفاقات رخ داده و به روز رسانی فرآیندهای خود هستید.

تعداد بازید : 33

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1