شماره تماس : 02128426511

دیدگاه ارتدکس در مورد موضوع فروش و بازاریابی این است که آنها دو فرآیند مجزا هستند که هر کدام مجموعه ای از قوانین، روش ها و اهداف خاص خود را دارند. این در نحوه سازماندهی بیشتر مشاغل مدرن منعکس شده است.

از یک طرف، شما یک بخش بازاریابی دارید که هدف آن تبلیغ محصولات و افزایش آگاهی از برند است. از طرف دیگر، شما یک بخش فروش دارید که وظیفه دارد معاملات را ببندد و درآمد ایجاد کند.

این روش فی نفسه اشکالی ندارد. این محصول زمانی بود که اصول نئولیبرال تقریباً در همه چیز از جمله نحوه سازماندهی داخلی کسب و کارها اعمال می شد. با این حال، با ظهور تجارت سریع و مبتنی بر وب در دهه های اخیر، حفظ این جدایی بین بازاریابی و فروش به طور فزاینده ای دشوار شده است.

به منظور مواجهه با چالش‌های بازاری که به سرعت در حال توسعه است، کسب‌وکارها دیگر نمی‌توانند به هر بخش اجازه دهند کار خود را انجام دهند، و امیدواریم که در پایان همه چیز به نحوی جمع شود. اکنون نیاز به یکپارچگی بیشتر بین بخش‌های مختلف وجود دارد و تلاش‌هایی برای ترکیب فروش و بازاریابی در یک واحد واحد انجام می‌شود.

ما هنوز آنجا نیستیم، اما آخرین روند به سمت span>span> (فروش و بازاریابی) نشانه روشنی است که این جهتی است که همه چیز در حال پیشرفت است. در ادامه این متن، می‌خواهیم چرایی و چگونگی همسویی بازاریابی و فروش را بررسی کنیم و امیدواریم شما را متقاعد کنیم که این استراتژی ارزش دنبال کردن دارد.

هدف تراز کردن فروش و بازاریابی

ایده اصلی پشت هماهنگی فروش و بازاریابی این است که به شما کمک می‌کند جریان درآمدی ثابت‌تری ایجاد کنید. HubSpot تعدادی آمار برای پشتیبان گیری از این ارائه می دهد ادعا:

  • ناهماهنگی فروش و بازاریابی برای شرکت‌های B2B هر سال 10 درصد از درآمد را به همراه دارد.
  • شرکت‌هایی که فروش خود را با بازاریابی هماهنگ می‌کنند، 208٪ درآمد بیشتر مبتنی بر بازاریابی ایجاد می‌کنند
  • تطابق فروش و بازاریابی منجر به 36٪ حفظ مشتری بیشتر و 38٪ نرخ بسته شدن فروش بیشتر می شود.

این اعداد به وضوح ثابت می کنند که همسویی فروش-بازاریابی ارزش بررسی دارد، اما اصل اثربخشی آن چیست؟

به بیان ساده تر، همراستایی بازاریابی و فروش نتایج خوبی ایجاد می کند زیرا آنها همیشه فقط جنبه هایی از یک فرآیند اساسی بودند. وظیفه بازاریابی ایجاد یک جریان ثابت از سرنخ های واجد شرایط است و وظیفه فروش تبدیل این سرنخ ها به مشتریان و مشتریان است. هر شکافی بین این دو، مصنوعی است، که در مواردی که این دو همتراز نیستند، به وضوح می‌توانید آن را ببینید.

بخش‌های بازاریابی که مستقل از فروش عمل می‌کنند، تمایل به جذب سرنخ‌هایی دارند که تبدیل آن‌ها دشوار یا غیرممکن است، در حالی که تیم‌های فروش که بدون دانش بازاریابی فعالیت می‌کنند، نمی‌توانند هیچ بازخورد مفیدی برای ایجاد استراتژی‌های بازاریابی مؤثرتر ارائه دهند. . اگر به‌جای آن به‌عنوان یک واحد کار می‌کردند، نقاط ضعف خود را به حداقل می‌رسانند و نقاط قوت خود را تقویت می‌کردند و یک خط لوله تبدیل ساده‌تر ایجاد می‌کردند و در این فرآیند درآمد بیشتری ایجاد می‌کردند.

پس چگونه می توان این دو را ادغام کرد؟ یک شرکت برای همسو کردن استراتژی های فروش و بازاریابی خود باید چه اقدامات عملی انجام دهد؟

روش های همسویی فروش و بازاریابی

اشتراک گذاری کارآمد داده

اولین کاری که می توانید برای هماهنگ کردن بخش های فروش و بازاریابی خود انجام دهید این است که مطمئن شوید که آنها به همان نوع داده ها دسترسی دارند. با دسترسی به اطلاعات بازاریابی مرتبط، بخش‌های فروش می‌توانند بیاموزند که چه نوع روایتی برای هر بخش مشتری بهتر عمل می‌کند.

به‌طور مشابه، بخش‌های بازاریابی با دسترسی به بازخورد حاصل از فروش، می‌توانند محتوای مرتبط‌تری برای مشتریان بالقوه خود ایجاد کنند. برای ساده سازی اشتراک گذاری داده ها بین فروش و بازاریابی، باید از نرم افزار مناسب استفاده کنید. ذخیره‌سازی داده‌های مبتنی بر ابر اشتراک‌گذاری انواع مختلف داده‌ها، از جمله اسناد، آمار، گزارش‌های کنفرانس و غیره را آسان می‌کند. A سیستم CRM همچنین برای همگام سازی اطلاعات مشتری بین بخش ها و همچنین برای اجرای استراتژی های مشخص ضروری است.

share data between teams

اصطلاحات یکپارچه

یکی دیگر از پیش نیازهای مهم تراز بازاریابی و فروش، اتخاذ واژگانی است که هر دو بخش درک می کنند. ایجاد مجموعه ای استاندارد از اصطلاحات، موانعی را که به دلیل سوء تفاهم ها ایجاد می شود، از بین می برد. این واژگان مشترک علاوه بر روشن کردن معنای عباراتی مانند «مقصد»، «سرنخ» و غیره، باید شامل تعاریف مفاهیمی مانند نمایه مشتری ایده آل (ICP) .

این فقط یک اصطلاح بازاریابی خاص برای شخصیت خریدار است. هنگامی که هر دو بخش در مورد اینکه ICP آنها چه کسی است، در یک صفحه قرار می گیرند، کار با یکدیگر برای اهداف مشترک فروش-بازاریابی خود آسان تر خواهد بود.

قراردادهای سطح خدمات

تراز فروش-بازاریابی را می توان با ایجاد توافق نامه های سطح خدمات افزایش داد ( SLA ها) بین بخش ها. SLA به سادگی سندی است که مسئولیت ها و اهدافی را که بخش ها باید هر ماه انجام دهند را مشخص می کند. این باید شامل اطلاعاتی مانند معیارهایی برای اینکه چه زمانی یک سرنخ باید از بازاریابی به فروش منتقل شود، یک چارچوب زمانی تبدیل، چه چیزی یک سرنخ آماده فروش خوب را تشکیل می دهد و غیره باشد.

نقش یک SLA رفع سردرگمی و برجسته کردن نقش هر بخش در طول تولید سرنخ و فرآیندهای تبدیل است. SLA به هر دو تیم کمک می کند تا بهترین شیوه ها را در جریان کار خود اتخاذ کنند.

Create service level agreements (SLAs)

ارتباط حضوری

ایجاد فرصت‌هایی برای تعامل حضوری برای هر دو تیم به آنها اجازه می‌دهد تا روابط عمیق‌تری ایجاد کنند و دیدگاه‌های یکدیگر را بهتر درک کنند. این لزوماً به این معنا نیست که بخش‌ها باید حرفه‌ای و خصوصی خود را با هم ترکیب کنند. زندگی می کند، هر چند که اگر نتیجه آن تمام شود، ضرری نخواهد داشت. روحیه تیم نیز زمانی افزایش می یابد که اعضای هر بخش در کنار هر بخش احساس راحتی کنند.

برای بخش‌های فروش و بازاریابی ضروری است که بدانند با یکدیگر رقابت نمی‌کنند، اما در جهت اهداف یکسانی کار می‌کنند – تبدیل‌های بیشتر و درآمدهای بالاتر.

محتوای بین قیفی

هم فروش و هم بازاریابی برای انجام وظایف خاص خود در قیف تبدیل به محتوا متکی هستند. و ایجاد محتوا به عنوان یک واحد منسجم به تولید سرنخ و فروش.

یکی از تأثیرات این نوع رویکرد برای تولید محتوا، بهبود ثبات در همه کانال‌ها است که برای حفظ یک هویت برند قوی. مشتریان احساس خواهند کرد که صدای واحدی در پشت هر تعامل در طول فرآیند تبدیل وجود دارد، و نسبت به انجام تجارت با چنین سازمانی احساس اطمینان بیشتری خواهند داشت.

همسویی استراتژی‌های فروش و بازاریابی برای ایجاد تیمی که آماده رویارویی با چالش‌های بازار مدرن است، بسیار مهم است. کسب‌وکارهای آینده‌نگر به طور فزاینده‌ای این رویکرد را اتخاذ می‌کنند و در حال حاضر با افزایش درآمد، روحیه تیمی بالاتر و هزینه‌های اضافی کمتر ناشی از اهداف نادرست مواجه شده‌اند.

ایجاد همسویی فروش-بازاریابی بدون چالش نیست، اما با داشتن درک درستی از نحوه عملکرد آن می توان به آن دست یافت. و ما امیدواریم که راهنمای ما چند نکته را در جهت درست به شما ارائه کرده باشد.

تعداد بازید : 18

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1