شماره تماس : 02128426511

بسیاری از مردم وقتی مراقبت‌های بهداشتی و نحوه عملکرد بهتر سیستم را در نظر می‌گیرند، به فناوری CRM فکر نمی‌کنند. اما CRM می تواند و نقش مهمی در تحول مراقبت های بهداشتی ایفا کند.

سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده پیچیده است و برخی استدلال می کنند که خراب است. دو عامل کلیدی سن و اندازه آن است. پزشکی در آمریکا تا اواسط دهه 1700، بیش از 200 سال پس از استعمار اروپایی ها در این قاره، شروع به سازماندهی نشد. اولین مدرک پزشکی آمریکایی تا سال 1770 صادر نشد. پرستاری تا اواخر قرن نوزدهم حرفه ای نبود.

تا به امروز، اطلاعات مهم بیمار را می‌توان در سیستم‌های بایگانی کاغذی قدیمی و منسوخ نگه داشت، علی‌رغم این واقعیت که قانون بازیابی و سرمایه‌گذاری مجدد آمریکا در سال 2009 جریمه‌هایی را برای پزشکانی که توسط پرونده‌های الکترونیک سلامت (EHR) تغییر نمی‌کنند، تهدید می‌کند. 2015.

EHR شامل تاریخچه پزشکی، تشخیص، داروها، برنامه‌های درمانی، تاریخ ایمن‌سازی، آلرژی‌ها، تصاویر رادیولوژی، و نتایج آزمایشگاهی و آزمایشی بیماران است.

با این حال، حتی با وجود EHR ها، بسیاری از پزشکان به طور کامل در مورد مفید بودن آنها فروخته نمی شوند. آنها به سرمایه گذاری زمانی قابل توجهی از نظر ورود داده ها نیاز دارند. علاوه بر این، برای پزشکان، اگر وقت خود را صرف تماشای صفحه نمایش می کنند، به این معنی است که آنها بیماران خود را معاینه نمی کنند. آنها نمی توانند کار خود را انجام دهند.

مساله اصلی به این واقعیت مربوط می شود که EHR ها پیشرفت بزرگی در اسناد هستند، اما در واقع همه چیز آنهاست – مستندسازی. آنها قطعه مهمی از پازل هستند که وقتی به صورت هوشمند با یک نرم افزار هوشمند کار می کنند، می توانند تحول آفرین شوند.

طبق گزارشی از سوی مایکروسافت، زمانی که شرکت‌های مراقبت‌های بهداشتی CRM را با سیستم EHR خود ادغام کردند، رضایت بیماران 18 درصد افزایش یافت، بهره‌وری تیم مراقبت تا 28 درصد افزایش یافت و انتظار می‌رفت بازگشت سرمایه آنها 391 درصد افزایش یابد. دوره پنج ساله.

این گزارش در ادامه خاطرنشان می‌کند که سه قابلیت متمایز CRM وجود دارد که نمی‌توان آنها را تنها با استفاده از سوابق سلامت الکترونیکی مدیریت کرد – این یک دلیل کلیدی برای استفاده از CRM است. این دلایل عبارتند از بینش های کلیدی در مورد سلامت بیمار، برنامه های مراقبت شخصی که منجر به اقدامات بهتر از سوی مراقبین می شود، و هماهنگی بهتر تیم مراقبت برای کاهش خطاها.

فناوری CRM بینش بهتری به بیمار می دهد

همانطور که اشاره شد، EHR اسناد عالی هستند. اما EHR ها ابزارهای ثابتی هستند و طبق گزارش Becker’s Health Review پزشکان چندان به آنها علاقه ندارند. زمان قابل توجهی لازم است تا آنها را به روز و دقیق نگه دارید. یکی از پزشکان اظهار داشت که آنها می توانند باعث کاهش 30 درصدی بهره وری شوند، اگر نه بیشتر. موضوع دیگر این است که EHR ها نماینده خوبی از افرادی نیستند که به مراقبت نیاز دارند.

وقتی پزشک به EHR بیمار نگاه می‌کند، فهرستی از علائم، بیماری‌ها و درمان‌ها را دریافت می‌کند. آنها به طور کامل با آن شخص درگیر نیستند. EHR ها به طور مشخص غیرشخصی هستند، و همچنین از نظر اینکه چه داده هایی در آن وجود دارد، محدود هستند.

بهترین پزشکان می‌دانند که مراقبت مناسب چیست، به این معنی که با بیماران تعامل می‌کنند تا فراتر از اطلاعات بالینی، متوجه شوند که چه چیزی اشتباه است. مطالعات نشان داده اند که مراقبت های بالینی تنها 20 درصد از سلامت کلی را تشکیل می دهد. درمان بیماران بسیار بیشتر از داده های خام است.

به این ترتیب، در حالی که سوابق الکترونیکی سلامت در ثبت علائم عالی هستند، نقش CRM درک افراد است. ترکیب قدرت هر دو – و درک نقش آنها – توانایی کادر پزشکی را برای درمان افرادی که تحت مراقبت هستند به شدت افزایش می دهد. CRM های یکپارچه مانند Agile CRM می توانند در عین ترکیب داده های خام، دید 360 درجه واقعی از بیماران را به متخصصان سلامت ارائه دهند.

همه اطلاعات بیمار در یک مکان

مزایای دیگر استفاده از فناوری CRM در محیط مراقبت های بهداشتی ناشی از امکان استفاده از یک پلتفرم واحد برای نگهداری و دسترسی به تمام اطلاعات موجود بیمار است. نرم افزار مدیریت منابع مشتری طبیعتاً با یک پایگاه داده متمرکز عمل می کند.

هدف یک CRM این است که هر بخش – بازاریابی، فروش، عملیات، کادر پزشکی و غیره – به اطلاعات و سوابق یکسانی در زمان واقعی دسترسی داشته باشد – مواردی که به دلیل مقررات محدود نشده‌اند. این یکی از دلایل کلیدی است که نرم افزار CRM به نفع و کمک به انقلاب در صنعت مراقبت های بهداشتی است.

استفاده از CRM احتمال گم شدن یا گم شدن اطلاعات بیمار را تا حد زیادی کاهش می دهد. پرونده یک بیمار هرگز در اثر آتش سوزی یا سیل از بین نمی رود. یک پزشک، پرستار یا سایر متخصصان پزشکی هرگز نمی توانند پرونده یک بیمار را دور بزنند و تصادفاً آن را در جایی رها کنند.

هماهنگی تیم با اجرای CRM نیز تقویت می‌شود. پزشکان، پرستاران و سایر کادر پزشکی می توانند ببینند چه کسی از کدام بیمار مراقبت می کند در خود پلت فرم نرم افزار. یادداشت‌ها و یادداشت‌هایی که به مخاطبین اضافه می‌شوند، کل تیم را در مورد آنچه اتفاق افتاده و آنچه باید رخ دهد به‌روز نگه می‌دارند.
فناوری CRM همچنین حریم خصوصی و امنیت بهتری را ارائه می‌دهد. یک سیستم خوب به شما امکان می دهد دسترسی را محدود کرده و سطوح ترخیص را اعمال کنید. ممکن است بخواهید اعضای تیم فروش شما بتوانند به اطلاعات تماس بیمار دسترسی داشته باشند، اما به آنها اجازه ندهید که جزئیات یا علائم شخصی را ویرایش کنند. یک CRM به این امر کمک می‌کند—و این کار را بدون خنثی کردن توانایی تیم فروش شما برای کار انجام می‌دهد، زیرا تیم همچنان می‌تواند در صورت تمایل شما، یادداشت‌هایی را به فایل‌های بیمار در داخل CRM اضافه کند.

پیام‌رسانی شخصی به بیمار

همه نامه‌ها یا ایمیل‌هایی از یک ارائه‌دهنده مراقبت – چه دندانپزشک یا یک پزشک عمومی – دریافت کرده‌اند که دقیقاً همینطور است: عمومی، بدون احساس شخصیت. فناوری CRM آن را تغییر می دهد.

درست است که CRMها باید جامع باشند تا ابزارهای مؤثری باشند، اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید تجربه بیماران خود را با لمس شخصی‌تر تنظیم کنید. یک CRM به شما امکان می دهد روابط را با مجموعه داده های کامل و ارتباطات چند کاناله مدیریت کنید.

اتوماسیون بازاریابی یکی از اجزای مهم آن است. CRMهای جامع مانند Agile CRM به شما این توانایی را می دهد که کمپین های گسترده ای را برای شناسایی و هدف قرار دادن بیماران ایجاد کنید و همچنان جمعیت های آسیب پذیر بیشتری را که نیاز به مراقبت بیشتر دارند مدیریت کنید. با اتوماسیون بازاریابی، مشتریان و بیماران پیام‌های فرم عمومی را از شرکت شما دریافت نمی‌کنند. پیام‌های سفارشی‌شده متناسب با آنها دریافت می‌کنند.

چت زنده نیز باید بخشی از شما در نظر گرفته شود استراتژی CRM چیزهای کمی به بیماران و مشتریان اطمینان می‌دهد تا بدانند که می‌توانند هر زمان که نیاز داشته باشند با تیم شما ارتباط برقرار کنند و تیم شما می‌تواند بلافاصله از طریق CRM پاسخ دهد.

بازاریابی اجتماعی روش دیگری است که می توانید با آن ارتباط برقرار کنید. بیماران و مشتریان به روش های جدید. می توانید مستقیماً از CRM در صفحات اجتماعی خود با آنها درگیر شوید. این یک شکل عالی از ارتباط با مشتری است و تمایل شما را برای تعامل با کسانی که به خدمات بهداشتی شما نیاز دارند، برجسته می کند.

سیستم مراقبت های بهداشتی آمریکا همچنان پیچیده و مدیریت آن دشوار است. این یک صنعت بسیار مسلح است که اخیراً شروع به اتخاذ تغییرات دیجیتالی برای افزایش کیفیت مراقبت های دریافتی بیماران کرده است و پزشکان، پرستاران و سایر کارکنان پزشکی به اطلاعات جامعی که برای انجام وظایف خود نیاز دارند. این کشور با چالش های زیادی، هم در داخل و هم از طریق سیاست های تدوین شده توسط کنگره مواجه است.

در حالی که EHR ها گامی در جهت درست هستند، اما راه حلی برای مشکلاتی نیستند که هم افراد نیازمند و هم صنعت مراقبت های بهداشتی با آن مواجه هستند. برای اینکه صنعت مراقبت های بهداشتی هم احیا و هم متحول شود، باید از فناوری CRM استقبال کند.

تعداد بازید : 14

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1