شماره تماس : 02128426511

راه اندازی یک شرکت و افزایش آن به سمت بالا کار کوچکی نیست. کسب‌وکارها معمولاً با ایده رشد و مقیاس‌پذیری شروع می‌شوند، اما گاهی اوقات به عنوان پاسخی به فرصت‌های خاص بازار که به طور ناگهانی رخ می‌دهند، زنده می‌شوند.

در هر شرایطی، رهبرانی که می خواهند کسب و کارشان رشد کند باید درک عمیقی از ساختار و پتانسیل خود داشته باشند. ارزیابی این پتانسیل ممکن است زمان بر باشد، زیرا همه بخش های کسب و کار شما باید در یک صفحه باشند. اگر بخش مالی شما نمی تواند از اهدافی که برای دستیابی به آن تعیین کرده اید پشتیبانی کند، شاید زمان آن رسیده است که کمی سرعت خود را کاهش دهید و منتظر بمانید تا درآمد حاصل شود.

همه بازیگران کلیدی مانند مدیران عامل، کارمندان ارشد و شرکای تجاری باید با هم تصمیم بگیرند که به جلو حرکت کنند و سیستم را اصلاح کنند. کسب و کار. ایجاد یک نهاد خرد خودپایدار که ده کارمند یا کمتر با گردش مالی 632000 پوند یا کمتر داشته باشد یک چیز است، اما اگر می‌خواهید درآمدتان به چند میلیون برسد، موانع زیادی ظاهر می‌شود.<.></.>
با این مقاله ما شما را برای تمام حلقه‌هایی که برای رسیدن به هدف خود باید از آن بپرید، آماده می‌کنیم.

گام اول

وقتی افراد زیادی با هم کار می کنند، باید یک هدف روشن در ذهن داشته باشند. اگر این کار را نکنند، نظرات با هم برخورد خواهند کرد و ممکن است سهامدارانی را که برای رشد شما حیاتی هستند از دست بدهید.

برای اینکه برنامه شما به خوبی پایه‌گذاری شود، شرکت شما باید ثابت کند که می‌تواند به درآمد خاصی دست یابد و مشتریان شما واقعاً به چیزی که شما ارائه می‌دهید نیاز دارند.

بعد از آن می توانید در مورد اهدافی که در برنامه خود ارائه خواهید کرد فکر کنید. اهداف بسته به میزانی که می‌خواهید مقیاس کنید متفاوت خواهند بود، اما تقریباً چیزی شبیه به این خواهند بود:

 • کسب و کار خود را به میزان مشخصی از درآمد ارتقا دهید و در آن سطح باقی بمانید، در حالی که سهامداران و کارکنان فعلی کنترل و درآمد را حفظ می کنند.
 • کسب و کار خود را به میزان مشخصی از درآمد افزایش دهید و شرکت خود را به سرمایه‌گذاری بفروشید که کاملاً آن را تصاحب می‌کند.
 • کسب و کار خود را به میزان مشخصی از درآمد افزایش دهید و شرکت خود را به سرمایه‌گذاری بفروشید که کارکنان و ساختار مدیریتی شما را همانطور که موفقیت آمیز بود حفظ کند.
 • کسب و کار خود را به بیش از 1,000,000 پوند افزایش دهید و برای IPO (عرضه عمومی اولیه) درخواست دهید. با انجام این کار، سهام شرکت خود را در یک انتشار سهام جدید به عموم عرضه خواهید کرد.

مقیاس‌سازی به سمت بالا یک تحول خطی به یک تجارت بزرگتر نیست. اغلب عناصری مانند فرهنگ شرکت، مدل کسب و کار و برنامه مالی تغییر نمی کنند.

این عناصر مدل کسب و کار را می توان در چهار جزء اصلی ارائه کرد:

 • سرمایه گذار و سرمایه را بیابید
 • رهبری
 • مدل تجاری و اقتصادی
 • زیرساخت و فناوری

سرمایه گذاران و سرمایه را بیابید

اکنون زمان آن فرا رسیده است که شما به عنوان مدیر عامل، نور را به همه اطرافیان خود بتابانید و به آنها نشان دهید که مسیر پیش رو آنقدرها هم که فکر می کنند سخت و تاریک نیست. پیدا کردن سرمایه گذاران مناسب ممکن است کمی طول بکشد، اما اگر یک شبکه روابط عمومی قوی ایجاد کنید، ممکن است شانس ایجاد یک اتحاد رسمی با کسی را داشته باشید.

با ارائه ایده خود با اطمینان و انجام تمام تحقیقات در مورد مشکلات مشتریان هدف خود، می‌توانید از سایر کسب‌وکارهایی که ممکن است برای کسب و کار در حال رقابت هستند پیشی بگیرید. همان سرمایه گذار

سرمایه گذاران بزرگ بی رحم هستند و به دنبال هر نقطه ضعفی هستند که ممکن است موقعیت آینده آنها را به خطر بیندازد، بنابراین شما باید حداکثر تلاش خود را برای اثبات سودآوری و آینده کسب و کار خود انجام دهید.

این ممکن است سخت‌ترین انتقال باشد، زیرا بسیاری از شرکت‌های نوپا و کوچک فرهنگی متفاوت از بازیگران بزرگ دارند. بسیاری از کارمندان کلیدی شما در یک محل کار ساختاریافته احساس راحتی نخواهند کرد زیرا فضای کار تیمی معمول به فضای رقابتی تر و با عملکرد بالا تغییر می کند.

رهبری شرکت شما باید بیاموزد که چگونه با کسب و کار خود را افزایش دهد. مهارتهای استخدام و تفویض اختیار مدیریت بالاتر شما باید در سطح بالا باشد زیرا غرغر کار توسط مدیران میانی انجام می شود.

افزایش مقیاس

با این حال، این ممکن است مشکل باشد زیرا بسیاری از رهبران برای به اشتراک گذاشتن موقعیت قبلی خود مشکل دارند. گاهی اوقات آنها ممکن است فردی را استخدام کنند که از آنها صلاحیت کمتری داشته باشد فقط برای حفظ نفس خود.

هر تیم نیز باید خود را وفق دهد. کسب و کارهای کوچک دارای هستند. تمایل به استفاده از یک ساختار مسطح، که اداره کردن همه چیز را آسان‌تر می‌کند. نیازی به مدیریت میانی نیست. ارتباط کلی بهتر است و همه احساس می کنند در تصمیم گیری دخالت دارند. نقطه ضعف این ساختار این است که بیشتر متخصصان عمومی تولید می کند نه متخصص.

به همین دلیل است که ساختار تیم شما باید با رشد کسب و کار شما به یک سلسله مراتب تبدیل شود. در این ساختار همه تابع کسی هستند، به جز مدیر عامل. این اجازه می دهد تا فضای بسیار رقابتی ایجاد شود که در آن کارمند احساس نیاز به پیشرفت کند – که به نوبه خود، کارگران بسیار متخصص را ایجاد می کند.

مدل تجاری و اقتصادی

عملیات اصلی کسب و کار شما باید تغییر کند. کسب و کارهای کوچک به دلیل رابطه شخصی با مشتری و کارکنان ارزان قیمت که نسبتاً شایسته هستند. معمولاً، محصول یا خدمات ارائه شده نیز شخصی‌سازی می‌شود، که برای بازار پایدار نیست، زیرا تحویل و تولید در حد استاندارد نیستند.

پیدا کردن یک راه حل متعادل در اینجا دشوار است اما غیرممکن نیست. شما باید تولید را افزایش دهید و در عین حال کیفیت قابل قبولی را در چارچوب هزینه های بازار به مشتری ارائه دهید. یکی از نمونه‌های کمپین خوب قدردانی از مشتری، کمپین DonorsChoose. آنها از شخصی سازی برای افزایش شانس کمک های مالی در آینده استفاده کردند.

افزایش مقیاس

این جای فکر کردن است، اما در حالی که مغز شما در دنده پنجم است، بیایید با جمله بعدی آن را به کار بیاندازیم.

شرکت شما باید بتواند ایجاد EBITDA. به این معنی که باید قبل از بهره، مالیات، استهلاک و استهلاک درآمد داشته باشد.

زیرساخت و فناوری

وقتی صحبت از زیرساخت به میان می‌آید، طبیعی است که باور کنیم فقط شرکت‌های قدیمی با مدیران عامل سیگار سیگار روی صندلی‌های چرمی مشکل دارند. اما این دور از واقعیت است. در 2019 WeWork، یک استارت‌آپ امیدوارکننده که در سال 2010 تأسیس شد، در نتیجه سال‌ها راه‌حل‌های فناوری ناکافی، سقوط IPO را تجربه کرد.

افزایش مقیاس

شما همه چیز را در مورد تحول دیجیتال و فرآیند فروش از مقاله قبلی ما، اما اهمیت پیروی از روندهای فناوری به ویژه زمانی که زمان گسترش کسب و کار شما فرا می رسد، در مرکز توجه قرار می گیرد. فناوری کمک می‌کند این فرآیند آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر شود.

یکپارچه‌سازی سیستم یکی از محورهای اصلی کسب‌وکارهای امروزی است، زیرا آنها به تنهایی بر روی یک سیستم اجرا نمی‌شوند. سیستم‌های زیادی وجود دارد که مدیران عامل برای افزایش مقیاس‌پذیری و کارآمدتر کردن کسب‌وکار خود از آنها استفاده می‌کنند، اما در اینجا رایج‌ترین آنها هستند:

 • سیستم مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM

با کسب و کارهای کوچک، حفظ روابط شخصی با مشتریانتان آسان است. اما همانطور که پایگاه مشتری شما رشد می کند، مهم نیست که تیم شما چقدر خوب باشد، تأثیر یکسان نخواهد بود. این جایی است که نرم افزار CRM وارد می شود و در هر زمینه به شما کمک می کند. این به حفظ روابط کمک می کند، تیم بازاریابی و فروش شما را به هم متصل می کند و فروش را آسان تر می کند.

 • سیستم مدیریت منابع انسانی یا HRMS

همانطور که کارکنان شما رشد می‌کنند، پیگیری همه افراد دشوارتر خواهد بود، اما با HRMS می‌توانید همه داده‌های کارکنان خود را مدیریت کنید، لیست حقوق و دستمزد، سوابق حضور و غیاب و فرآیندهای استخدام را مدیریت کنید. این اساسا یک سیستم CRM برای کارمندان شما است.

 • نرم افزار بازاریابی، حسابداری و مالی

همه این راه حل های نرم افزاری برای هر سازمانی که بیش از ده نفر را شامل می شود، حیاتی هستند. تیم بازاریابی شما می‌تواند کمپین‌هایی ایجاد کند که می‌توانند آزمایش و نظارت کنند. و بخش‌های مالی و حسابداری شما در ارتباط با گزارش‌ها و تصمیم‌های مالی دشوار در انسجام خواهند بود.

Takeaway و چند نظر متخصص

برای اینکه بتوانید شرکت خود را ارتقا دهید به این معنی است که باید برای تغییر آماده باشید. در هر صورت این جاده آسانی نیست، اما حداقل اکنون می دانید که ممکن است با چه موانعی روبرو شوید و چگونه از آنها عبور کنید.

و برای پایان، در اینجا چند نظر متخصص از افرادی که واقعاً این کار را انجام داده‌اند آورده شده است…

Grant Cardone، Cardone Capital
ابتدا، نماینده. در مرحله دوم، نبردهای خود را انتخاب کنید. و در آخر، فوریت ایجاد کنید!“

ملانی پرکینز، مدیر عامل Canva
“ارائه ارزش واقعی به مشتریان خود، راه حلی برای مشکل آنها ارائه دهید.”

جاش استینبرگر، NextGen Restoration
“خود را با دیگرانی که این کار را انجام داده‌اند احاطه کنید.“

تعداد بازید : 27

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1